Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

olinka6226
12. nov 2008

ja uz tiez vratane itti bitti to mam za cca 400euro ale este planujem nove vlnaky od loveybums, ale tie budu vo velkoobchode az v decembri, tak ratam ze pridu tak koncom januara.

bihan
12. nov 2008

Oli, tie vlnené Pul-up-ky? som ich práve pozerala, keď som hľadala ceny 😀 Na noc by sa hodili, ale to by som sa musela zbaviť mojich Crepiek a to teda ee 😝 a prídu mi celkom tenké... už si ich držala v ruke?

quika
12. nov 2008

tak ja mam plienky za cca 10tis. 😕 a realne netusim co na nich bolo take drahe - stale mam pocit ze nemam nijaku poriadnu plienku 😀 nastastie cast som si nechala preplatit v ramci darcekov k roznym sviatkom, takze ma to realne nestalo az tolko. za hnusky sme zatial zaplatili okolo 800sk, takze by mi mali plienky coskoro zacat "zarabat", ale to nebude len tak kedze mam zase nakupovaciu maniu. a stale sa utesujem ze teraz si spravim super plienkovu vybavicku a pri dalsich detoch uz budem len setrit peniaze, ale ako sa poznam, nakupovat budem aj potom. akurat ja mam este dalsiu drahu maniu - vyroba dokonalej plienky 😅

olinka6226
12. nov 2008

nieeee. strasne sa mi pacia, ale nie su v wholesale 😠 ale take tenke ako jersey nebdu. crepky sa mi nedostali ani do ruky. dlhodobo nie su pre velkoobchod dostupne.

no nam sa uz splatili pred cca 5-6 mesiacmi a to som uz zaratala aj tie, co planjem kupit 😀

crysmile
12. nov 2008

pozeram ze som vas nejako nainfikovala na hamburgery.. 😀
no dufam ze to bude aj dobra plienka.. no dufam ze lepsia ako bamboo extra, lebo tie mame a nic moc, nevyhovuje nam... hlavna vec ze mam troje.. 😖

verulka
12. nov 2008

crys, si moj clovek 😀 ja Be rada vyuzivam normalne na von 😉 hamburgery su uplne super. Ja mam 4ks, takze 2 na noc...nedam na ne dopustit 😉
jo ja som sa k plienkam dostala az prednedavnom a u nas tedy stvorce nehrozili (to som si uzila pru dcere 😝 ) najprv som kupil 3ks BL a hned som pochopila ktorym smerom sa uberat 😀 potrebujem proste ultra save a velkost L 😀 moj krpec ma take stehienka,hmmmm, po mamicke 😀
inak teraz v pia ideme do prahy a moj muz ma nahovara, aby sme vzali latkovky 😕 z etam snad poperieme...jemu je luto ronvej prdky, ked je v jednorazovkach..hlavne, ked ju vidi po takom 3dnovom pouzivani len pampersiek 😝

quika
12. nov 2008

verulka ja som si uzila pranie na cestach a nie je to az taky problem ako by sa zdalo. ale nemala som k tomu 4 deti, iba jedno 😉 do 3 dni sa da zobrat kybel a oprat az doma ak mas dost plienok (alebo aspon na prestriedanie), ale to treba mat miesto v aute, to asi pri vasej rodinke nehrozi ☹ a tiez je rozdiel co mas k dispozicii. rucne vyzmykane nohavickove plienky schnu dllllho, rataj tak 2nasobny cas. v lete na slnku to slo, teraz by bolo treba velky radiator. na pomalyschnuce plienky som si bez odstredivky netrufla, pouzivala som iba viacvrstvaky, vlozky, stvorce, HD pastelku, flanelky. najlepsie sa osvedcili bambusove stvorce ako vlozky, vela saju, rychlo schnu. "prala" som tak ze som do kybla napustila vodu s MioFreshom, smarila do toho plienky a dalsie den rano vybrala ciste, stacilo vyplachat. je to fakt ucinne, zmizli mi aj starsie flaky. a hlavne nezabudnut dlhy spagat 😀

verulka
12. nov 2008

quika, no ja ficim hlavne na bambuskach vseho druhu..HD len na doma, lebo nie je problem ho prebalit...len ideme na fat "chodiaci" vylet- cize cely den mimo miesta, kde budeme byvat a to je 1iz byt..cize je to asi nerealizovatelne 😔 to pranie by problme nebolo ale skor to susenie a prevoz..bude to musiet prezit..i ked na zimnu lyzovacku latkovky aspon na striedacku beriem..mozno aj teraz- aspon na noc a na vecer by bol v latke, nech ritka aspon trochu dycha..no uvidim ako sa zmestime do auta a rozhodnem sa 😉 dik z askusenost

bihan
13. nov 2008

Verul, tak mne sa teda látkovky pri cestovaní používať nechcelo, ale to sme nemali vlastné auto.. aj tak som ich so sebou trepala v kufri v lietadle a bez tých vákuových vakov by mi zabrali asi polku kufra 😅
No a keď si hovorila o tých stehienkach... ja som nechápala, čo furt všetci mali, keď hovorili, že Sári je dobre živená a že je to také malé bucľaté mimino a keď som videla videá, tak som neverila vlastným očiam 😅 No malé Bibendum 😀 Teraz je to také normálne mimčo.. ani chudá, ani bucľatá, takže my máme L tiež od pol roka, nosí ich stále a ešte dlllllho bude 😉

Oli, ja myslím, že u LVB si o nič neprišla 😅 Jerseyky sú výnimočné tým "trikotom", či čo je to za materiál. Keď som ich mala prvýkrát v ruke, tak som si myslela, že sa pomýlili a poslali mi niečo iné 😅 😀 Crepe sú viac "obyčajné", ale na tie naťahovačky som zvedavá 😵

Kočky, hodila som jednu foto, ako to u nás občas vyzerá, keď prebaľuje papa 😀 Jemu to príde fakt strááášne zložité, tak mu to vyždy pekne po vrstvách pripravím, on to má len zapnúť...a raz mu malá plienky rozhádzala a takto to dopadlo 😀 https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

olinka6226
13. nov 2008

dobre ranko. co sa tyka cestovania do zahranicia, tak ja teda netaham latkovky. idem na 3 dni do londyna a to aby som len cely kufor plienok tahala a naspat mokre fuj. takze hoci mi je maleho luto, na tuto prilezitost vyuzijem jednorazky.

bihan ved ked ich dostanem tie natahovacie do ruky dam ti vediet ake su. inak daj vediet ci ti teda mam zobrat tu jednu itti bittku. dnes alebo zajtra by som ich objednala. aby stihli prist k braskovi domov ked tam ideme buduci piatok.

no a co sa tyka tatinka, tak nas neprebaluje vobec... neprebaloval ani s jednorazkami, cize ziadny rozdiel. avsak mojej mame sa raz podarilo dat 2 vrchne gate na plienku 😀 😀 😀 a to mal maly uz okolo roka 😀 asi bola zamyslena ked ho prebalovala 😀

bambusko
13. nov 2008

bihan, krasne 😀

to tu vyzeram, ze som vyhodila najviac za plienky a pritom sa nemozem vyhovarat, ze budu pre dalsie? hanba mi. inak ja neznasam nakupovanie, som cela stastna, ze mame doma net a vecsinu veci nakupujem na nete. moju mamu uz ide vychytit, ked sa opyta dievcat: to odkial mate? odpoved zakazdym rovnaka - z internetu 🙂 aj vianocne darceky uz mam skoro vsetky 😅 mame som kupila krasny sveter zo 100% vlny, taky jemny, vzor modre kolieska, bol za super cenu. a ked mi dosiel, hadajte co ma napadlo ako prve? to by boli krasne vlniaky pre mareka 😀 takze ak nebude spokojna... striham.

dievcata, buduci utorok ideme s dievcatami na tanecny do mesta, mozem zbehnut pozriet do toho sekaca na vlnene svetre, ak chcete napiste mi do ip, poslala by som postou. minule ich mali dost, mohla som si vyberat, akurat farby take tmavsie - modre, zelene, sive.

olinka6226
13. nov 2008

inak baby co chcete sckockoony budem ich mat tento vikend za uvadzaciu cenu 700sk.

olinka6226
13. nov 2008

ako viem ze sa na v bavlnce nechytam, ale kedze moja nakupna je vyssia ako ich predajna 😠 sa moc nepohnem.

bihan
13. nov 2008

Oli, ja som ich už objednala, Crys je zo Zvolena, tak sme to vzali jedným šupom 😉

Bambu, ale ty máš možno plienuše, čo sa potom dajú predať 😉 Tie moje jednoveľkostné kapsy (teda hlavne BG) vyzerajú po pol roku dosť jazdené, takže tie by som už nepredala.. vlňáky zrejme tiež nie, lebo tie Crepky mám zafarbené vnútri "na žlto" a vôbec to neide dolu 😠, takže jediné, čo by mi ostalo relatívne na predaj, je SWB kapsa (a tú ešte určite zhumplujeme do 2r), možno Jersey vlna, jadrá do Liosiek a bambusové štvorce, ale hovorím, ešte netuším, ako budú vyzerať na konci plienkovania, takže možno nič nebude ani na druhé, nieto ešte na predaj 😝

Ozaj, chcem sa opýtať, aj vám šednú veci z mikrovlákna? Prírodné vlákna majú stále rovnakú farbu, ale mikrovlákno a suché zipsy šednú po pár praniach.. používam eko prášok a soľ, suším na slnku, keď sa dá a furt je to rovnaké 😲

olinka6226
13. nov 2008

bihan ja neriesim ci sedne nesedne... je to ciste??? je... to moja mama furt frfle ake mam zasednute pradlo. no a nie je mi to na tych plienkach a uterakoch jedno???

bambusko
13. nov 2008

nase plienky su zatial ako nove 🙂 okrem zmolkov na flanelovych a viacvrstvove popolini trochu zazltili, ale este som ich neprala na 90st. ale ktovie ako budu vyzerat o rok 😨

lenki33
13. nov 2008

tak ja som do plienok zatial dala cca 4tis SKK
absolvovali sme 2 dovolenky len s latkovymi plienkami aj vsetky kratsie niekolkodnove vylety, a nebol to nikdy problem
okrem toho ja uz mam na pampersky fakt alergiu a ked si predstavim ze ho mam zabalit do igelitu a este dat potom do satky, kde je najviac teplo prave v tej plienkovej oblasti 😝 no otras

verulka
13. nov 2008

ja vezmem na noc hamburgery a na vecer par plienok, inak musi prezit v jednorazovkach..ja to fakt nemam ako zmaknut.
bambu, vsak to ani ja uz dalsie nebudem mat (pevne verim) takze po Ronovi to bud odlozim alebo sa pokusim aspon cast predat ...ale to je este daleko 😉
bihan, pekne prebaluje tatinko 😀 moj muz to zvalda super, az sa divim..ale ak si nie je isty, opyta sa ajky- to je buduca latkarka a nosicka ako vysita 😀 ta sa tesi z kazdeho balika, co dojde snad viac ako ja 😀 aj prebalovat zvlada vcelku fajn, len ronje trosku zivy, tak niekedy nezapne plenu dost pevno
bihan, moji obaja chalani bli do roka veliky, ale teraz su vyzle, takze ja to vobec neriesim..vsak to je vyhoda, ze som nakupila rovno velkost plienok, ktora porastie az do oducenia..inak moji deti su v tomto sikovne- okolo 1,5r boli vsetci bez plienok 😵

angelik
13. nov 2008

bihan, krasna fotka 😀
tak ja som s latkovkami stale v rozbehu... necele 2 mesiace, co sa snazim na ne prejst, a stale zistujem, co nam vyhovuje viac, co menej, a stale by som nieco dokupila
len sa chytam za hlavu a pritom rozmyslam, ci to fakt potrebujem, ktoviekolko ich mala bude este nosit...

na noc som sa este stale neodvazila dat latku, ale asi dnes vyskusam (sckoony vyschli-pulky som jej na tak dlho nechcela dat, a v noci uz nastastie toho vela nenacura)

zato kaka 3x denne, vobec nie bohvieako tvrde, takze zakazdym musim prepierat, no a teraz je chora a vdaka liekom sa to podoba na novorodeneckeprazenice- moje nervy 😠

na cesty by som asi brala jednorazovky
ked niekam ideme, tak auto mame narvane aj bezlatkoviek

olinka6226
13. nov 2008

angelik davaj jej probiotika nutrolin B ked ma antibiotika. nebude mat tie hnacky 😉 no keby ideme autom a len niekde tu tak na 2-3 dni tiez beriem latkovky, ale do lietadla to trepat nebudem.

bihan
13. nov 2008

Lenki, tak to s cenou vedieš 😀

Ozaj, Verul, keď ste boli v 1,5r odplienkovaní, to ste boli nakomplet aj na noc? Mňa doma dosť vytáčala moja mama, lebo mi stále hovorila, aby som už nekupovala nové plienky, ale učila malú na nočník a stále vyťahovala, že sme už so sestrou ako ročné mali plienky len na noc, čo sa nedeje ani pri BKM. 😠

angelik
13. nov 2008

Oli, dakujem za radu, poslem niekoho do lekarne...

bihan
13. nov 2008

A ešte kočky, čo máte šopy, vy to nenakupujete u výrobcu? To sa predsa potom musí príšerne predražiť, keď to ide cez milión sprostredkovateľov.

quika
13. nov 2008

bihan, to velmi zalezi od dietata. moja mama isla do prace ked som mala 15 mesiacov a tiez som uz vtedy bola komplet bez plienok. aj ked som strazila decka, mala som jedno ktore malo len rok aj mesiac a bolo bez plienok a spolahlivo sa pytalo, uplne bez nehod aj v noci. a zase kopa deciek toho nie je schopna podstatne neskor.

baby ja nechapem ked mate eshop a v nejakom inom to predavaju lacnejsie naz vam da dodavatel, tak preco nekupujete z toho lacnejsieho eshopu? to sa nejako nesmie alebo co? ja som v tomto uplne mimo 😕

bambusko
13. nov 2008

bihan, dievcata od 15 mesiacov uz do plienok vobec nekakali, nosili si serbel 🙂 a od 18 mesiacov mali plienku len na spanie ako poistku, obcas v noci sa este pocikali, prestali sme uplne plienkovat okolo 2 rokov

angelik, probiotika pomozu. ja to mam stale doma, teraz berie alica uz 2. balenie atb a popritom je od zaciatku davam 1x denne kapsulu biopron9, takze je vsetko ok

olinka6226
13. nov 2008

bihan zalezi od toho ci sa mi to oplati... kvoli jednym vlnakom nebudem objednavat od vyrobcu. ale niektore znacky beriem priamo od vyrobcu, lenze ked zohladnim cenu za dopravu, pripadne clo, tak ma vyjde lacnejsie ked to vezmem od dovozcu napr. v cechach lebo on berie vacsie mnozstva a mna to vyjde len o par korun drahsie na kus ako by som to brala ja (neratam postovne a poplatky za platbu atd - taky balik zo svedska stoji okolo 35 eur len postovne)

olinka6226
13. nov 2008

cize vysledok, nieco priamo od vyrobcu, nieco od dovozcu 😉 a este nieco sa neda brat priamo od vyrobcu, kedze uz ma niekto vyhradny dovoz pre sr, pripadne cr+sr. cize asi tak 🙂

bihan
13. nov 2008

Aha, jasné.. ako moje SWB, ktoré som u dovozcu kúpila za 20,5 doláča v akcii a u výrobcu stoja 28.

taanak
13. nov 2008

Tak ako Olinka, napr. mamaja ma skoro na vsetko vyhradne zastupenie aj pre SR (tak ak by ste odtial nieco chceli a nechcete platit postovne z CR, tak dajte vediet 😉 ). A povedzme si uprimne, zatial u nas nie je taka osveta, aby sa oplatilo mat vacsie zasoby. A malym nakupom sa to cele predrazuje ...

quika
13. nov 2008

tani, olinka, ked mate obchody mozno by ste vedeli odhadnut, kolko je na SK latkarok? mna by to celkom zaujimalo, ci nas je aspon 100 😀