Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

lopula
2. jan 2012

@majka1981 ok, orechy mam doma, uz som ich aj parkrat odskusala, ale nakoniec skoncili vo vedre v kupelke. tak ich asi znova vytiahnem. Ritu ma cistu, s tou problem nema. Ono ma aj napadlo, ze v latkovkach ma pipika viac nalepeneho na vajkach ako v jednorazovke, ci to nemoze mat aj z toho. Uvidime, idem poskusat, co sa da

lopula
2. jan 2012

@mirabelca dakujem za tip, odskusam..

iron
2. jan 2012

@lopula ahoj, ja mam rovnaky problem s ktorym sa dlho borim. Uz som vyskusala prat v hocicom, casto prebalovala, pouzivala bambusky, potom aj stay dry vrstvu....ale je to rovnake.
Asi by som to tu nemala pisat 😒 ale zacala som jej na noc davat pampersku a cez den latkovky ale natieram pekne kremikom a nechavam prdel vetrat.
Mne to pripada ako keby teraz ked su taki nababuseni jednoducho sa im spoti prdel a je to.
No u nas bol este problem, ze do toho dostala hnacky takze tak.....

Ked sme latkovali cez leto tak nebol problem ziaden....

tinika
2. jan 2012

@katka888 obdivujem ze v takom veku to vnimala ako odmenu :D moj sa tvari este teraz ked mu vyhovuje ze je "hlupy" a nechape

etuska
2. jan 2012

http://www.kellyscloset.com/CJs-Butter--Spritz-...

poznate tieto produkty?
ja som zo zvedavosti objednala -recenzie boli velmi dobre

resp. kupila som "butter" +telove mlieko pre babo

http://www.kellyscloset.com/CJs-Butter-Jar_p_41...

kvazi prirodna kozmetika a uputalo ma ze ten krem na prdelku sa moze pouzivat aj bez separaciek

etuska
2. jan 2012

@lopula
@dzanka25
my sme doteraz problem nikdy nemali-latkujeme od narodenia,ale maly zacal hnackovat tak to je katastrofa :( Taky cerveny zadok este nemal.Tiez som davala len bambus alebo bio bavlnu ale vysledok rovnaky.Chcela som objednat tu buretovu vlozku ale nema to vyznam nakolko dnes som mu vymenila cca 15 jednorazoviek-kazda jedna pokakana. O buret. vlozke som sa docitala ze sa musi prat rucne na 30C takze to je momentalne pre nas o nicom kedze syncek riadne hnackuje.
Takze len menime plienky,vetrame a sprchujeme prdelku + vyskusali sme Bepathen a Sudocrem.
U nas je to ale sposobene hnackou,takze verim ze o 1-2 dni sa vratime k latkovkam.

adkoalauri
2. jan 2012

@lopula my to mávame tiež, ja mu cez deň/aj v noci/ šupnem 1-2x jednorázovky a výrazne sa to zlepší. Do látkoviek som vrazila veľmi veľa peňazí, no musím to "kombinovať takto".

mirabelca
2. jan 2012

odporúčam vám vyskúšať konopný krém biokarité. Mali sme podobné problémy a doteraz ho dávame preventívne, mojim deťom zaberá najlepšie, vidno to už po prvom natretí. A ešte tie separačky...
@adkoalauri
@lopula

iron
2. jan 2012

@mirabelca ja separacky pouzivam....v podstate si myslim ze to jednoducho musi prejst, pretoze ona ma vzdy hnacku ked jej idu stolicky a teraz sa jej deru ocne zuby a este dva dole, takze dokopy styri kusy....vzdy je "posrata az za usami" 😀 sorry za vyraz...ale inak sa nedalo

mirabelca
2. jan 2012

@iron pravdaže je to iné, syn si tiež rast zúbkov "prekakal", ja som to skôr myslela tak , že z dcérkou sme mali veľké problémy už od 3 mesiacov(nezaberal ani imazol z čoho bol aj dermatológ prekvapený) proste hrozné nezničiteľné zapareniny, keď sme dali pampersku, tak to na chvílu zabralo, no zhoršovalo sa to časom tiež (doteraz keď musím dať pampersku, ovela horšie jej tá riťka vyzerá) tak sme museli spraviť systém a pomáhali len tie separačky popli (prekladali sme na šírku, aby sa nelepili) + ten zázračný krém (muž si z nej robí srandu, že aká malá a už je na konope závislá) a našťastie sme sa toho zbavili 🙂

tinika
3. jan 2012

kočky včera som prvykrat susila uteraky v susicke, su kraasne makučke ale aj ked boli cez noc na susiaku stale mam pocit ze nie su uplne suche a to som dala program na susenie do satnika .( 4 hodky to susilo, mame tu vlhko kedze topia slabo bo je o ničom zima

maticap.
3. jan 2012

Ahoj latkarky, mam zase jednu otazocku 😀 . Na akej teplote periete vrchne flisove nohavicky? Ja viem, ze je tam napisane tusim 40 st., no teraz perieme hlavne na 60 st. a malokedy sa mi nazbiera farebne pradlo, kt. staci vyprat na 40-tke...Tak uvazujem, ze k plienkam na 60-tku pridam aj flisaky, len mam obavu, ci sa nezbehnu alebo take daco.... d. za odpovede! 😉
A samozrejme vsetko dobre a vela zdravia do noveho roku! 🙂

mamabiba
3. jan 2012

Ahojte kočky, chcela by som sa informovať..my zatiaľ používame jednorázové plienky, ale mávame bolesti bruška. Preto je vlastne veľmi často bez plienky, aby si mohla volne kopkať a tak precvičovať bruško. Moja otázka. majú deti v látkových plienkach možnosti viacej pohybu ..napr kopkať nožičkami, priťahovať si ich k brušku a pod. ako v jednorázovkách, alebo je to práve naopak? ďakujem za odpoveď.

petah82
3. jan 2012

@mamabiba ja si myslim, ze moznosti pohybu su v oboch plienkach rovnake a najlepsie je to asi naholo, co teraz v zime tazko 😒 aj @wilsonka z teny Kocikovanie v Za mala zaujem pokecat o plienkach, tak ak by si chcela, mozes sa pridat. ja mam nase v albume.

mamabiba
3. jan 2012

@petah82 ďakujem skúsim sa jej opýtať.

iron
3. jan 2012

@mamabiba rovnako. Latkove plienky budia dojem, ze to tak nie je, pretoze su objemnejsie. Ale co sa tyka motoriky, tak je to cisto individualne a zalezi od dietatka

@maticap. no ja periem vsetky plienky na 40, len niekedy dam nohavickove a vkladacky na vyssiu teplotu. Flisove mam jedny a tie periem 40-50. Nezbehli sa mi.

larosa
3. jan 2012

@tinika možno si mala veľa uterákov-pozri aká váha ide, na ktorý program, alebo slabo vetranú kúpeľňu- nemala by si zatvárať dvere alebo ak máte ventilátor do stupačky, tak zapni- alebo si mala málo odstredené- minimálne na 1000otáčok...a na akom programe si sušila? ja suším uteráky na najvyššom- bavlna, ale nie do skrine ale myslím, že je to na skladanie a to je akurát, tak do hodinky mám vysušené tie 2-4kg mokrých uterákov, viac nedávam...ináč mi trvalo pol roka a možno aj rok, kým som ju začala ako-tak dobre využívať, za prvý rok sme mali nedoplatok na el. 180€ 😝 a sušíš aj plienky? prvýkrát som neskúšala a bábu sa nejako nechce ešte von, tak zisťujem 🙂

anelisa
3. jan 2012

ahojte 🙂 mam podozrenie, ze mala ma z vkladaciek flip stay dry cervenu ritku. Chcem jej skusit davat na chvilu len stvorce a potrebovala by som vediet, ci je v pohode davat teraz v zime na von do kocika stvorce. Doteraz som jej vzdy davala na von prave flip stay dry, aby nebola v mokrom. Dakujem

etuska
3. jan 2012

@iron
u nas je to podobne.Simon je dost narocny na latkovanie,lebo denne ma spinave aj 2 plienky-vtedy ani separacka nepomaha.A zubov uz ma cca 16.Este najnormalnejsiu stolicu mal ked mal cca 6-7mes. ked sme zacali s prikrmami

iron
3. jan 2012

@anelisa ja davam aj stvorce....len castejsie prebaluj 😉 ale pouzivam bambusove, alebo skus nohavickove plienky, tie su aj prakticke. Teda ja mam skusenosti, ze ked niekde idem, beriem nohavickovu aj do tasky, lebo ked mam len stvorec a pokaka sa mi, tak su aj vrchne gate okakane, pri nohavickovych to drzi pekne v nich a gate pouzijem dalej.......
ja vlastne davam piate cez deviate...vyrobcovia by mali zo mna radost 😀

anelisa
3. jan 2012

@iron a ked som s nou 2-3 hodiny v zime vonku a nemam ju ako prebalit? Mozem prihodit k stvorcu nejaku bmb vkladacku kvoli savosti to je mi jasne, ale bojim sa toho, ci jej nebude zima, ked bude tak dlho v mokrom.

iron
3. jan 2012

@anelisa hm,....tak potom tu stay dry vrstvu skus prekryt nejakym tenkym bambusom aby pokozka nebola v kontakte s nou, ale aby odvadzala....
alebo flis daj k pokozke...existuje vkladacky z jednej strany flis a z druhej strany bambus...nieco take by som skusila.....

euka210
3. jan 2012

ahojte, potrebovala by som poradit, alebo aspon utesit...mame 4m. a uspesne latkujeme od 3t. No maly ma asi citlivu pokozku, ku koznej chodime od 3t. ako na klavir, uz nas aj pozna 🙂) Povedala, ze bude exemik. Lebo sme mali novorodenecke akne, potom seboroicky exem, co mame v podstate stale,no nie su to len supinky na hlave, ale aj inde. Teraz mame nejaky exem v plienkovej oblasti, hoci ritka je krasna. Vlhcene obrusky zakazala, tak umyvame vodou, co pri 7,5kg nie je ziadna sranda 🙂) ale da sa. Dala nam krem a aj Imazol, no bolo to lepsie ked sme u svokrovcom pouzivali pampersky. Tak na noc sme dali pampersku a cez den latkove...evidentne vlhko mu to zhorsovalo. Sty dry mam len 3 plienky. Dnes sme boli a mame na 2t. prejst na jadnorazovky, aby nemal vlhko a sa to vyliecilo. Bojim sa, ze ked prejdeme potom naspet na latkove, ze sa mu to obnovi....a ja mam latkove tak rada a nechcela by som, aby musel byt v tych nezdravych jednorazovkach :((

tinika
3. jan 2012

@larosa mala som program na bavlnu, počitala som cca vahu a bolo v poho, ventilator bol zapnuty aj dvere pootvorene a ty kokos mne by za hodku nevysusilo, tak som asi zlu susicku kupila :((( a otačky neviem zatial zisit kde sa nastavauju ani nikde vysvietene, to sama pračka si nastavuje podla programu asi. ano aj plienky susim a bambusove dosusujem potom este troska na radiatore

janulkan
3. jan 2012

@anelisa neviem kolko ti cika mala, ale ja pouzivam na von okrem Flipky stay-dry aj nohavickovu BL a pohode, nemala som pocit ze by je malemu zima alebo ze by mal po prichode domov studenu ritku, dokonca mam pocit ze je to teplejsie kedze je to o dost hrubsia plienocka a ma na ritke veeela vrstiev 😀

katka888
3. jan 2012

@anelisa
ja davam ondrejkovi bambusvu plienku easyfit od tots bots alebo anavy easy , obe maju bambus zvnutra / pri styku s pokozkou / a su AIO. bambus ma dobru savost, nie je na dotyk tak mokry ako stvorec
ked aj napiska, napiska teple a ma to na tele, cize ta latka tak rychlo "nevychladne" a je aj naobliekany, cize to mokro tak skoro nezostudeni. podstatne ale je ze najma pri easyfit mam pocit, ze aj ked tam nema stay dry, tak taplienocka nie je na dotyk taka mokra...
skusala si napriklad do stvorca davat nejaku separacku celulozovu? ci aj na nu reaguje, alebo aj nereaguje na nu pokozka, ci trosku nenapomoze pocitu sucha?

tinika
3. jan 2012

@euka210 super, novorodenecky ekzem sme mali aj my, starsi mal do roka velmi suchu pokozku a raz za čas ma take červene suche fleky, ten mladsi mal ovela horsie po celej tvari vyrazky aj pod krkom a na čele brutal sa lupal ale pomohla nam mast, dufam, ze to nebude take vazne ale plienky zatial v pohode, drzim prsty nech sa vam to nevrati a mozte latkovat, ja uz by som tiez nechcela sa vratit k jednorazovkam, hoci sa priznam ze občas ked uz nemam latkovku alebo ideme niekam mimo dam aj jednorazovku

zuzanamolnarova
3. jan 2012

@anelisa ahoj aj ja dávam na prechádzky štvorcové z bambusu a ešte bambusové vkladačky navyše kvôli lepšej savosti. ako hovoria baby vyššie tá látka tak rýchlo nevychladne nakoľko je malinká teplo naobliekaná 🙂 Nikdy nemáme riťku chladnú radšej naopak - aj napriek pocikanej plienke 🙂

taanak
3. jan 2012

@zfidorka plienku som netestovala, ale zobrala som si z toho materialu vkladacku ta je fajn

tinika
3. jan 2012

čo to za novinky :D uz vidim ze mate obchodiky :D