Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

snikol
4. aug 2009

ahojte latkarky.kde ste sa vsetky stratili?? 🙂 😉 ☹

mamutka
4. aug 2009

no to je divne toto, tato diskusia bola vzdy na vrchu stranky a teraz aby ju clovek hladal 😀 😲

snikol
4. aug 2009

vsak zato som sa pytala na vas.vzdy som citala vase diskusie a sem-tam som sa opytala par veci.ja zatial este nemam babo,ale v kazdom pripade chcem latkovat. 🙂

baskaj
4. aug 2009

kočky ktoré lanolínujete lanolínom z lekárne - v akom skupenstve vám lanolín predali?
bo my sme konečne našli jednu lekáreň, kde sú ochotní nám ho predať, ale že to je tuhé, tak nám to predajú len tak, že to rozrobia s vodou... tak to má byť?

tamka84
4. aug 2009

no čaute baby, čo sa to tu deje? ja stíham dočítať... 😉
Ja sa chcem troška posťažovať na moje látkovky....každý deň mi aspoň 2-3x pretečú a máme mokré nohavice. Začali sme sa byciklovať tak viacej sedí, alebo ja už vôbec neviem čím to je.... 😖
Dúfam že nie s toho, že AIO plienky väčšinou celé leto suším na priamom slnku, a sisa mi raz písala že to nie je moc dobré, tak dúfam že som si ich nezničila ... 😕 😢

Stanka je na dovolenke, a sisa, sissik, sa tu už tiež dávno neukázali. Čo už, dovolenkové obdobie je.

topzuzana
4. aug 2009

baskaj, mne ho dali v lekarni do kelimku s vrchnakom... do takeho co zarabaju maste. vobec s tym nemali problem. Je to sice dost tuhe, ale nie natolko, aby to nevedeli "nalozit" do kelimku.
a lanolin TREBA skladovat v chladnicke, rychlo by sa pokazil

topzuzana
4. aug 2009

tamka a kde pretecu? na ritke alebo okolo noziciek? ak okolo noziciek, ci to nie je tym, ze pri byciklovani ma nozky viac od seba a ak dobre plienka neprilieha na stehienko, tak pretecu. Mne toto robia IB, ked nosim maleho v satke. S Imse Vimse sa mi to nestalo, lebo ma po bokoch tie kridelka

baskaj
4. aug 2009

a to pri robení lanolínovej kúry sa do tej vody teda dáva rozpustiť lanolín v tuhom skupenstve? ja som ešte taký zelenáč... 😅 🙂

andrea12737
5. aug 2009

Dobre ranko latkarky 🙂
pozeram topzuzana, ze nosis dietatko v satke, a ja by som si ju chcela zabezpecit..pozeram ze IB ti pretecu, ale ty uz asi mas aj vacsie dietko. Ja by som chcela drobca nosit od narodenia v satke, nevies mi prosim poradit,aky typ plienok by som mala pouzivat?od najmensieho mimca?
vdaka za odpovede. Prajem vam krasny den. 😎

kajark
5. aug 2009

ahojte latkarky,
bohužiaľ nestíham pri mojich dvojičkách látkovať, a vlastne som ani nestihla začať, tak rozpredávam výbavu, čo som si v tehotenstve nakúpila, mam vlniaky LVB M, LVB lios L, SWD M,L , pulky Bummis, SWD, flísové polar bummi, BG AIO, BL bamboo... cely zoznam aj s cenami
https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

mamutka
5. aug 2009

baskaj, nech ti to predaju take tuhe, maglajz to je ale nech sa do toho nemontuju, presne ako pise topzuzana. doma rozrobis s vodou a kvapku detskeho samponu aby sa to dobre rozpustilo

tamka84
5. aug 2009

zuzi, pretečú nám vždy okolo nožičiek. A IB nám tiež zakaždým pretečú. Vlastne všetky AIO plienky nám pretekajú okolo nožiciek. ☹
Ale napr. Bum Genius nám dobre držia okolo nožičiek a tiež pretečú... Už začínam byť z toho zúfalá... 😔

topzuzana
5. aug 2009

andrea, ja som zacala latkovat az ked mal maly devat mesiacov, takze od novoska neviem.
Ale mne nikdy nepretecie kombinacia plienka+vrchne nohavicky.
Pri AIO je podla mna ten problem, ze ked su nozicky nasirsie, cikanie nestihne tak rychlo vsiaknut a po tej flisovej vrstve pretecie von. Pri plienke to nejako pobludi okolo separacky,najde si kusok plienky, vsiakne a az potom to zacne "oblizovat" vrchne nohavicky a tie to aj tak nepustia.

Z AIO by som preto skusila ImseVimse, pretoze maju tie bocne pridelka a tiez ich maju aj AIO z plienka.sk. Imse su viacvelkostne a z plienky je jednovelkostna

topzuzana
5. aug 2009

tamka, skus na AIO dat navrch latkovu cast, nie tu separacnu, len pre skusku.

topzuzana
5. aug 2009

pridelka su kridelka 😀 😀

mamutka
5. aug 2009

tak nam BG pretiekli ked som to nezmensila dostatocne kym bol este maly drobec, ked to pekne zmensim, tak drzia...

mamutka
5. aug 2009

potrebujem poradit s vlniacikmi, chcem kupit natahovacie disany farebne, ale som mimo z velkosti......
napr.na brane vidim ze od 9 kg je 86/92 a od 13 kg je 98/104, moj fesak ma 10 kg a 9 a pol mesiaca, tak sa bojim ze ak kupit 86/92, mozu sa mi po prani nedajboze este aj zbehnut a vydrzia mu tam mesiac a mozem zhanat vacsie.....ako ste to riesili? kupit radsej vacsie, ved v tom bude prevazne spavat a doma sa valat, alebo by to bolo privelke? keby som vedela ako dlho jemu potrva kym sa dohrabe na tych 13 kg....je hodne akcny, asi skor zacne chudnut...
dik za kazdu radu, velkosti mi nikdy nesli, hlavne zo zaciatku, ked ako 4 mesacny pomaly nosil veci na rocne deti, teraz uz hadam pribera pomalsie 🙂

baskaj
5. aug 2009

dík kočky! 😉

topzuzana
5. aug 2009

mamutka, aj my sme mali v 9 mesiacoch skoro 10 kil, ale potom uz nepriberal tak rychlo, takze teraz v 15 mesiacoch mame 11,5 kg.

topzuzana
5. aug 2009

a este adka12..., prve dva-trii mesiace budes asi babo skor nosit v koliskovych uvazoch, cize nozicky nebudu nasiroko, takze sama zistis, ktore plienky Ti vyhovuju

tamka84
5. aug 2009

mamutka kludne kúp veľkosť 86/92. Moja malá má síce len 7200kg a má 8mesiacov a ja som jej kupovala túto veľkosť a sú jej ešte dosť velké. Mám popoliny naťahovacie menšie číslo, tie sú do 10kg a sa mi zdali že sú už také tesné, ale naďalej ich používame 😉

nufanek
5. aug 2009

Ahojte, chcem sa opytat, ake mate skusenosti s pranim v slize. Plienky v nom periem uz 3 mesiac a zacinam mat pocit, ze ich akosi citit a nemam pocit, ze je to octom. Dakujem za odpovede.

mamutka
5. aug 2009

baby diky, tak ich s kludom kupim dakde, aj maly dakuje, sa mi tu rehli na kolene az mi bubienky praskaju 😀 😀 😀

dudri
5. aug 2009

baskaj
lanolin?? na jedny vlniaky tu malu mocca lyzicku a asi pol lyzicky , to musi byt uplne slabucke
vlniaky
niekedy zvyknu prvy den trochu lepit, ale to zmizne
zalejes vriacou vodou, rozpustis, kvapnes trochu samponu, dolejes studenou, ale aby voda ostala tepla 30stupnov
, namocis pradlo, ponoris,

tiez niekolko krat IB aio pretiekla, mam chut nadavat aj loviky

tamka84
6. aug 2009

nufanek aj ja periem v slize, druhá várka sa mi míňa a tiež sa mi posledný čas zdá že ich cítim. Ale ked sú čísté vtedy nie, ale akonáhle dám malej plienku a troška sa do nej pociká tak cítim tú plienku ako by do nej naložila..Aj som ich už začala prať na 60ke, ale asi nachvíľu prejdem späť na Lovelu a uvidím 😉

zuzi nechápem ako myslíš, že mám skúsiť dávať tú látkovú časť a nie separačnú 😕 pls vysvetli 😅

nufanek
6. aug 2009

Ja ich od zaciatku periem na 60ke, takze teplotou to asi nebude. Ked si ich prala v Lovele, tak to bolo ok? A davas ocot?

topzuzana
6. aug 2009

tami, napr. na CT nedaj k zadocku tu flisovu (bielu)cast, ale tu bambusovu. To iste na IB...Neviem ci to bude fungovat, len skus, mozno to tie bavlnene casti skor vsiaknu. Mala

topzuzana
6. aug 2009

(adamko odoslal uz skor)... Mala bude sice citit mokru plienku, ale mozno to bude fungovat

tamka84
6. aug 2009

Nie, ked som prala v lovele tak som to necítila. A ani doteraz som to necítila, len asi posledný týždeň. Dávam ocot, a nie len pár lyžičiek ale normálne lejem ako sa mi podarí...

Možno je to tým, že ten sliz je bez vône, a lovela pekne vonia tak to zakrije...no neviem.

tamka84
6. aug 2009

zuzi, aha, už chápem 😎 , ale viem to vyskúšať len pri CT, lebo IB mám AIO, pri MMT tiež neviem otočiť, ale skúsim. potom dám vedieť.