Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sima.p
9. mar 2011

@zojec L by asi mohli stačiť.... tak asi skúsim Disany...

sulky
9. mar 2011

@sonkab ,@sima.p , po otestovani vlniakov su moje favoritky na den - Bundle of Joy, Anavy alebo Baby Idea.
Na noc zasa Disany, Baby Beehinds alebo Happy Heinys.

izabelkak
9. mar 2011

@taanak no ja ich nejako extra nehájim, ale nakoniec to číslovanie nie je nejako od veci, ako bez miniboostra by tá savosť bola slabá pre väčšie dieťa ale veľkostne úplne v poho... nám urobili najväčšiu službu tak od 4 do 8 - 9 mes., vtedy potiahli aj 4 hod. v kočíku, akonáhle však začala malá sedieť tak vtedy začali viac pretekať, lenže to som do nich ešte nedávala miniboostre....

a to oni už ako nebudú robiť tie viacveľkostné IB?

anlu
9. mar 2011

@labutka este mam otazocku... tie vacsie su ako vel. L?

anlu
9. mar 2011

@zojec my IB pouzivame hlavne ked ideme von a este sa mi nestalo aby pretiekla... no neviem od coho to zalezi ked niekomu pretecie a niekomu nie... Ja som ju aj v satke nosila ked mala IB a v pohode.

izabelkak
9. mar 2011

@anlu možno to tak trochu závisí aj od toho ako silno dieťa ciká v danom momente, lebo tým že je úzka medzi nohami a je tam umelinka, má tá plienka čo robiť aby stíhala sať... my máme tie okraje buď aj vlhké,alebo minimálne sú silno cítiť za močom po jednom oblečené, takže tie dvoje náhradné vkladky už veľmi nevyužijem... ale tak hlavne že ju ešte môžeme nosiť... ako používame ju 14 mes. to je slušná doba...

anlu
9. mar 2011

@izabelkak ja som zistila ze to citit aj podla toho co zjedla a vypila, lebo nie vzdy ich je citit. A tiez uz ich pouzivame dost dlho, asi 16 mesiacov a vobec to na nich nie je vidiet 🙂

izabelkak
9. mar 2011

@anlu no nám žial okolo tých nožiek cítiť vždy, aj keď nie je vkladačka totál durch, takže si myslím že tie vkladky majú čo robiť ak pustí nejaký silnejší prúd...
ale tak neva stále si hovorím že je fajn, že ich stále môžem použiť... zapínamé na druhú snapku od stredu takže ešte tam máme min. 3 😀

skôr mám pocit že BBH magic nám už nesedí moc a pritom tam máme ešte tuším dve snapky okolo bruška, inak tá s origoš vkladkou a dávala som k nej ešte tú malú mikrovláknovú z BG pretečie vždy, tak musím viac vycpať, no ale už aj tak mi príde dosť mohutná 😖 tak ju dávam skôr vtedy keď viem že malá bude viac sedieť ako chodiť....

anlu
9. mar 2011

@izabelkak no to je zaujimave. Nam naozaj nie vzdy je ich citit, tak vtedy vyuzijem aj nahradne vkladky. Inak kamoska davala IB malemu aj na noc a vydrzala 😲 Ja som niekde citala ze ak preteka okolo noziciek, to znamena ze je velka... tak neviem 😕
Z kapsoviek mi asi ani ziadna nepretiekla zatial, len raz Fuzzi Bunz ale to som ju mala malo vypchatu.My mame Minky taku mohutnu tak ju davam len na noc 🙂

zhrkz
10. mar 2011

Môj fotoblog o ekonomickom látkovaní alá ja "Látkujem za babku" sa už narodil 🙂

emjee
10. mar 2011

@zhrkz je velmi pekny, pridala som ho do "Vybrali sme pre vas" 😉

katka888
10. mar 2011

@zhrkz
vynikajúci článok 🙂 myslím si, že aj takéto typy článkov by sa mali objavovať v časopisoch pre mamičky.... neskúsiš 😉 ?

limoni
10. mar 2011

dievcata, wonderoo kapsovky maju pul vrstvu potiahnutu aj na vnutornej strane kapsy, tak ako bumgenius alebo nie? dufam, ze viete co myslim, lebo mam home made kapsy a tie to nemaju a sem tam mi premoknu prave kvoli tomu, ze aksamit pusti vlhkost na brusku, tak reku ze ci sa mi ich oplati kupit

a este tie nove tots bots vrchniaciky - ma ich mirus v eshope, su jemnejsie ako tie predchadzajuce, napr. take jemne ako flipka? lebo som si kupila ten starsi model a som sklamana, su dost gumove 😒 neviem ci pouzivanim zmaknu, ale pochybujem

kedy je ten tyzden latkovych plienok?

sliver
10. mar 2011

@zhrkz - krásny fotoblog, som so zhltla až dokonca!!!
nakoľko som stále amatér tak mám otázočku.... čo je to ten booster a doboosterovať....
ďakujem

zojec
10. mar 2011

@limoni wonderky nemaju tu vstvu, ale su flisove, cize nedrzia tak vlhkost ako akskamit... to by si ich musel mat drobec veelmi dlho na sebe. tyzden plienok koncom maja 😉
@sliver booster je extra vkladacka na zvysenie savosti 😉

katka888
10. mar 2011

@limoni
myslis , tu cast z tej vrchnej latky vnutorna cast? je to obdobne ako flipky... pul vrstva. aj by som ti sfotila, ale na fotke asi nevyjde ten matros, ak by si ale chcela, skusim 😉

zojec
10. mar 2011

@katka888 myslim, ze limoni mysli, tu vrstvu vo vnutri bg kapsoviek je tam asi 5cm nasity pas z pulu, aby neprvlhali zvrchu... (nieco ako zaklapka na flipkach) ak je vnutro z prirodneho matrosu, a nie je tam ten pasik, tak sa stava, ze prevlhaju pri brusku.. pri flisovych sa to tak casto nestava, len ked uz je veeelmi nasiaknuta vkladacka.. pri wonderkach mi tak navlhlo raz, ked som ich pouzila na noc.. 😉

katka888
10. mar 2011

@zojec
mi neskor doslo... 😉 tehu demencia 😀

sulky
10. mar 2011

@limoni , tie nove TB PULky su ovela jemnejsie a maksie ako predchadzajuce, u nas su este oblubenejsie ako flipky 😵

mimuka
10. mar 2011

@labutka prosím ťa tie chlopne na tých vrchných weehuggers nenavlhnú??...vďaka

labutka
10. mar 2011

@mimuka nie, nenavlhnu, su zo spodu potiahnute pulom. Ja som fakt spokojna. 🙂
@anlu myslis tie strikovane vlniaky velkost? Ja som si pomerala loveybums L (tie sme dovtedy pouzivali na noc) a podla toho sme strikovali, to su tie blede s modrymi okrajmi, ficime na nich vnoci. Tie modre s bledymi su o trochu mensie, na den.

zojec
10. mar 2011

@mimuka ale musis dobre zalozit plienku, lebo inak navlhnu. preto nie su vhodne na nohavickovu plienku. ale na plienky narovno su super 😉

lucinka83
10. mar 2011

baby, co satkujete, ktore plienky davate do satky, lebo vtedy nam zvyknu prevlhnut pri nozickach?

anlu
10. mar 2011

@labutka som myslela podla toho navodu, ci su tie vacsie L... ale to asi zalezi aj od hrubky vlny, ze? Ja len teraz idem prvy krat skusat vlniaky, lebo bambulka bola citliva na lanolin, tak dufam ze jej to nic nebude robit. Teraz uz sa neprejavuje ziadna citlivost tak uvidime. Predsa na vlniakoch bude vacsia davka lanolinu... no a to som chcela ze namam podla akych primerat, jedine ze to rovno na nej primeram 🙂

anlu
10. mar 2011

@lucinka83 ja davam do satky vsetky kapsove a AIO aj SIO co mam a zatial mi ziadna nepretiekla a to sa casto nosi dost dlho...

anlu
10. mar 2011

@zhrkz super clanok 😉

adkoalauri
10. mar 2011

Baby mám jednu otázočku 🙂 Ja som sa síce rozhodla používať látkové plienky,mám nakúpené 😉 - ešte ich nepoužívam, lebo môj krásny týždňový synček, keďže ho kojím, do každej plienočky sa vyprázdni. Neviem ako mám začať použ. látkové plienky. Použité vkladačky prepláchnete a dáte ich do kýblika a potom keď sa nazbiera viac kusov, tak ich preperiete v práčke? Koľko dní môžu byť takto? Nezačne tá voda zapáchať? Alebo ich prepláchnete, usušíte a potom ich treba preprať? Alebo mám počkať tých šesť týždňov, kým sa takto vyčisťuje a potom až začať?Ďakujem za každú jednu radu 😅

zfidorka
10. mar 2011

@adkoalauri moja kakala veeeelmi casto niekolko mesiacov, to by som sa nacakala 🙂
latkovky pouzivam od prichodu z porodnice, do 2 mesiacov kakala do plienok (odvtedy do misky), kakanicku som osprchovala - najlepsie hned po prebaleni, ak som nestihala, hodila som plienku do sprchovecho kuta a osprchovala neskor - potom som plienku potrela mydlom na pranie - zo zaciatku som pouzivala zlcove, potom lanzu, efekt sa mi videl rovnaky - vyzmykala a supla som k pocikanym plienkam... po 2 dnoch som plienky vyprala...
ja som separacky pouzivala na zaciatku, potom som jej ich prestala davat, lebo na moj vkus ostavali mokre, ak by si davala separacky, a je okakana, tak ju vyhodis, alebo splachnes (nam zapchavali wc, tak som ich vyhadzovala)...

labutka
10. mar 2011

@lucinka83 do satky bysom volila plienky sirsieho strihu - bum genius, blueberry, ... Uzka plienka je sanca ze skor pretecie, a hlavne nema vyznam, kedze nozky su nasiroko.

@anlu mne ich strikovala babka, isla podla navodu (toho vecsieho) a mam ich dost velke.

zuzkaro
10. mar 2011

@adkoalauri ahoj no my sme pouzivali latkovky skoro od zaciatku ale ja som pouzivala stvorce a tak ak sa drobcek pokakal tak som to len osprchovala a zaprala a dala do vedra k ostatnym 🙂