Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

marta222
8. okt 2012

@lyongirl , no to máš pravdu, tie Anavy viacvrstvové sú dosť drahé - mne sa podarilo kúpiť 4 ks tu v bazáriku po 4,- €/ks - minimálne používané, takže ak by si našla... Alebo, ako ti radí @behulka - kúpiť metráž a ušiť si 😉

lyongirl
8. okt 2012

neviem šiť a ani mi nemá kto ušiť...ale teraz sa na to vykašlem 🙂, objednala som si Wonderoo vkladačky a plienky bamboozle stretch/našla som inzerát asi 10x použité za 10€/1ks/ a uvidím, budem skúšať kombinovať, dovypchávať, vkladačiek mám"pár", nie je ich moc, ale ani málo 🙂

pamaja
8. okt 2012

@stvura mozes mi prosim poslat link na toho overeneho predajcu plienok - ten co predava plienocky uz 20 rokov a ma ich certifikovane. dakujem

duratlicka
9. okt 2012

Chcem sa opytat na tie vlniaciky, musia byt nejako specialne hustejsie utkane alebo to mi moze aj svokra ustrikovat? Ak hej, tak z akej vlny? Dakujem🙂

slady
9. okt 2012

@lyongirl ako si pokojna s tymi aitu, ja si ich tiez chcem kupit, tak by ma zaujimalo ak ich clovek porovna s flisakmi alebo vlniakmi ze ako z toho vyjdu 🙂

brca
9. okt 2012

Baby ktore mate skusenosti s miofreshom - mozem pred pranim namocit bieke plienky a vkladacky ˇdo vody s miofreshom a potom oprat spolu s farebnymi plienkami? Nevyzere mi to farbu? Alebo ako ho pouzivate? Ja urcite nenaplnim pracku len bielym, a aj keby, tak potom zas nebudem prat tri farebne plienky zvlast...

ivanka.7
9. okt 2012

@brca ja ho davam do pracky aj ked mam farebne plienky... a nejake blednutie nepozorujem; ale je fakt, ze nepouzivam tie farebne casto, lebo ficim s malou na stvorcoch, takze kapsovky a aio mame na von

lyongirl
9. okt 2012

@slady kopírujem môj koment, čo som pridala cez víkend...
som s nimi veľmi spokojná, ale len na nohavičkové plienky, na plienku narovno si to vôbec neviem predstaviť aj napriek veľkosti, ktorá by mala byť "akurát" a držať tú plienku narovno...vynosili sme ich celé leto von na tie nohavičkové plienky a aj na noc mal par krát, ale ja na noc dávam jednorazovky, takže tam som ich moc nevyužila, ale ináč sú perfektné, krásne prepracované, ja som z nich nadšená, ale treba pozerať, aby bábo nemalo úplne nasiaknutú plienku, lebo potom sú zvlhnuté aj nohavičky, alebo ten pul, lebo on neviem prečo je všitý opačne, jednoducho pul je nie na plienke, ale smerom k velúru, hádam to chápeš, ako to myslím...

ešte ich má @myska2233, takže stojí za opýtanie aj u nej, dáva ich drobcovi na noc...
myslím, že vlniaky sú asi lepšie, ale neviem to určite, vlniaky som použila len pár krát a posunula ďalej, nejak mi nevyhovovalo lanolínovanie, čo mám pocit, že som to nerobila dobre a zrovna bolo leto a malý bol z horka nervózny, tak som mu vlniaky nedávala. Ak mi dôjdu pulky, tak ich dávam aj teraz na doma...

slady
9. okt 2012

@lyongirl dik!

lyongirl
9. okt 2012

@brca ja periem všetky plienky spolu, farebné, nefarebné a Miofresh dávam do práčky, nič sa nedeje. Ale ak sa bojíš. tak kľudne namoč biele do Miofreshu a potom daj oprať s farebnými, ale zas tie farebné nebudú vydezinfikované...no niekto Miofresh nepoužíva vôbec, takže to by nevadilo. Ja ho dávam tak 1x za týždeň do prania, nie zakaždým...

peluskovo
9. okt 2012

@brca ako pise @lyongirl aj ja som davala mio fresh ku vsetkym plienkam a nemam pocit, ze by sa im nieco stalo....

ianitka
9. okt 2012

baby @peluskovo a ostatne pouzivajuce miofresh (ja ho pouzivam do kazdeho prania) a nejako som sa nezamyslala, len teraz mi napadlo, ze sice pekne, ze je to dezinfekcia, ale na akom principe funguje? , resp. dezinfekcia ucinna proti comu? antibakterialne, antiviroticke ucinnky ma? nejako sa k tomu neviem dopatrat nikde...
a momentalne by som fakt potrebovala plienky ucinne vydezinfikovat...

brca
9. okt 2012

Nerada by som si niektore pekne kapsovky odfarbila ;) skusim to pridat do prania s jednymi farebnymi a uvidim 🙂

ianitka
9. okt 2012

@brca mne sa miofreshom nic neodfarbilo a to davam fakt do kazdeho prania a kapsovky mam vsetky farebne

peluskovo
9. okt 2012

@ianitka odpoved od vyrobcu: "dezinfekce MioFresh funguje na bázi kyslíku, přidává se do pračky k pracímu prášku a tak při praní i na nižší teplotu zajistí antibakteriální i antivirotickou dezinfekci znečištěných plen a kalhotek." hadam 🙂 pomoze

ianitka
9. okt 2012

@peluskovo asi sa k ucinnosti aj tak nedopatram - tak zatial nutene na jednorazovkach, kym nieco nevymyslim

ianitka
9. okt 2012

@lyongirl ani tie Pop In s tymi nocnymi vkladackami nepotiahnu?

tynamartina
9. okt 2012

@peluskovo prosím ťa a ten miofresh môže ísť aj na pul?

peluskovo
9. okt 2012

@tynamartina ako myslis na pul, dava sa k prasku na pranie

tynamartina
9. okt 2012

@peluskovo no myslím či môžem prať aj pluky s plienkami s tým miofreshom v práčke, teda aj kapsovky ?

lyongirl
9. okt 2012

@ianitka kdeže, to je nič tá plienka 😅 , som myslela, že kúpim a žiadna výhra, predala som B´bies TE2 a Pop in je presne to isté, som dobre prerobila...

peluskovo
9. okt 2012
tynamartina
9. okt 2012

@peluskovo 🙂 🙂 🙂

lyongirl
9. okt 2012

@ianitka a čo potrebuješ prečo dezinfikovať?

lubka231
9. okt 2012

@slady ahojky ja som sa pýtala priamo u predajcu a odpísali mi toto: Dobrý večer, vrchné nohavičky Aitu Velúr ~ PUL nie sú koncipované pre použitie na noc. Naopak ich prednosťou je to, že sú vzdušné a vhodné pre použitie cez deň. Tieto nohavičky majú iba všitý nepremokavý pás s polyueretanovým záterom a to pre prípad, že cez noc vôbec nepřebalujete alebo prebaľujete len raz nestačí. Pre nočné použitie sú vhodné vrchné nohavičky, ktoré majú celú podšívku z polyesteru s PUL záterom. Z našej výroby sú to napríklad vrchné nohavičky Aitu Lucida, ktoré nájdete tu na MK. Niektoré mamičky nám píšu, že aj tieto vrchné nohavičky Aitu Velúr ~ PUL používajú na noc a sú s nimi spokojné, ale vyložene pre nočné použitie kontruovány nie sú.

Ja som si ich napriek tomu objednala, ale tie nové aitu fleece pul (medvedíky), vraj tie sú najmenej priepustné. Pýtala som sa aj mysky2233 a ona mi odpýsala, že v kombinácii s Bambi roxy na noc v pohode. 🙂 🙂 🙂

lubka231
9. okt 2012

@duratlicka vlnu kupis napr. na detivbavlnke.sk , musi to byt 100% vlna a nie superwash a je tam aj návod. 😉

brca
9. okt 2012

Este mam otazocku. Tie ktore periete v slize, davate druhe plakanie? Joj je to take komplikovane... Ked som sa zorientovala v plienkach, mam zmatok v prani 🙂 mam sliz, ale nemal by ist na stay dry matros.. Mam miofresh, ale nemal by ist na farebne 🙂)) nemozu vymysliet nieco ˇco ide na vsetko, perie, a detinfukuje?? 🙂) tak asi sliz dam bokom a budem prat v drefte s miofreshom a 2x plakat..

albao
9. okt 2012

@brca ja davam sliz aj na stay dry, ale potom davam ocot do plakania, zmije zachytene ciastocky slizu. Bez toho mi tieto plienocky pretekali. A ocot mi navyse odporucal aj opravar praciek, ze sa mam vykaslat na Calgon a podobne vymysly 😀
Ale nie som expert, som len praktik

lubka231
9. okt 2012

@albao ahoj a ten ocot dávaš do práčky priamo, alebo tam kde sa dáva bežne aviváž? A koľko octu?

albao
9. okt 2012

@lubka231 ako avivaz, do posledneho plakania. Neboj sa, nepachne to octom 😀 A davam tak "od oka", nemam tusenia, ze kolko to je. Pol deci-deci? Mozno 😅 😕