Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

labutka
24. feb 2011

@sima.p pozeram sem cez mobil, takze fotku dobre nevidim, ale viacvrstvove popoliny su balene po 12 ks, vlkost S ma rozmer 30*40cm, presite su len po dlzke a nemaju stitok. Balik stoji okolo 25eur. ak tie tvoje pozres proti svetlu, ten stredny pas nieje hrubsi nahodou? Ja flip organic nemam, ale tie su tusim vsade rovnako hrube. Si ochotna nam prezradit nick predavajucej...?

mneme
24. feb 2011

@sima.p to su evidentne vv, vlozka do flipky vyzera uplne inak 😒 nic ma do toho nie je, ale nemala by si to nechat len tak 😉

miruss
24. feb 2011

@sima.p: Ja mám obchod s plienkami a Organic vkladačky do Flipiek to určite nie sú. Vyzerajú ako nejaké viacvrstvové plienky. Econobum to nebudú, pretože tie majú na každej vkladčke štítok z označením econobum. Tak ako flipkové vkladačky majú štítok s označením Flip. Buď sú to vv popolini alebo nejaké iné viacvrstvové plienky, ktoré rozmer 30x40 cm stoja nové 1,55€ / kus.

sima.p
24. feb 2011

Takže nakoniec plienočky posielam naspäť, uvidíme. Poslala som jej video s Flipkami, uznala, že sú iné, aj ked vraj podľa obrázkov v e-shopoch nie, ale že mi vráti peniaze. Nechcem zatiaľ prezrádzať jej nick, možno sa zachová čestne. Ak nie, že by mi peniažky nevrátila, tak potom ten nick určite prezradím.

katka888
24. feb 2011

@sima.p
je to mrzute, ked sa takto musis natahovat ☹ .... len drzim palceky, aby ti to dobe dopadlo... p.s. ani mne sa nepozdava jej vysvetlenie, ved ty ju neosocujes, mohlo sa aj stat, ze ti omylom a nie naschval poslala nieco ine, ale takto sa branit, akoby si ju osocovala....
drzim palceky

sima.p
24. feb 2011

@labutka A ešte ten stredný pás - áno je hrubší.

sima.p
24. feb 2011

@katka888 Ďakujem, no veľmi ma to samú mrzí, zatiaľ som nikdy nemala s nikým problém. Toto je prvý. A už som toho kúpila aj predala dosť.

dugyna
24. feb 2011

@lindauciatko hej pomohlo to..aj ked ja mam tento problem len s nocnymi plienkami...ked ich vyberiem z pracky su ok..ale ked do nich mala nacika..pfuu...
takze som na predpierke nechala dobre vymacat v mydlovom lize, potom som dala prat cely cyklus, ocot davas miesto avivazu.a myslim ze to pomohlo.alebo ich predtym vyplakas vo vode s mydlovym slizom.
@mimuka v zivici/ekoobchod/ maju aj dm drogerii
@zojec ty peries plienky v persile?
@priadka ja som dnes usila taketo vrecko na plienky,inak do teraz som skladovala v kybli od stierky ten ma vrchnak.

priadka
25. feb 2011

@dugyna aj mne napadlo vyuzit kybel od primalexu, ale otvaranie vrchnaka je predsa len take nesikovne. Takze som radsej kupila tu nadobu z IKEA. A do kybla asi zarobim sliz na pranie - ten budem musiet otvarat len raz za 3 dni 😉

zojec
25. feb 2011

@dugyna namacam v persile, periem v slize, raz za 2 tyzdne v persile. namacanie v slize nezabralo ☹ proste so smardlavou plienkou do ulic, je katastrofa...
@priadka ten kybel by ti bol mozno aj maly 😉

priadka
25. feb 2011

@zojec aky velky kybel od primalexu mas na mysli? Napr. plastove obaly od standard interieroveho bieleho maju v tychto velkostiach: Plastové obaly 4 kg, 7,5 kg, 15 kg, 25 kg, 40 kg.
My mame bud 25 alebo 40 😉

A tato Sortera mi podla teba na 3-dnove skladovanie postaci?
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/9007...

labutka
25. feb 2011

@priadka ta sortera staci.🙂

dugyna
25. feb 2011

@priadka mne sa mokre skladovanie plienok moc neosvedcilo..pachlo to..ked skladujem na sucho nie je nic citit

dugyna
25. feb 2011

@zojec nam sliz pomohol. nam ten kybel staci,ale mi bkmkujeme

divoska
25. feb 2011

tak rozmyslam. kolko si myslite ze vydrzia latkove napr hamburgre, konopne ci AIO napr BG or IB odlozene v sufliku pre dalsie dieta? 🙂 ze ci sa mi oplati odkladat tie ktore si chcem nechat aj v pripade ze bude dalsie o par rokov az alebo to mam radsej rozpredat a potom si pracne vyskladat dalsiu zostavu... 🙂 jo je mi jasne ze medzitym budu ine plienky a vselijake novinky, ale ak tu mam zbierku toho na co nedam dopustit a vsetko ostatne na co dopustit dam posuniem, tak mi bude luto to rozpredat... na druhu stranu zas nechcem aby sa mi to rozpadlo 😀 aj ked to asi velmi nehrozi. skor tie gumicky a podobne ma zaujimaju ci preziju.. co myslite? no neviem sakra.. dilema.. lebo fakt tu mam plienok ze aj 3 deti na nich odchovam este... stale doma vedu stvorce a ten milion AIO co sa mi tu nazbieral pouzivam akurat tak ked ideme niekde po svete alebo do skoly co je fakt prilezitostne... idem ratat 7BG, 3IB, 2LLkapsy, blueberry minky, swd kapsa, 4 hamburgre, 2 LL nohavickove, BL rozpredam asi zvysne, elas house konopnu asi tiez lebo sak nam nestaci, jednu uz som posunula, bbh nohavickovu tiez nerada zapinam... o pulkach samozrejme pomlcim.... 😀 zdecimovala som to na 5 ktore pouzivame a aj tak som zas prikupila dalsie 2 gro do zasoby keby sa nezacali znovu vyrabat... neni mi pomoci... a tak dlho som odolavala.... 😅 no tak ze ci odkladat alebo neodkladat.... akoze mozno motyka vystreli a popracujeme aj skor, ale skor neskor ... 🙂 😀 pisem jak pako ale sak rozumiete 🙂

sima.p
25. feb 2011

@divoska 🙂 No asi ak by to druhé malo byť fakt neskôr, tak asi radšej rozpredať, fakt tie gumičky ktovie či by vydržali.. možno ozaj 2-3 kúsky by som si nechala, skôr ako takú pamiatku... Ale ak by si bábo riešila nie neskoro, tak nechať...

priadka
25. feb 2011

@dugyna ok, ved ja som ani neplanovala skladovat na mokro 😉
Len velkost nadoby na skladovanie ma zaujimala...

zfidorka
25. feb 2011

@divoska ja som nad tym tiez rozmyslala a dumala... nakoniec som sa rozhodla ze par kuskov nohavickovych necham... pripadne ak odidu gumicky, tak sa daju presit... no, sama som zvedava ze ci vydrzia 🙂

zfidorka
25. feb 2011

@lucinka83 wonderoo kapsovku som na noc neskusala, ale myslim ze @zojec ju dala a vydrzala 🙂
baby idea bamboo extra mam doma asi 2 mesiace, takze zatial na nej znamky opotrebenia nevidno... 🙂 mne sa ta plienka strihovo paci, akurat ju je potrebne na noc dovypchat, ja do nej davam baby idea prefold... velkost L/XL je dost velka, pisu ze od 3 mesiacov, ja som ju malej dala ked mala 6 mesiacov, to je bola aj v pase akurat (mala ju najuzsie zapnutu, mam patentkovu verziu)...

zojec
25. feb 2011

@priadka myslela som 15 kg.. 😉 vacsie som nevidela 😀 ja mam 25l. kos z tesca na 3 dni akurat 😀 😀
@divoska plienky nesetri a pouzivaj v pohode vsetky, ja som odlozila stvorce, aj tak jeden uz nestaci.. pouzivam prevazne aio plienky na noc nohavickove.. uz mi ich nie je luto.. naco taka zasoba ? a to mam tych AIO podstatne menej ako ty.. nepredavaj ich, ale pouzivaj.. o pol roka ich predas za taku istu cenu na bazare ako by si ich teraz predala skoro nove.. 😉 ja si niektore odlozim, ale urcite nie vsetky, presne kvoli novinkam.. odlozim natahovacie vlniaky a site plienky ak vydrzia gumicky, BG kapsovky na patentky uvidim ako podrzia gumicky, ostatne plieny predam.. 😉 po odplienkovani samozrejme 😀

zuzkaro
25. feb 2011

@lucinka83 mne sa paci, ale ja mam verziu minky a myslim, ze potiahne dost a je urcite reprezentacna 🙂, my sme boli na kontrole klbov a ked som mu ju zakladala, tak mamicky co boli so mnou dnu len tak cumakovali :D

lucinka83
25. feb 2011

dakujem! A aky je rozdiel medzi twofoldom a prefoldom? Ktory je lepsi?

zojec
25. feb 2011

@lucinka83 wonderooska, je najsavejsia kapsovka aku poznam, vdaka dobrej bambusovej vkladacke, nam noc potiahla, aj ked rano sa dala zmykat :D a trosicku pretieklo pri brusku.. 😉
prefold sa da poskladat na tretiny, je vacsi, twofold je mensi a zvycajne sa sklada na 2 po dlzke, ale da sa aj na 3 po sirke, len potom je vkladacka kratisia 😀

lucinka83
25. feb 2011

@zojec dakujem, a je jedno pri tej wonderooske ci prevedenie minky ci obyc? ktora bambusova vkladacka je naj?

zojec
25. feb 2011

@lucinka83 prevedenie minky je vonkajsia uprava plienky, ta na savost nema absolutne ziaden vplyv.. minky je taka chlpata z vonku 🙂 najlespia bmb vkladacka je baby idea prefold 😉

labutka
25. feb 2011

Dievcata, takze je to uz oficialne, kazdy utorok je v latkovkach Den s poradkynou. Zaciname uz buduci utorok 1.3. od 10:00, tesim sa na kazdu novu latkarku.
Viac kuknite na webke hned na uvodnej stranke.

labutka
25. feb 2011

@zojec @lucinka83 ja som teraz drzala vruke aj velku bamusovu vkladacku od Little lamb, a vyzera byt porovnatelna kvalita s BI prefoldami. Cena o nieco nizsia. 😉 http://www.latkovky.sk/produkt-detail/little-la...

fionka1711
25. feb 2011

Ahojte, pozrite si prosím môj album a povedzte mi svoj názor 🙂, chcela by som ušiť plienky pre zopár mamičiek a možno aj pre viac ak by bol záujem 🙂. Je to môj prvý pokus. Ďakujem 🙂
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/fionka1711/a...

divoska
25. feb 2011

@zojec jojo ja uz ich tu tak ani nesetrim, ale stale su mi tie stvorce pohldne proste a vsetko ostatne len na dlhsie davame. nam jeden stvorec staci stale zatial lebo curkne len do tej prednej casti a aj tak to hned menim /mozno vyhoda chalana? 😀 /. apropo s tou cenou som na to dosla, inak nie su vsetky nove takze pohoda @zfidorka sak aj ja nad tym rozmyslam, len si neviem predstavit davat niekomu menit gumicky v bg organicsoch, a sama... to nechcem vidiet. 😀 tak ja rozmyslam ze by som si nechala praveze len BG, mozno tie ll a nejake pulky. no sak uvidime. @labutka to je Lkova? mam len Mkovu a tu najcastejsie davam do aio alebo velkych babyidea prefoldov ju este zamotam. @fionka1711 pekne pekne. esteticky zmaknute. ten aksamit zostava mokry ze? a ked uz si sem zavitala aj prezradis co za nu? 🙂

labutka
25. feb 2011

@divoska co ja viem ci je to Lko? rzmer asi 40x40 cm...