Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zfidorka
14. okt 2010

@divoska vysoka je cca tiez na dlzku dlane... chytis ako ked sa davaju dievcatka cikat - pod kolienkami... inak, moja cika takym oblukom, ze ked nedam pozor, tiez mi takmer precika cez okraj 🙂

zojec
14. okt 2010

@divoska podla mna v nudzi by posluzila akakolvek miska.. 😉 ja uz sa tiez chystam.. my mame kakaci tyzden , dva dni sme pouzivali len stvorce radsej.. 🙂 dnes som ich vyvesila asi 40.. 🙂 a vsetky pulky ma okakane.. dnes som vytiahla econobum... asi budem nutena si este jedny kupit 😀 mam 5ks .. vlniaky som radsej nedavala..

zfidorka
14. okt 2010

@zojec nie si nutena kupit pul-ky ale misku 😝

divoska
14. okt 2010

ok baby dik skusim splasit nejaku co najskor teda. ja som inak rozmyslala par dni dozadu ze mam tych puliek tolko ze ich rovno mozem posuvat dalej ale zatial som rada ze ich mam. niektore sice setrim a este som ich nepouzila ale aj tak. s tym curanim to bude psina. on tiez cura takym oblukom ze aj pol metra pred pracku 🙂

zojec
14. okt 2010

@zfidorka si mi pokazila radost 😀 kupim radsej tu misku..

divoska
14. okt 2010

@zojec spravne! ovladaj sa!!! 😀 😀 😀

anlu
14. okt 2010

dnes som vyskusala dat plienku na rovno do puliek od SWB oni maju v predu taku zaklapku a pekne to drzalo na rovno, dokonca s tym spala a nic sa neskrcilo, ak asi to bude tymi gatami 😀

sulky
14. okt 2010

@anlu , nemas aj TB PULky? Tie maju tiez tu zaklapku.

danabel
14. okt 2010

Ahojte, chcela by som sa opýtať, či mi neviete poradiť ako mám baliť naširoko s látkovkami. Dnes sme boli na sono kĺbikov a povedal mi, že som určite nebalila naširoko. Mám dávať 3 štvorce a ortopedické - tak ako by som to mohla spraviť - čo do objemu - s látkovkami? Dík

divoska
14. okt 2010

@danabel riesila som to iste, najdes vsetky rady okolo strany 787-788 a dalej. a nerob si vrasky for je v tom ze tie prve tyzdne netreba balit pokial sono a doktor v mesiaci nepovie inak. takze nech ide dokelu s obvinovanim ta ze si urcite nebalila. neznasam taketo moresy

izabelkak
14. okt 2010

@danabel presne ako píše @divoska to čo sú za móresy doktorov, aké ste mali výsledok tých kĺbikov keď takto debilne reagovali... a ako 3 štvorce a poštolky, to je celkom hrúza no... my sme mali v 1 mes. výsledok II A - na oboch nožičkách a nebalili sme nijako vtedy sme boli len na pamperske...

alusha
14. okt 2010

@danabel a boli ste v LC na sono? bol tam Baran? My sme nemuseli balit vobec 😲

jankasramka
14. okt 2010

ahojte, ja mam taku otazocku na vas odbornicky 😉
pouzivam latkovky a na noc jednorazovku (ecologicku) lebo to prebaluje mm 😀
nemam toho nejak vela lebo tiez v podstate skusam...
mam bum genius a ich verne napodobneniny ecopipo lenze prve pouzitia sa mi zdalo ze aj po ocikani je povrch uplne suchy (samozrejme zdanlivo) a teraz po 2 mesiacoch citim povrch mokry akoobycajnu bavlnenu plienku. je to normalne? periem v ekprasku bez avivaze.
a potom este jedna otazka. tiez mam par kusov bambusiek od nasich a nemaju tu nepremokavu vrstvu z coho som bola dost mimo.... prosim vas to ma aky vyznam?ved ajtak musim na to dat daky igelit takze o priedusnost asi nejde, ci?

alusha
14. okt 2010

@jankasramka na tie potrebujes vrchne nohavicky, vlnene alebo pul, su priedusne, ale neprepustia

danabel
14. okt 2010

@izabelkak my sme mali II.A - 1.dx. a II.A - 1.sin., neviem čo to znamená...
@alusha áno, boli sme v LC, bol tam Baran. Dokonca mi kázal nepoužívať zavinovačku a rýchloviazačku - ani na noc, mám ju len prikryť a lepšie obliecť... 😠

divoska
14. okt 2010

@danabel s tou zavinovackou to je pravda, nic moc ich do toho sukat napevno.

alusha
14. okt 2010

@danabel danka, ja som mala z toho doktora zakazdym stresy 🙂 ale filipko mal klbiky od zaciatku 1-A, tak nam nekazal vobec balit nasiroko 😒

izabelkak
14. okt 2010

@danabel priznám sa že neviem čo znamená to 1. dx a 1 sin., nejaké uhly asi, ja keď som prišla k mojej Dr. s tým papierom, tak mi len povedala že máme II. A - a že je to fyzilogické vzhľadom k veku, a že tie jadierka sa vyvijajú niekedy aj do 6 mes. a či by som ju chcela dovtedy baliť naširoko... prvé vyšetrenie sme mali klasika v 1 mes. kontrala v 4 mes. a mali sme I. A +... takže v tomto momente mi fakt tá reakcia vážho ortopéda príde neadekvátna, mne môj povedal len tolko že baliť naširo aj nadálej podľa odporúčaní pediatra a keďže pediatrička nás hneď pri prvej návšteve v 1 týždni z poštoliek vyzliakla nebalila som vôbec..... zavinovačku sme nikdy nepoužívali malá to nemala rada...

danabel
14. okt 2010

@izabelkak No my máme prísť na kontrolu už o mesiac - mi to prišlo tak, že to musí byť veľmi zlé, keď nestačí v 4.mesiaci. Zavinovačku nepoužívame - aj tak sa nechcela dať nikdy do toho uviazať - keď sme to s mm skúšali v pôrodke, tak to pripomínalo krotenie divej šelmy 🙂 Ale rýchloviazačku používame na noc a už ju nezakrývame. Som zvedavá, že čo na to povie detská, možno tento naozaj iba stresuje...

danabel
14. okt 2010

A nosíme ju aj v šatke, tak som myslela, že to pomôže...ale zatiaľ veľmi nepomohlo... uvidíme neskôr...

divoska
14. okt 2010

@danabel najhorsie je ze mu to vacsina tych mam basti. na mna svagrova pozerala jak na vraha ked som jej oznamila ze nebudem balit na siroko kedysi. sak to sa musi prdsa, a ona preventivne balila az do 4 mesiacov lebo jej kamoske maly skoncil na nejakych zeleznych oporach... a ten vitazoslavny usmev ked som potom povedala po mesiaci ze nakoniec musime.....ten doktor evidentne nic ine nevie tak strasi ludi. my sme mali b/c a s kludom anglicana mi povedal ze tak balte na siroko aspon 18 hodin denne. a ja ze neee to vazne, ze som nechcela a doteraz nebalila. a on ze to je v poriadku ale teraz tych par tyzdnov balte. na kontrolu pojdeme onedlho po 6 tyzdnoch. a tesim sa jak blazon lebo vela prebalujem a snapky ma skrabu na bruchu a zadrhaju sa mi o podprsenky ked si ho davam na ruky a dole. no ale sak prezijeme. tak klidek hlavne

michaela80
14. okt 2010

@divoska ja som bola na klbiky v bum geniuske , sice ortoped je mamin svagor ale pochvalil plienku ze v podstate urobi to "to " balenie nasiroko....

zojec
14. okt 2010

@danabel ja som tiez balila nasiroko, siroko.. ale rychlo ma to preslo, ked je A tak to je dobre... ked uz je B tak je to nedovyvijany, a ked je C,tak je v zlej pozicii... tie cisla pred tym by mal byt stupen cize ak je IA tak je naj super, ked je IIA tak je to trosku horsie... aspon tak som to pochopila ja .. kedze moja mala mala jeden klbik IIA a druhy IB, tak som sa nejak extra nepretrhala.. na prvom sone sme boli v pamperske, na kontrole v BG 4.00 a doktorka mi povedala, ze to je super siroke balenie.. 😉

lulukn79
14. okt 2010

@danabel tiez si myslim tak isto ako pise
@zojec , ze v latke novosklad , BG 4.00...je to balenie nasiroko zaistene

lulukn79
14. okt 2010

dievcata prosim vas kde okrem lekarne mozem zohnat ten bezvodovy lanolin? u nas v lekarnach mi totiz povedali ze je to dlhodobo nedostatkovy tovar ☹

zfidorka
14. okt 2010

@lulukn79 lanolinovu kuru na vlniaky kupis aj v obchodoch s latkovymi plienkami 🙂

izabelkak
14. okt 2010

@lulukn79 to je celkom zvláštne vzhľadom k tomu že sa to používa na miešanie mastí... skúšala si takú lekáreň kde sa maste miešajú? pri nemocniciach a poliklinikách? v bežných lekárňach to nemajú....

zuba
14. okt 2010

Babule ako vás čítam tak som sa celkom namotala na vlniaky - neviem či ich kúpim až druhému bábu alebo už teraz. Ktoré sú podľa vás lepšie popoliny http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/pop... alebo disany http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/dis... .

izabelkak
14. okt 2010

@danabel
@zojec to napísala trefne, ak máte A-čko tak fakt nerozumiem tej reakcii, a čo sa balenia týka, veď skoro v hocakej látkovke musí byť také 1 - 2 mes. dieťa naširoko, tak čo sa na Teba ocapuje, veď Ty si naširoko vlastne balila, naozaj zvláštny prístup, vidíš reakcie našich lekárov, henten nie je úplne kompletný, takto strašiť mamičky pre nič za nič, veď každé dieťa sa vyvíja inak jedno má I. A + v mesiaci druhý v 4 mesiacoch, síce som pediatričku zmenila kôli istým veciam, ale v tomto jej nemám čo vyčítať a som rada že som dieťa netrápila balením hnuska, látkovka a poštolky, tak sa balilo tu v BA v pôrodnici, ako 3 látkovky sorry ale to si neviem predstaviť, to dieťa vôbec nemôže potom kopkať nohami, neuvoľňujú sa mu plyny a musí ho zákonite bolieť bruško....

izabelkak
14. okt 2010

@zuba jednoznačne už teraz, na čo čakať, my doma fičíme 99% času vo vlne, naťahovacie sú super na nohavičkové plienky, tie na patentky zase na rovné plienky... tam síce hrozí vyššie riziko ušpinenia stolicou, ale mne to neva, som rada keď dieťaťu zadoček dýcha čo najviac....

čo sa tých vlniakov čo si dala link týka sú výborné, len počítaj s trošku väčším objemom ak ich chceš na deň, na noc úplná pohoda...
ja dávam na deň wool shorties od babyidea, ale teraz ľutujem že som nešla radšej do longies, nemusela by som tak na ne nič dávať, tento kúsok ma ešte veru máta ale stoja dosť veľa no....

ešte ak chceš na deň tak sú z naťahovacích fajné aj vlniačiky bundles of joy, sú to také šikovné gaťušky.... alebo potom patentkové jednovelkostné anavy - tie by poslúžili potom aj u druhého dieťaťa....

a tá úplne najlacnejšia varianta kúpiť klbko vlny a uštrikovať.... a keďže ja klbká mám dve tak asi tie longies poriešim takto🙂))

ale ten matroš od babyidea je skvelý, asi by málokto povedal že ide o vlnu... hladučké, jemnučké....