Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

risolino
27. nov 2012

@ivanka.7
@blovitc120 ja periem každý tretí deň, ale na ten tretí deň až večer sú suché... takže pomaly ani nemám, kde sušiť... tým, že sa sušia ešte tie predchádzajúce... ja ani neviem presný počet, koľko mám kapsoviek, ale asi viac ako desať 🙂 nohavičkové plienky na noc tie stíhajú... lebo ich máme 7 (tiež som nevedela odolať) 🙂

shopvick
27. nov 2012

Uz sme naskladnili kapsove plienocky T-Tomi, ktore su v krasnych vzoroch a obsahuju dve bambusove vkladacky 🙂

ekoplienky
27. nov 2012

@lovesista: My budeme mať mikulášsku, vianočnú akciu.

lovesista
28. nov 2012

@ekoplienky jeej, dakujem pani mirka, od vas si urcite objednam. tesim sa! 🙂 dakujem za info

bierka
28. nov 2012

@handricky dakujem za odpoved

a citam ze bambusove su tvrde, takze neodporucate?

rybicka3
28. nov 2012

Ahojte mamicky 🙂 ake plienocky ste davali babatkam po narodeni, ked ste isli von na prechadzku? mam 3 AIO - 2 easyfit tots bots a jednu BG. bude to malej velke po narodeni? myslite ze mam dokupit teenyfit alebo nieco take? mam aj LL kapsovku,velkost 1, wonderoo minky v.2. Alebo mozem ist aj normalne s nohavickovymi bambusovymi? Dakujem 🙂

marta222
28. nov 2012

@bierka bambusové veľmi dobre sajú, ale po čase začnú tvrdnúť, najmä ak sa sušia na radiatore, ale keď ich trocha pošúchaš v rukách (uschnuté), tak zasa zmäknú 😉 . A určite ti ich každá látkarka odporučí, lebo bambus je navyše aj antibakteriálny a protiplesňový 🙂

handricky
28. nov 2012

@bierka bambus tvrdne, treba suchat alebo sa na to vykaslat 🙂 , resp. takto. bambusove frote tvrdne menej ako bambsovy flis. navyse ak chces mat ozaj maksiu plienkiu, tak idealne je frote kde mas v zlozeni aj nejaky polyester napr 80% bambus, 20% pes. a zalezi aj na vode. , tie potom tak netvrdnu. a pritom jedny z najlepsich plienk su> babyidea aleb little lamb prefold co je 100%bambusovy flis alebo wonderoo prefold, co je 80bambus, 20 pes a frote. bambus je to najsavejsie.. ale teda zalezi na prioritach, ci save aleb radsej maksie.

lenusskaa
28. nov 2012

@rybicka3 ja som do 3 mesiacov malu balila len do stvorcov - doma, na prechadzku, k doktorke, vsade, male babatko cika malo, tak nam to stacilo 🙂 tie plienocky co mas, ked zmensis na najmensiu velkost, bude to v poho.. a mozes ist aj s nohavickovymi bambusovymi, len nezabudni vrchne gate na to 😉 teenyfit nemusis kupovat, je tusim len do 6 kil, z toho babatko velmi rychlo vyrastie, my sme mali 6kg v troch mesiacoch

rybicka3
28. nov 2012

@lenusskaa tiez mam nachystane stvorce na zaciatok, plus nejake nohavickove bamusove na noc, len som si nebola ista ci to bude stacit aj na prechadzku. Dakujem 🙂

euka210
28. nov 2012

@rybicka3 wonderoo je super, ja som s nou spokojna, od 3m som ju pouzivala k lekarke a neskor ked trebalo dlhsi cas. ALe do pol roka ked do nej kakal, tak prazenicka pretiekla. Na to je naj novosklad 🙂 Ja na vonku davam aj po roku stvorec a bambusovu vkladacku. Tak 2h vydrzi...aj tak teraz viac vonku nie sme 🙂

sonkab
28. nov 2012

Baby, aj naturalna rodinka ma akciu na Max Bambou - 4 za cenu 3 🙂

sonkab
28. nov 2012

@rybicka3 ja som pouzivala kapsovky BG od cca 1 mesiaca. Som skor taky pohodlnejsi typ, takze som ich pouzivala na doma, aj na von a uz po mesiaci ich nosil maly zmensene len na strednu velkost. Kuk foto dole. Vonku nam nepretiekli tusim nikdy, maly mal stolicu pri, pripadne tesne po kojeni, takze som hned aj prebalovala.

rybicka3
28. nov 2012

@euka210 @sonkab dakujem za rady 🙂 takze mala by som si vystacit s tou vybavou co momentalne mam a nebudem nic nove zatial kupovat 🙂 ked tak dokupim neskor.

lu2112
30. nov 2012

@rybicka3 ja BG a easyfit pouzivam od narodenia ja som trosku pohodlna a sedeli nam hned od tretieho dna po porode

rybicka3
30. nov 2012

@lu2112 super, tak to su dobre spravy 🙂 dakujem

shopvick
30. nov 2012

vianoce su uz za rohom a my mame pre vas prvu vianocnu akciu 🙂

biba321
30. nov 2012

Baby davam do pozornosti akciu na www.naturalnarodinka.sk
na max bambou-nase najoblubenejsie,cele z bambusu,krasne farby,a ako vravi @lyongirl - robia maly zadok 😀
pri kupe 3 ks je stvrty zadarmo 😉

aniicka24
30. nov 2012

Ahoj chcem sa opýtať chcem začat s latkovými plienkami ale no je tu velke ale ja som už aj pozerala a coto postudovala ale som z toho jeleň 😅 😅 😅 ide o to že ja síce mám koppec plienok ale tých štvorcových a čo som aj čítala tak sú aj vkladacie ale ja ked by som chcela využiť skor tie moje štvorcove ale ja vôbec netušim ake vrchne nohavice kupit a tak no fakt som s toho blbec ☹ chcem s tým začať hlavne koli maleho AE diky za každú radu 😉

lyongirl
30. nov 2012

@biba321 sú super, ale momentálne nám nevystačia ani hodinu ☹, takže stoja v skrini ☹. Malý je tak nenormálne učúraný, že fičíme len na nohavičkových plienkach, ak náhodou dám štvorec, alebo prefold, alebo "prefold" od handričky 3-vrstvový, tak prezliekanie mám isté...
Ale ináč perfektné plienky, ktoré len a len odporúčam!!!

susul
30. nov 2012

@aniicka24 zalezi od toho ako chces stvorce davat ci na novosklad alebo narovno poskladane. V prvom pripade odporucam bluberry v druhom pripade bg flip. Vkladacky na zvusenie savosti pouzivam little lamb a popoliny tencel.

janocka
30. nov 2012

@rybicka3 po narodeni som davala Bum Genius New born, tots bots easy fit a charlie banana. Kapsovky bum genius som tiez pouzivala, no maly mal v nich velky zadok. A na noc som davala Little lamb bambusovu

chavele
30. nov 2012

Baby, viem, ze sa to tu x-krat riesilo, ale poradte prosim. Mala ma 7 mesiacov, latkujeme od narodenia, periem plienky na 60 s predpierkov, komercnym prackom, davam do kazdeho prania Mio Fresh a predsa mi plienky ked si mala do nich cikne strasne smrdia. Co s tym mam robit ? Pouzivam bmb stvorce od Kikka a bmb prefoldy od handricky.
Co by ste poradili na rozsirenie vybavy ? Myslim hlavne kvoli savosti, bavlnene stvorce a syntetika su mimo hru.

ianitka
30. nov 2012

@lyongirl
@biba321
u nas to iste - vydrzia strasne kratko - moje najmilsie plienky a pouzivam ich doma, pripadne na fakt na kratkych navstevach, kde mozem prebalovat do lubovole...
rozmyslam ako zvysit ich savost - alebo odlozim pre dalsie babatko...

zfidorka
30. nov 2012

@chavele plienky namocit na niekolko hodin, napr. na noc do vody s komercnym praskom, az tak vyprat, toto opakovat niekolko krat...
dobre su bambusove viacvrstvove anavy, alebo nejake bambusove nohavickove...

ianitka
30. nov 2012

@kkl82 Inak idem sa pochvalit, ze konecne dorazila dalsia Tots Bots Easy Fit na rozsirenie vybavy 🙂 - a zistujem, ze objednat plienku za 8 libier z ebay nabola az taka vyhodna kupa 😀 😀 😀
ked pripocitam postovne a preratam kurz som na nejakych 16 eurach -
tu prvu som kupila z @peluskovo a Katka k nej pribalovala aj dve extra vkladacky 🙂 takze pri standardnej cene v nasich shopoch , som na tom istom 🙂

ale ta plienka je paradna - takze uz mam dve.... 🙂

btw- Kati, vsetko naj... Ondrikovi k meninam ( @peluskovo )

adriana1107
30. nov 2012

Ahojte kočeny. Rada by som vedela, čo dávate do pračky, aby sa Vám vyprali škvrtny z plienok, ak periete spolu aj bambusové, mikrovláknové aj bavlnené (periem v mydlovom slize). Kde sa dá kúpiť v normálnom obchode soľ na škvrny (Sonett, Sodasan, Puer alebo Ulrich), ak to nechcem cez net? Myslíte, že ten z Lidla na škvrny nebude drastický? Je tam písané, že je na báze kyslíka a neobsahuje chlór. A čo na zmäkčenie, keď ani ocot sa nemôže kvôli bambuskám dávať? Vďaka vopred za rady 🙂

kkl82
30. nov 2012

@ianitka hehe 😀 no jo, pri jednej to nie je ziadna vyhra. ja som objednavala naraz viac kusov a ta cena bola potom nepomerne lepsia 😉

ianitka
30. nov 2012

@kkl82 no ale zas som az tak neprerobila... 😀 ja som sice megaloman, ale pri plienkach som uz opatrna - mam doma uz aj zbierku nepouzitelnych ☹

kkl82
30. nov 2012

ja som dnes poslala do vecnych lovist prvu plienocku ☹ jedna easyfitka si o to koledovala uz dlhsie, lebo som ju pobabrala blbym susiacim programom v susicke este uplne na zaciatku latkovania. pul sa mi vtedy oddelil od tej latky a teraz uz aj roztrhol, takze mi plienocka pretekala. kedze sa mi to neoplatilo presivat novym pulom, tak som si vyparala savu vrstvu a aspon mam dobru vkladacku na noc 😝