Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

mon25
27. nov 2008

Jj su neodolatelne a to ja uz odolavam veeelmi dlho, vzdy som len vykukala co je nove a povedala si, ze vystacim s tym co mam, ale ked som zbadala IB, tak sa nedalo. A u mna uz je to bud teraz alebo nikdy 😉

bihan
27. nov 2008

Ja len dúfam, že táto je ale FAKT posledná (teda ešte stým hamburgerom, na ktorého čakám). 😝

quika
27. nov 2008

bihan, sw kapsy aj mna ocarili, len mi zase pretiekli 😠
ja som bola od zaciatku antistvorcova, IV100g som predala, to sa niekto asi potesil 😝 ale mne socikove pripadali lepsie, mam ich sice iba zopar ale som si myslela ze ich ani nepouzijem. teraz som objavila ze robia malu ritku, tak pouzivam, ale jedine vecer, inac nestihaju, a ked ich vycpem tak je zase mala ritka v cudu 😠 no tusim omrknem aj tie BG 😵

ja som prisla na to, ze ked sa mi raz nejaka plienka zapaci, vobec nemusim rozmyslat a mozem ju kupit hned. lebo tak ci tak casom neodolam a kupim ju 😀 strasne so mnou 🙄

bihan
27. nov 2008

Ja teraz využívam ešte aj tie obrázkové priesvitné štvorce, čo som kupovala ešte ako "nelátkárka" a šupnem to malej na deň do obyč. nohavičiek a máme to na jedno pocikanie (tajne dúfajúc, že sa mi konečne podarí ju dostať v správnom čase na nočník 😅) No ale je pravda, že som nikdy viac než 1 štvorec na osminy alebo 12-tiny neskúšala, lebo potom radšej použijem niečo tenšie a savejšie... ja tak nemám rada veľkú riťulu 😅

verulka
27. nov 2008

bihan, stvorce u nas len na grckanie 😉 ale kedze Ron nema problem tak do cca 2-3h precurat BI Bamboo extra, tak asi chapes, ze preco..ja len nhavickove a mega save...este moze byt genius a SWD kapsy, ale tie vypcham BL bamb. vkladackou, pripadne 2- ale aj tak ostane mala ritka 😉

olinka6226
27. nov 2008

verul mas ip

sjuzocka
27. nov 2008

itti bitti a niekolkym dalsim plienkam som neodolala ani ja :D tak odolaj, ked sa to objednava az z tramtarie a tak skoro taka prilezitost nebude :P uz sa tesim. doobjednala som este kopec inych "obycajnejsich" plienok a dufam ze dam zbohom stvorcom. niezeby ma otravoval novosklad co drakosklad, ale vzdy ked pustil do toho svoju supu tak padli v boji aj nohavicky.. :( minule sme uz mali krizovu situaciu ze boli v cudu tri nohavicky naraz, proste ked sa dari tak sa dari, maly sa rehotal a ja som drhla :D som sa az bala dat mu vlniaky, ked si predstavim kolko si tie vyzaduju starostlivosti. esteze ma verul zachranila a predala mi rychlo pulky od SWD, mimochodom su super 😵 obavam sa ze otvorim znacke SWD dvierka, ale to sa zase nedoplatim :D coskoro budem musiet mat aspon 10 dalsich deti, aby sa mi investicia vratila :D - mne ale staci ked nema maly ritulu v rope a igelite.
inak, objavila som v DM ale asi to maju aj inde take handricky z mikrofrote idealne rozmerovo na vlozky do plienky (30 x 40 tusim) nazyvaju to tusim handra na okna alebo na podlahu alebo take daco, je to ten matros co je v mommys touch ale neviem ci sa mozem odvazit pouzit to ako vlozku, ak by som trebars na to dala este nieco aby to nebolo uplne v kontakte s pokozkou, co myslite? cenovo inak stali dve tie handry okolo 60 sk
jo a maly mi rastie z mojho kalorickeho mlieka riadne, dnes nas vazili a ma uz 6,2 kg 😲 uz niektore plienuse nemusim zmensovat.

olinka6226
27. nov 2008

sjuzi zajtra mozme dat stretko... niekedy okolo 16-17h, alebo potom sa drahy moze stavit ale az v sobotu navecer, lebo rano idem do komarna. dnes prisiel aj zvysok plienok. do blueberry sa zamilujes. su este krajsie ako itti bitti, hoci tie su ako sen.

indy
27. nov 2008

he he sjuzi my tie mikrofibre handry mame doma uz davno pouzivame ich na lestenie nerez spotrebicov a vies, ze aj mna to napadlo a uz som tu spekulovala, ze by to bolo dobre na vkladacku. Ja mam prave najviac oblubene stvorce, takze do nich sa to bude dat naimplantovat pri skladani v pohode 😉

sjuzocka
27. nov 2008

oli a kde by sme sa mohli stret? cisto nahodou petrzka nevyhovuje?

indy
27. nov 2008

mna teraz pokusa BG one size.Potrebovala by som ich na dlhsie pobyty vonku, ked sa neda prebalovat. Mate ich niektora?Zatial mame MMT, ale ta umelina mi moc nesedi radsej mam prirodne materialy.
Ozaj asi 2 dni uz nosime nove modre vlniaky SWD su velmi prijemne ale ked ich porovnam so Sckoon tak tie su ovela prepracovanejsie. Na tych SWD uputa najma ta farebnost ta zlakala aj mna SCKON su take konzervativnejsie, ale preciznejsie v detailoch.

taanak
27. nov 2008

BG testujem, ale mala mi uz do plienok skoro vobec necika. 😀 Ale vcera som jej na von dala BG kapsovku (umelina) a super vsetko udrzala iba s 1 vkladackou co sa predava s plienkou. A plienka na povrchu bola uplne sucha - musim skusat vkladacku, aby som zistila, ci je plienka ocikana alebo nie. 😅

angelik
27. nov 2008

aj ja som znovuobjavila stvorce, ked mi dochadzali ostatne a ciste este neboli suche
mam po chlapcoch nejake stare a ako som zistila, celkom dobre saju
jedna na osminy, do toho druha na dvanastiny, a na to sckoony (ale pre istotu len vtedy, ked neocakavame nadielku 😉 , aby si to vlniaky neodniesli... )
a fakt v tom ma prekvapujuco dobru ritulku 😀

bihan
28. nov 2008

Indy, ak chceš neumelinovú AIO tak BG organic je super voľba. Trošku dlhšie schnú, ale ja ich zbožňujem.
Kapsy sú umelina, ale zato držia neskutočne... ako hovorí Taana, jedna vkladačka vydrží hrozne veľa a ten BG matroš je fakt úplne suchý aj po prečúraní (na flíse trochu cítiť, že je navlhnutý).

Nooo.. blueberry som aj ja dlho odolávala, ale majú sucháče, tak to už nechcem 😝 Minule si malá zase odopla plienku a vyčúrala sa mi do postele. 🙄

verulka
28. nov 2008

bihan, no presne toto je nevyhoda suchacu- okrem toho, ze ten zvuk neznasam a furt mi do neho lezu kadejake nitky 😀
inak ja som dnes dala na noc alanu, lebo mal starsne prdy a nevedel sa v tom nasom vecernom mega baliku vyprdkat. rano ritka vcelku ok, ale ako mal slobod, tak sa mi zacal vrtiet pocas spanku 😅

olinka6226
28. nov 2008

toto ja taky trosku iny suchac na tych blueberry ten som mala problem odopnut aj ja 😀 ale uvidime v praxi.

sjuzocka
28. nov 2008

baby co mate paypal s mbankom - uz mam kartu verified v paypale - treba este nieco - zavolat do mbank alebo take daco? ci to treba este aktivovat v mbank alebo uz nic ine netreba 🙂

nsoci
28. nov 2008

Ok holky, tak zatial mi vychadzaju ako dobre

jednovelkostne na male mimi
Swaddlebees jednoveľkostné
Grownhour kapsovka
Bum Genius kapsovka one size
Mommy´s touch na suchý zips

konopne Ella´s House
Babylucy bambus/organic
HD pastelka
IV 3 v 1

na noc
Bum Hugger
BL Bamboo Extra na suchý zips
Baby BeeHinds
Popolini Two size Bambus

Neporadite mi niekto co do ktorych treba dokupit? Kde treba vlozku (ak sa nemylim, do kapsoviek treba este cosi dat), kde uz je sacie jadro a tak... a co mozem vlozku Babylucy bambus supnut vsade 😉

Dak.

nsoci
28. nov 2008

Pripadne akykolvek komentar, navrh, kde kupit, doplnenie potesi 😉 ale pilne studujem dalej....

bihan
28. nov 2008

Nsoci, ja by som vyhodila BG kapsovku a nahradila BG AIO organic (alebo jednu takú a jednu takú, aby si si to vyskúšala), MMT sú tiež umelinky.. u nás sa dlho neohriali. Inak BG kapsy už kapsu majú, do SWB (ale nie jednoveľkostných) a do MMT kapsoviek treba dokúpiť.

Szuzi, nič iné aktivovať nemusíš 😉

sjuzocka
28. nov 2008

nsoci, mne sa growhour velmi neosvedcila, teda zatial sme malinki, ale az bude robit to co robi aj neskor, asi pojde z domu,vzdy sa mi precura bokom :(

nsoci
28. nov 2008

Ok, tak este jedna hlupa otazka, co to ta kapsa vlastne je? Ja som myslela, ze je to nieco do coho dam vkladaciu plienku prip. cosi ine...

bambusko
28. nov 2008

dievcata, mne dnes dorazili hamburgery 🙂 su uzasne 🙂 🙂 🙂 😅 hned na poste som balik otvarala, pre istotu, ci je tam vsetko, co ma byt a teta z posty bola zvedava, tak som jej ukazala. povedala, ze take este nevidela a ze v tom malemu isto nebude zima. tak som sa jej opytala, ci si mysli, ze tenke igelitove jednorazovky, kedze su nepriedusne, su na tom lepsie 😒

verulka, cim to ty vypchavas na noc? su take krasne, ze skoda na nich aj vrchne gate davat 😨 len dufam, ze aj po prani zostanu take mekkucke a nadychane.

nsoci, to keby videla tvoja popolinova kamoska, neverim, ze by odolala. a este keby zistila, ze stoja menej ako najlacnejsia popolinka 😉 objednavala som ich z domovskej stranky ellas house bez postovneho - bihan, dik za tip 🙂 a ja mam radsej zapinanie na druky nez suchy zips, chyta sa to v pracke, aj ked dobre zalepis a maly si to uz tiez zacina rozopinat, zatial len pri prebalovani

bihan
28. nov 2008

Bambu, kedy si objednávala?.. to by teda mali doraziť aj naše 😀
A neboj, po praní také mäkkučké a nadýchané určite neostanú 😅 😝
Inak úprimne priznávam, že som druhy zo začiatku nemala rada, lebo sucháče za zapínajú rýchlejšie, ale pri drukoch sa mi ešte nestalo, že by sa časom horšie zapínali (hlanve SWB sú teda fest držiaky) ale sucháče nebudú suchať večne... takže keď budem zase kupovať novú výbavu, tak druky 😀

A ešte som sa chcela opýtať, kedy vám decká prestali čúrať v noci? (resp. menej) Sára má ráno v plienke už len tak "ucvrknuté", vlniaky úplne suché a to som odobrala jednu vrstvu.

bambusko
28. nov 2008

bihan, objednavala som 11.11. a posielali to 24.11. si ma schladila s tym pranim ☹ este snad nebude malemu vadit ten polyesterovy flis, lebo doteraz mame vsetko len bavlnu a konope

sjuzocka
28. nov 2008

bambu, konopky hamburgery urcite po vyprani, resp. tak troch vypraniach, zacnu byt na omak ineee 🙂) ale funkcnost im to len a len zlepsi 🙂

bihan
28. nov 2008

ja som objednávala 12.11 a netuším, kedy to posielali.. nič mi neprišlo 😲 No, ono je to konope, takže to určite ztvrdne, ja za to nemôžem 😅

sjuzocka
28. nov 2008

mne to prislo tak za 10 dni asi

bambusko
28. nov 2008

ani mne nedali vediet, ze to posielaju, to len podla peciatky viem. uz som chcela dnes pisat mail, kde su moje davno zaplatene plienky? akurat sa cudujem, ze to vobec doslo, ked to nie je ani na podpis, kludne si to mohol niekto z posty nechat, no nie? to je ina firma ta posta... ja posielam do zahranicia len doporucene, aby som mala istotu a dalo sa to reklamovat, ked uz zaplatim par stoviek postovne. od noveho roku len par eur 😀 ja som z toho eura uz teraz chora ☹

bihan
28. nov 2008

Na stránke majú, že to pošlú do 28dní 😝 šikulky.. no to je klasika international air mail... žiadne doporučene, lebo za poštu "s číslom", ktoré môžeš sledovať, by si zaplatila 3x toľko, ale v tom normálnom poštovnom je už aj poistenie myslím do výšky 36 libier....
Inak asi boli prekvapení, keď im zrazu nabehlo viac objednávok zo Slovenska 😀
Bitky boli posielané tak isto, ale UK pošta je väčšinou rýchla a spoľahlivá, ale minule sa mi stalo, že mi zásielka niekde cestovala dva mesiace 😲