Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

lumarque
7. feb 2011

@hhenike
http://www.arc-slovakia.sk/shop/sortiment_detai...
ja mam tento aj cinsky , a je lepsi ako cinsky, lebo je vacsi.. maly ma uz 8 mesiacov a stale ho pouzivame.

miskatn
7. feb 2011

@sulky @kaktusik007 dakujem vam 🙂

ludmilabb
7. feb 2011

@sulky dakujem tak to robim len niekedy mam pocit ze to nejako cudne vonaju 😖

kaktusik007
7. feb 2011

@hhenike pokakanu zapranu plienku supnem rovno k ostatnym precikanym.... vies, ono skladovanie na sucho --- mas vidiet nasu nocnu plienku, ta sa da zmykat a ma snad aj 2 kg 😀 😀 😀 😀 takze az take suche skladovanie to fakt nie je 😉 😉 😉

anitab
7. feb 2011

ahojte, chcela by som sa opytat tych, co maju vrecka na plienocky - z akeho je to materialu, PUL? Uzatvaranie je asi vacsinou obycajna snurka na ztiahnutie? Zdaju sa mi dost drahe, tak premyslam skor o usiti nieco takeho...

alpiinka
7. feb 2011

@sulky mam ecozoneballs, takze to znamena ze uz k nim nemusim nic pridavat...nedavas ani ocot do priehradky na avivaz?

kocky, vsetkym dakujem za komentare a postrehy a takto predbezne vyzera moja prva latkova zostava, co na to poviete... 😕

2 x BumGenius onesize v 4.0
2 x Jednoveľkostná bambusová plienka Anavy
2 x Tots Easyfit V2 2010 (bambusová vkladačka zadarmo)
1 x Plienka Bum Genius Flip s vkladacou plienkou organic
1 x Plienka Bum Genius Flip s troma vkladacimi plienkami sty dry
1 x Tots bamboozle S-t-r-e-t-c-h jednoveľkostná
1 x Kapsovka Wonderoo V2
1 x Gro baby wonder wraps
1 x Tots vkladacia plienka easyfit
1 x Vkladacia plienka BL bamboo S
2 x BabyLucy štvorcová Bamboo plienka 40x40
4 x Babyidea Bamboo Hour vkladacia plienka
asi 30-40 klasickych stvorcov
Zlcove mydlo Ulrich
Prebalovacia podlozka
Vrecko na plienky Gro baby
Snappi sponka

a este rozmyslam, ze kupim 3 kikko bambusove stvorce...na zaciatok by som asi chcela najviac pouzivat stvorce s flipkami a uvidime, co dalej, vlniakov sa zatial bojim 😀...tie by som radsej doobjednala az neskor, ked nam to uz ako-tak pojde...

zfidorka
7. feb 2011

@alpiinka miesto tej vkladacej BL bamboo by som zobrala bamboo stvorec BL 30x30, lepsie schne... stvorece kikko bambus su tiez fajn... ktore plienky chces pouzivat ako nocne? anavy a TB stretch? anavy by mohli na novorodenca sediet (ak nema byt babo malinke), ale tie TB budu velke, iba ak by si zobrala novorodenecku..
a vlniakov sa neboj 😉
tych aio (bg 4.0, tb easyfit) by som zobrala na skusku mozno len po jednej, aj ked obe su fajn 🙂
miesto zlcoveho mydla som pouzivala lanzu, efekt sa mi zdal byt rovnaky...

emjee
7. feb 2011

@alpiinka este mozno separacky 😉
aj zlcove mydlo z dm je fajn

alpiinka
7. feb 2011

@zfidorka ako nocne som myslela presne anavy a tb stretch, prip. aj flipky, keby bolo treba...sama som zvedava, co za drobca budeme mat, lebo som zatial pribrala iba 3 kg, ale na poslednom sone, nam vravela, ze babo ma idealnu hmotnost aj miery, zajtra ideme znova, tak som zvedava, ako sa popravilo 😀 skor sa obavam, aby sa neprihlasilo skor, uz nas tak vystrasilo pred mesiacom a tento vikend mi strasne tvrdlo brucho, tak uvidime, co povedia, ale stale mu dohovaram, ze este ma kopec casu, tak nech tam pekne cuci 😀 😀
bg 4.0 a tb eastfit mam nachystane na manzela 😉 ze pozri, ake je to jednoduche, ziadny rozdiel proti jednorazovke, nachystat mu to aj s vkladackami a az postupne ho pripravit na dalsie varianty 😀 aspon tak som si to vymyslela 😎snad to bude fungovat...
@emjee separacky uz mam doma popolini, chcela som v rolke, ale poslali mi v krabicke 🙄 , tak cakam na odpoved, ci mi ich vymenia

avila
7. feb 2011

@hhenike no my ficime od 3. tyzdna. Asi tyzden-dva fungujeme doma bez plienky. Postacila miska na slahanie z Kauflandu, ale uz asi mesiac nam je mala. Teraz kadime a cikame prechodne do vane, kym nebude sediet a dame na nocnik.

kaktusik007
7. feb 2011

@alpiinka ja zase by som do BL stvorcov 30x30 uz nesla, nejako mi nesedia... ale 40x40 je dobry rozmer 😉 ale so schnutim suhlasim so
@zfidorka

k tym separackam -- tak to je dost blbe, sak v rolke su uplne ine kvalitovo ako tie v krabicke... to by ma nastvalo... ak si si to teda ty objednala spravne 😒 a este k tej vybave... si kup tie snappi sponky radsej 2ks 😀 aj tak ich budes stale hladat....

zfidorka
7. feb 2011

@alpiinka no tie TB stretch jednovelkostne su dost velke, pri flipkach a malom babatku moze byt problem umelinka priamo na pokozke, takze bud vkladacky nedavat pod kridelka ale navrch, alebo skladat stvorec na novosklad alebo na nohavickovy sklad (tak som skladala ja)...
aio pre manzela je dobry napad 😉
ja som posledne 2 mesiace pred porodom lezala doma... drz sa 🙂

alpiinka
7. feb 2011

@kaktusik007 sak aj mna tie separacky nastvali a keby len to 😝 tiez som najskor pozrela, ci som sa nahodou nepomylila, ale nie...s tymi v krabicke si este dlho nepomozem, kedze su az na tuhe kako...preto som brala v rolke, ze je to pre novorodencov...dalsia vec bola, ze som objednala 3 plachty z bio bavlny do postielky a na jednej diera 😖 a to som sa tesila, ze mozem aspon co to oprat, ze to dam do pracky s detskymi vecickami...no co uz 😠
@zfidorka tak tb stretch budu musiet pockat...no ja som tak chcela, novosklad a flipka, preto som sa tesila, ze som to u vas nasla v albume nafotene...bez tohto fora som stratena a na latkovanie ani nepomyslim 🤐 ale uz sa zacinam tesit 😵 takze dalsi tip je nohavickovy sklad...to budem musiet niekde pohladat ako nato 😕
s tym lezanim ma nestras, ale co by zase clovek nespravil pre mimi, ze....

zfidorka
7. feb 2011

@alpiinka nohavickovy sklad (da sa aj zo stvorca): http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c...
ja som lezala pri PC, tak sa dalo 😀 😀 😀

alpiinka
7. feb 2011

@zfidorka dik, si poklad, link ulozeny, uz len aby plienky prisli 🙂

akurat mi prisiel mail, ze si mam nechat plachtu aj separacky a ze mi poslu novu plachtu a separacky na rolke, tak ako som si objednala...tak sa tesim dobremu pristupu k zakaznikovi 😵

zojec
7. feb 2011

@zfidorka inak pouzila si uz niekedy ten nohavickovy sklad? lebo ja raz s flipkovou organic a precurana bola az za usami 😀 nejak sa mi nepozdava.. ale skusim ked usijem konecne tie frote prefoldy... to by malo krasne pruzit a dufam ze aj sat 😀

zfidorka
7. feb 2011

@zojec pouzivala ked bola n. mala... teraz uz skladam len narovno... skladala som tak hlavne stvorce a drzali 🙂 asi nevies skladat 😝 😀
inak, flipkova organic sa mi zda ze saje pomalsie, tak to moze byt tym... frote prefold by to mohol zvladnut 🙂

@alpiinka super, ze ti to vybavili, ja mam s latkovymi e-shopmi len dobre skusenosti 🙂

kaktusik007
8. feb 2011

@alpiinka no tak len aby sa tak stalo, ak hej, tak potom hod link ze toto je ten eshop kde mi domrvili objednavku ale potom v pohode opravili v moj prospech a dali mi nieco navyse 😉 😀

zojec
8. feb 2011

@alpiinka ja mam tiez len a len dobre skusenosti s plienkovym eshopmi 😉 aj ked vacsinou objednavam len z jedneho 😀 😀 😀

sima.p
8. feb 2011

@zfidorka Teraz od témy - ale vraj máme rovnaké kočíky....

jana.oravcova
8. feb 2011

ahojte chcem sa opýtať: nové vlniačiky treba pred porvým použitím naimpregnovať lanolínom?

zfidorka
8. feb 2011

@sima.p ak mas atlantic espiro, tak potom ano 🙂

@jana.oravcova ano, je potrebne ich naimpregnovat lanolinom, najlepsie 2x (vyprat, este mokre nalanolinovat, nechat uschnut a nalanolinovat este raz), ak mas lanolin z lekarne, tak tu je postup: http://www.altermater.eu/post/2009/08/27/lanoli..., ak mas kupovanu kuru, tak postup je uvedeny na nej...

sima.p
8. feb 2011

@zfidorka áno mám....

miskatn
8. feb 2011

@zojec z ktoreho ak sa mozem spytat? asi mi to posli spravou, nech nerobime reklamu, dakujem 😵

eridani
8. feb 2011

Baby, dakujem za odpovede. Tie BG Organic AIO maju aj v limitovanych vzoroch alebo v tych boli len kapsy? Tusim som v obchodoch videla Organic len jednofarebne. Pripadne ma nasmerujte.
S Anavy Easy mate niekto skusenosti? Tiez sa mi celkom pozdavaju. Mame Anavy bambusky a tie su uplne super, tak rozmyslam, ze by som vyskusala aj tieto AIO. Len tiez skoda, ze su len jednofarebne a nemaju nejake vzory.

miskatn
8. feb 2011

prosim ta @alpiinka aky je rozdiel medzi FLIP STAY DRY a FLIP ORGANIC ?
podla fotiek vyzeraju uplne rovnako ...

eridani
8. feb 2011

Este sa chcem spytat, ci neviete o nejakych SIO, ktore by neboli s PUL ale vlnenou vrchnou vrstvou. Rozmyslam nad tym na leto, nech mame lepsie vetranie. 😉 Viem, ze Loveybums robi, ale neviem ci aj nejaka ina znacka. Tie LIO sa daju zohnat aj niekde v nasich koncinach? http://www.loveybums.com/index.php?l=product_li... Tusim ich mala @bihan, neviem ako bola spokojna.

eridani
8. feb 2011

@miskatn Pri Flip je rozdiel vo vkladacke, vrchne nohavicky su tie iste. Organic maju ako vkladacku viacvrstvovu stvorcovu plienku z biobavlny a Stay dry obdlznikovu vkladacku z polyesteru, zabezpecuje suchy zadocek, ale nie je to prirodny material.

miskatn
8. feb 2011

@eridani tusila som to, dakujem velmi pekne

labutka
9. feb 2011

@eridani pokial viem, loveybums lios na sr nedostaes kupit. Daju sa kupit samostatne vlniaky, vsetky druhy su na latkovky.