Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sima.p
27. mar 2011

@katka888 Asi ju nebudem pozerať, určite by som ju zobudila... ale ona v noci ciká.... Mám hambáča s twofoldom a BL bamboo vkladačkou.... a na tom vlniačiky. Už sme mali pár nocí s hambáčom, ale ešte v PUL, vlniačiky dnes majú premieru...

sima.p
27. mar 2011

Inak veľmi sa mi tie vlniačiky na nej páčili...... sa čudovala, čo jej to obliekam. Ale neprotestovala. Ked som jej dávala na noc PULky, to sa jej moc nepáčilo.

katka888
27. mar 2011

@sima.p
a ake si jej davala? nejake home-made, alebo kupene?

katka888
27. mar 2011

@sima.p
dobra bambusova nohavickova plienka je aj Baby Beehinds Bamboo , little lamb je taka masivnejsia, mala v nej mala vacsi zadocek, ale je kvalitna a za dobru cenu

vrn
28. mar 2011

Ahojte, chcem sa vas opytat kolko asi plienok potrebujem ked chcem latkovat. Mam kapsove plienky plus vkladacky a asi 30 stvorcov, takze predpokladam ze hlavne budem menit vkladacky. Pri dcere som mala 6 kapsovych, teraz som dokupila dalsie tri. Myslite ze mi to bude stacit? Vtedy som latkovala hlavne na noc - 2 vkladacky a nemusela som celu noc prebalovat. Teraz by som chcela latkovat od zaciatku, aj kvoli tomu ze mala starsia dcera problem s klbami, tak pri druhom ako prevenciu. A este ci mate prehlad kde su teraz v akcii separacky (mala som Poppolini), prip. nejake kvalitne ekoprasky. Dakujem za odpoved.

katka888
28. mar 2011

@vrn
na tie stvorce predpokladam mas nejake vrchne nohavicky.... ?

sima.p
28. mar 2011

@katka888 Kúpila som Popoliny..... Noc dopadla super, určite chcem ešte jedny vlniaky... ale až po výplate... 😀

sima.p
28. mar 2011

@katka888 veľký zadoček mi na noc nevadí.... 😀 😀 , v tom vypchatom hambáči ho má tiež veľký.... 😀

sulky
28. mar 2011

@juliakocka , a aky dlhy davas praci cyklus, ked ti plienky stale smrdia?

zuzkaro
28. mar 2011

@sima.p ako ja neviem ci to chces este dovypchavat niecim dalsim, ale moj 2 messacny drobec v nej v noci vydrzi max. 4 hod. a potom je durch mokra a neviem ci by som ju este niecim dovypchala ak chces nocnu tak radsej baby beehinds ako pisala katka888

sima.p
28. mar 2011

@zuzkaro hovoríš o tej LL? Myslela som to tak, že do nej by som dala Prefold alebo Twofold....

katka888
28. mar 2011

@sima.p
@zuzkaro
asi podla toho ako piska, nam LL bambuska noc potiahla.

sima.p
28. mar 2011

@katka888 no ja ked jej dám hambáča s twofoldom a BL bamboo vkladačkou ako som písala, tak vkladačky sú komplet mokré ráno a samotý hambáč, tá časť čo je vlastne na spodku, tak tam je ešte trošku suchej "rezervy", to nie je durch mokré.... Tak asi toľko moja ciká....

katka888
28. mar 2011

@sima.p
tak to ti LL asi nevydrzi 😀

sima.p
28. mar 2011

@katka888 tak asi zoberiem ešte hambáča...

sima.p
28. mar 2011

mala som ešte na suchý zips, ale tú som predala, tá nám dobre nesedí. Tá patentková nám sedí lepšie.

blovitc120
28. mar 2011

Ahojte, tak dnes som objednala plienky, dam vediet, ked pridu a ako som spokojna. Dufam, ze ich naozaj neprecura, inak jej tam napcham 10 plienok 😀.

zojec
28. mar 2011

@sima.p radsej zober este hambac, lebo LL to urcite nevydrzi a ked das do nej este nejaku vkladacku navyse, moze sa stat ze pretecie popri gumicke na nozkach... a plienka uz bude tak napratana, ze sa ani neotoci 😀

sima.p
28. mar 2011

@blovitc120 tak čo si nakoniec zobrala?

vrn
28. mar 2011

@katka888 stvorce som zvykla vkladat do kapsacov, ked mi dosli vkladacky. Len som rozmyslala ze po ocikani plienku preplachnem a pouzijem znova s novymi vkladackami, neviem ci bude 9 plienok stacit.... o tych separackach a praskoch som tiez stratila prehlad kde vsade maju a v akej cene......

albao
28. mar 2011

Ahojte! Chcem sa opytat, kde sa daju zohnat take mini stvorce asi 20x20 cm ?
Pouzivame ich na utieranie zadocku a tisic dalsich sposobov, len ich mam len 6 a aj to neviem odkial, lebo to mi z bazaru prilozila jedna babenka. 😅 Tak ci nahodou neviete, kde to zozeniem. Na ekoplienky.sk a podobne som ich nenasla. A nezalezi ci budu 20x20 alebo 30x30, ... hlavne, ze su to atke malicke kusky plienocky 😉

sima.p
28. mar 2011
zojec
28. mar 2011

@vrn podla mna by ti bolo najlepsie dokupit nejake PUL nohavicky, napr http://www.ekoplienky.sk/product/nohavicky-bum-..., popripade aj s 3 vkladackami http://www.ekoplienky.sk/product/testovacia-sad... a stvorce davat do tychto nohaviciek, alebo nejake vlniaky na plienku narovno napr http://www.latkovky.sk/produkt-detail/loveybums.... .. potom by ti 9 kapsoviek mohlo stacit.. a na noc si co davala? kapsovky?

zojec
28. mar 2011

@albao ja som rozstrihala jednu plienku a obsila.. 😉 som nadmieru spokojna 😀

vrn
28. mar 2011

@zojec Hej, davala som dcere kapsovky na noc, vydrzali sme s nimi asi do roka, potom uz precikavala 😝 Ja mam doma skoro vsetko BG, len to ma kapsu z flisu, ale tiez to rychlo preschne po preplachnuti. Ale aj tieto Flipky vyzeraju dobre, len sa mi velmi neosvedcili patentkove, tie som predala....
Tak kolko plienok myslite ze je napr. na den dost? Uz si nepamatam kolko mi ich kedysi pominala, teraz nam staci tak max. 4-5, uz sa obcas pyta na zachod....

katka888
28. mar 2011

@vrn
trosku nerozumiem, ty si dala do kapsovky stvorec miesto vkladacky, ked vkladacky dosli a ked mala pocikala, tak si stvorec vybrala z kapsy, preplachla plienku a ked vyschla, dala novu vkladacku alebo stvorec dovnutra?
nie je ti lepsie si dokupit cca 4-5 vrchnych nohaviciek, do nich das stvorec, alebo vkladaciu plienku, babo cika do tej vkladacej alebo stvorca a vrchne nohavicky sa tak nespinia...
kuk na moj album ako to myslim: https://www.modrykonik.cz/fotoblog/katka888/alb...

katka888
28. mar 2011

@vrn
p.s. teda mam namysli cez den, ked babo castejsie prebalujes davat stvorce alebo vkladacie plienky a na to vrchne nohavicky a na von, na navstevu, k dokimu a porp aj na noc tie kapsovky plienky 😉

zojec
28. mar 2011

@vrn BG flipky su aj na suchac 🙂 ten druhy link som ti dala suchacovy mam pocit... ja som b. prebalovala do 3 mesiacov asi 15x denne, teraz je to tak 3-4x ale vela chodi na nocnik.. teda davam ju tam este ja.. 🙂 dokup nejake stvorce zo 3 vrchne gatuse a budes mat vystarano 😉

vrn
28. mar 2011

@katka888 Dobre si ma pochopila........ tie latkovky mi zostali, dokupila som 3 BG, tak chcem uz minimalizovat investicie, preto nechcem nakupovat zbytocne vopred. Tvoj album som uz pozerala 🙂
No ale ako vidim este budem asi aj tak nieco musiet dokupit,prip. uvidim ako to bude potom v realite a dokupim ked nebudem stihat prat 😀

katka888
28. mar 2011

@vrn
jasne, ja len ze ked preplachnes tu kapsovku, kym vyschne a cez den napr nasa minie aj 10 plienok a to ju davam na nocnik / kotuha nepisa do nocnika, ale potom cvrkne do plienky 🙂 a aj ked je to len cvrk, tak pr ebalim.. aspon sa trosku castejsie prevetra zadocek .. a pracka vyperie ci 20 ci 30 kusov ... 😉 / .. tak by ti to bolo malo a mne sa zda aj skoda, aby babo napr okakalo kapsovku, lepsie ti budu tie vrchne nohavicky a do nich tie stvorce... minimalne ti treba aspon, aspon 4 vrchne, kvoli tomu, ze za den pri tej prazenickovej stolici na zaciatku, mozu sa aj vrchne trochu zaspinit... a ked vezmes , ze vrchne mas tak cca 10-13 eur/kus.... kapsovky mas a na noc uvidis, ako casto budes babo rpebalovat a casom dokupis nieco savejsie na noc, ked uz babo nebude hore kazd dve hodiny aj v noci 🙂 / ved vies ako to myslim ... 😉 /
zase jasne, ze nenakupis po 5 kusov zo vsetkeho, radsej dokupit za pochodu, ako potom mat namahu s predajom cez bazarik toho co nevyuzivas a pod.