Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

henushka
1. feb 2011

@smejkoh My mame IV velkost M a uz teraz mi je luto, az z nej mala vyrastie. Davam na noc a aj ked je rano plienka durchom mokra, tak citim, ze su aj nohavicky trochu zvnutra vlhke, co ale nechapem je, ze nikdy este nepustili von. Je pravda, ze mala nie je zrovna velky cikos, ale tak ranna vykladka stoji vzdy za to 😀

Su velmi kvalitne usite, dokonca vraj Made in Japan! to sa tak casto nevidi. A vobec nemenia tvar. Takze u mna spokojnost 😎

henushka
1. feb 2011

@amandamath Zalezi aj na tom, ako moc mas ucikane babo. Mne mala od narodenia v noci v zasade necikala, iba ak ju nieco trapilo, zubky a tak. Dokonca ani kojenie nebolo dovodom na vypustenie obsahu mechurika. Ten vzdy prisiel na rad az po rannom zobudeni. Ale to ty vies pri jednorazovkach velmi lahko zistit, kedze prazdna nic nevazi.

Xcela som tym len povedat, ze nie kazdemu babatku treba nejako extra dovypchavat plienku. Ja davam doteraz iba frote IV nohavickovu a do toho BL 30x30 a este nikdy nebol rano problem. Ja osobne preferujem prirodne materialy, takze by som tiez doporucovala nieco z bambusu 😉

tea333
1. feb 2011

Baby, maly sa mi zacal okolo bokov precikavat v kapsach BG 😒
on zdviha nozicky ked cika, a furt to nejako pretecie,aj ked je napevno zapnuty..
nemate nejake tipy?

a inak sa chcem pochvaaalit, ze budem mat plny mech mydlovych orechov, mama mi prinesie nazbierane, a zaroven sa opytat, ci ich mam susit alebo nie..zatial som mala len zo sacku 🙂

avila
1. feb 2011

@tea333 a kde ich zbiera tvoja mama?

tea333
1. feb 2011

@avila nazbiera mi v pakistane, u priatela na dvore maju ten strom 🙂

avila
1. feb 2011

@tea333 jeej, ja odpadnem a aj ona v nich perie?

emjee
2. feb 2011

@chavele este sa vratim k stvorcom - ci uz budes skladat novosklad alebo narovno odporucam po vysuseni rovno poskladat do zelaneho tvaru (zehlit nemusis, pripadne len prvych 6 tyzdnov) a tak ulozit, potom uz staci len vytiahnut a zalozit babatku, netreba sa trapit skladanim pri prebalovani 😉 a ocinko to isto zvladne, ked to bude mat predskladane

tea333
2. feb 2011

@avila ona este nie, ale uz ju na to nahovaram 🙂 domaci si s tym umyvaju aj vlasy 😀

smejkoh
2. feb 2011

@zojec @henushka Dakujem velmi za rady, necham sa inspirovat, na den IV zapinacie a na noc natahovacie.

majus246
2. feb 2011

@smejkoh Ďakujem za radu už mi je to troška jasnejšie stroj mám a šitie nieje problém takže skúsim niečo zbúchať práve som prišla na to že niečo také som mala keď sa malí narodil našla som to na pôjde ešte po mojom mužovi a skvele mi to poslúžilo keď som ho balila na široko.Malí sa narodil do leta a z ortopedických nohavičiek bol večne vyhádzaný a toto bolo ušité z froté a vpredu sa to zapínalo suchým zipsom potom sme s kamoškou podľa toho zbúchali ešte 2 kusy na výmenu a ako som dnes pozerala bolo to niečo ako tie vrchné nohavičky len to bolo z tých dávnych čias takže to bolo úplne jednoduché žiadne gumky ani nič podobné.Skúsim popozerať niečo aj na bazáre alebo ušijem len ma hnevá že nie je taký výber látok aspoň u nás sa na bavlnené či s elastanom moc v obchode nešpecializujú a ako som zistila keď šijem malému niečo teplé aj hotová deka ma stojí menej než metráž ale popozerám tie čom šila tak tam som použila staré mikiny a polo to super dobre sa s tým pracovalo Veľmi pekne Ti Ďakujem za radu veľmi si mi pomohla ked niečo zbúcham potom Ti napíšem ako to dopadlo.

snikol
2. feb 2011

ahoj.poprosila by som o radu zacali nam pretekat BG 3.0 okolo noziciek.co stym ☹ ??vie mi niekto poradit??okrem toho nam pretekaju aj tie z ebay stranky,ale na tych sa necudujem-boli lacne,mozno zato.

rosienka
2. feb 2011

@tea333 super s tymi orechami, ja len v nich periem plienky a musim si ich horko-tazko zhanat, lebo bud ich nikde nemaju, alebo su predrazene... 😠

zojec
2. feb 2011

@snikol nezacala mala viac cikat? asi by to chcelo do BG vlozit nejaku mensiu bambusovu vkladacku..

snikol
2. feb 2011

@zojec skusim,ale mne sa zda,ze niekedy je plienka minimalne ciknuta.davam tam,len tu velku vkladacku mozno aj preto.skusim tam dat maly BL bamboo stvorec a uvidim. zatial vdaka. 🙂

smejkoh
2. feb 2011

@majus246 To sa tesim. No, a to si este aj skusena krajcirka. 🙂 Pozerala som tvoje foto, sikulka je z teba, to sa drobec tesi z krasnych veciciek.
Ak si este nepozerala, aj tu je este tema sijeme latkove plienky. Vela veci som tam nasla. Ja som objednavala bambusovu latku zo stranky detivbavlnke Metraz je sice draha, ale vyjde ovela lacnejsie ako hotove plienky. V metrovych textiloch o takych ani nechyruju. Ked usijes, daj vediet, mozeme vymenit skusenost, lebo ja som len taky krajcir samouk 😅

majus246
2. feb 2011

@smejkoh no ďakujem ale po pravde od skúsenej krajčírky mám veľmi ďaleko či veríš či nie šiť som sa naučila len popri mame a kým niečo vypotím tak je to skôr o nervy než na radosť pokiaľ nemusím som rada ak stroj ani nevidím no ako môj muž vraví som umienená a určite to poznáš že človek chce pre dieťatko všetko čo by mu bolo prospešné no nie vždy na to má tak hľadám riešenie ako si splniť svoje sny.Najviac ma vie doraziť keď sa 2 dni trápim a rozmýšlam kým niečo spravím a o pol roka len tak náhodou nájdem niečo aj z úplne jednoduchým návodom ako so tu minule na ten ochranný kryt.Jedna ho tu má úplne super vyriešený a natrafila som u nej totiž aj na strih na plienky tak pozri jej album má skvelé nápady
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/quaxi/album/...

zojec
3. feb 2011

dnes rano som sa inak dost pobavila.. 🙂 vcera vecer som bola prec, tak sa muzik staral o malu, okupal ju, obliekol, zabalil ulozil do postele,ked som prisla, mala uz revala v posteli, tak som si k nej lahla napapala sa a spala.. 🙂 pytam sa muza aku jej dal plienku, vravel ze tuu "komercnu".. ale uz som nechcela dieta budit, tak som ju nechala spat v komercnej pamperske . rano ju rozbalim a ona vo vlniakoch a pod nimi pamperska 😀 ale taka mala, hadam velkost 2 😀 ale som sa dobre pobavila, ako latkuje moj muz.. xi xi na 50% aspon tie vlniaky neprepustili obsah malej pampersky.. 😉

alusha
3. feb 2011

@zojec to je dobreeee 🙂 ale postaral sa, to je hlavne 🙂

xlea
3. feb 2011

@zojec som sa pobavila na tvojom prispevku - tito muzi to je banda z inej planety 🙂 ja som kupila koli blbuvzdornemu baleniu wonder wrapsy - reku strci do toho vkladacku a ked sa mu nepacia BG flipy na patentky, tak tieto suchace zvladne... ale kdezeeee 🙂

sima.p
3. feb 2011

@zojec no iný by možno ani tak nezvládol

jonki
3. feb 2011

my sme vcera tiez mali zabavu....nechcem od mm aby riesil zavazovacie disany...tie snurky daju zabrat aj mne...ale ked isiel zabalit malu do flipky so stvorcom narovno...(a mal ju otocenu tak ze by cvoky skoncili na chrbte)...tak som mu to otocila a neriesila som...som rada ze ju obcas prebaluje...no a on na mna pozera ze co robim...po chvili si to opat otocil a vravi ze to ma byt tak ako to dal on...tak som bola ticho a cakala ako to zapne 😀 ...a potom sme sa smiali obaja

kaktusik007
3. feb 2011

@jonki a zapol??? 😀 😀 😀 😀

jonki
3. feb 2011

@kaktusik007 co myslis 😀 ?

izabelkak
3. feb 2011

@erika12345 tie vkladačky sú veľmi praktické, uvidíš ako veľmi Ti bude mimi cikať, ale ak ho šupneš do novoskladu a na to nejakú stay dry vkladku pekne sa v tom vyspinká... ako keď je plienka dostatočne savá nie je veľmi mokrá ani bez stay dry, ja sa chystám u druhého mimi používať od novoška viskozové separačky, nie celulózové, lebo držia viac sucho... možno tak neochránia plienku ako celulozové ale chcela by som to tak takto oskúšať počas prebalovanie keď bude malé dieťa v bdelom stave....

izabelkak
3. feb 2011

@chavele ak mamina šije ani prefoldy nekupuj, a čo ja viem u novoška ti to je podľa mňa nanič... tie 30x30 vkladky sú šikovnejšie, rýchlejšie sa sušia... keď bude mimi väčšie nech Ti pošije mamina z bambusového froté také prefoldy... ako mňa ten flauš začína štvať lebo dosť tvrtne a potom mám problém aby kapsovka priliehala akolo nožičiek, bamb.froté mi príde lepšie .... tvárnejšie...

erika12345
3. feb 2011

@izabelkak kupila som si aj bambus frote aj frote biobavlnu, uz som sa bala, ci to nebude zbytocne, lebo s latkovanim nemam este skusenosti. Len dobre nechapem, ako to balis. Das novosklad (z 1 plienky ci dvoch? Myslis tym z velkeho stvroca, ano? ) A az na to tu vkladacku? Nie dovnutra? Lebo som myslela, ze to dam dovnutra a ak by nahodou pretiekla len ta vkladacka, tak ju vyberiem a dam novu, ak by ten velky stvorec nebol mokry, tak ho este necham. Ci je to tak zle? Myslim tym prebalovanie uplne malickeho baba, chcela by som latkovat od zaciatku. SOm nevedela, ze viskozove su lepsie, dobre vediet. 😉

izabelkak
3. feb 2011

@tea333 a v čom perieš? mydlo nerobí dobre týmto matrošom... ak zdvihneš nožičku a gumička prihlieha + vkladačky nie sú totál ale teda totál durch... teda že málo dovycpeš, iný dôvod pretekania nevidím...

erika12345
3. feb 2011

@izabelkak a myslis, ze sa ten stvorec 30*30 da dat aj do kapsovych plienok? Aj do tych AIO, myslim tie, kde je ta kapsicka? A pouzivala si ich uz od zaciatku, ci az ked bola Izabelka vacsia?

tea333
3. feb 2011

@izabelkak plienky vacsinou v batoleti tekutom..ale ono to nepreteka okolo nozicky, ale hore okolo pasu za chrbat, lebo ked mlady pan zdvihne nozky, asi si tam urobi medzeru cez kt. cika 😀

izabelkak
3. feb 2011

@erika12345 viskozove sa u úplných mimi neodporúčajú lebo vraj stolicu tak dobre nezachytia a pod., ja ich používam aj teraz u dcéry má potom lepšiu pokožku ak dám prírodnú plienku lebo je trochu viac v suchu ak kľudne skúsi celulózové ja len pocitovo zvažujem skôr viskozové... teda ako neviem čo vlastne riešim keď druhé mimi ešte nečakám🙂))

čo sa tých vkladačiek týka preložia sa na tretiny, ja som ich zvykla dať dovnútra toho novoskladu, že má mimi potom na prdelke po celej dlžke celistvú látku teda žiadne hrbolčeky, no a tie plienky budeš meniť vždy celé... teda bavlnené štvorce určite a s tými vkladačkami čo si kúpila Ti bude podľa mňa stačiť novosklad z jednej plienky + tá vkladačka, resp. aj bez vkladačky ak bude mať mimi taký rytmus že sa po pape hneď pociká či pokaká, aj tak budeš znovu prebalovať tak netreba super savú plienku, ale tak novorodenec toho naspí veľa, uvidíš sama aký budete mať rytmus ako bude dieťa cikať a kakať....

tie vkladačky sú výborne, aj keď u nás veľmi drahé, neviem kde a za koľko si kupovala ja som ich mala z českej bránakdetem a tam 1 ks bambusovej stála 31 korún:( super sú v tom že sú obšité, teda kelu neviem ako sa to píše nie sú len zašité ale je tam manžetka či ako sa to volá takže sa po praní netočia tak ako napr. baby lucy štvorce...