Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

katka888
14. sep 2010

@janulienka89
ano, pouzivam ju vyhradne na noc, je skvela v tom, ze je tenka, aj ked je dnu vlozka, a najma rychle schne. prala som ju vcera vecer a dnes vecer ju uz ma mala na zadocku. a to nemame balkon, ani sa nekuri u nas.

brisilda
14. sep 2010

kocky neviem ako vam ale mne anavy maly durchom durch precura vcera som ho o 11:00 musela prebalovat lebo sa pocural az do nitky 😒 aj bum hugger precurame spolu v vkladackou organic BG 😖 no je toto normalne? 😝

alusha
14. sep 2010

ahojky, teraz sa asi vsetky dietky rozcurali, ja ked nedam prefold, tak kazdu precura, ked dam prefold, tak na zadku je sucha a vpredu precurana 🙂 ale anavy u nas zatial patri medzi menej save, ale este je asi len 3x vyprata... najviac vydrzi bamboo extra a bum hugger

miruss
14. sep 2010

Moja naj nočná kombinácia: Bum Hugger a prefold.

luciferova
14. sep 2010

kocky zda sa mi, ze maly ma trochu cerveneho pipika, cim to moze byt? v pamperskach sa mu to nestavalo... 😕

divoska
14. sep 2010

@izabelkak jo ved do tej doby kym ich dostanem aj budem musiet evidentne

labutka
14. sep 2010

vidim ze riesite satkovanie, @divoska pusti manzelovi reportaz z reflexu, uz je v archive, hovori tam aj ortoped a porovnavaju tam klokanky a ergonomicke nosice. Bola 26.8.

julcek
14. sep 2010

@alusha no ja mam podobnu skusenost, my sme zacali latkovanie len pred tyzdnom, ale maly precika skoro vsetko, takze asi som vychytila dobre obdobie 🙂 zatial mam najlepsiu skusenost s vkladackou Flip z Bio Bavlny

avila
14. sep 2010

@julcek ako vsetko? Myslis cez den, ci cez noc? Co teda pouzivas? Ja cez den bambus Kikko stvorce s nejakou vkladkou, frote Kikko ale frote znacku neviem, na to PULky a v poho.

julcek
14. sep 2010

no ja cez den pouzivam Flipky a do nich svorce bavlnene a Kikko bambus na stiredacku a k veceru som uz davala vkladacku z Bio Bavlny do Flipky, a na noc nohavickove bambus tie som myslela ze su mokre az zvonku, ale zatial boli prane len 2 krat, asi je to este malo, nato PULky, tie neprecura.

avila
14. sep 2010

@julcek a ako casto menis?

emjee
14. sep 2010

@julcek u nas staci cik a vsetky su vlhke aj zvonku - hlavne stvorce

divoska
15. sep 2010

@labutka uz sa stalo hned jak ju tam pridali, ale on mi moc na take veci nereflektuje, kazdu chvilu mu teraz pustam nejake plienky alebo satky 😀 ale to nadsenie ktore so mnou zdiela.. 🙂 toz nasa domaca klasika. on radsej skusal viazat podla navodu k tej satke 🙂
uff inak este ze tie stvorce tak rychlo schnu mam posledne dva zrovna som nahadzala do pracky. a este ze mam na ceste dalsie 😀
inak zeny ocujte. nasla som super kos na plienky v tescu. teda myslim /aspon pre mna urcite/. samozrejme akoze smetny, 45l velky relativne stihly vysoky valec, sedostrieborny tusim s ciernym deklom, a vzdy treba stlacit cudlik aby sa ten dekel otvoril smerom hore a dalo sa tam nieco hodit. takze zadny smradecek. stoji 12.99. a nejdem teda kupovat dalsie ikea krabice s vrchnakom /lebo dve10l su kusa malo/ ale brusim si zuby na tento, len som ho nevzala hned som si to potrebovala ulezat a ze ci sa nam tam zmesti a vyzeniem tam dnes muza alebo seba 😉

izabelkak
15. sep 2010

@divoska podľa popisu super koš, ja mám smetný z ikea ale ten menší a veru mohol byť vačší ale ten zase čo majú akože vačší je veľmi veľký... no neviem aký rozmer...
ikea krabice zaberú akurát tak miesto a do 10 l sa Ti toho fakt nemože vela zmestiť ale šak neva, budeš mať na hračky 😀
inak kočky ja bambusové kikko ani cez deň nevypchávam, ale tak je fakt že malá nespí tak ako vaši drobci tak ak viac spia je lepšie aby boli vycpatý a nie vo veľkom mokre....

@julcek a čo znamená prečúraný? že je plienka mokrá alebo Ti preteká? lebo šak je normálne že sú plienky mokré aj z druhej strany ....

@luciferova aké plienky používaš? može byť málo sacích vrstiev... resp. Ty dávaš všade flees separačku? ak áno može to byť aj tým....

katka888
15. sep 2010

@julcek
ahoj slniecko, tak aj ty si tu? 🙂
nam sa este nestalo, zeby precurala flipky, siiiice dnes rano som jej ich slabo/krivo zapla tak mala trosku mokre na tej hrubej latke pod ktoru "zacvakujes" vkladacku. skus ich inac pozapinat.
ja ked jej davam do flipiek klasik stvorec, tj tie socikovske , tak menim asi cca kazdu hodku, ale ked ma stay dry alebo organic vkladacku, tak vydrzi dlhsie. 😉

luciferova
15. sep 2010

@izabelkak jo, pouzivam flip sty dry alebo ib alebo gb, mam len tieto 3 druhy

zojec
15. sep 2010

@divoska k tomu satkovaniu.. moj mm tomu tiez neveril, az kym som mu malu prvy krat neuviazala.. a hrdy isiel s nou na prechadzku 😉potom si to nevedel vynachvalit, ako je to fajne ked mu spinka na hrudi. ja tiez pouzivam kriz s kapsou.. k tomu kosu.. ja by som asi do uplne zatvoreneho nesla, aby sa ti tam tie plienky nezdusili.. potom ten smradek moze byt este vacsi.. ja mam tiez tesco kos 35l, obycajny biely aj sa mi hodi do kupelne.. ked nakvapkam levandulu do neho, tak ziaden smradek nehrozi 😉
@julcek to precikavanie.. kazdy saci material, v ktorom nie je chemia (ten gel co viaze tekutinu) sa precika.... niektory rychlejsie, a niektory pomalsie..

divoska
15. sep 2010

@zojec moj frfle ze mu v tom bude teplo ale bolo mu oznamene uz davno ze satku kupujem dostatocne velku pre nas oboch. tiez si myslim ze ked to zvladneme tak bude nosit rad. ten biely som pozerala tiez, ale henten sa mi do toho mini priestoru co mam asi sikne viac. a s tym smradom nestras. inak sak aj tie krabice s vrchnakom co som mala teraz to dokazali sparit. ja som obcas zvykla ich najprv nechat presusit na vani kym som ich dam hadzala, ale posledne dni uz na to nemam nervy to tam rozkladat a aby mi smrdela cela kupelna 🙂

katka888
15. sep 2010

@divoska
my mame podobny system na odpadkovom kosi , to ze stlacis "tlacidlo" a sa ti to otvori..... ono okolo toho vrchnaku su take slabucke male prieduchy, takze si myslim, ze za tie dva tri dni sa ti plienocky tak nesparia. podla mna, viac vzduchotesne su kyble s vrchnakmi, co sa zatvaraju na tesno, ako napr z maliarskej farby.

ja mam , kvoli priestoru v kupelke na plienocky taky mensi, veko sa na nom otvara ako na prilbe ta sklenena cast / vysvetlujem ako ťuťu 😀 / sa akoze vysunie hore, taky polobluk, tam sa mi zmestia plienocky za den max dva. a dokupila osm si vak na plienky, ze ked ideme na vikend k svokrovcom, aby som ich mala v com odviezt domov, tak treti den davam do vaku. a kedze teraz, ked mam plienociek viac, perem kazdy treti den vecer, tak ked presypavam kos, zapach citit. asi tam nakvapkam tu levandulu, ale kym je zavrety, tak v pohode.

divoska
15. sep 2010

ta prilba je nahodou super prirovnanie, inak by som si vysuvaci vrchnak predstavit nevedela. ja tam inak ten tampon s levandulou mam, ale rozmyslam ze ho vymenim, tiez to nasava ten smrad a vlhkost vzdy. obcas mam pocit ze ci s levandulou alebo bez prast jak uhod 😀 ale zase hej, je to prijemnejsie aspon naznakom prekryt ten smrad 🙂

katka888
15. sep 2010

mi to nedalo 😉

zojec
15. sep 2010

@katka888 ja mam teraz tolko plienok, ze v pohode by mi stacilo prat raz za 4-5dni, ale na druhy den vecer uz ten smradek nezvladam... nesmrdi mi kupelna, ale ked vyberiem tie plinky von a davam do pracky

katka888
15. sep 2010

@divoska
asi je to s tou levandulou prijemnejsie, ked prehadzujes do pracky, ci ani nie?
lebo ked som prala kazdy druhy den, tak ako tak, ale teraz kazdy treti, tak ma to ovali 😀 . ten ňuch 😀
a prat kazdy druhy, ked mam plienocky v rezerve a aj kde skladovat..... s ami nem chce 😖

baby, ako casto periete ten vak na plienocky, lebo ja ked ho vysipem, tak ma táááku arómu, že ho hned strcim aj s pienkami do pracky 😅

zojec
15. sep 2010

@katka888 😀 ja mam velkostne taky isty.. system vrchnaku je preklapaci..

katka888
15. sep 2010

@zojec
ved to..... prat max na treti den uz treba, nech sa to netoto. na druhy den ma este smradek neovaluje, ale na treti den uz je nacase prat 🙂
ja som totiz leniva kazdy druhy den vesat , kedze sme v jeden a polke bez balkona, mam len jeden vesiak a treba mi prat a najmä susit aj nase oblecka a tak..... zvazujem dokupit druhy vesiak, ale najrpv mam za ulohu vymysliet, kde ho chcem roztishnuty vtrepat 😀 lebo aj o ten jeden sa potkýname 😀

zojec
15. sep 2010

@katka888 no to teda nezavidim.. ja mam v dome dva susiaky, vonku jeden velky 😀 vo vnutri susim ked je kosa pred krbom.. za noc suche aj LL 🙂

divoska
15. sep 2010

@katka888 tiez sem chcem potom hodit ten novy ked ho zastrelim 🙂
@zojec @zfidorka baby studujem teraz to vase siroke balenie, dnes uz chcem s niecim zacat. to ste potom prali kazdy den ked kazdy krat 3 plienky? ved urcite nasiakli z tej prvej najvnutornejsej. ci to len ten moj tak vsetko presti? 😀 asi zacnem menej pit 😀 ja som rozmyslala este nad takym ze dat novosklad s BL uni abo fix, a az potom na to 2 stvorce /zlozene na tie tretiny a polovicu. pripadne novosklad, rovno na to 2 stvorce a na vrch trebars tie disany. alebo potom to vyskusam este ako ta ceska holka na ktoru ste ma odporucali ze dat to na oblecenie a zasnapkovat ich, to sa mi tiez celkom pozdava. bo jak mi tu cela rodina tvrdi aka je zima /a lezu mi s tym na nervy/ tak mu davam dlhe dupacky a to nezapnem ani s nohavickovou BL nieto este so sirokym 😀 extendor na bodynka sa mi inak hadam vyraba u mamy, dodala som navody a material, ona nasla niekde stare cvoky aj klieste /dufam ze to este bude fungovat a pojdu zapinat a odopinat 🙂))/ ale tie budu dobre akurat na body, lebo som to studovala, dupacky ktore sa zapinaju x cvockami na rozne vzdialenosti medzi nohami sa asi rozsirit dat nebudu 🙂

katka888
15. sep 2010

@divoska
kamoska miesto dupaciek dava malej take tie kvazi nohavice ale koniec to ma ako dupacky. dnes mi to vysvetlovanie ide :D :D ze to len stiahne ako teplaky, ale labky nema hole. urcite vies co myslim / ked nie, odfotim 🙂 to mi dnes ide lepsie hihi /

divoska
15. sep 2010

@katka888 mna ovaluje aj napriek levanduli kazdy druhy. toto male tu spotrebuje tolko plienok ze ledva mi to vychadza - mam ich okolo 35-40 /ale vravim ze dalsich 27 mam na ceste od jednej kocky vdakabohu/. nas poraza ked jednu komplet premocenu odkladame a vzapati je taka aj ta cerstvo vymenenena 😀 tiez zvazujem druhy susiak -a tiez netusim kam ho dam- lebo tiez sa snazim prat aj ine veci /teraz som prala 4 igelitky oblecka do zbierky/ plus snazim sa vzdy nahrabat nejake draheho tricka kosele a bodynka spolu na 40ku /lebo tie sa na 60tku k plienkam dat bojim ked je tam vsade 40 a su kadejake modre a tak/
kati neviem co myslis, pls ofot a hlavne ze kde to maju. lebo dupaciek mam len par, plna skrina bodyciek a gate dokopy ziadne, v tescu nic, a dalej som sa odtialto zatial nedostala. uz som chcela dat mame stare dupacky co mi doniesla akoze po mne 🙂 ze ich postriham a necham len tu spodnu cast a vsije nam do toho gumu a bude

emjee
15. sep 2010

ja periem kazdy 3. den a smrad (ale riadny 😀) je len ked prehadzujem plienky do pracky 😀