Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

erika12345
18. mar 2011

@zfidorka dakujem, ja som si nevedela dobre to namacanie predstavit, urcite je to lepsie nez namacat vo vedre a potom sa s tym babrat.

zfidorka
18. mar 2011

@erika12345 ved to... 🙂

gangulienka
18. mar 2011

ahojte ja tiez som si tiez robila sliz struhanim mydla ale minule som objavila hotove mydlove vlocky Bupi,,,,,len nasypem zmiesam s horucou vodou a so sodou a mam sliz hotovy na jednu davku, nemusim ho nikdy skladovat vzdy si spravim novu davku na pranie. Perie vyborne aj pokakane plienky bez zlcoveho mydla.

sima.p
18. mar 2011

@gangulienka Videla som v časopise aj v obchode, a nedá sa to rovno použiť na pranie? Nečítala som návod....

gangulienka
18. mar 2011

teoreticky asi ano ale neviem ci sa tie vlocky v pracke dobre rozpustia. V navode je napisane ze rozpustit vo vode vznikne vtedy ten sliz. Ale ked periem plienky v ruke tak len nasypem vlocky a vyperiem 🙂

sulky
18. mar 2011

baby, neviete kde v supermarkete sa daju kupit separacky? DMko alebo tesco...?

zfidorka
18. mar 2011

@sulky myslim ze @dahlia spominala nejake z DM...

dugyna
18. mar 2011

@sulky fuha ja som ich videla v rakusku v bipe

dugyna
18. mar 2011

@emjee dneska som testovala kiwi po tretom oprati cez den.mala ju mala 3 hodky na sebe a mala na vrchu PUlky
a uplna pohoda plienky bola polo mokra. ja som s nouvelmi skokojna

marianas
18. mar 2011

@gangulienka Ahoj, a v akých množstvách si miešala vločky a sódu? Koľko čoho na 1 dávku prania? Je to lepšie ako mať 20 l slizu v kúpeľni. Ďakujem za odpoveď.

sulky
18. mar 2011

@dugyna, a ako vam sedi velkostne? lebo vyrobca uvadza ze je vhodna do 18 kilov, ale mne sa nezda.Povedala by som ze tak do 13kg.

majka1981
18. mar 2011

Ahojte
pridavam sa k Vam, o latkovani som studovala uz cez tehu ale pre susenie v zime v byte som to odlozila na jar. Teraz mame jar a chcem ist na to 🙂 . Mam 4,5 mesacneho syna, doteraz som prebalovala asi tak 8x denne, po narodeni aj 12x denne, takze na zaciatok som si nechcela robi tu robotu so susenim a pranim. Ale teraz by som to uz zvladla.
Objednala som na skusku tieto plienky:

1x Flip + 1x extra flip prefold,
1x Tots Bots Easy Fit AIO a 1x vkladacku tots bots

prosim mate skusenost s touto plienkou:
TOTSBOTS BAMBOOZLES - maju ju v akcii za 10 EUR (zijem v Rakusku), ale uz len 10 kusov, tak ak je dobra, mala by som ju coskoro objednat...
a mate skusenost s prachom na pranie z dm "ecover" alebo "denkmit" ??

dugyna
18. mar 2011

@sulky ja si tiez myslim ze velkostne do tych 13kg. inak nam velkostne sedi super zatial.naozaj som spokojna 🙂

gangulienka
18. mar 2011

@marianas 210 az 270 ml mydlovych vlociek (podla tvrdosti vody) a 2 az 3 polievkove lyzice sody toto dam do litra vody , balenie je 500g

behulka
18. mar 2011

Sliz davam instantny, v krabici mam nastruhane jadrove mydlo (najlacnejsie bez parfemov), v druhej krystalicku sodu. Z kazdeho davam lyzicu na pranie priamo do bubna, cca 8 gramov, ked je velmi ufulane, 2x viac. Spociatku som i vazila, teraz uz to mam ako tak v oku, kolko. Kedysi som robila i sliz, ale toto mi pride praktickejsie.

moninka1
18. mar 2011

@majka1981 prosim ta, mohla by si mi napisat link na e-shopy s latkovymi plienkami v rakusku? Nahovorila som kamaratku, ale ziju vo VIedni, tak by chcela skusit objednat nieco odtial. Pripadne do IP. dakujem

miskatn
19. mar 2011

@moninka1 @majka1981 aj ja porosim tie rakuske eshopy, dakujem 🙂

miskatn
19. mar 2011

@labutka @sulky este k tej velkosti IB Snap --- pre 7kg chlapca su tie L akurat, dokonca jeden gombik uz preskakujeme. Zvlastne lenbo vyrobca pise, ze by mali byt od 11 do 17kg, pre baculatejsie deti od 9kg, a my veru nie sme baculati, uplne normalni. 😵

izabelkak
19. mar 2011

@sulky z dm-ky písala @crysmile že používa tie ich obrúsky či ako sa to volá... je to balené a poskladané podobne ako bývajú tie papierové obrúsky na ruky čo bývajú na verejných toaletách... zrejme je to skôr celulozový materiál...

inak som ešte celulozové videla v spomínanej BIPE v rakúsku.... je to rolka cena myslím tak ako u popoliny len nemám odskúšané že koľko opratí vydržia a pod.

resp. dokonca tá značka zrejme robí niečo podobné ako sú jednorázové jadrá do FLIPiek, zrejme je to pre užívatelky pampersiek ak sa bábo pokadí tak to vyhodia a pamperska im ostane čistá.... čo si teda neviem celkom predstaviť jedine že má tá vkladka aj nepriepustnú vrstvu a zachystí tekutinu zo stolice.... je dosť možné že to je niečo takéto, myslím že aj tie jednorázové gro baby majú nepripustnú vrstvu? na rozdiel od flipkových....

baby mala by som otázku, GB vrchné gate z tej snap aio mi už nedržia, teda sucháče.... je to reklamovateľné? či nie? v podstate je problém v tej látke do ktorej sa má sucháč zalepiť, nelepí už proste lebo ak ten sucháč nalepím na klasický suchý zips drží to fest...takže vlastne došlo k opotrebeniu toho materiálu kt. mal šúchať, plienku mám 10 mes., prípadne ak by som si tam našila protisucháč nebude mi to pretekať cez švi na tom brušku? či mám odpárať sieťku našiť sucháč a sieťku prišiť?

erika12345
19. mar 2011

Tie separacky z dm by aj mna zaujimali, neviete o nich? Pri com ich v dm-ku najdem?

erika12345
19. mar 2011

Aham uz som si precitala, vdaka. 😉

crysmile
19. mar 2011

@izabelkak
@erika12345 volaju sa einmal waschlappen, taky igelitovy sacok podlhovasty a byva to tam, kde su tie detske veci, drogeria pre deti a tycinky do usi a tak.. hadam najdete.. su to stvorce, takze ja som ich nedavala narovno, ale ako kosostvorec a vydrzali dlhsie pranie.. vyskusajte.. ale su v podstate drahsie ako ostatne separacky..

alusha
19. mar 2011

@izabelkak to je problem tych GB vseobecne, ani nam to uz velmi nedrzi a to ich pouzivam naozaj len obcas...

erika12345
19. mar 2011

@crysmile dakujeeeeeem. 😉

crysmile
19. mar 2011

@erika12345 za malo.. ked vyuzijes nejaku akciu na nakup, tak je to fajn.. ved vyskusaj, podobne su materialovo ako disany separacky, ale su hrubsie, vydrzia viac prani..

mavi813
19. mar 2011

ahojte, poradite mi nejaké dobré vrchné plienky,? dakujem

smejkoh
19. mar 2011

@mavi813 Ahoj, my mame vlnene zapinacie Imse Vimse a sme veeelmi spokojni. Mame aj PUL od Baby Lucy, ale v tych ma mala dost horuci zadocek. U nas boduju vlnene.

anitab
19. mar 2011

@majka1981 ja periem v Ecoveri a som max.spokojna, obcas pridavam ocot a to je vsetko...sice na plienky ich nepouzivam, lebo neplienkujeme, ale na vsetko ostatne, co periem, dokonca maju aj radu na vlnu a hodvab...treba vyskusat 😉

zuzkaro
19. mar 2011

@majka1981 ahoj ja som s tymi Tots Bots bamboozle spokojna, mam tie viacvelkostne a pouzivam ich aj na noc a su OK, tak ak mas sancu ich kupit lacnejsie tak kup

zfidorka
19. mar 2011

@mavi813 bum genius flip a gro baby wonder wraps - su jednovelkostne, takze ich vyuzijes takmer od narodenia (flipky som davala od zaciatku, wonder wraps po niekolkych tyzdnoch, lebo su vacsie) az po odplienkovanie 🙂