Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

emjee
20. okt 2010

@avila ja kupujem v dm "einmal waschlappen" rozstrihnem na polovicu a tym roztieram medvidka, v pripade nudze sa da vyuzit aj separacka 😉

mm sa nechce nechat presvedcit na "gule", asi ich budem musiet objednat "natajnasa" 😀

a M. sa nam zase riadne rozcikal, vcera ho mm prebaloval kazdu hodinu a furt bol durch, aj v noci sme museli zacat opat s prebalovanim

izabelkak
20. okt 2010

@avila ja mám medvídka nariadeného v tom rozprašovači čo sa k tomu dá kúpiť a utieram štvorcovými plienkami čo som nakúpila v tehu v tescu pod hlavičku a tak, mám ale 30 takých gázových štvorcov tak toho mám hapadej, aj som uvažovala že ich nastrihám na menšie a poobšívam... lepšie sa mi osvečilo robiť to látkou ako separačkami či vypratými vlhčenými obrúskami, a tie toho teda tiež riadne vydržia napr. EFB obrúsky som už oprala snáď 5 - 6 krát a sú v pohode použitelné....

emjee
20. okt 2010

@izabelkak @avila aj ja ho mam rozrobeneho v tej flasticke, aj ked zvycajne dlhsie ako len 2 dni 😀 mm zvykne sprchovat pomaly pri kazdom prebalovani, takze nam z medvidka ubuda pomalsie
a tiez mam aj flanelove stvorce na to, ale skor vyuzivame tie papierove

zojec
20. okt 2010

@divoska.. ty si aky ranny vtak 😀
@emjee ja som uz "natajnase" nakupila dost veci... keby mm vedel, tak pojdem asi so vsetkymi plienkami z domu 😀 sranda je, ze on si tie nove plienky ani nevsimne 😀 ja na ritku pouzivam len cistu vodu.. a rozstrihala a obsila som staru plienku 😉 ale mam aj oprate vlhcene obrusky z DM minam este zasoby co som kupila ked som bola tehu 😉

alusha
20. okt 2010

ahojky, ja tiez plienky kupujem natajnasa 😀 ale robim to tak, ze nieco kupim, nieco predam, tak si to nas ocko ani nevsimne 😀 iba ked mu vidi na ritke plienku a hovori, filip ty mas zase nejaku novu plienku 😀 ale teraz uz kupujem minimalne, tak nemam co zatajovat 😀

zojec
20. okt 2010

@alusha no ja uz tiez predam a kupim, ale prvotnu vybavu bolo treba nakupit 😀

zfidorka
20. okt 2010

ja nakupy mm netajim 🙂 len som urobila chybu ze som mu povedala ked som mala plienky za 300 eur (vacsinou stvorce, zopar nohavickovych), ze s tou vybavou si uplne vystacim 😝 tak potom nechapal dalsie nakupy... no ale koho by bavilo latkovanie so stvorcami 😉 😉 😉 tak teraz mam zavazok ze musim najprv predat a potom mozem kupit nove 🙂

zojec
20. okt 2010

@zfidorka 😀 a keby vedel, ze latkovat sa da aj za 100 € to uz by vobec nechapal 😀 😀 ja som to radsej mojmu ani nepovedala... minule zvazoval ci si kupi topanky za 55 alebo za 60€.. mu hovorim, ze mala nosi plienky za 20€ a on rozmysla 3 hodiny nad 5timi eurami...

anlu
20. okt 2010

@zojec 😀 😀 😀 😀 jaaaj som sa pobavila... ja som svojmu mm tiez nehovorila kolko to stalo a ja to ani nepocitam, tak vobec netusim kolko ma to do teraz stalo, lebo ja stale nejaku predam nejaku dokupim... a prvych 10 sme dostali ako darcek 🙂

katka888
20. okt 2010

@zfidorka
my ked sme mali vybavu za 270 eciek, uplne stacila...
ked mne je velmi luto dobeda, ked vkuse cika, jej davat take pekne plienocky len na jedno male pisknutie, radsej davam socik stvorce 🙂 a kapsovky nechavam na vonku, na cesty, alebo k navstevam 🙂

lucyn15
20. okt 2010

Ahojte dievcata, mala by som na Vas jednu otazku, a to ci nemate nahodou skusenosti s plienkami gro via? dakujem pekne za odpoved 🙂

zuba
20. okt 2010

No tak môj m vie o každom nákupe, nakoľko, ak chcem platiť cez internetbanking, tak mu musí prísť sms, takže platí vždy on 😉 a vždy mi cestou z roboty plienočky u Mirky vyzdvihne, ale zatiaľ sa nesťažoval. Uvidíme, či mu to aj vydrží. 🙂

divoska
20. okt 2010

holky ani netusite jak vam toto z casti zavidim. ja si minam halabala a jemu je to jedno, lebo vie ze som zarobila a bolo z coho a ze porovnavam ceny jak trubka, nerozhadzujem zbytocne a skreckujem aby sme mohli vydrzat na materskej co najdlhsie. a kasu mam tiez ja a tak. @zojec a neda 😀 , ja som si tiez myslela ze vydrzim so stvorcami a pulkami celu dobu, a sak to by som ho fakt prebalovala kazdych 10 minut dokedy bude na plienkach. dakujem neprosim 🙂 @katka888 jo ja som tu susila dve IB skove, tiez preto ze mi ich bolo luto, ja vsetko tak koza sprosta. a skonci to tak ze jednu posuniem asi uplne novu a jednu sme mali vcera druhy krat konecne. ale doktorka povedala ze je chutna 🙂 inak ak je zapnuta fakt nafest tak ani nasmu nepretiekla a to je co povedat. ale zas mi to pripadalo ze je tam jak vo zveraku.

zojec
20. okt 2010

@divoska no tie Ska treba rychlo nosit.. lebo tie nemaju dlhe trvanie.. ☹ barborka ich mala asi cca 6x, a z toho jej 4 x pretiekli.. asi preto ze som ich tiez nosila vacsinou k lekarke alebo na navsetvy a sedela v sedacke.. a zas nejak ich davat natesno som nemala chut.. som zvedava co budu robit vo vyssom veku, ked nejake zadovazim.. 🙂

alusha
20. okt 2010

ja som dnes dala druhu sancu vlniakom anavy, znovu nalanolinovanym a striedam ich s BBH a zatial musim poklopat nepretiekli ani raz 🙂 ale prebalujeme sa casto 🙂

emjee
20. okt 2010

mne sa prave dosusaju BoJ male merino po lanolinovani, teraz uz su kapanek lepkavejsie ako minule, tak dufam, ze uz zadrzia co treba 😀

divoska
20. okt 2010

@emjee drzim palec. ja som ich tam mala hodene hodne dlho /a davala som aj viac lanolinu/, a lepkave boli dost. a ked som na ne kvapla vodu tak sa vpila. takze asi ich raz nestaci

izabelkak
20. okt 2010

heh kočky tak ja používam vlniaky už skoro 10 mesiacov a nikdy som skúšku s vodou nerobila 😨 ma to jaksi nikdy nenapadlo... BoJ ky som teraz lanolínovala asi 3 - 4 krát už neviem presne a lepili fest ...

ehm no je fakt že sa teraz tie BoJ s BBH máčali asi 24 hod., nemal ich kto vytiahnuť a švihnúť do práčky na vyžmýkanie....

marecka
20. okt 2010

@lucyn15 ja som s nimi neni moc spokojná. Rýchlo nasiaknu,sú na dotyk mokré a otláčajú malej nôžky, je trošku puchratá 😎 a dlho schnú. Ale dám im ešte šancu, šak keď malá trošku zoštíhlie, tak jej budú.

mamusia
20. okt 2010

Ahojte.
Mate niekto skusenosti s plienkami BabyLucy?

zfidorka
20. okt 2010

@mamusia mame 😉 vid moj fotoblog a odkazy na blogy ostatnych latkarok... v skratke asi tak ze nizsia cena, nizsia spokojnost 🙂

mamusia
20. okt 2010

@zfidorka a tam su potrebne aj tie vrchne nohavicky? Lebo ja som si myslela,ze to je len ta plienka + vlozka,no ako som citala,aj tie vrchne nohavicky treba a to sa mi uz moc nepozdava,kedze bezplienkujem a bolo by potrebne este aj tie pri davani na nocnik stahovat..... Keby je to len ta plienka a vlozka,tak by to bolo fajn 🙂

zfidorka
20. okt 2010

@mamusia ano, treba vrchne... jeden cas predavali aj to co by si chcela ty, bola to znacka Pop-In (vid album kaktusik007), ale teraz to uz nemaju na stranke, nevyrabali to oni, len predavali...

zojec
20. okt 2010

@mamusia no treba na ne vrchne gatuse.. to je pravda.. 😉 skus nejake kapsove plienky pozriet..

mamusia
20. okt 2010

@zfidorka perfektny fotoblog mas,fakt super 😉

@zojec @zfidorka dakujem babeny,asi ostaneme na tom tak,ako sme teraz,pouzivam pullky a do toho normalne stvorcovky,zatial som nemala problem s pretecenim,kedze ja menim pri kazdom ucvrknuti,resp davam na nocnik 😉 ,no vymyslam a chcela som posaliet 😀

zuba
20. okt 2010

@mamusia NO na to čo ty chceš by fakt boli fajn nejaké kapsovky, tak ako radí zojec.

zuba
20. okt 2010

Inak ja teraz nedám dopustiť na kapsovku SW - nakoľko je problém sa prebaliť, tak sa prebaľujeme v stoji a nakoľko je na patentky, tak ju vždy zapnem presne aj na stojáka 😉

zojec
20. okt 2010

babule nemate niekora tieto navleky? http://eskrina.sk/2717-navleky-sponks-lienka.html ci otlacaju, ci nie?

divoska
20. okt 2010

@zuba to uz je pokrocila skola prebalovania hej? 😀 @zojec cool som ani netusila ze tam take ma to kedy pribudlo. tusim by som vzala na ruky. jezis fakt sem treba prestat chodit 😀

katka.carska
20. okt 2010

@mamusia BL robili kedysi aj "treningove nohavicky" - na tie uz nebolo treba vrchne gatuse - neviem vsak, ake najmensie.