Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

soyka
23. aug 2007

ahojki

a kde je ta ekoporadna?
mas adresu?
pre neblavacky :o)))

mam v Ba rodinu, tak by som tam niekoho vyslala

dik papa

isabela1
23. aug 2007

ak sa mozem pridat.ja mam tiez tie plienky ale nie som s nimi spokojna lebo maly mi ich vzdy precika.dam mu plienku a behom 1-2hodin je tak precikana alebo okakana(a potom ho to chladi) ze si vzdy zaspiny aj dupacky a potom mam este extra robotu prepierat nielen plienky ale a dupacky.a to mam maly 3mesiace.pouzila som aj 2 plienky naraz ale nepomohlo.tak pouzivam radsej tie jednorazove.

kili
23. aug 2007

soyka, je to Vysoká ul., ale neviem číslo. Ich stránka je www.zivica.sk Predajňa však nie je otvorená stále, len niektoré dni v týždni, tak si nájdi na stránke.

Ja som si tam bola omrknúť BL, Popolini som videla na prezentácii. Ale nedokázala som si ich predstaviť na bábätku, moji chlapci totiž vtedy boli veľký ako tie plienky 😀

kili
23. aug 2007

isabela, a dávala si na ne vrchné nohavičky? Ináč neviem, ako by ti mohli presiaknuť na oblečenie. Ak je tvoj malý tak fajnový, tak je super začať s bkm 😀 a používať radšej plienky, čo rýchlo schnú a prebalovať po každom počúraní 😉

soyka
24. aug 2007

dik

anielik
24. aug 2007

isabela a to kolko chces nechat maleho v jednej plienke? cele doobedie? Jasne ze ju precika. Ja som spokojna, velmi s popolinkami, aspon Matko vzdy zahlasi ze ju treba vymenit. a nerobi mi to problem. A to mame 5 mesiacov a davam ich od prveho dna.
A davam aj separacnu plienku a vsetka kakanica ostava tam.

Zrejme je to aj plienkami ale v noci uz necikame...

stanik25
30. aug 2007

dobry neda my nepripojit sa do vasej diskusie o plienkach bavlnenych. Su naozaj dobre, my sme ich kupili pri prvej dcere pred rokom a pol a myslim ze sme urobili dobre lebo mala mala problem u vsetkyckh plienok typu pampers robili sa jej take male virazky. ale treba si uvedomyt jeden problem a to ze su velke a unas som sa nestretol s nohavicamy alebo s inym oblecenim ktore sa da na tito plienky obliect. tiez sme ich striedaly z jednorazovkamy.teraz ich pouzivame aj pri synovy.ale aj tak si myslim ze su fajn ale kto si mysli ze snimi usetri tak je na omyle.

fifla
31. aug 2007

stanik, preco si to myslis (myslim to s tym usetrenim)?

martina46
31. aug 2007

Tiez by som rada vedela, ako je to s tym usetrenim, aj by som sa chcela opytat, ci ste niektore mamicky prepocitali spotrebu vody a energie po zacati prania plienok. Nikde som takyto vypocet nenasla. Je mi jasne, ze pociatocna investicia sa vrati velmi rychlo, ale co dalej... 😒

stanik25
31. aug 2007

fifla to mas tak ked nam mala zacala lozit tak v tom bola neobratna a duplovane ked zacala chodit. takze sme jej daly obycajne plienky. a potom ako som spomynal tie plienky su velke a ziadne nohavice sa na to nedaju natiahnut.cize ked sme boli vonku tak mala opat obycajnu plienku.akurat na spanie lebo pyzama su stale vacsie. a potom neviem ako sa pohibuje cena teraz ale vtady stal taky rreklamny balik /skazdej plinky mame po 4ks/ 20 000sk. A martinka to kolko minies na pranie sa da lahko vipocitat plienky su na 200 prani tolko garantuju. na jedno pranie mynies 45litrov vody ,25g prasku a neviem aky odber ma tvoja pracka na jedno pranie

martina46
31. aug 2007

A Stanik, neskusali ste dat vacsie oblecko na tie plienky? Lebo som citala,ze treba o nejake to cislo. Ale to ste asi skusali. A aku znacku plienok ste pouzivali? Tie ceny su teraz za vybavu od 5-12 tisic, podla znacky. Velmi vaham, hlavne kvoli tej velkosti, bola som si obzrie popolini, tie trojvelkostne a fakt je to obrovske. Pacia sa mi ale HAIPA DAIPA zo stranky www.nosime.sk vidi sa mi, ze by nemuseli byt take velke na zadocku.

kili
31. aug 2007

stanik asi myslel popolini. Ja som si ich kôli tomu neobjednala, lebo som čítala, že je v nich dieťa neobratné. Ale aj tá cena je odrádzajúca. Najlepšie sú klasické štvercové plienky, tie vám nie je ľúto vymeniť po každom vyčúrnutí, rýchlo schnú, sú lacné, dajú sa rôzne zložiť. Väčšou investíciou sú len vrchné nohavičky, na ktorých by som určite nešetrila.

stanik25
31. aug 2007

mame popoliny

martina46
1. sep 2007

Vcera som na nejakej stranke nasla galeriu fotiek babatiek v roznych plienkovych nohavickach, najmladsie malo 2 mesiace a vyzerali tie plienky naozaj dost velke, aj ked podla mna unosne, akurat by som to rada videla na novorodeniatku.
A nemate prosim niekto link, kde by som kupila tzv zavazovacie plienky? Trosku som googlila, ale nic som nenasla na Slovensku a z Ciech nechcem objednavat.

nika251
1. sep 2007

Ahojte. Mam par otazok a dufam ze mi dakto bude vediet odpovedat. Takze: objednala som si tie nohavickovae plienky zo stranky www.plienky.sk (3v1). Chcem sa opytat, ci sa pti tychto typoch plienok maju pouziat ortopedicke nohavicky a dalej , ci sa maju pouzivat tie ich nepremokave vrchne nohavicky. Dakujem.

sue
1. sep 2007

Tak my sme sa už definitívne rozhodli pre Popolinky - po konzultácií s jednou maminou, jednou babičkou a jednou zdravotnou sestrou sme objednali 15ks plienok, 15ks tej vložky do plienok, objednala som aj separačné plienky a máme aj 4ks vrchných nohavičiek. Videla som to aj na bábätku a nepripadalo mi nemotorné 😒 len malo trochu väčšiu riťku a je pravda, že oblečko mu kupovali vždy o číslo väčšie - ako novorodenec mal už 56-62 - nezačínal 50 ako "pamperskové" bábätká... celá výbava nás vyjde 9000Sk a to či sa to oplatilo budem vedieť až o nejaké dva roky 😀
...fakt ale je, že to nerobím najmä kvôli peniazom (to sa nedá odhadnúť, aké bude bábätko) ale aj kvôli odúčaniu od plienok, zdraviu bábätka a ekológii tiež... (a samozrejme aj ako boj s mojou lenivosťou)

kili
1. sep 2007

nika, tie plienky sú automaticky ako širkoké balenie, najmä u malého mimina, takže ortopedické nohavičky odpadajú. Vrchné nohavičky vždy treba, lebo by navlhlo oblečenie, tá plienka je len čistá látka.

fifla
1. sep 2007

no hadam sa mi konecne zoobrazi to, co som uz 3x pisala a kon mi spadol :o)))
takze...ja sa chystam na plienkovanie v latkovkach od zabiakovho narodenia. zvolila som si kombinaciu nohavickovych plienok babylucy (pre prve mesiace 10 ks velkosti S a na ostatok 15 ks 3in1) a doplnila somm ich viacvrstvovymi plienkami popoliny s nohavickami bambinomio. rozhodla som sa z dovodu moznosti kombinacii a hlevne tie viacvrstvove plienocky podstatne rychlejsie schnu. cela tato zostava ma vysla 7000 Sk ( popoliny tie, co spomina stanik su podla mna dost drahe a velke na prdelky, ale je to asi len vec zvyku a pohladu na vec). oblecenie mam pripravene hned od zaciatku vacsie o 1 cislo.
co sa tyka prania, zaobstarala som si orechy na pranie, kedy holky z vlastnej skusenosti pri prani kazdy treti den uvadzaju spotrebu 1 kg na cca 9 mesiacov (cena cca 400 SK, za jedno pranie teda 4,50 Sk). Moja pracka ma pri prani na 60-ku spotrebu 49 l, teda jedno pranie ma pri 55 Sk/m3 vychadza cca 3 SK. Voda pri 1kWh na jedno pranie asi 3,50 Sk.
celkovo sucet na 2 roky (predpoklad pri pouzivani plienok - ja verim ze do roka sme bez nich :o) ) je cca 7000 + 24x(10x(4,5+3,5+3))rovna 9640 Skk, co je myslim doooooooost velke usetrenie. a nehovorim o tom, ze plienky pouzijem aspon z casti aj pri druhom mimisovi.... to je teoria.
ale uz overena u mamiciek z praxe.
a co bolo pre mna najdolezitejsie s ohladom na to, ze budeme mat chlapceka, je zdravotne hladisko celej veci

:o)))

kili
1. sep 2007

nika, aha, ty si sa pýtala, či musíš použiť tie ich. Tak to nemusíš, môžeš aj iné značky, ale mali by byť dostatočne široké. napr. bambinomio na babyluci nenavlečieš.

sue
1. sep 2007

Nika, už som videla na tých plienkach aj naše klasické "sandry"

martina46
1. sep 2007

neviete mi poradit tie zavazovacie plienky, kde na Slovensku? ☹

sue
1. sep 2007

Martinka, predavaju ich aj Popolinaci - ak myslis take tie co sa spajaju akoby zatvaracim spendlikom...

martina46
1. sep 2007

pozriem na stranku, dakujem.

kili
1. sep 2007

martina, no neviem, že by sa zavezovačka predávala na SR 😒

sue
1. sep 2007

Kili, Popolinaci ich maju v ponuke určite.

adula76
1. sep 2007

ak myslite Disany, daju sa objedat cez ww.nosime.sk

kili
1. sep 2007

sue, nemyslíš ty skôr viacvrstvé plienky???

nika251
1. sep 2007

Dakujem za odpovede. Az teraz som zapla PC. Kupila som 4 nohaviciek, 3 vrchnych nohaviciek- tie este dokupim a asi 25 ks tych vloziek do nohaviciek, tak to hadam bude stacit. Ak nie, dokupim este tie spodne nohavicky ale 15 ks sa mi zda byt vela. Ved hadam nepremoknu vsetky za jeden den?

kili
1. sep 2007

nika, nie, toľko ich nepotrebuješ 😲 , stačia 3 ks s každej veľkosti. Ono nepremoknú, len niekedy sa stane, že sa pokakajú a sem-tam ich preper aj keď nie jú pokakané. Keby bola panika, tak ich prepereš v ruke a ony vyschnú ceľkom rýchlo.

sue
1. sep 2007

Kili, nie 😀