Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

ivanka.7
7. apr 2013

@majamat poznam, Elianka sice nemala reflux (vdaka Bohu za to), ale nosili sme ju stale. Manzel si ju pravidelne braval 23-03,00 a nosil mi ju vtedy len na kojenie, aby som sa aspon trochu vyspala a ja som ju zas mavala 03-09,00, aby zas on potom vedel fungovat. Nastastie mame firmu, tak si mohol dovolit takyto posunuty rezim. Casto v noci s nou na rukach odpovedal na maily :D a ja som sa snazila spavat s nou vzdy ked spala ona, ale tie jej 10-minutove spanky na rukach cez den neboli bohvieco :D nastastie po tych 3 mesiacoch to ustalo, aspon zacala vecer (okolo polnoci) zaspavat tak, ze sme sa aj my trochu vyspali.
Preto sme na nocne latkovanie nabehli neskor. Cez den som ju latkovala od 4t, ale kedze v noci ju mal hlavne manzel a na latkovanie sa este necitil, tak to sme zacali neskor, ked prestala v noci kakat, aby nemusel on prebalovat.

majamat
7. apr 2013

@ivanka.7 mne mala nastastie v noci spala obstojne. vecer bola uz unavena a dokazala zapsat aj na gauci, ale tak neskor a cez den rovnako ako vy. len sa nosila, spala po 10 min. za cely den naspala niekedy len 1 hod. a stale plakala a plakala. tiez sa to zacalo zlepsovat od toho 3m., ale z refluxom sme sa stale trapili.ked sa zacala prikrmovat, bolo lepsie, ale ona grckala aj vodu, ci cajik. takze aj to a aj mlieko som jej musela zahustovat. preto som aj odsavala mlieko a preto som sa v noci moc nevyspala, aj ked mala spala dobre. no nastastie to netrva dlhodobo a vsetko sa to pomaly zlepsovalo a teraz je fajn. len stale je zurivec. to jej ostalo. od narodenia sa zachadzala od placu, potom amoky a teraz nastastie len zuri koli kazdej blbosti, namiesto toho,a by povedala, co chce.

tiddy111
7. apr 2013

@majamat mám jednoveľkostné. Malý rýchlo rastie a nechcela som kupovať stále nové. Vrchné nohavičky od nich nemám, používam Little Lamb PUL-ky alebo vlniaky. Ani ja som nepostrehla, že by sa niekto na ne sťažoval, každý kto ich má ich chváli. A navyše je to slovenský výrobca. ANAVY sú podľa mňa zbytočne drahé.

lenkove
7. apr 2013

ja mam bambyroxi jednovelkostne kapsovky. Su skvele, ale trosku velke pre moju 4 kg dcerusu, hlavne okolo noziciek...
z puliek sa mi najviac pacia Bum genius Flip. na novosklad davam 70x70 a je to ok, vacsie su uz moc velke podla mna.. ale od takeho tretieho mesiaca zase vyuzijem hlavne 80x80...

anelisa
7. apr 2013

Ahojte 🙂 uz nemam prehlad v plienkovych novinkach, prisla som si teda pre radu sem 🙂 ktore jednovelkostne pulky (na patentky) su podla vas najlepsie? Mali sme BG flip - z 3 ks sa mi na 2 zacalo parat okolo patentiek a nakoniec aj vypadli, tiez sa mi zda, ze napriek ukazkovej udrzbe, zacali prevlhat, takze tie uz nechcem. Inak sme mali len blueberry, tie su zatial ok, ale boli menej pouzivane ako BG, takze zatial su tieto moje favoritky. Prvorodena je uz bez plienky, ale potrebujem dokupit pre mimco nieco dobre 🙂

anelisa
7. apr 2013

Ake mate skusenosti s pulkami bambi roxy? Vyzeraju celkom sympaticky 🙂

dasiacik
7. apr 2013

Ahojte kočky.Absolútne sa v tom nevyznám,ale chcela by som vyskúšať tie kapsové plienočky.Sú podľa vás dobré?A ako to vlastne funguje?Keď tam dám tú vložku a bábo sa mi pociká,tak tú vložku vyberiem a dám oprať,a plienku môžem ďalej používať s novou suchou vložkou? 😕 A čo keď sa pokaká?Mám to dať hneď oprať asi,či nie?Poraďte mi,prosím!Ďakujem.

mary939
7. apr 2013

aka je plienka ANAVY nocna bambusova XL?

handricky
7. apr 2013

@dasiacik o kapsovkach mas vsetko TU. https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...
kapsovka je fajn vec, ale urcite nerobit celu vybavu z kapsoviek. a hlavne si vsimat, ake save jadro tam je.. niekde je ku kapsovke len 3 vsrtvova mikrovlkanova vkladacka (coz ti vydrzi tak na 3 mes) a niekde mas aj savejsie materialy a viac vsrtiev.
kedze vkladacka je vlozena pod vrchnou vrstvou, tak pocurana bude aj ta vrchna. nestaci vybrat len tu vkladacku, treba oprat cele gate. to ako ked mas pampersku a vystrihla by si odtial to sacie jadro - nahradila nejakou vatou a chcela pouzit znova. proste mas pocuranu aj tu dotykovu vrstvu (ludovo povedane). pozri aj ostatne typy plienok - clanky u mna profile (vrchne nohavicky, AIO - vsetko v jednom, SIO - snap in one - vsetko v dvoch) a pod.. urcite ta oslovia aj ine systemy.

dasiacik
7. apr 2013

@handricky
A ty by si mi čo poradila na prvý krát na vyskúšanie?

dasiacik
7. apr 2013

@handricky
Pozerám ten systém "vśetko v jednom".Nieje to lepšie?Tam sa nemusí prať celá tá plienočka,ale len to ocikané vnútro,však?

handricky
7. apr 2013

@dasiacik system vsetko v jednom - all in one je plienka, ktora je zosita z jedneho kusu. neda sa teda oddelit vnutro od nohaviviek. tuto zase peries celu. cize kapsovku a AIO peries vzdy celu. ak nechces prat zakazdym vrchne, tak mozes vyskusat system SIO - snap in one alebo AI2 - all in two. teda vkladacka je samostatna (pripina sa do vrchnych) a ked je ocikana, peries iba vkladacku. Viac tu: https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric.... Alebo mat vrchne a do toho mozes davat klasicke bavlnene plienky, alebo nejake save vkladacky. Tu tiez peries iba tu saciu vrstvu a gatky pouzivas dalej, az kym nie su spinave. https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric.... Vacsina mamiciek zacina latkovat takto: 2-4 ks vrcnych nohaviciek, do toho kalsicke bavlnene plienky (aj nase socikovske) , prip. nejake vladacky na zvysenie savosti. 1 ks kapsovka, 1 ks AIO alebo SIO. Oskusas a uvidis, z ktoreho systemu potom dokupis.. hlavne treba skusat, kazdej mamicke vyhovuje nieco ine.

behulka
7. apr 2013

@majamat na mini babatku su 80x80 obrovske, no casom zase tie 70x70 nebudu na novosklad stacit, ak bude kamaratka skladat. Vsetky sa vsak po oprani zrazaju - o cca 10-15%.
Špeci nocne plienky mi pridu predrazene - staci klasika nohavickova s dobrou bambus. vkladackou.

susannah
8. apr 2013

Ahojte, cez vikend som prvykrat vyskusala prat s mydlovymi orechmi! Vvydrzali mi len dve prania a praskli, ale to mi az tak nevadi. Skor by som sa chcela opytat, ci nerobim nieco zle, lebo som na vrecusko nakvapkala aj 100% etericky olej - cca 5 kvapiek, ale po vyprati bielizen vobec nevonala. Neviete mi poradit, cim to moze byt?

diapozitiv01
8. apr 2013

Ahojte, nappy week sa blizi, nechysta sa tu niekto spravit hromadnu objednavku plienok z UK? konkretne napr. tots bots bamboozle stretch???

handricky
8. apr 2013

@susannah ja som s orechmi prala par krat, ale ked som kupovala uz boli prasknute🙂 neviem ci origos tak vyzeraju, ale od slova mydlove som myslela, ze budu penit a nepenili🙂 no proste ma nejako neohurili..

shopvick
8. apr 2013

Pekný večer prajem, určite viete, že od 15 apríla bude prebiehať Týždeň skutočných plienok a v našom obchodíku pripravujeme akcie. Ak chcete byť o nich informované medzi prvými, tak sa stačí prihlásiť na http://www.facebook.com/Latkujeme

lenusskaa
8. apr 2013

@anelisa nam akurat minuly tyzden prisli PULky Bambi Roxy jablckove so zapinanim na patentky, 100% spokojnost 🙂 rozmerovo mi pridu ako blueberry coveralls, akurat maju zaklapky aj spredu aj zozadu ako bg flip.. pouzivame hlavne na noc na nohavickovu

anelisa
8. apr 2013

@lenusskaa dakujem za info, tiez som obzerala tie jablckove, velmi sa mi pacia 😵

handricky
9. apr 2013

Nove Minky kapsovky

susannah
9. apr 2013

@handricky dakujem! ved prave, ja som tiez niekolkokrat skontrolovala pracku pocas prania a ziadna pena, tak neviem, v com bol problem :(

leonna
9. apr 2013

ahojte holky. chcem sa spytat ci periete plienky aj s inymi vecami alebo len samostatne. dakujem

lenkove
9. apr 2013

@leonna ja s inymi vecami... iba plienky by som prala tak tretinu pracky 🤐

evening_star
9. apr 2013

@leonna Ja ich periem samostatne, skladujem nasucho v uzatvárateľnom vedre z baumaxu, a periem tak každý tretí deň. Dalo by sa aj s inými vecami, ale to by som asi najskôr hodila len plienky na predpierku a potom dohodila ostatné veci, ale to sa mi zdá zložitejšie.

leonna
9. apr 2013

@lenkove Ved prave, ze sa mi to zda zbytocne len plienky samostatne, kedze ich nie je az tak vela....

lenkove
9. apr 2013

@leonna ja skladujem namokro, kazdu kakanicu vyperiem rucne, mokre dam do vedra... cikanice vyperiem na 60-tke dlhy program, prip. 90 som uz tiez davala.. pouzivam persil sensitive gel a ziadnu avivaz.

mary939
9. apr 2013

@susannah ja som prala v mydlovych orechoch, ale po case som presla na perkarbonat sodny. Mydlove orechy mi ostali pre druhe babo (zo zciatku budem urcite pouzivat, je setrny k pokozke), ale nebieli, plienky mi po nom zasli.

mary939
9. apr 2013

potrebujem poradit nejaku dobru nohavickovu plienku pre rocne babo (teda vacsiu) na noc, ktora je poriadne sava...

ivanka.7
9. apr 2013

@mary939 tots bamboozle stretch alebo bambi roxy a dovypchat nejakym bambusovym prefoldom 🙂

naveen
9. apr 2013

ahojte, prisla som si po radu, aku all in one alebo kapsovku by ste mi doporucili pre 10 mesacne babano na cvicenie? nejaku tenku, aby sa vedela hybat, ale zase aby sa do nej aj zmestila, je celkom baculata .. vdaka 🙂 🙂