Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sulky
9. nov 2010

@zuba , ja by som brala uz tie vacsie, my mame okolo 12 kilov a tiez ich mame. Na noc na velku plienku su akurat.
AK by si zobrala tie mensie, zachvilu by si musela dokupovat. 😉

anitab
9. nov 2010

ahojte dievcata,

poradili by ste mi, ake plienky pre 2chlapca len na noc? boli sme doteraz na jednorazovkach, uz s nimi koncim, pri druhom babatku chcem latkovky., tak som si povedala, ze nikdy nie je neskoro a aj ked maly uz moc plienky nepotrebuje, predsa ukoncime plienkovanie latkovymi.....uvazujem, ze pouzijeme klasicke stvorcove s vrchnymi, no pri PUL nie som si ista, ci to je dobre na celu noc, ked su najmenej prievzdusne...mozno vlniaky, len neviem, ci su aj na 12kg dieta...co davate najcastejsie na nos vacsim detom? (nas maly mava obcas aj suchu plienku po noci, zvacsa ma len cvrknute, mokre ale zdaleka uz nie precikane)

Dakujem Vam.

petrinka
9. nov 2010

@anitab ahoj, tych pul na celu noc by som sa nebala, ja som neprisla na chut vlniakom a tak pouzivame len pul-ky. pul su priedusne, nie je to "igelit". co sa tyka plienok, ja davam nohavickovu bambusku. ale ak tvoj maly uz tolko necura a potrebujes mu ich dat len pre istotu, tak mozes dat aj nieco menej save-bavlnu. mozes mu dat stvorce, ale neviem, ci nebude mat na zadocku "balik". nohavickove plienky su predsa len asi menej objemne ako dva poskladane bavlnene stvorce...

peach
9. nov 2010

@miruss, aj ja mam tu rolku.
a splachla si ich okakane?

sulky
9. nov 2010

@peach , vyrobcovia uvadzaju, ze separacky mozes veselo splachovat do zachoda.

@anitab , vlniaky na noc je idelane riesenie. Na 12 kilove dieta v pohode oblecies bundle of joy cislo L, alebo Happy Heinys. HH su asi najvacsie vlniaky ake som kedy videla 🙂

sulky
9. nov 2010

do oboch mozes dat stvorec, udrzia ho.

anlu
9. nov 2010

@anitab my tiez pouzivame len Pulky a nie je ziaden problem... zalezi len od toho ci ti je viac sympaticke 😉

miruss
9. nov 2010

@peach: Ja som ich buď spláchla alebo dávala na kompost.

miruss
9. nov 2010

@anitab: Moja malá má skoro 12 kg a na noc máme plienku Bum Hugger veľ. L a ja ju ešte dovypchávam bambusovým prefoldom babyidea. Ale ak Ti už veľmi neciká veľmi cez noc, ak ju budeš používať iba ako poistku, tak nemusíš dovypchávať. A z vlniakov na noc sú dobré aj popolini naťahovacie alebo baby beehinds. Ale ja na noc používam aj pulky Thirsties a som spokojná.

anitab
9. nov 2010

@petrinka @sulky @anlu

skusim jedny PuLky kupit a asi nejake kapsove alebo "vsetko v jednom" plienku - ja sa len bojim, ze ked budu objemnejsie, tak ich maly odmietne, predsa uz ma 2r4m ma svoju hlavu a nema problem povedat, co chce.....predsa bol zvyknuty na tenke jednorazovky, viete mi odporucit ktore su take najstihlejsie latkovky? a ktore najobjemnejsie? (aby som sa im pri nom radsej vyhla)...
je pravidlo, ze na co idu vrchne nohavicky (teda svtorce a nohavickove) su automaticky objemnejsie?

miruss
9. nov 2010

@anitab: Máš pravdu nohavičkové plienky na ktoré idú vrchné nohavičky sú objemnejšie.
Štíhle plienky sú Tots easyfit, Swaddlebees 2v1, kapsová Swaddlebees, Gro via shell set, Bitti D´Lish snap in one a aj Bum Genius flip je z tých štíhlejších so sty dry vkladačkou.

petrinka
9. nov 2010

@anitab kapsove plienky su podla mna celkovo menej objemne. to zavisi od teba ako ich "dovypchavas"🙂

zfidorka
9. nov 2010

@miruss toto znie zaujimavo: "Ale ja na noc používam aj pulky Thirsties a som spokojná." 😉 😝

miruss
9. nov 2010

@zfidorka: Myslela som to tak že to striedam niekedy dávam pulky a niekedy vlniaky. A malá nikdy nemala problém s pokožkou keď som použila na noc pulky. Aj keď určite je pravda, že vlnialky sú priedušnejšie.

zfidorka
9. nov 2010

@miruss ja som narazala na to, ze to znie akoby si si tie thirsties davala ty 😉 a to podpichnutie som nemyslela v zlom... 🙂

miruss
9. nov 2010

@zfidorka: To mi netrklo, že som to tak napísala. 😀

zuba
9. nov 2010

@sulky Díkes

izabelkak
9. nov 2010

ja neviem, mne tie menované AIO plienky neprídu veľmi pohodlné na noc, ale tak možno to moc riešim neviem....
na ucvrknutie by mohlo stačiť dať savú štvorcovú bambusové plienku do vrchných nohavičiek, len by to muselo dobre sedieť, priliehať, nemáte niekto skúsenosť s takýmto balením na noc???

dobre sedia rovné plienky vo vlniačikoch bundle of joy, to by mohlo fungovať aj na noc s plienkou na rovno, strih je prevzatý z detských nohavičiek, sú prijemné jemné....

napr. ja som ich teraz dávala cez deň malej s plienkami na rovno aj s separačkou z deky irma, potrebovali sme viac sucho lebo sme mali menšiu zapareninku, prerezali sa nám naraz 3 stoličky tak asi nejaká agresívoš kakoš, no a v BoJ sa mi malá neprecikala, keď som dala rovnú plienku s fleesovou separačkou do LVB crepe tak to mi precikala, neviem či kôli strihu že sú úzke medzi nožkami alebo že nám už horšie priliehajú gumičky, som ich zdeformovala sušením, teda zlým zavesením sa vyťahli.... ak dám ale do LVB plienku na rovno bez flees separačky je to úplne v poho, BoJ-ky ma však veľmi príjemne prekvapili...
ako treba si nájsť štíl obliekania, vložiť medzi nožky ležiaceho dieťaťa rovnú plienku a vysúkať tie gaťky, aj toto som zistila že nie je vôbec také hrozné ako som si myslela, prakticky jednoduchšie ako zapnúť na každej strane 2 patentky na netrpezlivom dieťati 😀

som tuším ako chodiaca reklama na BoJ vlniaky, ani neviem prečo, ale sú to také chutné gaťuše... super strih...

anitab
9. nov 2010

asi je nevyhnutne vyskusat viac typov plienok a vybrat si co najviac vyhovuje, aj ked je to asi narocnejsie....ja by som skor chcela plienku, kde mozem menit tie vkladacky, nie uplne AIO, kde to maju vsite, zda sa mi to menej prakticke, aj ked nevylucujem, ze kvoli manzelovi asi jednu aj taku poriadim 🙂

@izabelkak co povies na vlniacky Babyidea wool longies? mne sa zdaju celkom dobre, mozno vyuzitelne aj ukonceni plienkovania...len sa ta chcem opytat, dost neznala veci, ze ako pripinas rovnu stvrcovku pod vlniacky? to len tak lahko tu plienku udrzia? nejde mi to akosi do hlavy...

s tou netrpezlivostou dietata pri prezliekani viem o com hovoris, len my mame toto obdobie za sebou, trvalo to skoro 5 mesiacov, bol to velky boj, bezne som prebalovala po stojacky maleho...ale teraz je uplne kludny, asi tym, ze tych plienok ma za cen len dve 🙂

zojec
9. nov 2010

@anitab sa tu trosku zamiesam , ty mas vyhodu, ze akukolvek plienku kupis, pouzijes pre druhe babatko, tak mozes skusat az kym nekupis pre novoska celu vybavu 😀 😀 , inak tie longiesky to nemusi byt zly napad.. ja ich mam tiez, ale este nebolo tak zima aby som ich vytiahla.. a tiez zvazujem ze ich nalanolinujem a budem pouzivat ako vrchne gatuse na nohavickove plienky do satky.. podla mna stvorec udrzia v pohode.. su dost pevne a kedze su dlhe, tak nevypadne na 100% 🙂

izabelkak
9. nov 2010

@anitab práve že iné naťahovacie vlniaky ako bundle of joy plienku na rovno neudržia, takže ani spomínané longies... inak tie vlniaky milujem, mám aj shorties ale používam ich na nohavičkové plienky....

mohla by si to poriešiť tak že prosto kúpiš jednoveľkostné plienky ktoré potom beztak využiješ u druhého babätka a hotovo, nemusíš veľmi hútať... štíhla a savé z nohavičkových sú anavy plienky.... a keby si dala malému tie longies nemusí mať ani pyžamo ani spací vak či paplón, neviem ako Ti malý spí ale moja neznáša byť prikrytá tak som kúpila vlnené kamašky od disany, dnes však banujem longies sú lepšie, je to lepší materiál nežmolí sa a nezráža sa....

inak by bola pre vás ešte alternatíva tréningové nohavičky, tam sa dávajú len nejaké vkladačky, na ucvrknutie Ti stačí jedna štíhla vkladačka napr. bambusové alebo štvorcová plienka, tie tréningáče však bývajú s PULom, takže to je na Tebe, mojej malej v noci PUL nevadí, ale aj tak mám lepší feeling ak má vlnu... 😉

izabelkak
9. nov 2010

@zojec vypadnúť nevypadne ten štvorec ale môže sa posunúť a tá cika skončí vo vlniakoch a nie v plienke... musela by mať takú veľkosť ktorá by bola obopnutá ale tiež neviem či by to tak fungovalo...
tie BoJ to udržia kôli strihu gaťušiek no ale aj tak to lepšie funguje ak ich ešte "ukotvím" bodynkom, druhá vec je že do longies sa dá tiež natiahnuť gumička, tak ak by boli obopnuté, no neviem si to tak dajako predstaviť...

zojec
9. nov 2010

@izabelkak hm.. vidis to ma nenapadlo, ze chodiacim detickam by sa to mohlo posuvat.. ja mam este leziace babatko.. 😉 ja uz sa neviem dockat kedy tie longiesky vytiahnem, ale stale sa mi na ne zda brutal teplo.. dnes som ju mala v satke von, na sebe shoftshelovu bundu a natelnik a spotila som sa ako kon...

izabelkak
9. nov 2010

@zojec tá vlna je kvázy ako technické oblečko, spotiť by sa v tom nemala ani prehriať... ja na telo naspodok používam vlnené nátelníky, teda 70% vlna 30% hodváb, len sa mi žalostne sprali, už aj tak bolo to číslovanie malé, je to značka engel... ale tak ešteže sú longies podpazušiaky tak to neva že je o zbehnuté...
malá mala dnes longies, krátky rukáv vlna/hodváb na tom bavlnený dlhý rukáv a zimnú kapsu MaM, neviem zdalo sa mi že je oblečená akurát keď sa do nás oprel vietor....

izabelkak
9. nov 2010

spotená som bola akurát ja lebo som mala naspodku síce technické tričko ale umelohmotné kelu tiež by som prijala tú vlnu/hodváb 😀 🤐

zojec
9. nov 2010

@izabelkak musim zaobstarat nejaky vlneny top, pre malu aj pre seba.. lebo ked sa spotim ja , tak aj mala zvykne byt horuca..

anlu
10. nov 2010

@izabelkak a ja som mala stale pocit ze ked si dam Oliv do satky na nieco vlnene tak budem spotena krizom krazom... no musim vyskusat... to by bolo dobre aj 100% vlnene? lebo len take mam

emjee
10. nov 2010

@izabelkak aku mas velkost BoJ vlniakov? ja mam Mko a pri 11,5kg mu je to stale dost velke - nozicky mu nepriliehaju natesno, takze plienku narovno mu do nich ani nedavam, pouzivam ich na nohavickove

@anlu ja mam 100% merino body a tiez to 70vlna/30hodvab, obidve su v pohode do nositka

izabelkak
10. nov 2010

@anlu isto sa dá použiť aj 100% vlna, ale nepísala si že má Oliv alergiu na lanolín? 😨 ja to chápem tak že to vlneno/hodvábne je skôr na teplejšie mesiace, my sme ho používali aj v lete ... teda mám krátky aj dlhý rukáv, ale teda ten dlhý rukáv snáď nebol nikdy dlhý, a to som kupovala už hodne dávno veľkosť 74/80, takže ak by som to kupovala znova tak asi aj o dve čísla väčšie, navyše sa mi to podarilo oprať normálnym cyklom v práčke a nie na vlne, tak mi to ešte navyše stratilo takú pružnosť ako to malo ☹

@emjee ja som si práve preto kupovala S-ko, lebo mamičky na slepičárni písali že aj starším deťom, ale takým normálnym možno skôr štíhlejším kupujú na plienku na rovno resp. ako tréningáče S-ko, a to som musela ešte celkom dosť utiahnuť gumičky....
my to máme teraz tak že najlepšie nám sedia keď ich mám istené ešte bodynkom, takže počítam že za pár mesiacov keď ich budem potrebovať vyslovene ako tréningáče budú úplne akurát....

emjee
10. nov 2010

@izabelkak inak plienku narovno mame akurat flipku, pretoze M. plienku narovno vzdy prekadi durch 😝