Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

etuska
11. nov 2010

@zojec
super-tak potom neviem,lebo kamoskin syncek zacal mat problemy s pokozkou na prdelke az ked zacala davat prikrmy

anlu
12. nov 2010

@zojec nam nepomohol ani imazol, tiez mala Oliv riadne zapareniny az do krvy vyzratu ritku mala a vobec nic nepomahalo, vyskusali sme snad vsetky kremy a masticky... aj rozbalena bola viac ako zabalena. Jedine co pomohlo bolo telove mlieko od dr. Nona Solaris. To som nechapala ale za dva dni mala uplne cistucku pokozku ani stopy po ranach 😲

divoska
12. nov 2010

baby co mate BoJky cujte sem. ma slahne slusne povedane. predala som vcera tie Ska, a kocka mi teraz pise ze je tam dierka. vedla dierky na gumicku. kukam ti Mka a tam to iste. taka mini akoby jedno ocko. mate to tak aj vy? @sulky pozrela by si par prosim? rekuze co s tym, ci reklamovat /hlavne ze ich mam z ciech 😠 / alebo to maju vsetky a nepusta to, pripadne zapostit... vr nasrata som. na druhu stranu, keby to pustalo tak im to hadam kazdy reklamuje nie?

zojec
12. nov 2010

@divoska a nebude to dierka na gumicku , aby sa dala popripade vymenit??

zojec
12. nov 2010

aha teraz citam ze vedla dierky je dierka... ☹ tak uz som ticho 🤐

petal
12. nov 2010

zojec, k tym zapareninam, moj maly s tym prisliel uz z porodnice, zacalo sa to akokeby takou mini rankou, asi 2mm. Vsimol si to manzel, ked ho prebaloval. No a potom ako casto kakal, v podstate bol stale prekakany, vela jedol, tak aj vela kaka. Skusila som fakt vsetky maste, biolampu. Ked to trvalo uz mesiac a maly pri kazdom kakani plakal, co bolo stale, tak som trvala na mikrobiol. stere, normalne ho urobila pediatricka a zistila mu tam bakteriu, co si pravdepodobne doniesol z porodky. napisala mu atb mast a velmi rychle zabrala. No po tyzdni sa to zas zopakovalo, zas sa urobila ranka, ale potom to trvalo uz len 2 tyzdne a odvtedy uz ziadny problem so zadko. Krem nepouzivam vovec. Samozrejme tych 6 tyzdnov bol skoro stale hore zadkom, co sa vo veku tvojej dcery neda. A potom este prekonal rotavir. hnacku, co kakal tiez hojne a zadok to vydrzal. Tak skus dat urobit ster. Mozno je to bakterialne nakazene. Inac dcera mala zapareniny vzdy ked sa jej prerezali zubky.

petal
12. nov 2010

a este, skusala si uz gencianovu violet? pri dcere to bol liek cislo 1 na zadok. jej to zaberalo super.

anitab
12. nov 2010

@zojec hm, na kozne pliachy su aj lekary casto kratki...imazol je dobry, snad pomoze...idealne by bolo vediet, pricinu vzniku mykozy, co je asi dost tazke...drzim palec 🙂

alusha
12. nov 2010

@zojec skus tu gencianovu violet, ja som tiez pocula, ze je to dobre na ritku...

marecka
12. nov 2010

zoja, mala by si ísť na kožné a nie skúšať na nej čo zaberie, každému pomohlo niečo iné, lebo každý môže mať niečo iné... nevieš či má dermatitídu, či alergiu, či mykózu... má to už dlho,ja by som ju tak dlho neliečila na vlastnú päsť, aby si jej neublížila ešte viac tými pokusmi..

izabelkak
12. nov 2010

@divoska jasné že je tam dierka aby sa dala guma utiahnuť, ak by tam nebola bol by to prúser a gaťure by nám padali dole...
dierka je aj na BI shorties a longies, keby si tam niekto chcel natiahnuť gumu aby lepšie u chodiaceho dieťaťa držali.

izabelkak
12. nov 2010

@divoska aha tiež som zle čítala že vedľa dierky je dierka, prepáč.... hmm no divné že to máš na oboch, ja mám len dierku na gumičky žiadnu dierku vedľa dierky... a ako je veľká tá dierka?

ja ich mám teraz namočné, tak som kukla v rýchlosti tak neviem či by to bolo aj v takom mokrom stave vidno... ale popravde ma nenapadlo to na extra študovať, je to viditeľné na prvý pohľad?

ja ich mám od @sulky, a pokiaľ viem teda tak bolo keď som ja objednávala, bolo to tak že ich sulky nemala skladom ale boli na objednávku, tak neviem ako je to teraz či Ti to bude vedieť pozrieť....

izabelkak
12. nov 2010

@marecka @zojec u doktorky bola, a myslím že nič iné ako imazol by jej aj tak nedala, my sme mali to isté, najprv imazol, potom hnedá masť s ichtamolom, a potrebovalo to aj čas kým sa koža zregeneruje, doktorka nám mimo predpísania mastí nijako nepomohla....

neviem či @zojec dáva probiotiká, ja by som skôr navrhla tie nech skúsi črevná mikroflóra zabojovať sama menej invazívnym prípravkom ako atb. masť....

nám inak vtedy kožná nerobila ster a to malá vyše týždňa nereagovala veľmi na imazol, lenže ja som rovnako ako zojec nechcela upustiť od látky, proste sa to úplne zahojilo až v jednorázovkách, ak sa to veľmi rozbehne, tá pokožka vlhko neznesie ani na okamih.... to môj názor a skúsenosť....

marecka
12. nov 2010

zoji, u kožnej si bola? tak prepáč, myslela som že len u normálnej. Lebo nás dala dokopy kožná, ale nielen imazolom,bolo toho viac naraz.

izabelkak
12. nov 2010

@marecka myslím že neboli u kožnej že pediatrička zhodnotila že to už je skoro zhojené a že liečba je adekvátna... aspoň tak som to pochopila ja....

ja vlastne ani neviem akoby zaregovala naša pediatrička vtedy, ja som totiž už mala lístok u kožnej, kôli nejakým vyražtičkám čo mala malá ako novorodenec, tak som frčala rovno na kožné, neviem čo by tá naša robila, teda už naša našťastie nie je 😝

zuzkaro
12. nov 2010

@zojec ten clanocek je uuuuzasny :D super sa cita a je dobre spracovany, tak vam zelam skvele latkovnie a ja sa uz tesim aj na to nase 🙂

marecka
12. nov 2010

ahojte, idem sa sem postazovat. objednala som si plienku z klingacika. najskor nemali tu farbu ktoru som chcela,aj ked na stranke ju mali a zaplatila som ju. to je ok, stane sa... ale dnes mi to prislo obycajnym postovnym, za 0.60 €! uctuju si 2€ ! keby nie som doma, tak mi to trci zo schranky... som sklamana, ja aj 2eurovu zasielku posielam doporucene a oni takto... 😒

petal
12. nov 2010

Este k tym zadkom 🙂 . chce to vsetko cas, ja som bola asi 3krat za pedinou cela nervozna, maly mal ranky velke asi 1cm a ona na to len to, ze sucho, vetrat, probiotika a ta mast. Inac netreba sa bat spravne indikovanych masti, ani atb ani ziadnych inych, to percento, co sa vstrebava je minimalne. To si nemozem odpusti tuto poznamku, profes. deformacia 🙂 , invazivna liecba vyzera inac. Treba si vybrat mensie zlo.

luciferova
12. nov 2010

pamata si niekto, co stali BG 3.0?

miruss
12. nov 2010

@luciferova : U mňa 19,95€.

marecka
12. nov 2010

@miruss a uz ziadne nemas?

miruss
12. nov 2010

@marecka: Už mám len v4.0.

zfidorka
12. nov 2010

@marecka http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/bum... tu by mali este mat, ale asi uz len 2 farby...
a za povodnu cenu aj tu: http://www.latkovky.sk/produkt-detail/bumgenius...

mamusia
12. nov 2010

Caute baby,tak uz mi prisli latky a idem sit o 106 😉 Chcela som sa spytat,ze ked davate ocot namiesto avivaze,tak tam potom nesmrdi,ci ho necitit na plienkach? A je potrebny,ked ho tam nedam?

zfidorka
12. nov 2010

@mamusia ja uz ocot nedavam, vraj moze skodit bambusu, tak pre istotu 🙂 mame makku vodu, takze rozdiel nevidim...
ale ked ho tam das, tak nesmrdi, ani ho necitit na plienkach... ostanu take bez vone...

marecka
12. nov 2010

@zfidorka dakujem, dopredaj maju na tom klingaciku lacnejsie.
ale uz su tu v bazari...cakala som, neboli, tak som objednala nove a teraz su aj v bazari 🙂

labutka
12. nov 2010

@zfidorka @marecka mam pocit ze na latkovkach uz su tiez len 4.0 a 3.0 boli urcite zlacnene. A bola som tam kuknut v stredu a maju aj jednovelkostne itti bitti za 22.70 . Bola ich plna policka, neviem jak je to teraz.
@mamusia ocot nemusis davat, je na dezinfekciu a zmekcenie vody. A citit ho urcite nebude.

mamusia
12. nov 2010

Dakujem baby,bo som ani nedavala doteraz,tak ani nebudem 🙂

lindauciatko
12. nov 2010

@labutka prosim ta a maju tam tie fusaky co maju na stranke? ake su v skutocnosti? porovnatelne s emitexom? vdaka

labutka
12. nov 2010

@lindauciatko fusaky maju tie co na webe, ale kedze fusak mam, nijak specialne som ich neokukavala. ani emitex som nedrzala v ruke. Ale zase viem , ze v tom shope je len to, o com su presvedceni, ze je to kvalitka. 😉