Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

anelisa
3. júl 2011

ahojte, mam otazku ohladom prania: treba kupit aj prasok na dezinfekciu plienok, ak sa chystam prat v orechoch + puer-i? Dakujem 🙂

zfidorka
3. júl 2011

@zuzanockamt mastne sa casom strati, postup vyzera ok

@anelisa puer by mal stacit

@gabika84 blueberry su aj podla mna predrazene 😒

adui
3. júl 2011

ahojte maminky. Chcem sa spýtať, objednávala ste niektorá z cheeks and cherries. co.uk? Ako ste platili za tovar?

gabika783
3. júl 2011

@adui najlepší spôsob platby a myslím aj jediný, ktorý i budú akceptovať je cez PayPal. Musíš sa tam zaregistrovať a potom je to už veľmi jednoduché a hlavne spoľahlivé. Ak by si platila Iba obyčajne môže sa stať, že to banka v UK zadrží a vráti ti platbu.
PayPal je podľa mňa jeden z najbezpečnejších a dostupných spôsobov platenia. Samozrejme platba cez túto spoločnosť je pre teba ako zasielateľa platby bezplatná. 😉

gabika783
3. júl 2011

@adui ak by si chcela objednávať tak mi daj vedieť.... pripojila by som sa.. majú tam teraz nejaké akcie a je aj dobrý kurz. Poštovné by sme si potom rozdelili. 😎

anelisa
3. júl 2011

@zfidorka dakujem 🙂

katka888
3. júl 2011

@zuzanockamt
postup neviem, ja mam lanolin od disany, ale vyskusaj naliat lyzicku na vlniaciky, ci voda ostane stat, alebo vsiakne, to mastne je v poriadku

petrinka
3. júl 2011

@katka888 gratulujem k Ondrejkovi!!!

majka1981
3. júl 2011

@katka888 jeeej katka, aj ja gratulujem k Ondrejkovi
a Ti uz netujes 😅
vsetko v poriadku? ako latkovanie?

majka1981
3. júl 2011

@petrinka jeej kukam, ze aj Tebe sa to blizi 😅 😅
drzim palce, aby krpec prisiel coskoro. tieto posledne dni su napinajuce, ja som prenasala 6 dni, ale citila som sa v pohode a den pred porodom som este behala po obchodoch s mamou do 22 hod vecer 😀

petrinka
3. júl 2011

@majka1981 zajtra mam termin, ale zatial sa nic nedeje 🙂 aj ja som syna prenasala. naozaj posledne dni su o nervy, najma, ked sa kazdy pyta, ci este nic... 😉 😉 😉 citim sa ako vyplavena velryba, bude velmi velka a velmi ma tlaci... ale uz to musim vydrzat 🙂
dnes som akurat pripravovala prebalovaci pult a kompletizovala svoje plienkove vychytavky 😀

virivka
3. júl 2011

@labutka Tie vkladacky do Tutto su tiez bambusove?

anelisa
3. júl 2011

@adui @gabika783 baby, dobre provokujete s takymito strankami a akciami 😀 uz ma laka tiez objednat aspon jeden kusok, ak sa rozhodnete, tak sa asi pripojim 😅

majka1981
3. júl 2011

@petrinka neboj, zvladnes aj velrybu 😀
tak nam odfot ako si pripravila prebalovaci pult a vsetky plienocky 😅

miruss
3. júl 2011

@katka888: Gratulujem k Ondrejkovi.

petrinka
3. júl 2011

@majka1981 ked nezabudnem, tak zajtra pri dennom svetle vyfotim 😉

chanella
3. júl 2011

baby, prosim o par rad, lebo dnes som len zacala latkovat 🙂 1. ako rozoznam vkladacku BG stay dry a organic? Kupovala som obidve, ale su uplne rovnake... aspon myslim. 2.Tiez sa chcem opytat, ktore separacne plienky su nejlepsie? 3. Pouzivate niektora klasicke stvorce na doma? Alebo davate drahsie latkovky aj doma? 4. stvorce vyvarate, alebo periete na vyssej teplote ako 60C? 5. Mozem stvorce skladovat na sucho vo vedre? 6. Ktora plienocka je podla vas najlepsie na noc a na von? Dakujem velmi pekne 🙂

virivka
3. júl 2011

@zuzanockamt Aj ja mam po lanolinovani mastne vlniaky. Som tu tiez prednedavnom kvoli tomu pisala🙂 Po case sa to strati. Ja do vody ked rozpustim lanolin kvapnem este detsky sampon.

katka888
3. júl 2011

@petrinka
@majka1981
@miruss
dakujeme 🙂

katka888
3. júl 2011

@chanella
odfot tie vkladacky a daj sem, rozoznas to aj po slepiacky stay dry je podlhovasta a ma iny material na licnej a iny na rubovej strane, organic je storec z biobavlny, rovnaky material z jednej aj druhej strany,
separacky chces pre ake stare babatko? ma riedku alebo tuhu stolicu?
na doma mame vyhradne stvorec obycajny stary socikovsky a na to bum geniu flip vrchne nohavicky, nam to staci, ale su deticky co piskaju vacsie mnozstvo, mozno ti niekto napise, ake vvkladacky pouzivaju.
stvorce periem na 60 st, vyvaralo sa vraj kedysi preto, lebo neboli take pracky ako teraz.
vsetky plienky skladujem na sucho, ajs tvorce, periem max na 3ti den, ale zvacsa kazdy druhy.
na noc sa nam osvedcili nohavickove bambusove plienky, baby beehinds, anavy, tots bots, a na von k dokimu a navstevy zase kapsove plienky u nas Bum genius 3.0 / je novsia verzia 4.0 / , wonderoo kapsovky

virivka
3. júl 2011

@chanella Odpoviem len na niektore otazky: 3. Na doma pouzivam vecsinou tie klasicke stvorce a obcas aj mnou usite bambusove vkladacky. Stvorec dam niekedy aj ked ideme von. 4. Pravala som pri 40, ale teraz periem pri 60 ,zevraj az pri tej teplote sa nicia bakterie. Ale obcas ked periem biele a mam ho malo tak k nemu hodim aj plienky. 5. Isto mozes, viacere to tak robia. Ja mam na noc najradsej bamboozle stretch, ale latkujem len cca 2 mesiace, tak uvidim aka bude casom🙂

katka888
3. júl 2011

@petrinka
drzim ti palceky , najma nech ste zdravucki a vela mliecka 🙂 urcite daj vediet 🙂

chanella
3. júl 2011

@katka888
@virivka dakujem baby, pomohli ste mi. Co sa tyka tych vkladaciek, tak tedodfotim tie stay dry a potom tie, ktore nevime kam zaradit 🙂 Ked som ich prala, tak som vsetko rozobrala, mohla som si to najprv pofotit 🙂 Ale ved ja sa naucim 🙂 Ozaj, kym dam foto, dnes na prvu noc som mu dala Gro via :( neviem ci som urobila dobre... mam BL, aj Bamboozle Stretch, Anavy... radsej som tie mohla dat. Na doma som dnes doma davala WeeHugger nohavicky a do nich stvorce (dnes padlo 8ks, co je v pohode, nie?) A rano som este vyskusala GB s vkladackami stay dry a raz sme boli spinkat vonku tak som dala jednorazovku, lebo doobedu malo spal, tak som sa bala aby som ho nebudila s nejakou zle zvolenou plienkou. Tie separacky chcem kvoli Sudocremu? Alebo ho vobec nemusim pouzivat? MOj Teo ma skoro 9 mesiacov, takze uz ma davno tuhu stolicu. Mam ich davat?

majka1981
3. júl 2011

@chanella ahoj
1. organic je bavlna, stay dry je umelina, to by si mala rozoznat ;)
2. ja separacky nepouzivam, takze neodpovedam
3. ano, doma davam skoro len stvorce, aspon teraz cez leto ked ho mozem stale prebalovat a netrapim s obliekanim... na to davam flipky
4. len 60 c - to staci
5. ano mozes
6. kazda mame inu mienku o roznych plienkach, najlepsie je vyskusat - resp. kazde dieta je ine. ja davam na noc bamboozles stretch, ale nevypchavam viacej, lebo cika mi niekedy aj v noci do serblika a ja ho aj tak prebalim, kedze ho kojim v noci... na von su najlepsie AIO/kapsovky napriklad BG, Wonderoo, Totsbots...

katka888
3. júl 2011

@chanella
joj ked pises, asi si porovnavala stay dry vkladacku, ktoru si vies kupit napr aj vo zvyhodnenej sade s vrchnymi nohavickami, to je podlhovaste, ma na jednej strane presitim naznacene miesta na ohyby a druha je tiez podlhovasta , material z oboch stran ako stay dry na jednej strane / stay dry na druhej strane ma iny matros / a na tej druhej su patentky na ohnutie a ta druha vkladacka je sucastou kapsovej plienky Bum Genius 4.0 , cize dava sa do vnutra vkladacky

janefonda
3. júl 2011

@gabika84 ahoj, u nás kapsovka BG a wonderoo sú top! nedám na ne dopustiť, wonderoo nám krásne potiahne aj noc 😉

majka1981
3. júl 2011

@chanella neboj, aj grovia je dobra plienka na noc. a ved mozes ho prebalit, nie ? ci Ti spi celu noc?
8 ks stvorcov je v pohode...
ja mastim kremom len ked je cervena ritka, inak nie. takze moznze separacky pouzivat ani nemusis. ved uvidis ako bude reagovat.

janefonda
3. júl 2011

@katka888 gratulka najväčšia k malému šibalovi 😉 😵

katka888
3. júl 2011

@chanella
neskusas ho na velku davat na nocnik? u nas zvacsa vidime kedy kaka a vtedy ju dame na nocnik, uz niekolko mesiacov tak robime. na tuhu su vraj vhodnejsie viskozove separacky, ale to ti tu napise niekto, kto ich pouziva, a ak m apokozku v poriadku, netreba kremikovat. nam ked ma obcas cerven zadocek tak dam krem ked davam bavlneny stvorec, ale nedavam kremik pri kapsovych plienkach, a na cerveny zadocek u nas najlepsie aj tak zaberali bambusive plienky, dala som jej na noc bambusku a do rana jej to kranse zjemnilo, niekedy aj rovno vyriesilo

katka888
3. júl 2011

@janefonda
dakujem 🙂