Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

etuska
18. júl 2010
sulky
18. júl 2010

@zajaciq preco ta rusi

miruss
18. júl 2010

@zajaciq prečo odchádzaš? 😕

zajaciq
18. júl 2010

@sulky lebo som ju o to poziadala. o chvilu mi zacina skola a ja sa odtialto neviem odlepit. a okrem tejto temy je to tu same pokrytectvo a ja mam dost... 😅

sulky
18. júl 2010

to je skoda, mohla si pisat nove skusenoti s plienockami 🙂

zajaciq
18. júl 2010

@sulky asponze nemam ziadne resty po bazaroch, predala som co som chcela, aj kupila 🙂

etuska
18. júl 2010

@zajaciq 😒
...ale prid obcas pokecat... 😉

brisilda
18. júl 2010

@sulky dakujem ano presne nad flip rozmyslam este prestudujem vkladacky k nim a budem objednavat 😉

luciferova
18. júl 2010

ahojte,

tak snad sa jelen vyjelenil a mam v nakupnom kosiku toto. prosim okomentujte mi to, vrela vdaka 🙂

1x Bum Genius Onesize v 3.0
1x Gro Baby Shell set
1x Vkladacia plienka konopná
2x Gro Baby vkladacia plienka

co mi este k tomu treba? chcem mat babo v suchu, teda daky flis by sa zisiel... na zaciatok chcem aj pamperskovat aj latkovat. budem rada za kazdy postreh 🙂

mneme
18. júl 2010

@luciferova ak tu konopnu vkladacku chces do gro baby, odporucam ti ich tri - kedze budes mat tri vkladacky do gro baby (jedna z orgis balenia a dve nahradne - alebo chces dve balenia nahradnych? to budes mat rovno 5 vkladaciek? 😕 )
bg 3.0 je kapsa so stay dry upravou, k tomu ti nic netreba, ja flisove separacky pouzivam iba na noc. vo veku tvojho baba uz okrem ineho podla mna nie je celkom od veci, aby vedelo, kedy sa pocikalo 😉 ja by som na tvojom mieste este vzala separacne plienky - mam dobru skusenost s popli v krabicke - to kvoli odchyteniu stolice, aby si sa nemusela prilis prplat so zapieranim plienok

luciferova
18. júl 2010

@mneme vdaka, tych vloziek do gro budem mat asi 5, ked tak ratam, lebo to je tusim dvojpack 😕 to je asi moc, ci?

Separacky mam slubene od kamosky, ale mohli by ste mi vysvetlit ako funguju?

A ta BG 0.3 do tek preco nic netreba? Ziadna takato vlozka? Ako budem tu plienku menit, ked bude spinava?

emjee
18. júl 2010

@luciferova separacky su taky "kus papiera, co vyzera ako toaletak" a davaju sa uplne navrch do plienky (najblizsie k ritke) - ked je separacka len ocikana, mozes ju vyprat spolu s plienkami, ked je okadena hodis ju aj s nalozou do wc a splachnes 😉

BG onesize v 3.0 je kapsa tzn. ze ju musis spinavu vymenit celu; vkladacka/y je uz sucastou plienky, viac ti ich netreba, lebo nebudes davat cistu vkladacku do spinavej plienky 😉

luciferova
19. júl 2010

@emjee som si myslela, ze ta 3.0 verzia sa da pouzit aj ako sio, ze sa vymienaju len vlozky.

A ta papierova separacka nestudi, ked je mokra?

alusha
19. júl 2010

@brisilda @luciferova ja mam ten pack flip sty dry, je tam dvojo modrych nohaviciek a do nich 6 vkladaciek, tie nohavicky maju take usi, kde sa vlozi ta vkladacka, ale do tych usi sa da zalozit kadeco aj poskladany stvorec, cize je to dobra volba, tie vkladacky maju sty dry vrstvu, cize zadocek je v suchu... v bum genius 3.0 sa nedaju vymienat vkladacky, ale je to dobra plienka tiez...
separacky nechladia, ale ja ich uz nedavam, lebo nikdy neviem odhadnut, kedy bude kakat....

alusha
19. júl 2010

@zajaciq, nechod prec z fora, bude nam smutno ☹ aj tu aj v marcovkach ☹

ivanajelinek
19. júl 2010

Ahojte. teraz som zacala hladat nejake vhodne latkovky na noc. ktore mozte odporucit? Som nasla bud bambusova baby beehinds, baby idea bamboo extra. mate skusenosti? A na tie treba aj tie PUL-ky, ze? Alebo odporucte aj nejake ine. Dakujem.

zfidorka
19. júl 2010

@zojec super ze sa ti latkovky zapacili 🙂 sa tesim ze pokecame aj na tomto fore 🙂
@zajaciq no to je skoda ze odchadzas ☹ si si mohla nechat aspon konto a obcas sa ozvat...

ivanajelinek
19. júl 2010

A este sa chcem spytat ze aky rozdiel je medzi Bum genius AIO a Bum Genius 3.0? Len v tom ze v AIO sa musi prat cela a v tej druhej sa pere len vnutro? Dobre som to pochopila?

janka2110
19. júl 2010

Ahojte dievcata.
Chcem sa spytat.....chcem si kupit tie BumGenius Organic Onesize.Poznate ich ake su?
Myslala som ze by som si kupila dvoje a ktomu vkladacky..bude mi to stacit?

janka2110
19. júl 2010

Zajacik nechod prec ☹ bude tu smutno ☹

zfidorka
19. júl 2010

@ivanajelinek bg 3.0 sa musi tiez prat cela, je to kapsova plienka, cize ma zositu vonkajsiu vrstvu PUL a vnutornu vrstvu co ide k zadocku... medzi to sa vlozi do kapsy sava vlozka... ak ti ju babo ocika, tak sa musi vyprat cela...

zfidorka
19. júl 2010

@ivanajelinek na tie bambusky co si si vybrala na noc treba este vrchne nohavicky, bud pul alebo vlnene 😉 na zaciatok by ti stacili na noc aj menej save plienky, aspon ja prebalujem pri kazdom dojceni, raz v noci a raz nad ranom, tie co spominas pouzivaju baby co maju uz niekolkomesacne deticky a tie im spia celu noc...
ja pouzivam na noc zavazovacie plienky so stvorcom a na ne vlnene vrchnaky, resp. na cas noci davam aj nohavickovu baby lucy bamboo...

alusha
19. júl 2010

@ivanajelinek ja ich mam obe na noc a obidve nam vydrzia celu noc, cez noc neprebalujem, maly sa budi na papnie az nad ranom 🙂

ivanajelinek
19. júl 2010

No cim viac to studujem, tym väcsi zmätok v tom mam 😀
Ale zatial som vybrala: Bum Genius Flip (set)
Gro baby shell set
jednu kapsovku Fuzzi Bunz
Nohavickove: Baby Lucy bamboo Patentky
Ell`s House konopna plienka
baby idea bamboo extra
Toots Bamboozle
Baby Lucy organic bio velour
A k tym vsetkym nohavickovym nejake vrchne nohavicky.Kolko ks vrchnych mam k tomu objednat? Zatial som vybrala Gro baby Wonder Wraps a Fleece Wrap...
Takze kocky kritizujte a upravujte ci som dobre vybrala...

zfidorka
19. júl 2010

@ivanajelinek klasicke stvorce nechces pouzivat na zaciatku? ja pouzivam hlavne tie, kedze casto prebalujem... BL plienky pouzivam na noc alebo na vonku, GB je dost uzka medzi nozkami a sice malej sedi, ale teraz balim nasiroko a nepouzivam ju... BG flip pouzivam ako vrchne nohavicky, mam aj GB wonder wrap,tie pouzivam na vonku a som s nimi oboma spokojna...

ivanajelinek
19. júl 2010

@zfidorka..no ja som si kupila uz bambusove stvorce a bavlnene od firmy Lux...A s akymi ich mam pouzivat?Len nejake nohavicky na vrch ci ako?

cucovia
19. júl 2010

@alusha ahoj 😉 tebe mali prist nejake nove na noc vsak?

zfidorka
19. júl 2010

@ivanajelinek tie stvorce mas asi od firmy kikko 😉 vacsinou sa plienky skladaju takto: http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c..., ja ich vacsinou zlozim na stvorec (4 vrstvy) a potom takto: http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c... - tak skladam na doma, na vonku ten novosklad... navrch das uz len vrchne nohavicky 🙂

alusha
19. júl 2010

@ivanajelinek mas dobry vyber, tych vrchnych nohaviciek mas dost, lebo tie gatky z flip setu mozes pouzivat tiez ako vrchne... este mozno nejake vlnene nohavicky...
@cucovia, ano baby idea bamboo extra a su dobre save, su vacsie ako BBH bambus, tak dlhsie vydrzia...

ivanajelinek
19. júl 2010

No a ake vlnene nohavicky by ste odporucili?