Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

evulikm
24. máj 2011

@sladkasue ja mám len pozitívne skúsenosti s wonderoo v2. síce mi ju junior párkrát precikal, ale to už bolo enormné množstvo moču 😉 inak mi vydrží aj celú noc, ak náhodou sa mi sušia LL, ktoré inak dávam na noc 😉

a s tými názormi na látkovanie: moja mamina sa vcelku potešila, keď som povedala, že chcem látkovať. svokre sa strašne zapáčili tieto moderné látkové plienky a hlavne to, že sa nemusia žehliť 😀 mm síce trochu frflal, ale teraz už dokonca aj sám prebalí a dokonca si aj sám pripne vkladačky do IB SIO 😀 párkrát som mu to ukázala, že fialové patentky na fialové, žlté na žlté a hotovo 😀
a niektoré susedy len nadvihli obočie, keď som povedala, že látkujem. že ony by do toho nešli, že toľko prať, žehliť, "babrať" sa s pokakanou plienkou. tak som im povedala, že s plienkami periem aj iné veci, plienky sa nežehlia, na kako sa dá krásne použiť separačná vložka a hlavne, že nevyhadzujem kopu odpadu a robím dobre pre plodnosť svojho juniora (hlavne, ak chcem byť v budúcnosti starou mamou 😀)

crysmile
24. máj 2011

@zfidorka @evulikm @katka888 tak ak na zmensenu nebude pasovat ta vkladacka, tak dame inu.. uvidime ako nam bude pasovat.. ale tej cene sa nedalo odolat, ked som latkovala dcerku, tak boli vsetky tieto kapsovky, aio a pod. strasne drahe..
a co sa tyka nazorov na latkovanie, ja som sa stretla s kadecim.. viac s negat. nazormi.. aj u doktorov.. a jedna doktorka si protirecila, na jednej poradni bola cela nadsena z tohto systemu latkovych plienok, velmi sa jej to pacilo, ked sme prisli o tri mesiace na kontrolu tak uz vsade reklamy na jednorazovky u nej a zrazu, ze uz to nie je dobre, ze ma balik na zadocku, ze ma tvrde medzi nohami - a to mala IB s jednym BL stvorcom 30*30 navyse.. no prachy su prachy..

anelisa
24. máj 2011

@crysmile haha, ja neviem zatial ako chcem viazat plienky 😅 ale dakujem 😉
@zfidorka a na den sa Ti zavazovacky neosvedcili? Ono sa to musi po jednom pouziti oprat, ze? A kedze to premoka, treba asi na ne davat vrchne nohavicky.....tak to celkom nechapem, lebo nejaka baba pisala, ze nerobi taky velky zadok, tak je vhodna aj pre novorodencov (aby nelezali dole hlavou kvoli plienke). Tak sa mi to zda zbytocna vrstva, lebo napr. do BG flip mi stacia len stvorce a vkladacky, nie? A takto by som tam vlastne vopchala dalsiu vrstvu 😕
Taketo reakcie na latkove plienky a kojenie by si mohlo okolie odpustit, nechapem, ze vobec maju ludia potrebu riesit to 🙄

crysmile
24. máj 2011

@anelisa tak zavazovacky davaju vacsinou aby mohli pouzit vlniaky na to.. ak chcu pouzivat plienku narovno.. do flipiek je to fakt zbytocne..

anelisa
24. máj 2011

@crysmile aha, tak uz sa mi to zda logickejsie 🙂 a nevies mi prosim Ta poradit plienocky pre male babatko? (pocitam, ze kym si najdem rezim budem na jednorazovkach, ale od mesiaca by som uz chcela latkove). Mam uz objednane BG flip, BG onesize, minky a samozrejme stvorce. Tieto asi robia vacsi zadocek, tak by som este chcela nieco stihlejsie 🙂

crysmile
24. máj 2011

@anelisa ja idem pouzivat stvorcove, nanajvys nejaku vkladacku z bambusu dovnutra.. a skladat na novosklad so snapkou..

zfidorka
24. máj 2011

@anelisa davala som zavazovacky aj na den kvoli sirokemu baleniu, to sa mi nechcelo viazat, tak som len zapinala snappi sponkou... vrchne som uz nedavala, aby sa vetrala, bolo to minuly rok v horucavach... prebalovala som ju po kazdom ciknuti, mala 3 plienky, takze na zavazovacku sa to nedostalo...
nerobi velky zadok oproti niektorym nohavickovym, ak tam das napr. len 1 viacrstvovu s BL bamubus. stvorcom...
presne ako ti pise @crysmile do flipiek som davala len stvorce/viacvrstvove... skladala som ich (stvorce najprv zlozene na stvore) na nohavickovy sklad, nechcelo sa mi skladat novosklad a malej kaku to udrzalo... http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c...

anelisa
24. máj 2011

@zfidorka este mam jednu otazku a na dnes uz koncim s plienkami 😅 maju viacvrstvove plienky nejaku extra pridanu hodnotu oproti klasickym stvorcom? su potrebne? (mam problem so susenim, preto som zatial viacvrstvove neobjednavala)
Rozmyslam, ze by som mala len klasicke stvorce a nejake vkladacky (to musim este prestudovat, ale pozitivne recenzie som citala napr. na Babyidea Bamboo Twofold/Prefold)

katka888
24. máj 2011

@anelisa
zo zaciatku najpraktickejsie su stvorce , ktore bud zapnes so snappy sponkou na novosklad a na vrch vrchne nohavicky, alebo flisaciky.
a co sa tyka AIO alebo kaposviek, tak to skor na von, k doktorovi a pod.

uz sa tesim na to prebalovanie prazenicky, ak to budeme mat ako pri malej, tak asi skoro po kazdom kojeni 😀
ze vraj kojene deti nemusia mat stolicu aj par dni .... ja som na to cakala a cakala , mala uz je na normalnej strave a este sa nam ( nastastie ) nestalo, zeby nekakala cez den, vinimocne kazdy druhy.... sesterka si zato uzila, jej mala ked bola kojena, nekakala aj 8-10 dni ..... mala pokoj 😀

anelisa
24. máj 2011

@katka888 oki, tak nebudem zatial objednavat kdeco, ved uvidim neskor 🙂
to som este nepocula, ze by kojenec tak dlho nekakal, ale nebolo by to zle 😀

katka888
24. máj 2011

@anelisa
viacvrstvove, to je viac vrstiev latky, zvacsa aj iny material ako klasicke stvorce / savejsi bambus /.... obdobne ti moze zo zaciatku urobit sluzbu ak das 2 stvorce .... uvidis, podla rezimu piskania babatka.

katka888
24. máj 2011

@anelisa
ani ja som nevedela, len sesterka sla k doktorke, ze mala nekaka, a ze ked je plne kojena, ze to moze byt, jednoducho, vstrebe cele mliecko. ale ak je to u nie plne kojenych, tak treba riesit / ak su napr uz naprikrmoch / .. ja len dufam, ze to nase male cudo co vyjde zachvilu von, tak ma potesi par dnami prestavky od kakania 😀 ... len nech radsej vsetky vyzivne latky radsej spracuje 😀

crysmile
24. máj 2011

@katka888 hehe, aj ja dufam ze to moje dieta nebude mat nalozene v kazdej plienke.. to je asi zbozne prianie kazdej maminy latkarky, hm? ale ak bude ako moja starsia, tak to bude v kazdej plienke.. alebo este lepsie, este nestihnem ani prebalit a uz to bude vsade...

sima.p
24. máj 2011

moja mladšia prvé dva mesiace kakala do každej plienky, potom cca 1 -2x za týždeň, ale to ste mali vidieť tú nálož.... 😀

crysmile
24. máj 2011

@sima.p no si viem predstavit... ja som pri starsej presla neskor na latkovky, tak to z jednorazoviek bolo vsetko von.. prekakala sa mi z kazdej..
inak uz mam doma aj gro via a aj wonderosku, no zaujimave su obe, som zvedava ako budu na babu sediet..

katka888
24. máj 2011

@crysmile
zvacsa sa jednorazovky viac prekakavaju, kedze pretecie na chrbatiku, co sa pri latkovych tak casto stavat nemusi kvoli gumicke na chrbatiku.... ved ked uz perieme, tak to jedno bodycko hore dole 😀

katka888
24. máj 2011

@crysmile
ja som nadsena z tych novych gro via shell ... zdaju sa mi vacsie aj obal aj jadro oproti grobaby, ale moze to byt aj tym, ze grobaby som kupila uz davno ako pouzite, este ked sme zacinali.

crysmile
24. máj 2011

@katka888 no mna prekvapilo ze vkladacky maju pul vrstvu 😕

katka888
24. máj 2011

@crysmile
su aj bez pul vrstvy, ale ja mam s pul. podla mna je to lepsie, neprejde ti az tak na obal, a ked je len cinknute,vymenis len jadro. my ked sme dlho v tej plienocke, aj obal sa namoci, tak menim celu. ale len ked crnkne, alebo nenapiska vela tak len jadro.... len jadro schne najdlhsie so vsetkych plienok co mam

crysmile
24. máj 2011

@katka888 ale tak da sa tam aj ina vkladacka dat, nie?

katka888
24. máj 2011

@crysmile
tak malo by, ja som to neskusala....

crysmile
24. máj 2011

@katka888 ved uvidim, pri dcerke som pouzivala sio jedine itti bitti..

zfidorka
24. máj 2011

@anelisa u vv si vies lepsie naskladat vrsty ako pri stvorci, ale podla mna nie su nutne 🙂 a hlavne fakt schnu dlhsie...

@crysmile @katka888 no baby, musite "naucit" babo kakat do misky, potom je latkovanie s novorodencom fakt zazitok... 😉 hlavne nezdrha ako vacsie babo 😀

sasa2
24. máj 2011

Ahojte.Aj ja by som sa k vám chcela pridať ?Teda až v auguste zatiaľ len zisťujem,študujem.Niektoré veci som zatiaľ len čítala,takže sa mi to ťažko predstavuje ,ale dúfam že sa do toho nejak dostanem.Niečo som si minulý týždeň objednala ,a už si ich viem aj lepšie predstaviť ako keď to vidíte len cez internet.
Chcela by som Vás ešte poprosiť o nejaké rady...Keď bude babo ešte veľmi malinké môžu sa namiesto zaväzovacích disana používať aj ortopedické,také na suchý zips ? 🙂 ....sa mi to tak nejako tvarovo podobá 🙂 ...Aké separačky sa Vám najviac osvedčili?....
Chcela by som použivať najmä stvorce,tie mám ešte od prvého porodu vtedy som chcela tiež dávať len látkové ,ale som to skoro vzdala,teraz ste ma tu ale nahlodali a ja to už nevzdám! 🙂 🙂 🙂

katka888
24. máj 2011

@sasa2
ortopedicke tzv postolky pekne nechaj v zasuvke, tie su potiahnute igelitom...

crysmile
24. máj 2011

@zfidorka chystam sa na to, dufam ze babo bude spolupracovat...

sasa2
24. máj 2011

@katka888
Aha, takže len v tom je rozdiel? Tých zaväzovacích sa nejak bojím.
Ako je to potom s balením naširoko?
Kupovala som bg flip aj bg 4.0,tie by mohli byť na začiatok?

katka888
24. máj 2011

@sasa2
to je dost podstatny rozdiel, lebo pri igelite sa tazko ovori o priedusnosti...
niekto dava viac stvorcov do plienocky a viem, ze niketore baby davali stvorec, vrchne nohavicky a az na ot dalsi stvorec pod oblecko a tym mali siroke balenie. a zase niektore kapsovky ti spravia siroke balenie uz same o sebe

crysmile
24. máj 2011

@sasa2 ved nemusis davat zavazovacie plienky, je plno inych druhov, napr. stvorcove, viacvrstvove, nohavickove..

sasa2
24. máj 2011

@crysmile
@katka888 Dakujem za rady .
No veď práve to, viacej druhov a ja mám z toho guláš 😀
čiže môžem dať do puliek stvorec +nejakú vkladačku ?alebo stvorec+ten prefold?