Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

tinika
3. mar 2012

@vavrenka no ja som prvykrat lanolinovala celu noc, potom uz prala, zase lanolinovala a teraz tiez

@zfidorka merino a premokli tam kde najviac pisa, medzi nozkami v predu

zfidorka
3. mar 2012

@tinika ja viem ze merino, ale ktoru znacku konkretne 🙂
lebo su hrusie aj tensie a ked mas tie tensie a plienka je durch, tak to proste vlniaky nezvladnu 😅

tinika
3. mar 2012

@zfidorka aha, bundle of joy+

zfidorka
3. mar 2012

@tinika no tie su prave tie tensie, skor denne vlniaky...
teraz ked ich vyperies, tak ich nalanolinuj, nechaj vyschnut a znovu nalanolinuj (este raz ich neper, lebo ten lanolin zmyjes)... a mozno by som skusila nalanolinovat aj 3x bez prania... a ked to nepomoze, tak bud pouzivaj len na den, alebo pockaj kym nebude cikat take davky (teda ak by si v noci prebalovala)...

zfidorka
3. mar 2012

@tinika na noc su vhodne hrubsie vlniaky, bud Popoliny/Disany - tie su take svetro-idne 🙂
ale uplne naj super su podla mna Baby Idea Wool Shorties 😉

blovitc120
3. mar 2012

Baby no mne prisli pre babo disana vlniaky, ako strih super, dokonca v lekarni mali lanolin, tak som si pytala odobrat a idem lanolinovat. Ale ja osobne by som si to neobliekla, mna to desne hryzie ta vlna, je mi fakt neprijemna, dufam, ze male nebude fajnovka po mne, ale by som v tom zdochla po 30 sekundach. Tie merino su jemnejsie?

zfidorka
3. mar 2012

@blovitc120 ako som pisala v predoslom prispevku, disana su take ako sveter...
BI wool shorties vyzeraju akoby ani neboli z vlny, su uplne jemne a hladke...

tinika
3. mar 2012

@zfidorka hehe a ja merino kupovala prave kvoli tomu ze su tensie :D no čo narobim :((( cez den pouzivam aio a kapsy, to vlniaky tak nevyuzijem

zfidorka
3. mar 2012

@tinika mozno im este prides na chut, napr. ked bude vacsi a budes mu davat len plienku narovno 😉
no merino je nazov latky tak ako bambus, mozu byt z neho urobene hrubsie aj tensie veci 🙂

blovitc120
3. mar 2012

@zfidorka super, tak snad ked podrastie budu nesvetroidne na rade, lebo na novoska vsetci odporucali disany. Mne sa nemaju po kom rodit velke deti a aj toto odhadujem na tak okolo 3kg a max 50 cm, cize fakt drobce. Druhe vlny teda kupim tie shorties ked vyrastie z tych svetrov.

tinika
3. mar 2012

@zfidorka a ked budem davast plienku na rovno tak vlniaky budu stačit? teraz ma nohavičkove pod tym ako mne sa pačia vlniaky, hoci som na začiatku latkovania bola proti, len ma mrzi ze neveim čo robim zle ze hned pretecu, včera som si myslela prv ze som zabudla dat vrchne nohavičky ako sa mi uz 2x stalo ze je taky mokry :D

janulkan
3. mar 2012

@vavrenka na co je potrebne po lanolinovani dat do octu? resp co to robi? 🙂

@tinika inak ja ked som teraz nalanolinovala, tak davam znovu malemu novosklad a na to vlniaciky z merino svetra ked sa ideme hrat a velmi sa mu to paci, lebo mu to nerobi velku ritku a krasne sa mi pretaca a nozicky si papa, co mi napr v nohavickovej nespravi 🙂

vavrenka
3. mar 2012

@janulkan poveim uprimne netusim, ale v naovde napisali, tak som dodrzala 😀 , viem, ze ocot stabilizuje farby, zmakcuje tkaninu a posobi antibakterialne. co z toho je potrebne v priprave vlniakov na pouzivanie netusim..

katka888
3. mar 2012

@blovitc120
@tinika
ja pouzivam bundles na noc na nohavick plienku a vpohode zvlada aj ked je plienka na zmykanie. zo zaciatku sa stalo, ze boli trosku vlhke aj z vonku, ale fakt len na zaciatku.
mati,ked nalanolinujes, nalej na ne lyzicku vody, ci istane napovrchu, inac ja davam lanilin do cca 30 st vody, a nechavam par hodin a potom len jemne oplachnem , stocim v uteraku a davam susit a dosusit na uteraku na radiator, ale uz svvieti slniecko, tak za ojknom bude teplejsie a preschnu aj tak.

mne sa napriklad zase tieto vlniaky vobec neosvedcili na pplienku na rovno, nedrzala v nich dobre.
mala som ja disany aj popoliny, boli faj,ale dost masivne. preto som presla na bundles, no disany povazujem z a jedny z naj vlniacikov.
skusali sme aj BI shorties, ale tie sa mi zdali akoby mali vpredu taky ako to napisat, "priestor" ako ked maju chlapi na slipach tam v predu 😀 a nejak bol ten priestor pri plienke narovno "nevyuzity" 🙂

katka888
3. mar 2012

@vavrenka
neobjemna nohavickova s ktorou som velmi spokojna je flexitots od tos bots.zvonku nie je sice bambus, ale ma aj kapsu / ma taky chobot, ktory sa zasuva do tej kapsy a ked sa susi, tak ho vytiahnes von / ak poznas easyfit tak presne to / , takze ak treba das tam nejaku extra tenku bambus vkladacku napr little lamb, alebo tots bots, ale mne ta plienocka potiahne dost.

vavrenka
3. mar 2012

@katka888 fascinujuci album 😉 , ja som si tu jednu tb flexi predvcerom kupila a dnes vyskusala, bez extra vkladacky, k tomu vlniaciky a mala vyzerala byt spokojna a ja tiez.. inak, na noc ostavam pri jendorazovkach, lebo sa hanka po tb bamboo strech vyhadzala, zrejme z toho vlhka 😒 , skoda...takze aj nohavickove budem pouzivat cez den.

katka888
3. mar 2012

@vavrenka
a anavy mas? tie su tiez jedny z menej masivnych, mne sa sice zda akoby sa po roku a pol zbehli, ondrikovi v nej pomaly trci prdelka, ale nikto iny nic take nepisal zeby sa aj inym babam toto stalo, takze sme rarita 😀

katka888
3. mar 2012

@vavrenka
to je "stary"album, uz mame ine novinky .... posledna je freetimka albert, som fascinovana tou farbou natolko, ze ju mam vystavenu a uz druhykrat som ju tym padom zabudla dat do prania....
klasika , pri kazdej novej plienke to tak je, ze ju mam na stole vystavenu na obdiv a vyperie sa po tyzdni, ked si na nu pri prai spomeniem 😀

tinika
3. mar 2012

@katka888 skusim skusim, ja tiez na uteraku susila
@katka888 mne na anavy vadi troška ze su take akoby stihlejsie medzi nozkami a mi niekedy precura

tinika
3. mar 2012

@vavrenka veru veru uz je kooopoa novych plienociek a nadhernych skoda ze uz mam ich dost :D by som len kupovala :D

vavrenka
3. mar 2012

@tinika mi hovor, ja by som len kupovala a kupovala. teraz som objavila vkldacky stay dry od bg, jaaj, dobreee... este cakam zasielku plienok, tak sa tessiiim

vavrenka
3. mar 2012

@katka888 tak daj link na novinky😉, a ktora od anavy? mne nevadi, ze je medzi nozkami uzsia, mala ma poctive stehienka, takze nepretecie nic 😀.. ma picne,ked skoncim pri nohavickovych plienkach a vlniakoch.. vela malu prebalujem cez den, vadi mi nechat malu v mokre a musim povedat, ze mi je velmi luto, ze tak pekne čačky ma na sebe tak kratucko..

tinika
3. mar 2012

@vavrenka ja čakam este jednu BG tu novu a vrchne nohavky thirsties

@katka888 kukam ze mas zase dačo nove, vrchne haipa daipa

katka888
3. mar 2012

@tinika
hej, neskusala som, no dost si ich chvalili, tak ked som uz doobjednavala flisaciky, objednala som aj pulky

tinika
4. mar 2012

@katka888 dnes pretiekli aj druhe vlniaky, a aj zvrchu ked dam vodu preteču, nechapem, ked nalanolinujem, len troska vyzmykam a davam susit

katka888
4. mar 2012

@tinika kolko davas lanolinu?

akira13
4. mar 2012

ahojte kočky 🙂 Tak sa ku vám hlásim 🙂 Plánujem pre naše júlové bábätko minimálne zozačiatku doma používať bavlnené plienky 🙂 Kúpili sme zo značky Bambino Mio http://www.mall.sk/hladaj?page=1&s=bambino+mio a to- 8ks vo veľkosti 1(do 7kg), a 6 ks veľkosti 2 (od 7 do 16kg), ku nim pätore gaťušky 🙂 Ak by to išlo, možnože aj na von zvolím takýto eko spôsob a možno pri nich celkom zostaneme- zatiaľ dávam dokopy taký skúšobný balík, predsalen je to dosť vysoká investícia 😝 Čo hovoríte na systémy bambino mio? Máte k nim nejaké rady /odporúčania?🙂 Akurát sa chystám tie vnútra prvý krát oprať (pred použitím odporúčajú 2-3 krát), tak ich dohodím každý raz (to viete, biele šporím vždy minimálne mesiac 😀) k bielemu 😀
PS: tie vrchnú gaťušky sú naozaj krásne, už sa neviem dočkať po odskúšaní týchto našich bielych nákupov týchto krásnych "doplnkov" 🙂 🙂 🙂

tinika
4. mar 2012

@katka888 mam malu lyzicku bo prvykrat so čitala ze 2 male vtedy to stačilo, teraz davam tak 4 a viac bo ked to tlačim z tej flasicky tak to uteka aj mimo, tak neviem presne

tinika
4. mar 2012

@akira13 neviem či ich tu niekto pouziva, vačšinou mame plienky z e-shopov aj ja som pozerala, ze vrchne gatusky su pekne ako vyzeraju tie vkladačky? lebo nikde som foto nenasla na nete, nevies tu hodit?