Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

mavi813
19. mar 2011

@zfidorka
@smejkoh dakujem veľmi pekne 🙂 a koľko kusov by som na začiatok potrebovala?

katka888
19. mar 2011

@mavi813
my mame cca 4 ks vrchnych co tocim dookola, je dost mozne, ze male mimco ich moze castejsie pospinit, ze za den mozno jedny budes prepierat. napr flipky som zvykla preprat ked ich slabo pospinila od kaki, takze do vecera preschli.

majka1981
19. mar 2011

@miskatn @moninka1 e-shop v Rakusku:
www.popolini.at
www.windelparadies.at
www.stoffwindeldesign.net
www.windelland.at
www.klapperstorch.at

zatial este nemam skusenost, lebo mi plienky este neprisli

majka1981
19. mar 2011

@zuzkaro dakujem
a ako dlho Ti schnu? kde ich vesias - v byte ci von?

petah82
19. mar 2011

@majka1981 aj ja mam tots bots nohavickove, schnu asi 1 a pol dna na vesiaku pri radiatore v byte... podla toho ako kuria, uz aj za 1 den mi vyschli...

majka1981
19. mar 2011

@petah82 dakujem. takze schnu dost dlho... ja totiz v byte nesusim pradlo, iba ked musim ze daco nutne potrebujem, lebo mame dost vlhko v byte. Ja susievam na balkone a celkom fajn mi vsetko uschne, iba ked prsi alebo je hmla tak vtedy je to horsie.

petah82
19. mar 2011

@majka1981 relativne dost dlho, u mna su rychlejsie suche nohavickove Anavy aj Baby Beehinds bambusove.

zuzkaro
19. mar 2011

@majka1981 no tak ja ic vyvesim von rano a davam ich este doschnut dnu na daku tu hodinku dve vacsinou su tak suche bud v dany den vecer alebo na druhy den, kedy ako

avila
19. mar 2011

@zfidorka prepac, ze odpovedam az teraz... Co som pouzivala, ked sa M. rozcikal v noci... No... davala som BI bamboo extra tiez, dovypchavala prefoldom a navrch PUL, vlniaky nestacili... A teraz to iste, idu zuby zas, tak asi preto. A potom este BBH magic tiez dovypchate a home made bambus. plenuchy s home made bambus. vkladackami... Neprebalujem, lebo sa prilis rozrusi... ALe rano ked sa prebudi, hned davam cikat... A plenucha je durch mokra...

zfidorka
19. mar 2011

@avila to bola odpoved pre @julcek... mojej vlniaky na noc zatial vzdy stacili, co som rada 🙂

emjee
20. mar 2011

@sulky ja teraz pouzivam namiesto separaciek einmalwaschlappen z dm (nechce sa mi objednavat len separacky z webu 😀)

erika12345
20. mar 2011

@emjee kolko prosim ta priblizne stoja?

janefonda
20. mar 2011

@moninka1 ja len že napríklad popoliny plienky predávajú aj normálne v každom xxl lutz v AT v detskej sekcii. tak kamka by si to tam mohla ísť pozrieť nech vie čo ako to vyzerá v realite. A možno tam majú aj iné značky...len som tam už dlho nebola 😒

danabel
20. mar 2011

@izabelkak ešte sú vám GB dobré? My sme už museli nastaviť na najväčšiu veľkosť a to máme pol roka...sucháč zatiaľ drží, uvidíme dokedy...ja si myslím, že by si tam mohla našiť protisucháč a ak by ti nepúšťali švy, tak vyskúšať http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/vln...

emjee
20. mar 2011

@erika12345 nepamatam, ale vyzeraju takto:

crysmile
20. mar 2011

@erika12345 je ich tam 30 v baleni a vyjdu tak okolo eura a daco... okolo 40sk 😉

majka1981
20. mar 2011

@janefonda v xxxlutzovi vo Viedni nepredavaju ine znacky ako popolini a z tych popolinov nemaju vela na vyber. ja som to uz bola obzerat a poradenstvo nebolo ziadne, ja som vedela viacej ako ta predavacka. ak chce niekto skusit viacej znaciek, tak potom sa asi oplati zaplatit pouzivaciu dobu (okolo 15-30 EUR na dva tyzdne), oni Ti zostavia plienky podla potreby. Jedine minus je, ze su to uz pouzite plienky co uz ine deti testovali... Zato som ja to nevzala. Ak kupis plienky v tej firme, tak oni Ti tu kauciu 15-30 EUR odpocitaju z uctu 😉

miskatn
20. mar 2011

@crysmile @emjee a to su jednorazove asi, ci nie ?

crysmile
20. mar 2011

@miskatn ja som ich po pocikani dala prat, vydrzali viac ako klasicke disany alebo popoliny.. len nemaju podlhovasty tvar, ale stvorec, tak som ich davala ako kosostvorec..
po pokakani jasne ze som splachla..

moninka1
20. mar 2011

@majka1981 dakujem za tie eshopy 🙂

labutka
20. mar 2011

@crysmile 😲 tieto z DM co davala @emjee link sa nesmu splachovat, kukni si na obale. 😉

crysmile
20. mar 2011

@labutka hej? som nevedela, dokelu.. ale sa mi zdali ze su rozlozitelne, nemali v sebe take vlakna ako viskozove alebo take tie umelinove..

emjee
21. mar 2011

@miskatn @crysmile podla mna nie su stvorcove, ale obdlznikove, ja ich davam tak, ako su predskladane; mne napr. na disanach vadil velky rozmer
tiez ich splachujem, ale pranie vydrzia ovela viac ako ktorekolvek ine separacky

erika12345
21. mar 2011

@emjee , @crysmile dakujemva dievcatak, urcite ich vyskusam, ked som ich porovnavala s inymi tak v podstate vychadzaju i lacnejsie. 😉

erika12345
21. mar 2011

@crysmile @emjee tolko preklepov. 😀 malo byt dakujem vam, dievata. 😉

emjee
21. mar 2011

@erika12345 neviem, ci su lacnejsie, lebo ich je tam len 30ks, co napr. popoliny v rolke je az 115ks za necelych 6 eur

stachyss
21. mar 2011

ahojte, dnes mi akurat prisli plienky 😀 😀 😀 idem ich oprat nech schnu....mozem sa vas spytat ze v com ich vy periete? mam lovelu (prasok) ale kupila som aj tekuty gel Persil....a dokonca mam aj mydlove orechy, ktore som zdedila 😀 😀 😀 alebo zvyknete pouzivat nieco ine???? nieco eko objednane z netu????? a na kolkatke staci prat???? je tam ze na 60°C....

zojec
21. mar 2011

@stachyss prvy krat staci vyprat na 40tke, potom na 60tke.. kazdy perie plienky v niecom inom.. zavisi od eko citenia a aj penazenky :D
mozes ich prat vo vsetkom co si vymenovala, ale dolezite je nepouzivat avivaz... ja periem v mydlovom slize , sem tam vyperiem v persile, kvoli smradku. susim ak svieti slnko vzdy na slnku 😉

sulky
21. mar 2011

@majka1981 , TB Bamboo su super, za 10 EUR urcite dobra cena 🙂

emjee
21. mar 2011

@stachyss nove ti staci vyprat na 40, potom podla potreby na 40-60
prat sa da v hocicom, ja som prala aj v lovele, aj v orechoch, aj v orechovom geli, aj v ecoveri (dostat na nete alebo v dm), teraz periem vo frosch aloe vera (z dm)
niektore baby si tu vyrabaju sliz na pranie

sulky
21. mar 2011

@stachyss , ja periem v ecoleafe, pradlo na 40ke a plienky na 60ke. Na plienky pouzivam aj pracie gulicky, tiez na 50-60ke.