Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

taanak
23. feb 2011

@mimuka, @zfidorka
TB stretch onesize je podla mna uplne super plienka aj pre novorodenca (ak samozrejme nie je predpoklad, ze babo bude velmi male). Nasmu 3,5 kg sedela uplne super. Podla mna je to jedna z naj jednovelkostnych plienok (napr. take ultrafit od popolini by som novorodencovi urcite nedala).

priadka
23. feb 2011

@prsky aha, tak ten vas trofast diel ma podobne rozmery ako ta moja sortera, tak snad sa mi to tam zmesti. Mna len sokovalo, ked som tie stvorcove plienky vyvarala vo velkom 10l hrnci, ze sa ich tam po namoceni zmestilo iba okolo 10, takze som rozmyslala, ci som nekupila malu nadobu na pouzite pleny.
A tie pouzite pleny mam "roztriast", alebo nechat radsej zlozene? Myslim ked su len pocikane 😵

zfidorka
23. feb 2011

@taanak no ja neviem, mne sa zda obrovska 😅 a este mam k nej jednu vyhradu a to ze pre dievcatka nie je dost dlha ta vnutorna vsita vlozka - premaka to vzadu...

taanak
23. feb 2011

@zfidorka vnutorna vsita vlozka? Hovorime o rovnakej plienke? 😕 Vsitu vlozku mal stary typ Bamboozle, tie boli dvojvelkostne. Ale Stretch je uplne ina a hlavne jednovelkostna

lindauciatko
23. feb 2011

@zojec
@sulky
@zfidorka
vdaka
tak skusila som len kratkodobe namacanie, lebo plienky my bude treba, zajtra poobede aby boli suche! Pozajtra ( v den dalsieho prania) budem namaca cely den a podvecer dam prat.
Som zvedava ake ich dnes vytiahnem z pracky...
Baby ale nenapisali ste kolko toho octu davate... Radsej nenapisem kolko som ho dala ze ci som to neprehnala 😀 😀 😀
@zfidorka pri tom namacani v pracke, nemas pridlho blokovanu pracku? Ci ti to neva?

prsky
23. feb 2011

@priadka pokakane som prepierala, pocikane hodila tak, ako som ich vytiahla...

mimuka
23. feb 2011

ešte k tým PULkám, tie BG flip sa dá tá vrchná vrstva použiť aj ako PULky alebo je medzi tou vrchnou vrstvou a original flip PULkami nejaký rozdiel?? a tie WeeHuggers sa dajú použiť aj na nohavičkové plienky alebo len na štvorce narovno...aké ešte PULky odporúčate, či tieto sú najlepšie? a koľko by som ich asi mala mať?..chcela by som aj vlniačiky..

sulky
23. feb 2011

@lindauciatko , ak sa dava ocot na plakanie, kvoli maksiemu pradlu, pri normalnom davkovani sa odporuca pol deci octu. Ak si pouzivala ocot na predpranie, baby spominali ze davali vacsie mnozstvo, dala by som maximalne deci 🙂

@zfidorka, TB stretch jednovelkostna je aj moja oblubena plienka, ako pise taanak sedi aj malym detom. Nemyslis ty nejaku inu? 😎

sima.p
23. feb 2011

Baby, ked bude v niektorom z e-shopov zaujímavá akcia, hodte to sem....

sima.p
23. feb 2011

Tak na noc som si objednala jednu čisto novú "humburgerku", jednu používanú, nejaké ešte riešim, čo my zojec poradila a potom uvidím....

zojec
23. feb 2011

@mimuka BG Flip, su vlastne pul nohavicky s vkladackou, ktora sa da vybrat, tie mozu byt dve, sty dry, alebo organic, ked sa vkladacka vyberie, tak mozu sluzit ako vrchne gatuse na nohavickove plienky, alebo do nich vkladat akekolvek ine vkladacky (stvorce, prefoldy, uteraciky, doma site vkladacky) pulky weehugers su len na plienky narovno, nedaju sa dat na nohavickovu plienku, lebo navlhnu tie bamubusove zaklapky .. Puliek ti bude treba cca 4 kusy.. pozri si nase fotoblogy, skoro kazda z nas ma nieco o plienockach popisane a su tam aj vyfotene 😉 (zfidorka, labutka, emjee.... )

sulky
23. feb 2011

@mimuka , ja som odplienkovala s 2ma PULkami na zaciatku, ale z vlastnej skusenosti odporucam aspon 3-je. Kedze chces nejake vlniaky k tomu, mozno aj 2-postacia 😎 Zalezi, kolko budes mat vlniakov.

zfidorka
23. feb 2011

@taanak no o tejto: http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/tot... asi som to napisala blbo, myslela som to mikrovlakno co je vsite co vnutri plienky... som bola pozriet na plienku, save jadro sa to vola 🙂 a je verzia newborn a onesize... ale inak je ten material fakt super, aj strih 🙂

@lindauciatko octu davam plnu nadrzku na avivaz.... s tymi dvierkami na pracke neviem, v navode bolo ze sa takto robi namacanie... vody tam vidno len trochu (na rozdiel napr. od plachanie kde je vody pol bubna)...

@sulky TB stretch som kupila malej ked mala 4 mesiace, to mi prisla tak akurat... 😅 a kedze robia aj verziu newborn, tak som brala ze je to ok...

@mimuka pre novorodenca by som zobrala aj 1 flisove vrchne...

zfidorka
23. feb 2011

este k tym TB strech, nemaju sa prat v sode, neviete preco?

sulky
24. feb 2011

@zfidorka , nepocula som o tom ze by sa nemohli prat v sode, ale preverujem to 😎

sulky
24. feb 2011

@zfidorka , takze na jednej stranke som nasla, ze tots bots neodporuca namacanie v sode, lebo moze narusovat bavlnu ktora je obsiahnuta v ich plienkach. Ale ostatni vyrobcovia to nezakazuju.

lucinka83
24. feb 2011

ahojte, chcela by som sa poradit o najvhodnejsich nocnych plienkach, bum hugger asi jednoznacne a co bambusove anavy? kolko mate nocnych? mozem ich dovypchavat aj vv popolini?

sulky
24. feb 2011

@lucinka83 , anavy na noc-jednoznacne dobra volba. 🙂 Okrem toho aj bambusova baby beehinds.

zojec
24. feb 2011

@lucinka83 mne anavy celu noc nepotiahne :( vydrzi max. 5 -6 hodin, cize musis prebalit.. ale zavisi aj od ucuranca.. napr. do toho 5teho m. malej stacila.. teraz jednoznacne hamburger z BI prefoldom 😉

siss_sz
24. feb 2011

este sa vratim k tomu praniu... a octu...
napriklad na klingaciku pisu:

Bambusovému vláknu neprospievajú kyseliny, preto nepoužívajte žiadne pracie ani čistiace prostriedky s obsahom kyseliny (Ecover, ocot, kyselina citrónová a pod.)!

vid:http://klingacik.sk/detail/748

ci vy ste vyskusali a neskodi? 😨

sulky
24. feb 2011

@siss_sz , ja som z klingacika, a tieto instrukcie sa uvadzaju iba pri plienkach bambinex a tots bots. KOnkretne, ich vyrobcovia to neodporucaju. Ale u ostatnych plienkach to neuvadzaju, ja osobne si myslim ze kludne to mozes pouzivat. Kedysi tots bots vyrabali velmi nekvalitne bambusky, dost tvrdli , nicili sa pranim. (este tie stare bamboo suchacove, cca pred 3 rokmi) Ale teraz sa to neda porovnat, maju uzasne plienky, prepracovane, vylepsenie, kvalitnejsie, takze by som sa toho octui nebala.

zojec
24. feb 2011

@siss_sz ja som prala v ecoveri,sem tam pouzijem ocot, a zatial vsetko v pohode.. myslim, ze ked sa to raz za cas pouzije, tak ziadne poskodenia nehrozia 😉 podla mna netreba nad tym az tak spekulovat 😀

siss_sz
24. feb 2011

@zojec @sulky no, hned spom spokojnejsia😀 a pripisujem do postupu prania😀 😎
dakujem 😉

zfidorka
24. feb 2011

@lucinka83 zavisi kolko bude drobec cikat... ja som jeden cas (6-7mesiac) pre nu potrebovala 10 ks nocnych, kedze som v noci prebalovala a prala raz za 3 dni... ked som prve mesiace v noci neprebalovala a prala kazde 2 dni, stacili mi 4 ks nohavickovych nocnych...
oblubene nocne - anavy bambusova, bbh bambusova (ta je ale mensia, zatial jej je stale dobra), baby idea bamboo extra dovypchata baby idea prefoldom/twofoldom... kedze ziadna plienka nezodpovedala uplne mojim narokom, na noc mam usite specialne stay dry kapsy na sposob bum genius kapsovky 😉
vv popoliny som davala na noc prve tyzdne, davala som ju do viazacej disany.. neskor bola objemna a malo sava, tak ich pouzivam cez den s dodatocnou vkladackou...
dobre save vkladacky su z bambusoveho frote (BL stvorec) alebo z bambusoveho flausu (baby idea prefold/twofold)

zfidorka
24. feb 2011

@sulky pisu to na stitku na plienke, dik za preverenie 🙂

katka888
24. feb 2011

@mimuka
kuk:
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/katka888/alb...
pofotena BG flip aj s tym co do toho vkladame 😉

katka888
24. feb 2011

@lucinka83
my sme boli spokojni s anavy bambusom, baby beehinds, tak ako pisu baby. aj tots bots bola dobra, len sa mi zda strihovo mensia
my sme mali 4 nocne - vsetko bambusove som jej davala, kedze bambus jej dobre robil na zadicek, ak sa obcas trosku zacervenal. no ja som jej menila tak raz nocne, niekedy ani raz, kedze malo piskala. joj hej, TB som mala dvoje, jedne nove, jedne uz pouzivane, tie pouzivane sali menej, rakze boli zalozne, cize dokopy 5 plienok.
ako pise @zfidorka , zavisi to od toho, kolkokrat a ako silno ti v noci piska.... niektore baby pouzivaju Bum hugger-ky, tie su z konope, ktore je 10x savejsie ako bavlna, takze vhodnejsie npar pre velmi piskajuce deticky na noc.

katka888
24. feb 2011

@mimuka
my sme na nohavickove pouzivali aj vrchne nohavicky Little Lamb, po bokoch, ako je stehienko, maju taky akoby vsity pasik, skusim odfotit a tym sa do nich akoby zmesti hrubsia plienocka.

zojec
24. feb 2011

@katka888 bum hugger aj ked je z konope, tak nenasaje vobec nic bez vkladacky.. teda mozno jednu malu ciku 😉 ja ho odprucujem len preto, ze to su jedine kapsove nohavickove plienky na trhu so sty dry vrstvou, ktore poznam 🙂 tak ako pisala @zfidorka ani mne este dobru nocnu plienku nevymysleli, preto som si usila nocne kapsove plienky vnutorna vrstva suedecloth, vonkajsia bmb. stredny flis a do toho bmb prefold z obostranneho frote 😉 ale mam aj vo vnutri s flisom plienky 😉

katka888
24. feb 2011

@mimuka
LL fotecky