Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

dahlia23
4. okt 2010

@izabelkak hej, to som našla aj ja, ale za poštovné chcú skoro 5 eur... ☹ ale majú ho aj u našich v obchode, zavolám segre, nech mi ho ide kúpiť 🙂

zojec
4. okt 2010

@divoska hm.. tak ja taky problem nemam.. ja susim krasne na dvore na samote u lesa 😀 , ale plieky prepieram, tak ako pisala izabelka v studenej vode a ked su velmi okadene, tak ich necham potrete mydlom na pranie... umelaky nie.. a z tych to ale ide ovela lepsie dole ako zo stvorcov.. 😉 a to s tym schnutim, no neviem ci to je dobry napad.. ale urcite si najdes nejkay sposob, aby to islo dole.. u nas ked je zle pocasie, ale neprsi, tak plienky povesiam na susiak, vylozim na dvor, a po dvoch troch hodkach dam dnu.. su krasne prefukane a nemusim ich 2x vesat a 2x zbierat 😀 , lebo vonku by aj tak neuschli

izabelkak
4. okt 2010

@dahlia23 hmm tak to je dosť veľa to poštovné som nekukala...
ale tu ak dobre čítam je na dobierku, poštovné 1,50 a cena ešte nižšia 5,20
http://www.babytrend.sk/bambino-mio-dezinfekcny...

divoska
4. okt 2010

@zojec a nechcete ma adoptovat? 😀 tu samotu u lesa by som sakra brala

dahlia23
4. okt 2010

@izabelkak hej, ale tých 1,5 je k tým 4 a voľačo 🙂
ale majú to v alladinovi, takže no problem 🙂

izabelkak
4. okt 2010

ale neviem dajako tým obchodným podmienkam nerozumiem, asi kojo demencia 😝

sulky
4. okt 2010

baby, ten nappy fresh sa mi velmi rychlo minul,ale doobjednam coskoro dalsiu varku, potom sa ozvem. Je to predsa len kvalitnejsie ako mio fresh 🙂 Ale aj s tym som bola spokojna. 😉

izabelkak
4. okt 2010

@dahlia23 no som si hovorila že je to dajako idiotsky písané... šak musia polopatisticky ......

ten aladin teda kuknem, ja ešte mám ale nie na dlho, ešteže si to tu ale otvorila, inak by som to kúpila v tom brendone a to je veru riadne prestrelené....

izabelkak
4. okt 2010

aha tak aladin má tiež len GLS a poštovné 5 EUR, tak to mám aj pri dvoch kusoch lacnejší brendon a potom asi vezmem radšej od @sulky... a možno mi dovtedy aj vydrží kým bude nappy fresh...

zojec
4. okt 2010

ja som zatial nic ine ako nappy fresh neskusala, ale tiez som nadmieru spokojna 😀 , este mam tak na mesiac.. tak dovtedy ich
@sulky snad budes mat 😉

petrinka
4. okt 2010

@divoska ak chces byt na samote, tak mozes prist aj k nam🙂 uz sme si aj so
@zojec vymenili svoje skusenosti sbyvanim na samote🙂 nam ale ten les chyba a to je aj tvoja motivacia, cooo? ten les by som brala aj ja😀
co sa tyka namacania v puerte- suhlasim, vyskusala som a funguje!

petrinka
4. okt 2010

baby a ten puert asi nie je dost na dezinfekciu...??? tiez je na baze kyslika, ale nie je tam napisane, ze dezinfikuje, tak neviem☹ tiez cakam na nappy fresh🙂

zojec
4. okt 2010

@divoska
@petrinka no veru.. ale viac som tu samotu ocenovala ked som chodila do prace, teraz ma tu niekedy idu certi uchytit... baby a aky je rozdiel medzi puerom a krystalickou sodou?? nie je to to iste?

@izabelkak ty si uz vyskusala tie jednorazove vkladacky do flipiek.. ako dlho mi asi vydrzia? aj 3 hodinovu cestu autom zvladnu?

dahlia23
4. okt 2010

@petrinka ten puer je dobrý, ale účinný až od 60 stupňov (ak nemáš TAED aktivátor). takže pri 40tke sa ti v práčke puer nezaktivuje ☹

@izabelkak ak by si chcela ten mio freh, napíš mi, nakážem sestre a pošlem ti ho za normálne poštovné 😉

tiež by som chcela radšej nappy fresh od @sulky

petrinka
4. okt 2010

@dahlia23 no super a ja periem ako blazon plienky na 40°C s puertom a nadavam, ze je nejaky slaby🙂
ked som ho dala do kybla, zaliala horucou vodou a namacala v tom, tak pomohol, ale v packe nie, tak uz aspon viem.
a co je ten aktivator? ten si kde kupila?
asi budem teda do pracky davat sol na svrny z DM.., a ten puert len do kybla

dahlia23
4. okt 2010

@petrinka ten taed som mala od jednej známej, ale netuším, kde sa to dá kúpiť - ona ho už nemá. ☹
sol na škvrny je fajn, len nemá ten dezinfekčný účinok ...

petrinka
4. okt 2010

@dahlia23 a peries na 40°C len ked das dezinfekciu, alebo aj ked nemas?
Ja mam dezinfekciu aj z Bipa drogerie, ale ta je taka tekuta. Cena bola tiez v pohode, ale nie je to bio 😒

alusha
4. okt 2010

@zojec kde konkretne byvas? asi to nemame daleko od seba 🙂 mozes aj do IP 🙂

dahlia23
4. okt 2010

@petrinka odkedy mám mio fresh tak len s ním. ale pri dcérke som prala aj bez. akurát, že plienky pred každým praním plákam (program plákanie v pračke)

izabelkak
4. okt 2010

@dahlia23 si zlatá ale zatial mám myslím že tiež možno aj na mesiac a potom asi vezmem od @sulky viac tých nappy fresh-ov...
@zojec hmm no neviem ako veĺmi tvoja malá čúra, ale je to tak na jeden vačší čúres, resp. ak dobre utesníš PUL-ky tak by to 3 mes. mimi mohlo vydržať, fakt neviem lebo ja som to skúšala vlastne do auta len raz po 1,5 hod. o.k., prebalila som a do pol hodiny kaluš tak asi vycikala nejako enormne viac a navyše som tú vkladku mala v pulkách thirsties ktoré sú dosť veľké....
ako možno by to tie 3 hod. vydržalo keby sa Ti hneď pred cestou vycikala malá inak neviem no... 3 hoď. som ich ale málokedy nechala....
tak ma napadlo že by si mohla dať 2 naraz, ak nemáš klasickú jednorázovky a potrebuješ použiť také... to by malo byť o.k. s dobre utesnenými flipkami... ono to nemá nepremokavú vrstvu tak by mali fungkovať dve na sebe....

sulky
4. okt 2010

@dahlia23 ,suhlasim s izabelkak, mohla by si dat 2 naraz, to je fajn napad 🙂

zojec
4. okt 2010

@izabelkak velmi sa mi do jednorazoviek nechce, ale mame v plane ist na 3 dni k svokre a nechce sa mi tam saskovat s latkovkami...mam este nejake alany, tak na cestu zalozim radsej tu.. a naspat na cestu dam BG 4.0 a bude.. 😉

sulky
4. okt 2010

@labutka a spol, tak po viknde mam za sebou dalsie testy s ecoballs. 😉

Manzelove tricka,dlhy pogram na 40ke alebo kratsi na 60ke super vyprane a nesmrdia 😎
Šimonkove plienky, prane na 40ke v kratkom programe - nic moc. Odporucam prat dlhy program na 60ke.

Ked som mala 1/2napln v pracke, stacilo pouzit 2gule. Plakanie vypnute, takze celkovo kratsi cas prania.

Nevypalo velmi tazke skvrny od kaka, iba tie lahsie. Ale pre mna je dolezite to, ze to zabilo bakterie. Pri ekoprasku mi tiez nevypralo tazke skvrny.Takze teraz som spokojnejsia a nevadi mi ak tam nieco zostane, lebo viem ze je to sterilneee 😀

ALe ak chces silou mocou pouzit tu avivaz, tak skus Biowashball, tam sa avivaz moze davat. ALebo esencialny olej.

labutka
4. okt 2010

@izabelkak miofresh maju v BA v predajni Predeti.sk na Kosickej ulici. Sus si vygooglit cenu, tusim bola nejakych 150 skk...
@sulky dik, este cakam co mi napise nas znamy fyzik, ci to fakt funguje. 😉

avila
4. okt 2010

@divoska ranne vtace dal doskace? Klobuk dole 😀

petrinka
4. okt 2010

@labutka ked budes vediet odpoved od znameho, daj vediet aj nam vahajucim!🙂 dakujem

emjee
4. okt 2010

@sulky som sa nejako nedocitala, ze z coho je ta napln v ecoballoch?

divoska
4. okt 2010

@avila prd doskace, doplazi sa 🙂 krize a sija mi odchadzaju 😀 bezne kojime medzi 23- 00:00, 2-3 a 4-6 a to uz vacsinou zostavam rovno na nohach pretoze kym potom zaspi a prestane vrncat co mu to asi travi to chvilu trva, medzitym ho este x krat prebalim a taaaak 😀 ale inak medzi to od vecera normalne mozem spat. ci vy to mate kludnejsie a mam zavidiet? ;) aj ked nestazujem sa, len tak konstatujem 🙂
no one, flipkova sty dry vo flipke vydrzala od 14:00 doteraz cestovanie v autosedacke, a fakt je to super ta vrchna vrstva uplne iny pocit nepresiaknutia ako ta spodna, ale klasika, pred cestou som ho dva krat prebalila este a dufala ze pustil vsetko, a nepustil, zase sme mali maglajz az do flipiek 🙂)) nemu to tam bokom vzdy pretecie. mozno mame anatomicky zle tvarovane nohy. alebo proste len fakt vela .... 😀

sulky
4. okt 2010

@emjee ,citujem:
V pracej guličke ECOBALLS sú pracie granule, ktoré obsahujú netoxické minerálne oxidy.
Minerálne oxidy zmenia iónovú štruktúru vody. Sodík a oxidy draslíka sa rozpustia vo vode a zvýšia jej PH. Pracie guličky ECOBALLS a ROBBY WASH robia molekuly vody menšími, čo vráti vode jej výborné hydratačné vlastnosti, väčšiu rozpustnosť a dobrú priepustnosť. Preto môže odstrániť škvrny, ale aj pachy, lebo majú aj antibakteriálny účinok.
Pracie guličky ECOBALLS zvyšujú PH vody a spolu so saponifikáciou pôsobia na špinu pripevnenú na textilné vlákna. Aktivované molekuly vody sa ľahšie infiltrujú do textilného vlákna a naviažu sa na špinu. Pri pohybe bubna práčky sa špina rýchlejšie oddelí od textilného vlákna a rozpustí sa vo vode.

Zloženie
Aniónová aktívna substancia – viac ako 51%,
Uhličitan sodný – viac ako 11%,
Metakremičitan sodný – viac ako 11%
Uhličitan Vápenatý – viac ako 10%

sulky
4. okt 2010

@petrinka ,vahas? ecoballs 1000 sa daju vratit do 14 dni, ak nebudes spokojna. 😉 Stoji to za skusku, nie? Aj vdaka tomu som sa konecne odhodlala ich skusit osobne. Bolo na case, lebo sa ma klienti stale pytaju ci to funguje, tak najlepsie referencie su z vlastnej skusenosti 🙂