Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

avila
25. jún 2010

@vladkaz1 zbytocne si budes minat energiu. 100 ludi, 100 nazorov, je to v prvom rade vase dieta a toho doktrora uvidis este mozno 1-2x?

monr
25. jún 2010

presne tak, čo si povie nejaký doktor, ťa nemôže rozhádzať. Aj naša dokina, keď zbadala látkovky, tak okomentovala, že je to moderné, tak ma trochu zarazila, ale vôbec som neriešila. Je to moje dieťa.

avila
25. jún 2010

A inak, bol u nas nas znamy, zubar a ten bol z latkoviek uneseny a z mydlovych orechov tiez. Kedze je z BA, poslala som ho do Zivice 🙂

vladkaz1
25. jún 2010

No ved ano ,pediatricka nic nenamietala, je taka prisupna aj si necha vysvetlit 🙂 ,ale troska ma zarazil ortoped ,aby ma isiel poucat ,ved usta mam a ozavt sa mozem aj ja ,preco by som mala byt ticho ze je doktor? 😀 svoj nazor si nenecham zobrat .. aj ked niesom uplna eco maniacka ,sem tam pouzivam aj hnusky .
Nie ze ma tu ukamenujete 😅

prsky
25. jún 2010

baby a toho harmanceka sa nebojite?

inak ja som bola na klbikoch s dcerkou v latkovke a tiez na mna ortoped kukal, ze niekde cital, ze to ani nie je take ekologicke, ze ved prat treba a prasok atd atp ale vcelku to zhodnotil, ze mu to moze byt jedno 😀

vladkaz1
25. jún 2010

@prsky tak isiel namna aj moj doktor 😀

zfidorka
25. jún 2010

pri akej teplote perie bambusku BBH? mam na nej napisane ze na 40 stupnov... @miruss nemozem ju prat na 60?

adriana7
25. jún 2010

ahojte,
chcem si pre pôrodom oprať látkovky, a chcela by som v slize (zfidorka, dík, mám zarobený podľa tvojho receptu)
len sa chcem opýtať:
- s avivážou/bez?
- vrchné gaťky flipky a gro baby môžem tiež v slize?
- na koľko stupňov ? ( mám aj Baby Lucy flanelkya Kiko 70tky bambus štvorce)
ďakujem

avila
25. jún 2010

@adriana7 ahojky, co a na kolko prat v slize ti poradia viac ostatne baby, co so slizom maju skusenosti. Ja len viem, ze avivaz urcite nepouzivat, znizuje savost plienky 😉

emjee
25. jún 2010

@adriana7 na plienky avivaz urcite nie; ja nedavam na ziadne pradlo avivaz
plienky prat na dlhom programe 40-60 stupnov
v slize by sa nemali prat plienky s flisom - pretoze flis moze posobenim mydla "zoslizovatiet" a nebude prepustat tekutinu kam ma, ale ta sa po nom zvezie mimo

adriana7
25. jún 2010

ďakujem, to s flísom mi písala aj zfidorka...
ale tie vrchné gaťuše aj s vkladačkami tiež aj na 60? Ja sa len bojím, aby som to nepopo... a či sa v pohode z vrchnákov vyplácha ten sliz?
naše prádlo som už v slize prala, teda došli mi prášky, tak som zarobila, a spokojnosť. len s tými umelými materiálmi nemám skúsenosť...

emjee
25. jún 2010

@adriana7 ja neperiem v slize, ale myslim, ze sa moze aj to; nemam ani gro ani flipky, ale pulky periem normalne s plienkami na 40-60; takisto vsetky aio aj vkladacky, jedine co periem zvlast su vlniaky

prsky
25. jún 2010

@adriana7 gro baby periem v slize (ale periem ich minimalne, kedze okadene nebyvaju a staci ich trochu vyvetrat). mam hlavne stvorce a itti bitty, periem vsetko na max 60 a vsetko je ciste a aj to prezilo 😀

adriana7
25. jún 2010

prsky, tak vyskúšam...
ale vetrať zo začiatku asi nebude stačiť, zfidorka aj zajaciq písali, že na začiatku je "čosi navyše" v každej plienke, tak aby som s tým nemala starosti, každé prať inak...
a s tým slizom som začala pre to, že chceme dať domov čističku (máme RD so žumpou), a tá čistička s baktériami vyčistí na 99% čistú vodu na polievanie, tak budeme doma eko, len doporučujú požívať čo najmenej agresívne prostriedky (čistiace aj pracie)
aj s látkovkami som začala kôli ekológii, vývoz odpadu si tvrdo zaplatíme a príde mi to absurdné, niekde chodiť za dedinu (ako iní občania), keď plienky môžem prať, veď periem aj tak stále...

vladkaz1
25. jún 2010

dnes mi prisiel balik tesiim sa jak mala ,sice bude Oliver aj v ruzovom ale nevadiiii... bude moderny 😀
kupim mu peknu polokoselu v ruzovom a bude in 😅 pridala som do albumu ak chcete kuk

prsky
25. jún 2010

@adriana7 no to asi zo zaciatku nebude stacit vetrat 😀 ja som gro baby kupila ale az cca pred pol rokom a tam mi to uz stacilo 😉 predtym sme mali IV pulky a tie sa veru prali castejsie (aj ked akonahle zacala kakat do nocnika, frekvencia sa znizila na cca raz tyzdenne)

dahlia23
25. jún 2010

@adriana7 ja vrchné gate večer iba preplácham vo vode, čo sa malý okúpe. Keď sú okakané, tak vyperiem hneď žlčovým mydlom v rukách. príde mi zbytočné prať ich v pračke. ib BL PUL tam dávam, tých mi neni ľúto. 🙂 ale len na 30-40 s oblečením.
čo sa týka tých práškov, tak keď spomínaš čističku, vhodné sú všetky výrobky z www.euronabycerny.cz. plienky v tom síce neperiem (ale ani v slize nie, momentálne máme frosh citrón a potom sa vrátim ku gelu z mydlových orechov), ale na oblečko je to fantastické a aj čistiace prostriedky. aj keď žijeme v paneláku, nie je mi jedno, čo splachujem do odtoku 🙂

izabelkak
25. jún 2010

@dahlia23 tá stránka nefunguje?

ja práve hľadám čosi eko čo vyperie priatelove tričká, ako nech robím čo chcem nezdajú sa mi úplne pod pazuchami vypraté, platí to pre farebné čo periem na 40-tke....
dnes som testovala ecover sypaný, majú ho najnovšie v DM, no ale tá moja idiotska práčka zase nechala dosŤ prášku v tej priehradke, tak to nie je asi objektívne hodnotiť to... musím dať nabudúce do nádoby do bubna.... aby som videl ako perie..
je relatívne drahý ale so zľavou sa to dá....
a dnes som umývala podlavu s odvaru z orechov a paráda, pekne umyté a nemusela som riešiť že malá si v nestrážený moment máča v kýbly ruky🙂))

dahlia23
25. jún 2010

@izabelkak sorry, koncovka je com. ja som truuuba 🙂
s ecoverom som spokojná nebola, teraz som mala sonnet, ten vyzerá fajn. ale ešte mám tie prášky eurona, to 935 g balenie vydrží 3-4 mesiace. a môj muž mi nadáva, že furt periem. že ešte nevidel domácnosť, kde by sa toľko pralo ako u nás. 🙂

kackaj
25. jún 2010

@izabelkak tak jsem tu🙂
Holky mohly byste mi dat please reference na BG flip stay dry a taky na organic? Teda krome praktickych zkusenosti taky potrebuju vedet, jak velkym detem staci ty organic? Rozmery maji psane jako popolinky S, coz by nam teda si myslim bylo male...nebo se pletu? A nahodou BG econobum sadu tu nekdo nemate? Ptam se na to stejne...rozmery plenky a spokojenost? Dik moc🙂

mneme
26. jún 2010

@kackaj dcera ma takmer 13 mesiacov, cosi okolo 9 kg, bg flip jej staci na m, vkladacku organic vkladcku zatial skladam po kratsej strane. samotny vrch je o cosi priestrannejsi ako ine bg, takze podla mna stopercentne vydrzi po nocnik. mam aj stay dry vkladacku, je to vlastne to co kapsa 3.0 - mikrovlakno s umelinovym sty dry vrchom. v pripade flipky ale organic vlozka porovnatelne saje a kedze je hrubsia u nas lepsie pocikana drzi medzi nohami. to, ze ma rozmery ako popky s je celkom jedno, pretoze tuto vkladacku skladas na tretiny a vlozis do vrchnych gati, nebalis do toho dieta ako do nohaviciek a nezapinas snapkou 😉

kackaj
26. jún 2010

@mneme diky za odpoved. Nas Ondra ma 10m a 10,35kg, takze uz je trosku vetsi asi nez vasa mala🙂 Muzes mi prosim rict, jestli se prefold vejde pekne i do nejvetsi velikosti kalhotek...jestli sedi od okraje k okraji? Asi ale poridim i organic i stay dry, at to mam trosku variabilni. A nevis, jestli se nekde u nas nebo u vas daji uz koupit i ty jednorazove vkladacky? Prave jsem koukala na video o flipkach a econobum, tak flipky vitezi, akorat jsou zas drazsi. Taky si rikam, ze nakonec by mozna stacily koupit obycejne popolinky a nejake svrchnaky...plenky by vysly levneji a kalhotky asi zase draz, ale celkove asi levneji o dost nez flip. Jenze ja mam BG plenky rada a tak si asi priplatim stejne🙂 Prodam kalhotovky co mam a pojedeme v rovnoskladech 😉 Ze jsem na to neprisla na zacatku, ze? Ale jinak asi vkladka stay dry dela mensi prcku, nebo ne? Diky za postrehy🙂

mneme
26. jún 2010

@kackaj ano, organic sa zmesti aj pri najvacsej velkosti, len ju musis poskladat v opacnom smere. sty dry vkladacka je trochu stihlejsia, ale organic rozhodne nerobi ziadny balik. jednorazovky do flip sa daju kupit vo vsetkych styroch sk latkovkovych e-shopoch, ak potrebujes webove adresy, mozem ti poslat do ip
v principe je pravda, ze flip je pul + vkladacka, ale tie flip gate maju super strih ako vsetky bg plienky, vyborne sedia, su jednovelkostne a o dost tensie ako ine pulky, takze pre mna to je top alternativa na doma. ponus je aj to, ze nie su na suchace ale na patentky. okrem organic a sty dry vkladaciek do nich pouzivam aj vv popky a kikko bambusove stvorce poskladane na rovno

emjee
26. jún 2010

@kackaj poslala som ti do ip linky na stranky, kde je teraz akcia - kupis flipku a dostanes k tomu jednorazove vkladacky

kackaj
26. jún 2010

@mneme @emjee kocky diky 😉 Jdu do toho🙂

emjee
26. jún 2010

asi aj ja objednam flipku 😀 aj ked - osvedcila sa vam aj na redsiu stolicku?

kackaj
26. jún 2010

No to je fakt...sice Ondra uz kaka do nocniku, ale teda rada bych je pak vyuzivala i na druhe mimi, takze jak je to s kakanickou a vv? Asi to bude v pohode, pokud se to ale posklada pod prckou roztazene...vzniknou jakoby kalhotky a na male to urcite pujde. Hm?

zfidorka
26. jún 2010

@mneme, @izabelkak, resp. aj ostatne baby
pri akej teplote periete bambusku BBH? mam na nej napisane ze na 40 stupnov... nemozem ju prat na 60?

zfidorka
26. jún 2010

@kackaj ja pouzivam flipku ako vrchne pre moju 2-tyzdnovu dceru, davam tam aj vv na sposob ako pises ty - kalkotky, na vrch davam este 30x30 stvorec uteracik tesco na obdlznik, lebo samotna vv je stihla (mam popol velkost S)... ja u malej viem kedy kaka a kaka mensie mnozstva, takze zatial mi to takeho balenie ustalo...

petronela7
26. jún 2010

Cafte baby, viete mi odporucit, ktore plienky su naj? bavlnene ake si mam kupit - urcite ich vyskusam...
a zaujima ma ake plienky odporucate pre novorodeniatka (mimo latkovych) dakujem