Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

izabelkak
15. feb 2011

@zojec keď dostali tortu z pampers, tak nech využije čo bude kupovať alany 😉

ale ten johnson to by som zvážila... to fakt nemusím bŕŕŕŕ

zojec
15. feb 2011

@izabelkak xi xi som prehliadla.. 🙂 jasne pouzi pampersky 😉 ja nemusim ziadnu kozmetiku.. teda moja mala.. 🙂 uz ju kupem len v uplne cistej vode a natierame niveou SOS.. 😉

jonki
15. feb 2011

baby dakujem za vase nazory...no ano chcem tie pampersy znicit, nebudem kupovat alany...lebo tato haved mi tu potom asi korene zapusti....su len do 9 kg a teraz mame cca 6...od porodky som pouzila asi 10 jednorazoviek(aby som vykoncila balenie) ...takze tychto 70 fakt nemam sancu minut

@izabelkak presne takto som to planovala, ze najprv jednorazovky a potom latkovky. Latkovky urcite vezmem a ked uvidim ze tie pampersky nam az tak nesedia tak to budem riesit nejako na mieste.
@zojec pracka tam nie je...to viem naisto chodime tam kazdy rok...teda domaci ma dole pracku...ale keby som tam dosla s kyblom plienok...asi by sa nepotesil :DDD my tiez len balneum hermal na kupanie a krem na zadok.

no ten johnson..to sa este uvidi kto ho pouzije...ale E definitivne nie, pouzivali to na nu v porodnici a ked som ich poprosila aby s tym prestali a umymli mi je len vo vode tak si nechceli dat povedat...ja som jeden cas pouzivala ten olejovy gel po kupeli co ma uzamknut vlhkost...a ani mne to nerobilo dobre...chudak deti ☹ ...

zuzkaro
15. feb 2011

tak ja som tiez dostala plienkovu tortu a rozmyslam co s hnuskami :( lebo smrdia fakt priserne a to mam este aj balik co sme kupili po prichode s porodky, bo sme najskor riesili mliecko a potom plienocky a tak sme teraz v hnuskach a :( nie som z toho nadsena ale hadam uz len chvilu bo ich minam jak drak, papame co 2hod. tak ich aj tak menim 🙂 ale tortu som ani nezcala a plienky tam su len do 6kg, co my teraz mame 5,2kg tak som zvedava co s nimi spravim 🙂

katka888
15. feb 2011

@zuzkaro
posunies dalej 🙂 tu tortu 🙂 alebo daj tu na bazarik 😉

katka888
15. feb 2011

@kaktusik007
🙂
ja rozmyslam ako vyriesit porodnicu, ale vidim to na newborn-ky 🙂 co uz, tie 4 dni.... este som rozmyslala nad tym, ze ked budem mat babo pri sebe a prebalovat, ze cez den skusim do stvorcov, a dam poobede mm ked pride, ale neviem neviem, ci nebudem tak dobita, ze s ami nebude chciet plakat 🙂 a dalsia vec, ze oni to babo beru kazdy den niekam a zvacsa si pytali aj plienku so sebou....
kedze my sme zacali latkovat az od 6 mes / nemali sme "spravne" info dovtedy /, tak som este zvedava, ako tie prve mesiace zvladneme

crysmile
15. feb 2011

@katka888 aj ja som nad tym uvazovala.. ale tiez to budem riesit asi jednorazovkami, minimalne si prichystam na odchod domov uz latkovku..
baby, neboli tie alany velke na to babo? lebo tie nie su newborn..

kaktusik007
15. feb 2011

@katka888 prve mesiace zvladnes uplne v pohode, my latkujeme od 5teho dna - ako sme prisli domov z porodnice 🙂))
co viem tak @dahlia pouzivala latkovky aj v porodke, no ja na to nejako nie som, jednak idem cisarskym - takze vlastne maleho mi daju az na treti den.... a to som im vtedy dala naraz niekolko plienok, ze paci sa....
takze u nas je uz davno rozhodnute, hnuskujeme 😀 si myslim ze tie styri dni si to mozeme dovolit 😉 akurat potom tie plienky asi necham priamo na novorodeneckom, este neviem.... alebo vidis, ak sa rozhodnest hnuskovat v porodke, tak mozem tie co nam ostanu postupit 😀 😀 😀 😀

a na novoskovi su vsetky nohavickove plienky obrovske.... 3v1 ani nehovorim 😀 to som mu dala az ked mal mesiac, a aj tak to bolo moc 😉 takze ficali sme na stvorcoch, uz ich malemu pomaly beriem, a zehlim --- ano, prosim pekne, prvych 6 tyzdnov zivota zehlim stvorce, a na to sa fakt teda netesim.... aj preto si ich chcem opat naskadat do foroty 🙂 😉

labutka
15. feb 2011

@crysmile @katka888 a co bg flip jednorqzove jadra? Tie nesmrdia. Alebo gro baby, ale tie su viac umele.

crysmile
15. feb 2011

@labutka to by som riesila keby mi dieta hocikedy nezobrali.. takto sa bojim ze mi tu flipku len tak zahodia.. ved im to je jedno.. najradsej by som latkovala od narodenia.. ale to je mozne myslim len v dolnom kubine v porodnici..
hej, dahlia pouzivala latkovky v porodnici, ale ona bola na nadstandarde, tak to sa dalo, aspon si myslim.. aspon ti povedali ze ti beru dieta, mne len tak hocikedy malu zobrali..

@kaktusik007 sak ich predaj potom za nejaku dobru cenu nejakej mamine, ved ti peniaze nerastu na strome.. kupis nieco babu potom..
a co sa tyka zehlenia, dufam ze staci ze to prezeniem susickou, teda stvorce.. niekto teda nezehli vobec, ale ked to prejde este tou horucavou susicky, tak to bude ok, nie? kedze som v novostavbe, je nemozne tu susit na vzduchu, je tu strasne vlhko..

kaktusik007
15. feb 2011

@crysmile heh, novostavba.... 😒 😠 sak potom uvidim, kolko toho ostane 😉

crysmile
15. feb 2011

@kaktusik007 no a bez balkona.. ja som uvazovala ci kupit alany co je ich okolo 40 v baliku alebo babylove co je ich tam 28 a mam ich rovno len do porodnice 🙂

sima.p
15. feb 2011

Ale baby, však sa nebojte, tie 4 dni, príp. týžden to vydržia aj v hnuskách, však si to nekomplikujte. Ved kolko detí je v hnuskách celé plienkové obdobie, tak to tých pár dní vydržia...

izabelkak
15. feb 2011

kočky a čo tak im to nedovoliť??? akože to je ich dieťa že si ho hoc kedy zoberú? šak nejdete do polepšovne, máte svoje práva...
viem že je to o inom, ale nedalo mi to sorry....

neriešim tým teraz či látka alebo jednorázovky, ale nenechať si v porodke sebou zametať... bŕŕŕŕ keď si spomeniem na tie ich maniere je mi zle... 😢 ale tak to je silne OT...

🤐

crysmile
15. feb 2011

@izabelkak napisem ti ip 🙂

etuska
15. feb 2011

@zuzkaro
veru-mozno by tie plienocky niekto kupil tu v bazariku,alebo na mimibazari 😉

zojec
15. feb 2011

@crysmile alany su fakt obrovske, radsej do porodky zober babylove. moja sa v nich po narodeni topila :( ja som zacala latkovat ked mala b. 6 tyzdnov.. tie alany 4-9 su jej dobre aj teraz.. a to uz ma 8 mesiacov. ja som bola na nadstandarde a v pohode by som uz teraz latkovala, dalo by sa to, lenze neviem co by s plienkami doma urobil moj muz, lebo tiez som bola po cisaraku 7 dni v nemocnici.. :( @kaktusik007 ja som isla z jysky na izbu po cs na druhy den po 24hodinach, v stvrok rano som rodila a v sobotu rano som si uz vydupala malu k sebe.. bol to riaden zahul, nevladala som ani vstat, ale nechcela som ju nechavat samu bezomna 😉 ale vyhoda nadstandardu je, ze mohol byt pri mne muz cely vikend 🙂 )
ono myslim, ze sa da so sestrickami dohodnut, ze plienku nevyhodit ale doniest, oni deti beru len rano na vizitu, takze vtedy ju mozes dat v hnuske a nabalit im flipku 😀 nech ju do nej zabalia 😀 😀 😀 .. moja sa v nich po narodeni topila :( ja som zacala latkovat ked mala b. 6 tyzdnov.. tie alany 4-9 su jej dobre aj teraz.. a to uz ma 8 mesiacov.
inak moja si posledny tyzden slavonostne rozopina vsetky suchacove plienky :D neviem ako na to prisla , ale mam co robit kym jej zapnem body :D minule si chcela rozopnut aj patentky to sa jej nedarilo, ale tak tahala, ze si rozopla zmensovanie 😀 opica 😀

crysmile
15. feb 2011

@zojec ak si rodila vo zv, tak to sa cudujem, ja mam taku zlu skusenost.. brali mi ju kedy chceli.. nielen rano..
aj sa mi zdalo ze tie alany musia byt velke.. skoda ze nie je aj nieco mensie v takej cenovej relacii a eko.. teda jednorazove.. okrem tych plienociek do BG a GB..
juj, ja som pri dcerke nemala suchace, my hned od zaciatku patentky.. nesedeli mi suchace.. tak to musis mat radost..

sima.p
15. feb 2011

No ja by som to asi neriskovala, lebo majú tam toho dosť, teda aspon v NR, vždy zobrali naraz viac detí na vyšetrenia, všetko rýchlo za pochodu, ľahko zabudnú, kto im tu plienku dal... no a predstavte si, že sa tam stretnete 2 látkarky... Proste si to tých pár dní nekomplikujte, ved aj Vy sa potrebujete zregenerovať po pôrode...

crysmile
15. feb 2011

@sima.p hej, asi to budem riesit jednorazovkami.. zoberiem ten balicek 28ks, kedze aj svoje davaju, tak nam to bude stacit a doma uz budeme v latke.. ale zatial mam cas..
baby ale MaM happy square 80ky u nas nedostat? iba tie 40*40?

sulky
15. feb 2011

@milvasik , suhlasim s taanak. Thirsties su fajn, jemnejsi material.

zojec
15. feb 2011

@crysmile hej rodila som v zv.. brali mi ju len kazde rano a asi 1krat pocas dna na nejake vysetrenie, a aj to mi prisli povedat , ze ju vezmu.. spravali sa ku mne slusne.. za co som im vdacna 😉
@sima.p suhlasim inak s tebou... netreba si to zbytocne komplikovat... ved vsetci vieme ake to po porode je.. ja som bola rada po cisarskom, ze zijem.. 😉 tie 4 dni v hnuskach preziju bez ujmy na zdravi... 😉

crysmile
15. feb 2011

@zojec ja este raz dam zvolenu sancu ale uz sa poriadne pripravim.. ku mne sa par ludi nespravalo slusne, ale doslovne.. to zato ze som bola mlada zaba co si vsetko necha.. ale som OT..
a kolko ti malo babenko ze mu vsetky plienocky boli velke?

sulky
15. feb 2011

@sima.p , moja naj plienka je BG Organic 😉

avila
15. feb 2011

Tak za toto som stastna, ze som rodila v BS. Nikto mi M. nikam nebral, sestra mi prisla zaklopat, ze nas cakaju na vysetrenie a pod. A mohla som pouzivat latkovky, v poho. Len, kedze som bola zacinajuca, prvorodicka, tak som si to radsej nechala na doma. Zacali sme latkovat na 6. Matuskov den. Ale teraz by som si uz v pohode do porodky zobrala latkovky, obyc. stvorce asi. A inak ja som pripad, ze ma aj nastrihli aj som sa natrhla (a to poriadne) ale normalne som okolo maleho fungovala. Sice ako Lazar, ale dalo sa. (porod bol ooovela horsi 🤐 😀 ).

bihan
15. feb 2011

@crysmile vôbec sa netráp s látkovkami v pôrodke, 4-kilovej Maline bola väčšina plienok veľká a naplno som začala látkovať asi v 3t.
Alany sú fakt obrovské, ja som si kúpila Huggies s tou vrstvou biobavlny. je mi jasné, že sú to úplne rovnaké hnusky ako všetky iné, ale aspoń som mala lepší pocit 😀

miruss
15. feb 2011

@crysmile: MaM Happy square 80x80 sú už veľmi dlho nedostupné u dodávateľa.

sulky
15. feb 2011

@jonki , nohavickove sa mozu susit na radiatore. Vsetky vydrzia, okrem Baby Lucy :( Neodporuca sa to kvoli tomu, ze tvrdnu. Ale to sa da vyriesit posuchanim a pretrenim po ususeni. Ak musim, susim na radiatore vsetky okrem spominanych BL. Tym odisli gumicky. Ostatne su odolne 😅
Co sa tyka lyzovacky, ak si to nechces komplikovat, zober ekojednorazovky. Ved prave na taketo prilezitosti su urcene 😉
Ak chces latkovat, staci ak pouzite plienky preperies v zlcovom mydle, na noc namocis do nappy freshu, rano preplachas, ususis a potom prinesies domov. A tam vyperies normalne.

zojec
15. feb 2011

@crysmile ono ten nadstandard robi svoje 😀 a ja uz som teda mamicka v rokoch 😀 😀 😀 mala mala 3,5 kg,ked sa narodila, ale caro latkoviek som objavila az ked mala 6 tyzdnov a ritku stale zaparenu z hnusiek :(

crysmile
15. feb 2011

@bihan tebe ten porod mozem zavidiet.. 😉
no nebudem sa s tym trapit.. ale aj tak, skoda ze nedavaju na vyber..

@miruss to je skoda.. neviem ci su este nejake stvorce co sa s nimi daju porovnat.. su? ale su aj dost drahe..