Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

keziah
24. júl 2012

@marta222 heh, ono kazdej mamicke asi sedi nieco ine... preto je tazko univerzalne poradit
ja mam napr. velmi rada little lamb kapsovky a bum genius kapsovky. wonderoo vyraba hiphip baby! a maju ich napr tu: http://www.latkoveplienky.sk/vyhladavanie/hlada...
ale na tvojom mieste by som prvych par kapsoviek skusila kupit z druhej ruky napr. tu v bazare, tak pomerne lacno zistis, co vam sedi a potom uz dokupis nove plienocky

sonkab
24. júl 2012

@anelisa uz ti asi baby odpisali, ale pre istotu pridam svoju skusenost s latkovanim pri mori. Ono velmi zalezi, kam ides. My sme boli minule leto v Grecku, brala som stvorce a flipky + prefold na noc. No a pouzila som ich asi raz a potom som letela kupovat pampersky. V grecku je velmi vlhko a obycajne komunistické stvorce mi neuschli ani za 1 den !

handricky
24. júl 2012

@marta222 tie linky, co si uviedla, tak v tych shopoch maju vsetky tie plienky, co som popisala. inak si mozes pozriet aj tu na MK sekciu pro/shopy, je tam kopec dalsich shopov, co maju plienocky. ale je fakt treba vyskusat, su mamicky co viac frcia na AIO a kapsovkach, to znamena ze pod zadok podsuvas plienku v jednom kuse, ked je velmi zdrhajuce dieta 🙂

anelisa
24. júl 2012

@labutka @sonkab dakujem, ideme do Bulharska, neviem ako je to tam s vlhkostou 😕 Od 6 t robime bkm, takze pokakane plienky mala nemava, v poslednej dobe nemava ani vela pocikanych plienok - vacsinou 1-3 ks, max. 4. Preto rozmyslam, ze mozno nejakych 7 stvorcov by mi stacilo na tocenie. Ale davam ju dost casto cikat a neviem ci sa mi bude darit tak casto davat aj na dovolenke.
A ked som uz pri tejto teme......nemate tip na nejaky mensi serblik na cesty? okrem toho klasickeho cestovneho, do ktoreho sa davaju tie save sacky. Ten nechcem kupovat, lebo tie sacky su dost drahe a ona si velakrat len cvrkne, takze by mi bolo luto vyhodit to a aj by sa nam to dost predrazilo.

labutka
24. júl 2012

@anelisa s bulharskom neporadim, tam sme neboli.
Ja berem na cesty klasicky cinsky nocnik, pre starsieho sme ho pouzivali tusim este teraz v zime. 😅😎 No a ked cestujes takto v lete, ja nevidim problem dat male dieta cikat na parkovisku do travy, samozrejme (v ramci uchylov) diskretne.

sonkab
24. júl 2012

@anelisa s bulharskom nemam ani ja skusenost, ale suhlasim s labutkou co sa tyka cikania vonku. Ja maleho nechavam na plazi holeho, iba ak ideme do bazena, davam plavky. S uchylmi sme sa zatial este nestretli, ani s pohorsenim, ze maly je bez plavok 🙂 a to mu aj obcas usla cika na plazi 🙂

majka1981
24. júl 2012

@anelisa kukni toto, http://www.tchibo.cz/Cestovni-miska-na-krmivo-s... mozes to pouzit ako nocnik - das vycikat v klbku a zatvoris a vylejes ked budes mat dobru moznost. v teme bkm nieco podobne pouzivaju baby od Tescoma 😉 .

ikuza
24. júl 2012

@majka1981 zrejme od Tescoma je to trosku drahsie, ze? Ako vyzera ta miska od Tescoma, je skladacia? Dik

nenocka
24. júl 2012

Dievčence, nemáte niektorá skúsenosť s dezinfekčným prostriedkom Denk mit z DM-ky - dal by sa použiť na plienky?

majka1981
24. júl 2012

@ikuza cenove je to asi podobne, od Tescoma je tiez skladacia 😉

rolla20
24. júl 2012

@keziah prosim ta akej frby mas tie little lamb kapsovky?? mam dilemu, ci kupit bielu alebo zelenkavu

ikuza
24. júl 2012

@zfidorka kde kupim tie navleky? Dik

susul
24. júl 2012

@nenocka a ake ma zlozenie ta dezinfekcia z dm?

ianitka
24. júl 2012

@nenocka ktory myslis?
Ja mam dezinfekcnu avivaz DM - tu som prave kvoli tomu, ze je to avivaz neskusala pouzit a potom prasok DM ultrasensitive, ale ten asi prioritne dezinfekcny nie je

handricky
24. júl 2012

@dzankamizu zalezi ci chces aj v noci prebalovat alebo vystacis s jednou. niektore mamicky v noci prebalia, aby nebol v spinavom. ine radsej nie, aby sa nezobudilo dieta. a zalezi aku kupis a ako dlho bude schnut. niektore mamicky hned rano preperu aby bola do vecera, prip. do dalsieho vecera sucha. treba hladat taku, ktora sa da co najviac rozlozit (napr.. odnimatelna vkladacia/sacia vrstva alebo sacia vrstva je prisita len z jednej strany) kvoli schnutiu.. takze neviem kolko ks. 2-4 ks. ja mam 3. treba kupit 1-2 ks, potom dokupis (hlavne treba vyskusat strih, aby sadol), netreba hned kupit vela ks naraz.

zfidorka
24. júl 2012

@ikuza v e-shopoch 😉

zfidorka
24. júl 2012

@dzankamizu ked peries kazdy 3. den a davala by si 2 plienky na noc, tak budes potrebovat 8 ks nocnych, najlepsie su nohavickove - anavy nocna, tots bots stretch, bambi roxy, v pripade potreby dovypchate posledne 2 znacky savou vkladackou, napr. baby idea prefold... navrch vrchne nohavicky, bud pul, alebo super su natahovacie vlniaky, napr. baby idea...

keziah
25. júl 2012

@rolla20 neporadim moc, mam fialovu (kupila som z druhej ruky) a modru. Osobne az tak bielu nemusim, pripomina mi to papierovu plienku.

anelisa
25. júl 2012

@labutka @sonkab @majka1981 mala sa uz nechce nechat drzat nad miskou (pouzivali sme misku na slahanie z kauflandu), chce sediet na nocniku. Takze ani s drzanim nad travickou by som u nej nepochodila 😝 Okrem toho jej trva niekedy aj 10 minut, kym sa vykaka (nema pravidelnu frekvenciu kakania - niekedy kaka aj 5x za den) a to by som ju aj tak nezvladla drzat (ma cca 11 kg). Zatial vsade vlacime so sebou serblik, doteraz nebol problem, ale kupili sme kocik na dovolenku, kde sa nam do sietky tento serblik nezmesti, preto hladam nieco mensie na cesty. Asi bude najlepsie ist osobne vyskusat do obchodu, ci tam nejaky narvem 😅
Maji, inak mame takuto misku http://www.tupperware.sk/xchg/cz-sk/hs.xsl/830.... to je do dost podobne ako si dala link Ty, takze aj to by sa dalo pouzit, keby mala spolupracovala..........

nenocka
25. júl 2012

@ianitka myslím, že to je táto http://www.codecheck.info/waschen_reinigen/wasc...
@susul a tu je zloženie Aqua , Didecyldimonium chlorid , TRIDECETH-8 , Hexylsalicylate, tetrahydrolinalool, CI 61585

lu2112
25. júl 2012

@rolla20 ja ma LL capsovky a ta zelena je uzasna 😀

rolla20
25. júl 2012

@lu2112 jeeej, dakujem, skoda ze vsade su obrazky, len farba a nie cela plienka. jedine sa anglickej, ci akej stranke som nasla vsetky farby ako tie plienky cele vyzeraju a naozaj sa mi najviac pozdavala ta zelena, ale mala biele patentky 🙂 no neva, takze nakoniec objednam na zaciatok jednu zelenu a podla spokojnosti uvidim kolko kupim dalsich.
@keziah tiez som toho nazoru, ze by mi pripadala ako jednorazovka, skor som sa priklanala na tu zelenu, ale som vahala, ci bude pekna, bo niekedy tie obrazky farebne skresluju

majka1981
25. júl 2012

@anelisa to travicky ste fakt este necikali? neskusis to radsej? lebo to potrva dost dlho, kym bude moct "sama" cikat do travy a bola by skoda ju tak dlho nahat v plienke alebo nosit vsade serblik 😀 . skus ju obkecat von 🙂
ten link z tupperware - poznam ju, ta sa mi zda dost velka 22 cm, aj par cm uspori miesto v ruksaku ;).

labutka
25. júl 2012

@anelisa tvarovo maly nocnik je od Beco, najdes aj na latkovky.sk , a je biologicky odburatelny 😢😎

ianitka
25. júl 2012

@anelisa presne na tu misku som vcera myslela - ze ju mam kdesi zalozenu - aj velku aj malu....

ianitka
25. júl 2012

@nenocka ja ju mam tiez - a na slovenskej nalepke - je uvedene "dezinfekcny avivazny prostriedok" - tak su ju neskusala pouzit

anelisa
25. júl 2012

@majka1981 vyskusam, ci si to nerozmyslela 🙂 ale do travicky som sa chystala davat az ked mi bude vediet povedat (alebo aspon naznacit), ze chce cikat, to zatial nevie, teraz ju davam len tak odhadom. A este sa musim priznat, ze mi je pohodlnejsie pri jej kilach a temperamente posadit ju na nocnik, ona sa tam aj pekne prebavi a oddychneme si pritom obidve 😅
@labutka beco vyzera super, pozerala som rozmery a vychadza mi, ze asi 18 cm ma na vysku aj s opierkou. Moze byt? Nasa opierka ma 23 cm, takze ak by to bolo tych 18 asi by som ho vedela strcit do kocika 😎

A este otazka..........kam ste vylievali obsah serblika na plazi? 😕

zfidorka
25. júl 2012

@majka1981 moja sa do travy nevycika, len do nocnika, takze ked idem vonku dlhsie, tak s nocnikom, ked len na kratko, tak to vydrzi domov... skusala som to viackrat, nikdy som ju ale nenutila, dokonca aj ked si na chate sama cupla ze ide cikat, tak hovori ze nic nejde, doniesla som nocnik a vycikala sa... podla mna to musi prist casom...

majka1981
25. júl 2012

@zfidorka sranda 😀 , moj syn zase odmieta nocnik, iba ak tak na wecko alebo v klbku alebo niekedy uz po stojacky 🙂

loralo
25. júl 2012

@zfidorka a ostatne, uz to tu urcite bolo rozoberane, ale necitam vsetko, tak sa chcem spytat, ci mozem AIO a vrchne nohavicky pull oprat na 60, ako je na stitku a praci gel pouzivam Ecover. dakujem 🙂