Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sisa.b
13. feb 2009

lilly, tak odfoooot, prosiiim ☹

labutka
13. feb 2009

..ja som minula cca 200 Eur, a to krpec este neni na svete. Ale straaaasne sa kontrolujem, inak by uz dalsich 50 bolo oplieskanych... 🙂
Hlavne na nove IB sa tesiiiiiiiiiiim.
lilly, ty tie IB SIO pouzijes a potom vymenis vlozku a separacku a zase pouzijes? a to mozem urobit s kazdou kapsovou?

lilly
13. feb 2009

sisa, odfotim zajtra, dnes sa mi vybila baterka vo fotaku a dam potom do albumu, len niektore uz asi budem mat spinave.. no priebezne doplnim 😉
labutka, ked je to vnutro v IB len pocikane, tak to dam prat a do tych chlpatych gatusi vlozim nejaku inu saciu vec - bambusovy stvorec, vv poskladanu na dievca a na stvrtiny, ten novy kikko stvorec, pripadne, co je prave po ruke.. 😀
inac IB gate + vv ma este lepsiu savost ako to origos jadro, ani mi to takto este nepretieklo, kdezto s origos jadrom uz ano. Ta vrchna vrstva sa trochu sprava tak adhezne, teda, tekutina sa nevsaje do nej okamzite, ale "uteka".. extra origos jadra by som ani nekupovala

lilly
13. feb 2009

labutka este.. s kapsovkou taku srandu nemozes robit lebo tam vkladas saciu vrstvu do kapsy, teda ta cast, co ide k telu bude pocikana

labutka
13. feb 2009

musim si este nastudovat, jak sa skladaju tie stvorce co chcem dat do kapsy... lebo uz som si nejake skladanie vymyslela, ale neviem jak to bude fungovat. 🙂
a do kapsovej to mozem urobit aj tak, ze do kapsy dam nejaku saciu vrstvu a este aj na kapsu nejaku vlozku a na to separacku, a ked to maly ocika, tak vymenim vlozku a sacie jadro a separacku, a kapsovku pouzijem este raz?

lilly
13. feb 2009

no teoretcky aj tak sa da, ked ta cast na kapse, co ide k zadocku nebude mokra, pripadne, ked bude, tak ju prikryjes inou suchou vrstvou.. no tak ypostup, by ma teda nenapadol 🙂

bezaz
13. feb 2009

tak sa pridavam k strasnym fanynkam IB, fakt su superove, presne ako pise lilly, ta vrchna vrstva obycajne ostane sucha, tak tam supnem BL bambu stvorec a paradicka, ficime dalej 😀

bezaz
13. feb 2009

baby my mame IB snap alebo AIO? 😲

lilly
13. feb 2009

snap mame
aio su take, ze tie vrstvy co su v snap odopinatelne, su v aio napevno 😉

andrea100
13. feb 2009

Ja mám IB len jednu ale tiež je to moja najoblúbenejšia plienočka. 🙂
Potrebovala by som poradiť, mám vlniačky na patentky a okolo nožičiek mi to nevie prekriť plienku. Jedine keď to na silu natiahnem ale to mám potom pocit že maličkého to musí tlačiť na brušku. Používam plienky BL organic alebo bambušku. Mám to odfotené v albume. Prosím pozrite sa mi na to a poradte mi

kili
13. feb 2009

oli, prepááááč.... bambu, dlžíš mi dve ihli 😠 😀

kili
13. feb 2009

dnes odskúšané a je to super, ušijem ďalšie, ale už poučená, že musím spraviť iný postup prác.
tiež by som chcela objednať tie kapsovky, čo tá osoba vyrába na mmb. objednali ste už niekto od nej?

andrea100
13. feb 2009

Kili ja mám jednu objednanú, mala by mi o týždeň prísť. Potom napíšem ako som spokojná.

kili
13. feb 2009

andrea, a čo si si objednala?

andrea100
13. feb 2009

Kapsovú plienku, zvnútra flis, zvonku pul. A tiež tie pletené vlniačky čo ponúka.

kili
13. feb 2009

hlavne ma zaújma kvalita fleesu, či je to ten mikro flees, lebo ak nie a je to ten obyčajný, tak si ich radšej ušijem nejak sama.

andrea100
13. feb 2009

Kili a ako rozoznám či je to mikro flees? 😕
Ja šiť neviem ale mám objednanú látku na plienky a bude ich šiť svokra.

kili
13. feb 2009

andrea, no popísať to neviem. ak to bude flees, ako normálny čo poznáš, tak ako mikina, tak to nie, to si aj ušijem. ale ak je to taký jemný, že človek by sa k tomu najradšej pritúlil, tak to je ten mikroflees. Lepšie to fakt vysvetliť neviem 😀 😀 😀

andrea100
13. feb 2009

Tak uvidíme ale myslím si že na Slovensku je problém zohnať aj PUL materiál a keď si ho objednáva zo zahraničia tak snáď aj ten flees nemá obyčajný ale vhodný na plienky.

kili
13. feb 2009

no presne, je tam napísané, že dovoz, tak hádam to bude dobré. podľa fotky to moc neviem.
aj ti dala na výber zo vzorov?

kili
13. feb 2009

pul sa dá ľahko zohnať, ako spomýnala siba. sú také priedušné ochranné plachty na postel, tak to je vlastne pul. takže keby to bolo normálne, zoženiem tú plachtu, nejaký flees a idem šiť 🙂 . možno sa na to úplne vykašlem a ušijem to rovno tak, peňazí moc nemáme, tak aj keď to nepredáva draho oproti originálom, tak aj tak je to dosť.

matja
13. feb 2009

môžete sem hodiť link, ktorá baba to šije na zákazku? Ďakujem.

matja
13. feb 2009

kili a ty nešiješ na zákazku?? 😀

kili
13. feb 2009

matja http://mimibazar.biz/bazar.php?album=336157

si prečítaj môj popis šitia prvej plienky. vlastne prvé šitie čohokoľvek v živote. si tu asi ešte nebola, keď takto píšeš 😀

andrea100
13. feb 2009

Pul bude biely a flees mala na výber prúžky , autíčka alebo žlté srdiečka. Tak som si vybrala autíčka. Ja som si to objednávala kôli tým vlniačkam a už som k tomu pridala aj tú plienku keď už mám platiť poštovné z ČR.

kili
13. feb 2009

a ona predáva aj ten flees zvlášť http://mimibazar.biz/foto.php?id=18456538&tab=7

kili
13. feb 2009

jo, to je ešte poštovné z čr? tak to sa mi neoplatí už vôbec, na to ..., si to niekde zoženiem a pozrem v obchodoch nejaký dobrý flees, že či také sú jemnejšie.

andrea100
13. feb 2009

Tak to som si tam doteraz nevšimla na slovenskom má cenu 10,62 eur za ten flees.

kili
13. feb 2009

a to keď už je drahšie, tak sa nepripláca poštovné? 😕 🙄

anielik
13. feb 2009

Ahojte,

chcela by som sa spytat baby kde kupujete tie plastove cvoky? A uz ste sili aj vrchne nepremokave gate?

Dakujem