Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

telinka
10. mar 2009

wero...v pohode vydrzia , mozes do vrecka kvapnut cajovnik , alebo levandulu , ked ich davam prat naskor necham pol hodky v pracke namocene , odstredim a potom vyperiem nacisto 😉

standu
10. mar 2009

weroniq, napustim vodu, kvapnem vonny olej, kvapku aj na vrchnak...a nesmrdi to tak, ked preplachnes..avobec, ved to ma vrchnak 🙂periem s predpierkou, potom dosupnem ostatne-oblecenie, atd

bezaz
10. mar 2009

weron este ste 2v1? 🙂 my mame tiez vedro s vrchnakom, tie co preperiem, mam hodene v pracke 🙂
vydrzia aj dve dni, ved cikanica cisto kojenych este nesmrdka a kakane preperies 😉

bihan
10. mar 2009

hoho.. ako ste sa rozbehli 😀 😀 😀

Krém na zadok som použila asi 3x, kým som prišla na to, že Sára nemá rada flees 😝 Zaparila sa mi z fleesových separačiek, tak som na noc napatlala a keď som nedala separačku, tak bola ráno pipka krásna...Hamburgera raz za 3dni zvládne.

Skladujem nasucho, ani ich už nepreplachujem (iba keď sú pokakané), šupnem do koša, kôš zavriem a nič necítiť (teda s pár kvapkami levandule) nielen dva dni, u nás sa väčšinou skôr ako po 3 dňoch neperie. Podľa mňa je skladovanie na morko vhodné jedine pri práčke plnenej z vrchu, lebo inak mi to príde ako lapač baktérii a manipulácia s plienkami musí byť "nechutnejšia" 😅

čo sa týka sucháče vs. snapky - do polroka sucháče, po polroku snapky. Na pohybujúce sa dieťa mi prídu oveľa vhodnejšie, ale zase sucháče sa na menšie mimi lepšie prispôsobujú.

labutka
10. mar 2009

weron> ja som musela vysupnut sacok s plienkami na okno, lebo maly okaka fakt kazdu plienku a hrozne smrdia. on ma este zltacku, dufam ze ked chyti normalnu farbu, ze tieto skysnute vajickove kakacky prestanu...

inak, pripadam si hrozne. maly stale mrncal, a ja som ho len vlacila na rukach a skusala kojit, a potom (=po cca dvoch hodinach) som zistila, ze BL je na kompletku mokraaa. 😒 nechapem jak som si to nemohla vsimnut. 😖
taketo tyzdnove babatko mam prebalovat pri kazdom kojeni?

bezaz
10. mar 2009

labutka ja malu prebalujem aj 2-3krat medzi kojenim a to kojim kazde 2hodky, teraz po ockovani kazdu 1.5hodku 😉

csikike
10. mar 2009

kocky, mate niektora skusenost s tymito:
http://latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_id=1...
alebo stacia tieto:
http://latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_id=1...
este len uvazujem aku vybavu kupim, takze som uplne bez skusenosti

bihan
10. mar 2009

csikike.. čo myslí, že či máme skúsenosti? tie boostre ti na nič nebudú, ak nemáš aspoň jeden ks IB, a ten mikrobooster je len doplnok, nie samostatná plienka.

Labuťka, ak ma ešte pamäť neklame, tak mi Sára zo začiatku kakala pri každom dojčení, takže som prebaľovala vkuse aj hnusky.. ono sa to postupne ustáli, prestane toľko kakať a budeš prebaľovať menej.

csikike
10. mar 2009

bihan, prave ti IB sio sa chystam kupit, tak som nevedela ci si mam kupit aj tue boostre alebo stacia tie mikro

standu
10. mar 2009

csikike, ja mám IB bez tzchh boostrov navyse, ked tu plienku neprecika komplet az na povrch gatiek, tak jej dam skukolvek inu vkladacku, ale zvacsa je plienka komplet mokra, takze mne by to bolo zbytocne...no ako chces.

bihan
10. mar 2009

Podľa mňa sú boostre na výmenu fajn, ale ja mám dostatočnú zásobu na to, aby som sa bez nich zaobišla 😀 mikrobooster je len doplnok.. možno pri dlhších cestách sa hodia, ale tiež ich doma nevedieme 😀

Inak kočky v čechách objavili Baby beehind minkee kapsovky.. majú širší strih medzi nohami, takže by som ovedala, že na malé mimi oveľa vhodnejšie ako IB... len treba objednať 😀

andrea100
10. mar 2009

Prišliel mi konečne balíček od http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=74432, tak pre tie ktoré ste mali záujem objednať tu je moje hodnotenie. Objednávku som posielala 19.01. takže jej vybavenie trvalo skoro 2 mesiace. To som si objednávala len jedny vlniačiky a jednu plienku. Inak je plienka aj vlniačiky dobrá, plienka je z vonku pul, zvnútra flis, na patentky. Sacie vrstvy nedáva žiadne. Cena:7,75 vlňáky 8,62 plenka 1,5 pošta z ČR 1,8 pošta po SR. Keď to zrátam bez tých vlniakov tak plienka + poštovné vyšla na 11,92 a to nemá saciu vrstvu. Tak kôli jednej, dvom plienkam sa to určite neoplatí to keby ma napadlo skôr mohla som mať ďalšiu IB od Olinky. V albume mám foto plienky aj vlniačikov.

weronique1
10. mar 2009

yo yo 2v1, my budeme dufam presne na termin 😉

a vedra pouzivate ake? teda ake velke - kolko litrove?

bambusko
10. mar 2009

mne sa zda, ze vrecka su lepsie ako vedro, lebo vrecko hodis s plienkami do pracky a mas vonave a ciste a vedro pracka nevyperie 😀

zitaje
10. mar 2009

Ja som spociatku skladovala na mokro, ale teraz uz na balkone na sucho vo vedre (nedavno sme rekonstruovali, tak je to vedro od farby ci od strierkovacej hmoty 😀 ). Preplachujem iba ked je naaaahodou pokakana (malokedy, kaka do serbla).
A inak moja mala bude asi vynimka: v lete mala taku zapareninu, ze az. Uz som uvazovala, ze ju ukazem lekarke, trvalo to vyse tyzdna. Nakoniec pomohla vetracia kura, cele dni lezala rozbalena na podlozke (mala cca. 4-5 mesiacov a este sa nevedela otocit), ked bola v plienke, tak som ju striedavo natierala sudocremom a rybacou mastou. Potom to preslo. Teraz uz natriem len obcas, ked ma cerveny zadok, ale kedze kaka do nocnika, stava sa to malokedy nastastie.

dudri
10. mar 2009

ako vyzera flisova deka z ikea? takto bledomodra deka-Irma

http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/categories/de...

dudri
10. mar 2009

seperacky

bambusko
10. mar 2009

dudri, moze byt 😉

emmka3
11. mar 2009

baby, ako som zatial citala, vacsina pouziva vrecka na plienky BL ... no a vy ich potom aj s tymi plienkami date do pracky? cize periete plienky v tych vreckach BL?

Inac, uz som sa rozhodla, ze najskor nakupim po jednom kuse plienociek co sa mi pacia, uvidim ako sadnu malemu a potom az budem kupovat vo velkom, lebo ja som na zaciatku asi mesiac tiez latkovala, ale klasicky (pranie, zehlenie a tak 😉 ) no a maly stale plakal, tak muz je teraz skepticky aj k tymto latkovkam 😅 No a vybrala som teraz BL Organic, Bamboo, IB SIO a BG 3.0 ... posledne vkladacky sa videli aj muzovi, tak aspon nieco 😉

A este jednu vec som sa chcela opytat, su tu kocky ktore si sami ustrikovali vlnacky? Ak ano, nejaky navod alebo co zhanam, lebo mam veeeelmi sikovnu staru mamu a namiesto overalov moze strikovat gatky 😉

olinka6226
11. mar 2009

emmka bambusko nejake strikovala, kukni k nej do albumu tusim ich tam mala. len vravela ze jedna vlna na ne nefungovala len si uz presne nepamatam ktora. ona ti povie blizsie.

quika
11. mar 2009

my mame asi 35litrovy kybel na plienky, skladujem na sucho, nesmrdi to vobec, iba v lete som vzdy dostala riadne po nose ked som ho otvorila 😀 ale zatvoreny necitit. ked dam prat tak ho vyplachnem vodou a supnem na balkon vysusit, aromaticky olej som skusila raz a skoro som sa poblila takze uz neriskujem 😀 vrecko na plienky nemame ziadne.

emka podla mna fajn rozhodnutie, vyskusaj a uvidis, dokupovat sa da vzdy. rozne navody na vlnacky su napr. tu http://www.zlaticko.cz/index.php?page=uzitecne_...

telinka
11. mar 2009

http://majkatorka.blogspot.com/2009/02/vlniacik...
emka tu je navod ...ja som plietlla taketo podla bambu 🙂

evicka1
11. mar 2009

ahojte kocky.
vam tu tak leziem ale prosim vas o radu nemate niektora skusenosti s plienockami bl bamboo?
ja som mala popoliny biobavlna a teda maly z nich nebol vobec nadseny a hlavne ju vzdy precural. klasicku bl to som vzdala, aj tu flanelku. tak som si objednala tie bamboo a dufam, ze budu dobre... inac tie bl 3v1 organic su super. aspon nam paradne vyhovuju
sice som chodila aj na latkarky cr ale tam su uz zabehle a na tie moje stupidne otazky nikto nereagoval len ma odkazoval na stranky branakdetem.cz alebo latkovky.cz
sice je to tam krasne napisane ale aj tak tomu velmo nerozumiem 😅
a inac od narodenia pouzivam klasicke cc a su super. mam libstatske a kikko lux eko. teraz ich skladam na draka a je to parada. ani ich neprecura ani neprekaka. . a na vrch pouzivam popowrap ky
a este prosim o radu nemate niektora skusenosti s tymito plkienockami
Tots EasyFit BAMBOO All in One
alebo nejake dobre AIO? 😉
diky moc

bambusko
11. mar 2009

telinka, sikovna 😵

emmka, periem aj vrecko, ale pred pranim plienky vyberiem 😉

evicka, bl bambusove su super plienky, za dobru cenu, aj nohavickove aj stvorce - hlavne 40x40 su vsetranne pouzitelne ako vkladacky do roznych typov plienok 🙂

olinka6226
11. mar 2009

a medzi teraz fakt oblubene aio patria Itti Bitti - teda oni su vlastne sio (snap in one) lebo to jadro sa da vybrat von a susit zvlast. vkladky vnutri su z bambusu a vrchna vrstva tej hornej je z veluru, ktory robi pocit sucha. bamboo od BL tiez odporucam ak ti vyhovuju organic 3v1 tak ti budu na 100% aj bamboo vyhovovat.

standu
11. mar 2009

Evicka, mne sa praveze lepsie pacia BL bamboo ako organic, v pohode su na noc, obcas davam dalsiu vkladacku..
Itti bitti su super, radsej sio, ako aio
tie totsky na kt. sa pytas, neviem, aio mam aj Mommystouch, nam vyhovuju, aj na noc.

evicka1
11. mar 2009

no vidno ze som amater alebo som ani netusila za exstistuje sio 😀
tak nejake pozrem...

emmka3
11. mar 2009

telinka, quinka dakujem za navody aj link na tu vlnu, akurat som rozmyslala,ze kde to budem zhanat 😉 normalne ste ma navnadili, ze ste si to same plietli, ze sa nahnevam a pojdem do toho aj ja, sice som este v zivote nic neiplietla ale niekedy treba zacat 😉

bambusko, este ze si napisala, lebo ja by som to tam svihla asi vo vrecku 😀 a sa mi to hned nezdalo, ze ako to v tom periete 😅

sjuzocka
11. mar 2009

ahojte, konecne naspät z nemocnice, mame za sebou zapal priedusiek, zapal uska a zapal obliciek. Este stale antibiotikujeme. Ale konecne nema ziadne kanyly v hlave a v rucicke.
Pocujte, zacali mi robit IB problemy. Zakazdym a to fakt zakazdym mi to bokom prevlhne a to verte ze to tesni fajn, ved maly ma stehniska riadne. Proste vzdy ked prebalujem itti bittku, tak bodynko je na bokoch okolo noziciek vlhke az mokre :(((((((