Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

alpiinka
16. mar 2011

@zfidorka jeeej, spriaznena dusa 😅 ja pokial ma cas netlaci, tak si pri zehleni oddychnem...aj ked teraz uz v tom 9. mesiaci tolko nevladzem nad tym stat, ale aj tak ma tie plienocky bavili 🙂

zfidorka
16. mar 2011

@alpiinka mna zehlenie inych veci nebavi, len stvorcov... 🙂 a to je tak 5-10 minut zehlenia z jednej varky... to mam ako odmenu popri zehleni inych veci (ale tie zehlim len tak aby bolo)...

zojec
17. mar 2011

@cuki ja tiez vobec nezehlim 🙂 je to pre mna strata casu.. raz za cas ma chyti potreba nieco ozehlit, ale neprehanam to 😀 u nas zatial v pohode staci na noc, ale snazim sa hned prvu rannu najvacsiu ciku odchytit na nocnik. inak mne alany prepiskala par krat, ked sme liecili mykozu a bola v alanach asi mesiac :( na chrbatiku. ale tiez mam pocit, ze teraz cika akosi menej ako pred tym, ale uz nie je tolko nasosnuta, len 2x za noc sa budi 😉

katka888
17. mar 2011

@alpiinka
ja zehlim aj spodne pradlo, stvorce som zehlila len asi kym mala mala asi 8 mes, potoms a mi nechcelo, ale pri malom ak budem stihat tak planujem zas..... ved ked vezmes, ze po vyprati mas tak 30 ks, tak to ani nie je vela

dugyna
17. mar 2011

@emjee no teraz o 9.10 som dala dole malej Kiwi plienku a poviem ti ze bola menej mokra ako po prvom prani..dam ju oprat a skusim ju pouzit cez den ked niekam pojdeme. ale mne sa teda zatial velmi pozdava

michaela80
17. mar 2011

@dugyna taktoi vyzera ta plienka? to je na novorodenca plienka? mne sa zda strasne velka...

cinocka
17. mar 2011

akurat som si prisla po radu na nocnu plienku 🙂 viem ze sa to tu uz riesila x krat...idem skusit pohladat 😉 a baby kto tu sije este plienky na zakazku?? mne sila katka naposledy...

cinocka
17. mar 2011

@dugyna - myslis ze by ta kiwi zvladla aj extra curacika? 😉

zojec
17. mar 2011

@cinocka tu si mozes vybrat kto ti usije 😉 http://www.detivbavlnke.sk/dajte_si_usit.php?PH...

dugyna
17. mar 2011

@cinocka tak to ti povedat neviem.len ti mozem povedat ze ostatne plienky nocne pouzivam BBH bambo a anavy. ale napr do LLbamboo davam este navyse vkladacky. a do tej kiwi nemusim. dnes rano bola menej mokra akoby fakt viecej vsiakla po druhom oprani.
idem ju oprat a dam vedeit skusimju totiz cez den..ze ako to zvladne...
a inak vyhoda totho strihu kiwi plienky je ze rychlo schne ale aj keby clovek ppotreboval dovkladat tak pekne to da do stredu a potom prekrije tymi kridlami plienky...cize by to tam pekne vnutri drzalo.

dugyna
17. mar 2011

@michaela80 hej to je ta plienka. len ja ju mam bez suchacov na snapku ale i tak je super aspon vyuzijem snapku 😉 .
ja mam velkost 2

sima.p
17. mar 2011

@dugyna ale stay dry vrstvu to asi nemá. Dala si tam niečo na pocit sucha? Totižto zaujala aj mna cenou tá plienočka. Inak už máme nočné premiery za sebou 3x sme mali v noci "hamburger" vypachatý Twofoldom (omylom som namiesto prefoldu kúpila twofold) a ešte som tam dala bambusovú vkladačku BL.... vydržalo nám to noc, nepretiekli sme, ale plienka ráno komplet mokrá. Už som objednala aj vlniaky.... nakoniec som sa rozhodla pre popoliny. Už čakám na faktúrku od Mirky....

dugyna
17. mar 2011

@sima.p nie stay dray vsrstvu nema...nedavam tam nic na pocit sucha. ja na noc pouzivam BBH abmbus a anavy a LLbamboo, pripadne klasicku flanelovu popoliny s vkladackami v anavy plienky.a do zaidnej nedavam nic na pocit sucha...navrch davam vlniaky.

dugyna
17. mar 2011

@sima.p ono totiz mi sa cez den snazime BKMkovat a ja nechcem aby si zvykla mala na pocit sucha..nech sa pekne odnauci aj od nocnej plienocky.

juliakocka
17. mar 2011

@dugyna ahoj, a ako sa dari BK metoda? ja som skusala, ked mala moja lucia asi 2 mesiace, ale svokra sa do toho montovala, lebo sme byvali spolu a ani mangel ma nepodporil, ze to je somarina, tak som to nechala........co myslis, mozem zacat teraz? zacina teplo, tak mala moze behat s prdelkou a piskat kade tade 🙂

dugyna
17. mar 2011

@juliakocka tak ono sa pise ze reflex si ditea zachova do 4 mes. ale podla mna v pohode mozes zacat mozno to uz nebude ze BKM ale skor odplienkovanie pozeram ze mala ma rok..cize vklude zacni..nechaj jej serblik na pristupnom mieste..doma bez plienky a sleduj ako sa tvari..aby si vedela ze ked ide cikat a kedy kakat.
my mame teraz troska horsie obdobie...ale je to sposobene aj mojim jarnym upratovanim a malu vstko zaujima beha v byt po styroch...a odkukala od psa ako cika vonku..cize ina sa tak pricupne s jednou vystrtou nohou a cikne.. 😉

michaela80
17. mar 2011

@dugyna tam nemam pisanu velkost.... inac asi ju predam ..nechces ? 😉

peliroja
17. mar 2011

ahojte maminky, som tu nova, babatko este len cakame, no uz teraz som rozhodnuta, ze budeme latkovat. uz som sa ako tak vysomarila z tej obrovskej ponuky co je na trhu a zopar plienociek mam doma, uvidim ako sa mi osvedcia a podla toho budem dokupovat. len som sa s vami chcela poradit, potrebovala by som radu ake stvorcove plienky mam kupit, ci 70x70cm alebo 80x80 alebo aj aj a hlavne ake... bola som rozhodnuta najsor pre kiko lux (vcera som ich videla nazivo a fuj otras), potom som rozmyslala nad Hybler, uz som ich skoro objednala ked som nasla recenzie ze aj tie su naprd. niektore spominali aj tie klasicke lipstatky (len neviem ci 120g/m nie je malo). Bambusove vraj super saju, len po case stracaju tvar a take ako ImseVimse a podobne ze jedna plienka 3 eura, na to tiez nemam.
Uz mam z toho hlavu jak balon bo nechcem kupit 40plienok a zistit, ze su o hovne, tak mi prosim prosim poradte, ktore sa vam osvedcili. Dakujem vam strasne moc 🙂

anitab
17. mar 2011

@peliroja ja som na skusku kupila 2ks tie "libstatske" plienky (vyrabaju sa v CZ), este som ich neprala, ale mozem povedat, ze su ako gaza, tvrde, od tych klasickych socikovskych maju daleko - osobne ich viac nekupim...este pri prvom synovi som mala nejake latkove stvorce kupovane v detskom obchode, netusim vyrobcu, boli Xkrat prane a su makksie aj hrubsie... ak nepoznas, nevidis a nemozes ich chytit, tak kup radsej len zopar na skusku pre istotu...

zfidorka
17. mar 2011

@peliroja isto to boli kikko lux? ak ano a nepacia sa ti, tak potom MaM Happy Square, tie su lacnejsie ako Imse Vimse a oproti kikko lux su jemnejsie a ani mi tak netvrdnu... velkost zalezi ci a ako dlho chces skladat novosklad, 70x70 poskladane na novosklad vydrzia cca 4 mesiace, zalezi ake je velke babo... ja mam 70x70 aj vacsie, skladam narovno, predtym na nohavickovy sklad, az na popoliny nebielene, ktore sa brutalne zrazili, pouzivam rovnocenne kikko lux aj MaM... Imse Vimse nepouzivam, fakt su obrovske, priam osusky 🙂
120 g/m2 je malinko, kikko lux maju cca 150...

sulky
17. mar 2011

@lucinka83 , kupujem to predsa na klingacikovi 😀

@emjee, vam bude Kiwi Quick Flip uz mala. 😢

sima.p
17. mar 2011

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=10911365&tab=1 Čo poviete na toto? Pekne sa asi chce nabaliť, že pôvodná cena 20 EUR... je mi ľúto tých, čo mu naletia....

zfidorka
17. mar 2011

@sima.p ja sa v mmb velmi nevyznam, ale mala by tam byt moznost upozornit admina, nie?

sima.p
17. mar 2011

@zfidorka Tak to presne neviem, ako to tam funguje s nahlasovaním inzerátov, priznám sa, nečítala som pravidlá, ja predávam len to, čo mám po svojich deťoch, tam by nemal byť žiadny problém. No skúsim pozrieť tie pravidlá aké sú tam, ale či by to tam uspelo s nahlásením, to netuším. Pravidlá na MK sú asi "jedinečné"....

peliroja
17. mar 2011

@anitab no dobre ze si povedala bo po po vcerajsku boli moje favority, tak uz nechcem ani tie ☹

peliroja
17. mar 2011

@zfidorka hej boli to kikko lux, bola som v jednom obchode u nas a mali obycajne kikko a aj tie lux tak som ju poprosila nech mi ich vytiahne, ze porovnam, ale velky rozdiel to podla mna nebol. asi od dnesnych plienok ocakavam vela 😒 no ja praveze este vobec netusim ako ich budem skladat, teda ze co je naj, tak asi by som mala aj taku velkost aj taku ci? no jelen som z toho. pozerala som aj tie happy square, tie maju gramaz 155g, tak to uz je celkom ok, ci? nemas nahodou na ne nejaky link, kde sa daju zohnat za dobru cenu? dakujem za kazdu radu 😉

zfidorka
17. mar 2011

@peliroja ja som ich kupovala tu: http://www.ekoplienky.sk/product/mam-happy-squa..., na ostatnych e-shopoch su ceny podobne...
najlepsie by bolo zohnat stare socikovske plienky, tie by vyhovovali tvojim poziadavkam 😉
ja som mala na zaciatok cca 20 ks stvorcov, potom som dokupila prave kikko lux, lebo mne vyhovuju, davam na ne este homemade bambusove vkladacky...

labutka
17. mar 2011

@zfidorka na latkovkach su MaM za 7,56 eur. 😉 aj na latkovychplienkach.

katka888
17. mar 2011

@peliroja
rozmer 70x70 pouzivam do flipiek, skladam na obdlznik, 80x80 pouzivam po kupani do uteraka na prvotne vsiaknutie a tak na gauc a kade tade na utieranie malej.

zfidorka
17. mar 2011

@labutka rozmer 40x40 😉 resp. na latkovkach maju asi zlu cenu, ak nie, tak @peliroja vyuzi cenu na latkovky.sk 🙂