Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sima.p
4. mar 2011

@janefonda 😵 🙂 😉

hhenike
4. mar 2011

Ahojte. Musím sa podelit so skúsenostou 🙂. Párkrát som tu uz cítala ako @zojec písala, ze: "najlepsím bielidlom je slnko". No.... brala som to s rezervou 🙂.
Látkujem len tretí týzden a zatial stále tak vyslo, ze som prala vecer a plienky som vesala susit len dnu. Zatial pouzivam hlavne novosklad zo socik stvorcov, lebo malý kaká skoro do kazdej plienky. A tak aj vyzerajú... samé flaky. Aj vcera vecer som ich prala a do rána vyschli. A ked som ráno vetrala, tak pozerám, ze nám na balkón krásne svieti slnko. Tak som teda vzala tie najviac flakaté uz suché plienky, a povesala som ich na balkón. A co sa nestalo :D. Idem ich pred chvílou pozbierat... a po flakoch ani stopy. A verte mi, bolo ich tam kvalitne a výrazne zlté....
Takze, @zojec, díky za tip. A kto neveril... nech vyskusa :D

hhenike
4. mar 2011

A este otázka: ako vravím, pouzívam hlavne socik stvorce a len na von kapsovky prevazne s bambusovymi vkladackami. A tie stvorce su teda uz riadne tvrdé, najradsej by som do pracky naliala pol flase octu, ale na druhej strane, sa bojim kvoli tomu bambusu. Ako to riesite? periete zvlást bambusove veci bez octu? Ci davate aj s ostatnými plienkami na ne ocot? Ci z casu na cas neuskodí? Lebo teoreticky ovladam, ze na bambus nemá íst ocot, ale ako to mám riesit prakticky? ;)

sima.p
4. mar 2011

@hhenike Mne teraz prišli Twofoldy, ak sa nemýlim, sú tiež z bambusu a tam je napísané, že do prania môžeme pridať ocot... ak sa mýlim, tak ma prosím opravte, nechcem tu zavádzať.

hhenike
4. mar 2011

@sima.p no to by som bola rada 🙂. Tak este pockame, ci to niekto potvrdí ;)

janefonda
4. mar 2011

@hhenike potvrdzujem, aj ja dávam na bambus ocot. 😉 a je to úplne v poriadku.

hhenike
4. mar 2011

@janefonda ok, tak to teda skusim. Neviem, kde tom nabrala opak 🙂. Mozno som si len nieco poplietla.

sima.p
4. mar 2011

@hhenike myslím, že si to ani nepoplietla, lebo tuším niektorý výrobca to zase naopak neodporúča, ale baby potvrdili, že vraj dávajú a neškodí. Ale na tých twofoldoch bolo napísané, že to odporúčajú.

sisi0211
4. mar 2011

@jana.oravcova
A ako vyzeraju tie plienky po suseni v susicke? Su maksie ako pri klasickom suseni na vzduchu?
Ja sa zatial na latkovky len chystam. Videla som vsak kamaratkine latkovky - susi ich na vzduchu a boli tvrde ako smirgel, take by som nerada davala babatku na zadocek ☹

katka888
4. mar 2011

@sisi0211
závisí to aj od toho, aké plienočky tvoja kamoška takto sušila. napr. kapsovky, ktoré použíbvame, tak tie "obaly" vôbec netvrdnú, sú jemnučké, a vkladačky, ktoré dávame do vnútra, niektoré sú tvrdšie, iné nie, závisí od materiálu. keď sa mi zdajú tvrdé, tak ich pošúcham, raz, dvakrát ponaťahujem a je to oveľa lepšie.
socík štvorce nám tiež stvrdnú, ke´d vyschnú, ale ke´d ich opäť tak ponaťahujem, je to lepšie a kým ich dám malej na zadoček, vôbec nie sú také tvrdé, ako sa možno zdá pri zvešovaní.
a zas, niektoré baby tu písali, že keď nechali plienočky dlhšie sušiť, tak vtedy boli akoby tvrdšie...
čiže dosť závisí od materiálu.

sulky
4. mar 2011

@hhenike ,@sima.p , na bambus mozes pouzivat ocot. Vyrobcovia, ktori to neodporucaju su iba Bambinex a Tots Bots. Ale mam potvrdene od vyrobcov bambusovych plienok, ze im ocot a radiator neskodi 😀

sisi0211
4. mar 2011

@katka888
Dakujem za vysvetlenie 🙂 Ale, aby som v tom mala jasno 😉 Opisala si teraz stav plienok po suseni na vzduchu alebo v susicke?
A este jedna otazocka: Skracuje sa doba pouzitia plienok, ktore sa susia v susicke v porovnani s pripadom ak sa stale susia na vzduchu?

katka888
4. mar 2011

@sisi0211
prepáč, sušenie na sušiaku v byte 🙂 ... ale ako píše @zojec , najlepšie je sušiť na slniečku.

zojec
4. mar 2011

@sisi0211 podla mna tak isto ako aj ine pradlo.. 🙂 ja nie som nejaky extra fanusik susiciek, po 4 rokoch v irsku som sa najviac tesila na pradlo vyvesene na slnku 😀 do susicky by som isto nedavala PUL .. a nohavickove plienky s gumickami nesusila prilis horucim vzduchom..
@hhenike 😉 😉 ved aj nasi predkovia bielili pradlo na luke na slnku a polievali kupkou 😉

josie3331
4. mar 2011

ahojte, skusim vam napisat, ako pokracujem vo vyberani plienok

od kamaratky budem mat klasicke komunisticke stvorce, snad aj tych 30ks+ dokupim disany asi 5ks?

nohavicove: Bum hugger patentky 1x
Bum hugger suchy zip 1x
Anavy bambus velur 1x
LL 2x
kapsove : Wondreoo V2 1x
W V2 plys 2x
LL 1x
AIO grovia
vrchne : Grovia wonder wraps
LL

Vkladacky - LL
Babyidea prefold 2x
Babyidea twofold 2x

v tomto zozname su plienky, co bud mam kupene, alebo u katky888 planujem kupit

netusim, nakolko by som bola schopna vydrzat s tymito plienkami, tak este planujem spravit jednu varku nakupu, kde by boli Imse Vimse nohavicove,
AIO Bum Genius a Blueberry minky patentky,
stay dry vkladacky IV,
vrchne nohavicky BG flip a Wee huggers

prijimam akukolvek kritiku a radu 😀

zojec
4. mar 2011

@josie3331 ja by som na tvojom mieste toho az tak vela nenakupovala dopredu.. uvidis co sa ti osvedci.. na zaciatok ti stacia podla mna 4 PULKy, nejake vlniaky na noc, a stvorce , 30ks asi bude malo 😉

sisi0211
4. mar 2011

@josie3331
no mne sa to zda byt straaaasne komplikovane 😖 Ako si prisla na tuto zostavu? Kolko hodin surfovania? :S
Klobuk dole 😀

zojec
4. mar 2011

a zabudla som na nohavickove plienky.. 😉 ta prva varka co uz mas, alebo planujes ti bude na zaciatok bohate stacit, zober si 2 wonder wrapsy a bg flip.. potom radsej dokupis kapsovky, alebo AIO .. 😉 a ak budes mat maniu budes kupovat ako diva 😀 😀 napr. weeehugers su pre male babo uplne o nicom.. lebo ked kakne tak ich musis prat uplne cele v pracke, a najdlhsie schnu..

josie3331
4. mar 2011

vlniaky praveze nechcem a tie klasicke stvorce+disany chcem sice pouzivat pre malicke babo, ale nie 24hodin denne

@sisi0211 nic strasne praveze....pred mozno dvoma mesiacmi som precitala tuto zopar stran, pisala si, na co sa baby nestazuju a chvalia, to pospisovala, hodila to sem, dali nejake nazory.....teraz som sa k tomu vratila, popisala trosku s katkou888, vybrala plienky co ma na stranke + LL som kupila este predtym.... neviem ci to mam az tak prekombinovane...

dalo by sa to tak, ze komunisticke plienky+ disany cez den a na noc nohavicove napr tie Bum hugger?

etuska
4. mar 2011

baby-neviem ci vam zobrazi ten link,ale mrknite ake pekne vlniaky{vraj z Madarska}

http://cgi.ebay.co.uk/2-x-Wool-soaker-Wool-napp...

siss_sz
4. mar 2011

@etuska oo, ake managerske 😉 😎

etuska
4. mar 2011

@siss_sz
hej-take ine mi prisli 😀
nam su uz Disany pomaly male,tak pozeram nejake vlniaciky a zvazujem ci by som nezvladla ustrikovat "longies" 😀 -mam kopec merino vlny co mi dala svokra-resp.zatial je z toho stale stary sveter 😀

jana.oravcova
4. mar 2011

@sisi0211 plienocky sú mäkučké. ked som sušila voľne a klasické štvorce na radiátore, lebo som nemala inú možnosť, tak boli tvrdé ako plechy. štvorce používam najviac. ale ako suším v sušičke už takýto problém nemám zo žiadnym prádlom.

marianas
4. mar 2011

Skúsené látkarky,mám jednu otázočku: Aj teraz ste tu spomínali, že je dobré sušiť plienočky vonku. To aj robím ak sa dá. No zaujíma ma, či môžem dať von aj pocikané plienky, ak nechcem, aby mi "smrdeli" vnútri v byte - aj keď nesmrdia, no proste by sa len vonku vyvetrali a uschli by a potom by som ich večer/ na druhý deň oprala. Neublíži im to?

jana.oravcova
4. mar 2011

@sisi0211 ale ešťe chcem povedať, že ked svieti slnko využívam tento ekologický variant, nie je nad prádlo usušené na slniečku. no v zime a za dažda nemám na výber, lebo sušiak v byte nemám fakt kde roztiahnuť.

lulukn79
4. mar 2011

@katka888 dakujem... uz so aj objednala kvietkovanu a dufam, ze bude, lebo toto je uz moj treti pokus mat nejaku pelusku kvietkovanu

katka888
4. mar 2011

@etuska
tie su " bohovske " 😀 ....

zfidorka
4. mar 2011

@josie3331 len doplnim co ti pisala @zojec...
kapsovu by som zobrala z kazdeho druhu po 1ks, vyskusas a dokupis, ak budes potrebovat...
miesto gro via aio by som zobrala radsej nejaku kapsovku, napr. vyborna je bg 4.0..
vrchne LL by som nebrala, radsej bg flip...
BI prefold a twofold budes potrebovat od 5-6.mesiaca, na zaciatok su zbytocne save...
imse vimse su bud frote, alebo flanel, podla mna malo save, zobrala by som nejaky bambus, celkom fajn plienka okrem anavy (ta je podla mna najlepsia bambusova) je aj bbh bambus...
miesto bg aio by som zobrala kapsovku bg,
na blueberry minky sa stazovali viacere baby, ze im pretekali, na moj vkus je ta plienka predrazena...
vrchne weehuggers az na vacsie babo, tak po 3. mesiaci, aj to len v pripade ze sa babu ustali kakanie a budes chciet davat stvorcove plienky narovno (na nohavickove alebo novosklad su ti zbytocne)...
este by som mozno zobrala flisove vrchne...
stvorce + disany je celkom fajn kombinacia, bum hugger su na noc ako stvorene 🙂

josie3331
4. mar 2011

@zfidorka LL vrchnu plienku mam uz kupenu ☹
ale ked pouzijem to BI prefold tak sa nic nestane, ci?
v com je lepsia bg kapsovka nez aio?
keby potom nezoberem grovia, tak nemam ziadnu AIO a to sa aspon jedna zide, nie?

zfidorka
4. mar 2011

@josie3331 ked mas LL nohavicky, ok 🙂 podla mna su flipky lepsie, ale ved uvidis ako budu vyhovovat tebe...
jasne ze BI prefold mozes pouzit, len na zaciatok je zbytocne savy - je dobry na dovypchatie na noc pre starsie babo, lebo je na novoska je zbytocne velky... ja som ho mala kupeny na zaciatku, vyuzivam ho plne az posledne mesiace...
bg kapsovka oproti aio lepsie schne, kapsovka ma stay dry vrstu, aio je biobavlna...
vacsina kapsoviek je v podstate aio - cize mas spolu vrchne nohavicky aj vnutro (ak su to kapsovky s vkladackami), vkladacky das do kapsy a menis celu plienku,
aio v uzsom zmysle su plienky, ktore su zosite cele dokopy, napr. ta bg aio a oproti kapsovkam dlhsie schnu...
gro via je na male babo dost nesikovna, pri zmenseni trcia vkladacky, navyse tie vkladacky nie su nejako extra save (oproti napr. bambusovym plienkam), dost dlho vkladacky schnu a suche zipsy sa tiez pranim nicia... ja gro baby (starsi typ gro via) mam a znovu by som namiesto nej s nahradnymi vkladackami kupila radsej 2 kapsovky...