Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

iron
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pusinqa
28. sep 2011

@wewe22 si šiješ či si dala šiť? daj potom foto 😉
@sladkasue aj ja ich budem mať tie čo máš ty som na ne fest zvedavá, ja mám moje v lanolíne, zajtra budeme sušiť, zabalila si do uteráčika že niečo vysaje? to trošku pomáha, lepenie by malo ustať asi si riadne nalanolínovala 😉

sladkasue
28. sep 2011

@pusinqa sa mi susia uz vyse 24hodin :( no, iba som ich v rukach vyzmykala(jak pisali v navode) , ked som ich povesila, casom z nich zacalo este kvapkat 🙂

majka1981
28. sep 2011

@sladkasue ja susim vlniaciky na garnizle pri otvorenom okne, kde prudi vzduch a schnu tiez viacej ako 24 hodin 😉

zfidorka
28. sep 2011

@sladkasue ja vlniaky zmykam v pracke na najnizsich otackach - 400... a su suche do 24 hodin...

sladkasue
28. sep 2011

@zfidorka
@majka1981 ale po pouziti,ked budu len ocikane uz schnu-vetraju sa kratsie,nie? Mam len 1 a planujem ich pouzivat na noc.

zfidorka
28. sep 2011

@sladkasue jasne, cez den sa ti krasne vyvetraju... 😉
ja davam vlniaky aj na den, striedam 2, jedny ma na sebe a druhe sa vetraju...

sima.p
28. sep 2011

V najnošej Mamine je Labutka - téma BKM...

crysmile
28. sep 2011

@sima.p hej? to by som si rada precitala..

ginepra
28. sep 2011

@iron diky

wewe22
29. sep 2011

@pusinqa davam si sit svagrova je velmi sikovna krajcirka a vyde to o hodne lacnejsie
vlniaciky si idem strikovat vcera som farbila vlnu dopadlo to trochu kriklavo neska to skusim hodit do zltej ci to trocha stlmi tu oranzovu

maticap.
29. sep 2011

Ahojte babulky - latkarky, zase mam na vas jednu otazku. Vcera som konecne po prvykrat oprala stvorce a po prani sa mi celkom pozdavala kvalita plienok z ikei. co na ne hovorite po dlhsom pouzivani? Zdali sa mi dost hrube a napriek tomu rychlo schnuce oproti Kikko lux, hybler a nejakym "no name", ktore som dostala. Viem, ze ich ma v clankoch okomentovane @zfidorka a aj @zojec - no kazda mate k nim napisanu trocha inu skusenost. 😉 Dakujem za odpovede. 🙂

crysmile
29. sep 2011

@maticap. mam ich doma, drzia tvar stvorca, pouzivam ich rada, aj ked maju nevyhodu - 4 zasite okraje... ale su huste, ja som spokojna.. aj ked na jednom sa mi trosku para to zalozenie.. ale to nevadi....

zojec
29. sep 2011

@maticap. ja som bola spokojna, akurat aj mne vadilo to zasitie na vsetkych koncoch, mala som pocit ze otlacaju chrbatik. a po case sa zozmolkaveli, ale to aj kiko lux. su trosku tvrdsie, ale saju dobre. pouzivala som ich asi 4 mesiace. teraz tocim stale dookola socikovske stvorce, uz ich asi doderieme 😉

maticap.
29. sep 2011

@crysmile @zojec - vdaka babulky, vidite, kedze nemam este prax, to presitie ma ani nenapadlo, ze moze robit problem. A z toho mi logicky vyplyva, ze ostatne plienky so zasitymi dvoma okrajmi budem musiet skladat tak, aby to zasite nebolo pod chrbatikom, vsak? Ozaj, a ako je to u novorodenca s pupkom a jeho hojenim? Dociahne plienka (ci uz stvorcova alebo nohavickova) tak vysoko? Viem, ze sa pytam ako tatar, no fakt si to neviem predstavit....

maticap.
29. sep 2011

A este jedna otazka - uz sa to tu riesilo niekolkokrat, ale nechce sa mi to hladat 😝 - kolkokrat je vhodne vyprat bambusove vkladacky, nohav.plienky, kym zacnu dobre sat a nebudu pretekat? A v ramci toho prania ich staci prat na 40-tke alebo radsej na 60 stupnov?

zojec
29. sep 2011

@maticap. myslim,ze kazda plienocka pojde cez pupcek.. u nas to ale nerobilo problem... vkladacky aj plienky ti staci vyprat na 40tke a to raz, nebudu pretekat a uz vobec nie u novorodenca.. 😉 savost sa zvysi tak po 3-5 prani..

1lussy1
29. sep 2011

ahojte poprosila by som vás o radu chcem začať používať tieto látkové plienky koľko si ich mam zaobstarať?a čo treba kupiť?tie vkladačky a tu vrchnu ?díki moc

labutka
29. sep 2011

@sima.p jak rychlo si ma odhalila 🙂

crysmile
29. sep 2011

@maticap. hej, ja skladam novosklad a to tak, ze dva nezosite okraje k sebe, potom na stvorcek.. a potom dalej asi vies, takto to vychadza ze nema zosity okraj pod chrbatikom..
nam dociahla plienka cez pupcek.. ja som rodila v BS a tam to tak zvlastne upravuju tie pupky, ze sme mali na tom este obvaz a to sa zadrhavalo o vrchne gate.. tak som davala plienku tak, aby isla cez okraj vrchniakov..
pri bambuse aspon 8-10x kym ziskaju savost.. ale davaj ich bezne cez den, ked zacika vyperies, neper ich ciste.. prat na 60...
@labutka mam si kupit tu Maminu? ja dako tieto casopisy nekupujem, ale by som si precitala.. je to dlhsi clanocek?

maticap.
29. sep 2011

@zojec @crysmile - vdaka! Inak prave sa ucim ten novosklad 😵

crysmile
29. sep 2011

@maticap. super, to sa rychlo naucis.. 🙂

labutka
29. sep 2011

@crysmile Z redaktorkou sme vychadzali s toho clanku o bkm, co mam tu v blogu, nieco ubrala, nieco pridala, celkom pekne to spracovala. Aj fotky sa podarili. A k casaku je indulona na ritku 😉
Ja skusim vypytat od nich pdf verziu, a ked uz casak nebude v predaji, dam to na latkovky. Predpokladam ze skor s tym nebudu suhlasit.

zfidorka
29. sep 2011

@maticap. mne na ikea farebnych stvorcoch vadilo ze boli tvrde, akoby povoskovane... ale to mozno len tie moje, lebo som citala na nich aj chvaly 😅

wewe22
29. sep 2011

babulky ked kupujete lanolin v lekarni kolko asi ho berete a na kolko kur to staci?

crysmile
29. sep 2011

@wewe22 ja ked som dcerke kupovala tak to stalo 100g nejake dve tri eura.. brala som rovno 100g a bolo toho vela, ja neviem na kolko kur, ale mam ho este teraz.. ale vydrzi dlho...

zfidorka
29. sep 2011

@wewe22 ja mam 50g, stal 1.57 a vydrzi podla mna asi 10 kur (mozno aj viac)...

sima.p
29. sep 2011

@labutka hned ako som Ťa uvidela, som vedela, že si to Ty.... 🙂 však už si bola aj v časopise, aj v telke... 😉 U nás bola Indulona v minulom čísle, v tomto sme mali zubnú kefku...
@wewe22 ja mám 100 g lanolínu a stál tuším 2,50. Kamoška robí v lekárni, tak mi zohnala... ale sa divila, na čo to potrebujem, tak som jej to pekne vysvetlila, a že to ešte nepočula... 😀

crysmile
29. sep 2011

@sima.p treba ich poucit na co sa da este lanolin pouzit... na nas tiez zirali ked sme si to pytali.. ze naco nam to bude..

wewe22
29. sep 2011

dik zajtra poslem mamu nech s popzistuje