Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

katka888
8. okt 2010

@divoska 🙂 my sme to s malou tiez zazili, prepisana, prekakana, na navsteve, minula som poslednu podlozku, ale ved co, uz z nej nic nevyjde, tak podlozku netreba a sup ho, vykladka aj taka, aj taka, LTT som stihla pod nu podlozit socik stvorec, inac by majitelia mali pokrsteny gauc 😀

taanak
8. okt 2010

@divoska tak kakaciu story mame dnes za sebou aj my. Vykakal do plienky 2-dnovu naloz a potom sa posadil. Od hovienka mal kompletne celeho pipika 😲

alusha
8. okt 2010

@zojec ja mam od tej istej katky bambusovu plienku a vkladacky a som max spokojna 🙂 este si u nej mienim objednat nieco na noc, tie podla hamburgera sa mi tiez pacia, ale ja chcem na suchy zips, ty mas na patentky?

zojec
8. okt 2010

@alusha nie ja mam na suchac.. velkost M je tak velka ako viacvelkostne Anavy.. 😉 davam do nich bambusove BL 40x40 a parada.. mne suchac na nohavickovych plienkach vyhovuje viac ako patentky.. hlavne vecer, ked cchem malu co najrychlejsie zabalit.. ja mam aj tie nocne plienky 3 na patentky a 3 na suchac.. suchac v tomto vyhrava.. 🙂 katka ho nedava vela, cize nie je ani hlucny ako na BL

alusha
8. okt 2010

@zojec vdaka za info 🙂 aj mne sa paci ten suchac od katky 🙂 aj ja mam problem maleho neposeda pozapinat vecer, vrti sa ako vrtulka 🙂

izabelkak
8. okt 2010

@zojec Katka má tie tvoje fotky v albume, takže len vdáka tomu ma napadlo že by mi ich mohla ušiť, a potom budem mocť dávať na noc zase vlniaky, aj keď tie AIO nám vobec nerobia problém, malá má teraz úplne exkluzívnu pokožku, super je že aj využiť tú látku - obojstranné froté čo mám doma a vála sa mi tu, takže super.... strihom však radšej ostanem u BG kapsovky, u tých hambáčov som sa bála tých širších uší čo sa zapínajú, trochu mi to pripomína BBH magic a tie mi práve cez tie uši v noci pretekali.... ešteže sú medzi nami také šikovné dievčatá ako @katka.carska .....

a tá maja predchádzajúca úvaha fičať bez nohavičkových plienok bola trochu scestná, lebo potom by som u chodiaceho dieťaťa nemohla používať vlniaky, lebo ak dám štvorec na draka sovúva sa nám... ak dám rovnú plienku do vlniakov na zapínanie tak sú pokadené....
ja mám anavy plienky veľmi rada, mám dva kusy ešte povodný strih tam bol sed o 4 cm kratší!!! tiež som si myslela asi v 8 mes. že ich malá neskor neoblečie, pritom ich v poho nosíme aj teraz aj menšie aj vačšie, na deń ich však používam len s tou dlhou vkladkou na doma to úplne stačí....
je síce fakt že Izka je skor menšia ako vačšia, ale tie nároky na plienky sú neskor úplne iné, aby sa v tom dieťa vedelo lepšie pohybovať, napr. posadiť sa , to ide lepšie v bedrovej plienke ako v tej nad pupok si ja myslím...

zojec
8. okt 2010

@izabelkak si ma potesila, ze sa zmenia naroky.. 🙂 lebo ja mam tych mensich plienociek od katky celkom dost.. by mi bolo luto, kebyze ich ponosi len chvilku.. lebo su uzasne.. a krasne.. a proste katka je super 😀

alusha
8. okt 2010

@izabelkak takze ty si chces dat usit katke plienky strihovo podobne BG kapse? to by asi najviac vyhovovalo aj nam 🙂

alusha
8. okt 2010

ja uprednostnujem na noc plienky sirsie medzi nozkami, aby sa tam pomestilo dost vkladaciek... bamboo extra nam strihovo vyhovuju, len uz su dost opotrebovane, kedze boli pouzivane pred tym, su uz tvrde velmi...

izabelkak
8. okt 2010

@alusha áno podla BG kapsy, tá nám funguje výborne, tak snád bude aj nohavičková, predsa ide o iný charakter plienky, bojím sa napr. aby ten flees moc v mieste gumičky nevlhol keď bude pod ním látka a nie PUL, lebo ak áno nič nám to nevyrieši a zapareniny budú na svete....
takže ak chceš možeme my otestovať a keby to nefungovalo posuniem....
druhá vec je že v BG kapse nie je klasický chlpatý flees ale ten hladká a ten mám pocit že lepšie drží sucho... no velmi verím že tie plienky odk Katky budú fungovať... uvidíme...

a keby si chcela jednu bamboo extra predávam🙂) na patentky vel.L/XL, síce má žmolečky ale je podla mńa makkučká, kúpila som ju novú a používali sme ju veĺmi málo....

izabelkak
8. okt 2010

@zojec určite ich využiješ ak sú strihovo blízke anavy, na denné šantenie doma sú ideálne alebo na mrskanie sa.... a ke´d som nemala AIO dala som aj na von s vrchnákmi a zdalo sami to dosť štíhle veru...

alusha
8. okt 2010

@izabelkak a do tej kapsy chces dovnutra flis? alebo taky ten polyester ako je v BG?

sulky
8. okt 2010

@zfidorka, ano,aknavlhne aj plienka, treba ju vymenit celu. Niekedysa stane ze navlhnu ibavrchne vkladacky, alevacsinou treba vymenit celu.
@alusha, AIO su strihovo trochu odlisne od nohavickovych,takze aj inak sedia.

sulky
8. okt 2010

inak, teraz ako sme vacsi, vyuzivame uplne ine plienky ako napriklad do roka a pol. Fakt sa tie naroky menia vekom 🙂

izabelkak
8. okt 2010

@alusha Katka kúpila flees, silne pochybujem žeby som kdesi zohnala ten polyester čo je v BG kapsách 😖 tak uvidíme ako to bude fungovať s fleesom, ale pre nás ako najvačšie riziko vidím tie miesta kde nebude vkladačka, tam bude pod fleesom bambus.froté a tam ak to náhodou stečie a moc navlhne myslím že sa nám zaparenina asi urobí... no snáď nie, uvidím, to obojstranné bambus.froté tam pojde podla všetkého 2x a na to ešte vzorovaný bavlnený úplet....
jo a bude to bez prišitej vkladačky, prosto len kapsa, ja mám vkladačiek mrte....

sulky
8. okt 2010

@zfidorka, paci sa. Prva foto vnutro anavy AIO, druha foto AIO na 13kilovom dietati, tretia foto bambusova nohavickova na 13kilovom dietati 😎

sulky
8. okt 2010
brinzulka
8. okt 2010

baby,hodte mi prosim vas link, kde sa daju predobjednat tie nove vzorry bum gen
dikeeeees

sulky
8. okt 2010

a ta tretia:

sulky
8. okt 2010

je to o tom, ako sa tie plienky nasadia. Je potrebne ich medzi nohami dobre vytiahnut dohora pri nasadzovani, aby to sedelo

izabelkak
8. okt 2010

@sulky heh ten prúžkovaný velúr vyzerá zaujímavo tak chlpatu, musí to byť veľmi príjemná plienočka, a sedí vynikajúco bez toho aby obmedzovala v pohybe...

jankasz
8. okt 2010

Ahojte prosim vas poradte mi nejake dobre AIO na väčšie dieta,ma 12,5 kg a bumgenius AIO co som kupovala este pred rokom su mu uz tesne a to by mali vydrzat do odplienkovania...dakujem 🙂

sulky
8. okt 2010

@izabelkak , presne. Sedi super, a modelka ma 13kilov.
@zojec, vo veku tvojho babatka sa vacsina mamiciek boji ze plienky nevydrzia, lenze neskor dieta uz tak rychlo nerastie, dokonca niekedy sa stane ze plienka v 8 mesiaci je natesno, a v roku a pol je volnejsia. Je to aj nas pripad, ako sme zacali behat, zmenili sme proporcie 😎

zfidorka
8. okt 2010

@sulky dik za fotky

sulky
8. okt 2010

@jankasz , Happy Heinys 🙂 Asi o 2/3 vacsia ako BG

zojec
8. okt 2010

@izabelkak ja tam mam v tych plienockach obycajny flis, a je dostatocne suchy po celej noci. to okolo noziciek som veru neskumala...ale zda sa mi ze sa ten uplet nedotyka... a mas pravdu, tie hamurgery su trosku uzke medzi nozkami, zmesti sa tam akurat ta BL na 4 a ten chobot, ale ten zas toho vela nepopije . no vyskusaj a daj vediet 😉
@sulky veru ta pruzkana je super 😉

sulky
8. okt 2010

brinzulka, ja by som ti aj poslala link,ale emjee by ma zmazala 😀

jankasz
8. okt 2010

@sulky a odkial sa daju prosim ta objednat? ja som ich nasla len na stranke klingacik...dakujem 😉

anlu
8. okt 2010

@taanak hi hi tak v tvojich koncinach som teraz urcite nebola 😀 jedine zeby som na to zabudla alebo som bola namesacna 😀 😀 😀 😀 ale rada by som prisla keby to bolo len trosku mozne 😉

anlu
8. okt 2010

@zfidorka dakujem 😉 a ja som tiez rada ze sme mohli pokecat, doteraz som mala pocit ked som o tom niekomu hovorila ze si o mne mysli svoje 😅 a este ked poviem ze nejeme maso ta uz cisty konec 😀 😀 😀