Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

miruss
11. sep 2010

@limoni: Prírodné budú okrem veľ. S. Tá je momentálne nedostupná. Veľkosť S budú len farebné.

martina05
11. sep 2010

@cinocka moja Vanda sa tiež pár krát vyhádzala a podľa mňa to bolo zo stolice, keďže ju kojím a jedla som broskyne a jablká...myslím že to bolo z toho... kamoška mi tiež potvrdila že jej malej sa to stávalo... Dala som jej bambusku a riťku nastriekala Klorane sprejom alebo natrela Weledou ..dala separačku a o chvíľu to bolo vyliečené...inak z tých rečí si nič nerob... aj MM a niektoré kamošky zvalujú všetko zlé na látkovky 😠 😠 😠 😠 BLBOSŤ

limoni
11. sep 2010

@miruss ja cakam na M, takze super, sa tesim 😉

zfidorka
11. sep 2010

@cinocka ak mas tak davaj bambusove plienocky, tie zvyknu podrazdenie stiahnut 🙂 nasa sa tiez zvykne vyhadzat, ma celkovo citlivu pokozku, ako sa jej bodky objavia, vacsinou aj zmiznu...

zfidorka
11. sep 2010

@cinocka a presne ako pise @martina05, stolica dojceneho babatka, hlavne riedka je veeeeelmi agresivna...

emjee
11. sep 2010

ad stolica - ked zacnete s prikrmami ako struhane jablcko - treba ho nechat najprv zhnednut (zoxidovat), inak vie pekne vystipat zadok 😝 😀

mimo temu: relacia o noseni z markizackeho reflexu je konecne v archive

brisilda
11. sep 2010

@cinocka a nemozete mat taku reakciu na flis? 😕 skus davat iba bambusove vkladacky 😉 inak u nas zaberala perfektne calciova masticka ale to bolo pri pamperskovani odkedy sme na latkovkach tak nekremujeme vobec

divoska
11. sep 2010

malemu sa zaparila ritka docervena ked vycural tolko ze bol presiaknuty cely stvorec. ale tak obcas mam pocit ze castejsie ho uz prebalovat uz nemozem 🙂 v ten den som sa vsak fakt snazila kontrolovat mu plienku aj ked sa mi nezdalo ze by este mohol mat mokru + rybacinova a bolo po probleme.

katka888
11. sep 2010

ahojte dievcata, ake mate skusenosti s popoliny vlniakmi? / teraz "studujem" vlniaciky xixi 😅 /

janulienka89
11. sep 2010

teraz som malemu skusala dat plienku hamburger vypchatu twofoldom a zahodinu som dosla za malym lebo mrncal a on pocikany, lebo mamina zabudla dat pul nohavicky 😅

monr
11. sep 2010

tak moja aj napriek jedeniu aj kojeniu má straše agresívnu stolicu, keď si náhodou nevšimnem, že je pokakaná, alebo nepovie, a má to trebárs len 10 minút, tak má normálne pľuzgiere na zadočku. nepomáha ani bambusová vkladka, normálne sudocrem a do rána je potom ok.

@miruss tie vlniačiky vyzerajú super.

katka888
11. sep 2010

@janulienka89 🙂 čakám, kedy sa to stane aj nám 🙂

monr
11. sep 2010

@katka888 ja mám popoliny naťahovacie, spokojnosť nadovšetko. Mám ich radšej ako bbh vlniaky.

divoska
11. sep 2010

tak to s tymi pulkami mne sa stalo minuly tyzden 😀 to som prebalovala kazdu chvilu tak uz som bola totalne zmagorena ze som krutila hlavou jak sa mi to mohlo stat a pocas toho ako som nad sebou krutila hlavou som skoro spravila to iste 😀

miruss
11. sep 2010

To môj MM je opačný prípad na AIO plienku dal ešte pulky. 😀

egyptanka
11. sep 2010

@miruss ale aspon dal 🙂 ... ten moj na klasiku BL nedal pulky a nechal ich na prebalovacom pulte, kde som ich o hodinu nasla ... nastasie sa mala nestihla precurat, co som bola prekvapena, lebo u nas sa cika prva liga.

egyptanka
11. sep 2010

@divoska zdravim, zdravim 🙂

dugyna
11. sep 2010

@limoni hej pamperky a ine znacky vacsinou su, babylove su asi najlespie hnusky..okrem tych ekologickych

katka888
11. sep 2010

baby ta to čo 😲
idem na temu "ake plienky pouzivate", tam veselo o pampersach, ale zvrtava sa to tam na latkovky.
pridem na temu " latkovky" tu veselo o latkovkach a zvrhava sa to na jednorazovky 😀 😀 😀 😀 😀

alenk
11. sep 2010

ahojte, potrebujem poradit. zosmradli mi plienky. operiem (v slize, s puerom a octom), susim vonku na vzduchu a na slnku (ak prave svieti). vyprate a suche nesmrdia, vonaju cistotou, uplne v pohode. ale ked do nich prcek nacura (cura dost dost) a rozbalim ho, tak ma ovali taky smrad, ze az. nastastie cez vrchne gatky to zatial nie je citit.
skusala som naposledy namocit ich na noc do studenej vody s puerom, oprat vo vacsej davke slizu a dvakrat vyplachat (prve plachanie s octom, druhe ulrich silicou citronovou) a nepomohlo.
co s tym?
este ze skladujem na sucho, dva dni, periem na treti den rano. no v tej nadobe mi tak nesmrdia ako v tej chvili, ked maleho rozbalim.
ak je rec o jednorazovkach, ja som si kupila dve balenia moltex, ze aby som vykryla hluche miesta pocas susenia, navstevy lekarov a znamych a vyzera ze mi ostane viac ako cele balenie 🙂 zatial som minula asi 5 kusov.
som na nas hrda, dnes sme boli na navsteve u znamych a pri prebalovani sme vytasili latkovu plienku a vsetci len zirali a pytali sa, tak som hned robila reklamu 🙂
latkovanie je ovela jednoduchsie ako som si myslela 🙂 hlavne ani nemam chut vytahovat jednorazovku ked mozem latkovku. a ten dobry pocit z toho je na nezaplatenie!

katka888
11. sep 2010

@alenk
tu sice pisu nieco o "smrade" ale asi nie to co potrebujes. ☹
http://www.kittykins.co.uk/advice/id/32

janulienka89
11. sep 2010

@katka888 uplne mi to vypadlo z hlavy ze mam dat nato aj pulky lebo sme cely den ficali na BG flip 😉

bluvatko
11. sep 2010

som si dnes prezerala tie látkove plienky.môj synček je atopik a musi nosiť bavlnené veci a preto som sa chcela spytať,to asi niesu bavlnene že?

zfidorka
11. sep 2010

@bluvatko su aj bavlnene, dokonca z biobavlny... 🙂 len menej saju ako napr. bambusove...

izabelkak
12. sep 2010

@alenk jediné čo ma napadá je oprať plienky v inom prášku, asi najlepšie sypanom hoc aj komerčnom... inak ja periem obdeň ak som prala na 3 deň, zdalo sa mi že zo spodných plienok už cítim pleseň....
neviem aké plienky používaš ale ak štvorce resp. nohavičkové kt. sa možu prať na 90 stupňoch aj to by mohlo pomocť....

divoska
12. sep 2010

@alenk mne zase najnovsie nejdu na 60tku vyprat tie agresivne naloze co tam pusta 😀 a zostavaju nam zlte flaky kade tade. nabuduce tusim preventivne hodim jedno pranie na 90tku, takze tiez by som odporucala aj tebe, myslim ze tym nic nepokazis a vyzeries z toho vsetko na taky program. @egyptanka hele hele ;)

andika10
12. sep 2010

poprosim nea ký link na latkové plienky, chcem ich vyskúšať, sice dosť skoro 🙂 majú už 2 roky ale od plienok sa im nechce odnaučiť, diky a aké by ste odporučili

taanak
12. sep 2010

@andika10 daj do googlu heslo latkove plienky a zobrazia sa ti vsetky obchody, ponuka je vo vsetkych viacmenej totozna.
Na odnaucenie odporucam skor plienky z bavlny (system nohavickove plienky + vrchne nohavicky), aby citili vlhko. A uz sa aspon trocha pytaju na nocnik? Ak ano, mozno by som skor odporucila treningove nohavicky, aj do nich sa pre pripad nudze na vlozit poskladana stvorcova plienka

cinocka
12. sep 2010

@martina05, @zfidorka , @brisilda - diky kocky ono to zo stolice urco nebolo, lebo vtedy nekakal cely den 😒 tak vyskusam este bez tych flisovym separaciek a uvidime...inak bambuska krasne pomohla cez noc 😉 musim si este nejake bambusove vkladacky dokupit 😝

andika10
12. sep 2010

@taanak malý sa občas pýta, ale malá sa len vtedy vyciká do nočníka keď nemá na sebe nič