Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

peluskovo
15. dec 2013

@kwetina skusate davat na nocnik?

kwetina
15. dec 2013

@peluskovo nie, ale asi by som mala začať, čo?! 🙂

peluskovo
15. dec 2013

@kwetina ja by som skusila... sesternica odnaucila na rok apol, zakazdym, ked sa dcerka vypiskala do nocnika, dostala nalepku, ktoru mohla nalepit na staru chladnicku. aj znaym tak oducil syna.... ktovie,ako sa jej to zapaci 🙂

euka210
15. dec 2013

@kwetina ked jej vadi plienka, tak skusat s nocnikom. LAtkove sa podla mna oplatia v takom veku, ked planujete este dalsie dieta, ze sa vyuziju.

hermiona368
15. dec 2013

@handricky to fakt ? za tak malo ?nepomylili sa nahodou ? 🙂 a v akej sekcii to vlastne je ? minule som poslala kupit muza prasok na pranie a hladal to tam ako blazon 🙂)

handricky
16. dec 2013

@hermiona368 nie, fakt. maju 75% dole, v plienkach. v NR dokonca nejaka kocka pisala, ze za 0,99 Eur. Maju nejaky total vypredaj.

behulka
16. dec 2013

@kwetina záleží na dieťatku, ak nemá záujem, ba priam by to odmietala, nestojí nočník za to.
Ja si myslím, že s látkovkami sa dá začať hocikedy. Aj v troch rokoch len na noc... Ak máš doma klasické štvorcové plienky, postačia ti vrchné nohavičky, aj jeden kus, ak by si striedala s jednorazovkami. To je minimálna investícia a dcérka bude cítiť vlhko. Ani na objem to nie je veľké.

mum111
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
7slavka7
18. dec 2013

Dobry den, potrebovala by som pomoct a hlavne poradit v oblasti látkových plienok. Moja dcerka ma 6 mesiacov, do tejto doby sme pouzivali jednorazove plienky, ale nastal problem so zaparenym zadockom a doktorka nam odporucila aby sme presli na latkove plienky. Pri prvom dietatku som nemala ziadny problem, tak sme pouzivali jednorazove plienky, syncek bol velmi sikovny aj sme sa velmi skoro odplienkovali.
Potrebovala by som poradit, ake plienky pouzivat cez den, v noci, na prechádzke vonku, k lekarovi. Pokusala som sa nieco aj pozistovat, ale nastal u mna maly chaos ☹ . Potrebujem sa v tom nejako zorientovat.
Dakujem za kazdu dobru radu 🙂

behulka
18. dec 2013

@7slavka7 ak by si mala čas ísť si plienky popozerať naživo, v TN na Dlhých Honoch je obchod predávajúci aj moderné látkové plienky. Stojí to za to. Mali by vedieť aj poradiť. http://www.plienkyzbavlnky.sk/
Dobre spísané rady má u seba @handricky, no je toho na čítanie dosť veľa.
V kocke - potrebujete vrchné nohavičky a dovnútra plienky. Kľudne aj klasické štvorcové. Vtedy však treba prebaľovať často - čo je však na zapareniny najlepšia prevencia. Výhoda sú nízke náklady, nevýhoda častejšie prebaľovanie.
Namiesto štvorcových plienok sa dajú použiť rôzne vkladacie plienky z viacerých vrstiev z bambusu, konope, či ľanu. Výhodou je, že viac nasajú, no sú drahšia a dlhšie schnú.
Na noc sú fajn plienky v tvare nohavičiek z prídavnou obdĺžnikovou plienkou - vkladačkou, z bambusu (nasaje viac než bavlna). Na ne opäť vrchné nohavičky.
A potom sú tu všelijaké AiO, SiO, či kapsové novinky pre rýchle prebalovanie a na cestovanie. Princíp ako jednorazovky, len sa dajú prať.

7slavka7
19. dec 2013

@behulka Ďakujem pekne

majka1981
22. dec 2013

baby z ktorej stranky kupujete v uk olienky? ja chcem dokupit thirsties duo wrap, a neake pop in bamboo. dajte mi prosim link na shopy, ktore odporucate a mate dobru skusenost. dakujem

oskvarka
23. dec 2013

baby ja sa tiez chystam uz vlniaciky oprat prvy krat... aky lanolin v lekarni kupit ?..

handricky
24. dec 2013

@oskvarka bezvodny

behulka
24. dec 2013

@oskvarka adeps lanae, bezvodý lanolín

peluskovo
25. dec 2013

Krasne a pozehnane sviatky prajem Vam a Vasim rodinam

tatya
28. dec 2013

ahoj, latkujem obe deticky, ale potrebujem poradit ake su dost velke pre mojho maleho slonika 😀 starsia bola mensie babo, odplienkovali sme este pred druhym rokom a to mala mozno tych 13 kg... lenze drobec ma skoro 13 kg uz teraz, v 16. mesiacoch a mam pocit, ze uz nemame velku rezervu vo velkosti plienok co pouzivame.... a este mozno aj rok bude plienky potrebovat... ake by som mohla dokupit na take velke babo? mate skusenost?

lenkalis
28. dec 2013

Ahojte, vraciam sa teraz k tejto téme, chcem sa len trochu vysťažovať, príp. ak máte podobné skúsenosti. Látkovanie bolo do jedného roku absolútne bez problémov, kakanie takmer iba mimo plienky od pol roka cikanie často do nočníka, stačilo málo plienok, prebaľovanie taktiež bez problémov. Ale od roka sa to začalo zhoršovať a už sa mi jednoducho nechce, som z toho na nervy. V 15. mesiacoch bolo obdobie, keď kakala len do plienky, to je pre mna horor. Všetko špinavé, teraz je to už lepšie, niekedy prezliekam aj trikrát, čo je celá precikaná. Nechce sa prebaľovať do látkovej plienky a prebaľovať musím často, lebo je hneď pocikaná, na nočník ani za svet a keď si aj sadne, neciká. Jednorázovku si dá väčšinou v pohode, tá sa mi aj ľahko v stoji zapína. Stále častejšie siaham po jednorázovke, aby sme nemuseli tak často bojovať s prebaľovaním, lebo nás to obidve unavuje 😒 . Mali aj vaše deti pri látkovaní také obdobie?

behulka
28. dec 2013

@tatya ak by sa Ti dalo zbehnúť v BA do kamenného obchodu, môžeš porovnať veľkosť naživo. Je to na nezaplatenie.
Keď som pre staršieho zháňala veľké plienky (nad 15kg), veľmi na výber nebolo. Nakoniec som šila doma (kapsovky aj nohavičkové) - strih mám aj u seba v albume, ak by Ti pomohol. Z vrchných nohavičiek sme mali Bummies, boli fakt veľké, snáď aj do 20kg by potiahli. Pri nohavičkových som až neskôr natrafila na BabyLucy:
http://www.plienka.sk/product_info.php?products...
a Anavy:
http://www.anavy.cz/nocni-xl-plenky/
ale odskúšané nemám ani jedny.
Ono pri plienkach ani veľmi nezáleží na údaji o váhe, skôr na rozmeroch plienky a hlavne na dĺžke sedu. Treba hľadať 50cm. Tie naše mali 50cm a stačilo by to aj 5 ročnému 20kg s výškou 116.

hermiona368
29. dec 2013

@handricky tak si predstav ze naozaj v tom tescu mali tie bambina mia vrchne plienky v akcii 🙂 dokonca aj tie viacvstvove plienky maju v akcii za 4,80. Hned som mu zobrala do zasoby 🙂ved za 2,69eura sa to veru riadne oplati 🙂

ivanka.7
29. dec 2013

@lenkalis mali 🙂
Ono sa inak hovori o tom latkovani, ked to nie je uplne idealne zrazu, ze? 😀
Elianka sa nerada prebalovala dost dlho, ako male babo vela kakala aj mimo plienky (nikdy nie uplne, lebo mi do cca 9 mesiacov kakala aj 6x denne, to neslo stihat, aspon ja som to nevedela) a do 14 mesiacov to bolo vsetko riedke, lebo bola vlastne len na MM. Na nocnik som ju davala od 9. mesiaca (dovtedy nad umyvadlo) a boli aj bojkoty.
Prestala som riesit, pokakane plienky sa oprali, prebalovala som casto (a trochu s nou bojovala), aby sa neprecikala, na nocnik som nenutila a tu sme 🙂 cez den odplienkovana... ale kaka stale len do plienky 😀 nastastie uz v takej konzistencii ze sa to len vytrasie do zachoda 😀

peluskovo
29. dec 2013

@tatya Little lamb robi viacvelkostne plienky aj nohavickove aj kapsove. Pri vacsich detickach sa oplati ist do viacvelkostnych nakolko strihovo su viac prisposobene ako jednovelkostne.

handricky
29. dec 2013

@tatya ja mam teraz nasitych zopar mega plienok, sed nad 50. trocha podobny strih ako ma behulka, ale nemam take dlhe usi zapinania. https://www.modrykonik.sk/shops/plienky/lz3q/no...
alebo aj tie little lamb 3 nohavickove, ale behulka sije mega gatuse

dadenka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alisa1
1. jan 2014

@peluskovo
@handricky
Ahojte mamičky,poradíte mi prosím nohavičkovú plienku na deň? Najviac nám sedí materiálom bamboozle stretch.len som myslela,či nieje aj dáka menej objemná-užšia aby nebránila v pohybe... Pre našu 14 mes.slečnu .Dávame aj obyč.plienky narovno,ale to stále nejak bokom preciká,takže prebalovanie =skoro vždy aj prezliekanie minimálne teplákov...
ďakujem pekne za každú radu 🙂

alisa1
1. jan 2014

Ešte som zabudla napísať že pokukujem po bambusovej lollipop veľ2. myslíte že by bola ok aj na deň ? aká je v porovnaní s bamboozle hlavne kvalitou?Alebo akú inú? Ďakujem.

peluskovo
1. jan 2014

@alisa1 osobne som max spokojna s haipa daipa pastelkami, pekne sa nastavi velkost vvdaka strihu a zapinaniu na snappy, dobra je aj flexitots, ale uz nie je v ponuke, skus kuknut nejake eshopy ci ju este maju, je od tots bots. aj bambi roxy vvyraba obdobnu plienocku ako je bamboozle, pod nazvom SOFT

behulka
1. jan 2014

@alisa1 možno by stačilo vymeniť vrchné nohavičky,aby dobre udržali štvorcovú plienku tam, kde treba. Prípadne doplniť vkladačku, ak veľa ciká.
Z nohavičkových má aj @handricky v ponuke bambusovú, myslím, že materiál ja veľmi kvalitný..
Ja sa prikláňam skôr k lokálnym výrobcom - Sk, Cz - aj BabyLucy Bamboo bola štíhla medzi nožičkami, pokiaľ nezmenili strih.

alisa1
2. jan 2014

@peluskovo haipa daipa pastelka netvrdne nejak výrazne? lebo som nakúpila froté uteráčiky keď sme začinali s plienkami take 30x30 cm v ikei ako v kladačky a to bolo po 10 praniach ako šmirgel,aj šúchanie v rukách pre zmäknutie som vzdala,lebo som mala také vydraté dlane z toho ☹ tak aby to nebolo niečo podobné... ďakujem.
a je ten systém so snapkou vhodný aj na "neprebaliteľné" dieťa ?🙂 lebo my pri každom prebalení dosť bojujeme 🙂

alisa1
2. jan 2014

@behulka nohavičky používame flip-ky ,sú nejaké vhodnejšie na plienky na rovno? máme ešte blueberry a od bambiroxy,ale tie dávame len na nohavičkové,v nich plienka na rovno nedrži... od @handričky som momentálne nevidelaže by mala takú froté nohavičkovú plienku ☹ a BabyLucy netvrdnú veľmi? ďakujem pekne.