Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

lenka47
10. mar 2011

@adkoalauri my pouzivame latkovky uz od porodnice, hlavne sa neboj do toho pustit, postupne prides na to ze co a ako 🙂
moja este doteraz kaka takmer do kazdej plienky niektore dni, davam este aj separacky-tie vyhadzujem do kosa a plienocku po prebaleni zaperiem zlcovym mydlom vyzmikam a hodim do vedierka k ostat. plienkam a periem kazdy 2.-3. den

emjee
10. mar 2011

baby kyselina citronova je len na cistenie pracky, alebo sa moze dat aj na plienky?

emjee
10. mar 2011

jo a blueberry minky uz zase durchom pretiekla po 3 hodinach a to bola dovypchata BL 30x30 😝 😝 😝 co tam mam pichnut? twofold? (bi hour nemam)

michaela80
10. mar 2011

@adkoalauri ja tiez latkujem od porodnice , uz z porodnice sme isli v itti bitty , separacky som pouzivala asi tak tyzdne, vadilo mi ze ma pocit mokra pri separacke takze radsej tu plienocku preperem s mydlom...... 😀 😀

tin_ka
10. mar 2011

ahojte
konecne sme zacali pouzivat latkovky, len som uplny debil z toho skladovania a prania.ze ako co kedy...
prosiiim vaaaas, mohli by ste mi napisat, co robite s plienockou od kedy ju date dole malemu/malej z ritky az kym sa dostane cista na susiak?
ja ked z plienocky splachnem hovienko, zaperiem ho zlcovym mydlom.flak mi ale ostane, chcem pouzit sol na skvrny ale neviem kedy.kedy to mam namacat v nej?po jednej plienke, hned ked ju mam cerstvu pokakanu?ci ako?
a co znamena skladovat na sucho?mam kupeny ten vak na pouzite plienky.takze ak mam pocik.plienku, dam ju tam.ked mam pokaknu, preplachnem, vyzmykam a tiez ju dam tam?vsetko take mokre dam tam?aj nohavicky vrchne k tomu? a potom pred pranim az to namacam v tej soli na skvrny?
moze sa ta sol pouzit aj na vrchne nohavicky?neznici ich to?napr.keby som ju chcela pridat do prania do pracky.a peru sa spolu vkladacky, aj nohavicky..
no som z toho jelen, ale ved vidite....
a tie veci vo vaku take mokre spolu ked su, tak ked ich vyberiem smrdia.ma to tak byt, ci robim nieco zle??
nas maly je dojceny, ma tri mesiace...
dakujem vam vopred za rady, navody ako postupovat a ako spravit z pokakanej/pocikanej plienky cistu 🙂

anlu
10. mar 2011

@labutka ok, urobim podla toho navodu a uvidim 🙂 este raz dakujem za rady 😉

anlu
10. mar 2011

@adkoalauri aj my pouzivame latkovky od narodenia. Ja som davala stale separacky a splachovala som ich vo wecku. Tiez mi mala kakala do kazdej plienky. Pokakanu som preprala mydlom a zo zaciatku ked vsetky plienky boli pokakane tak som ich skladovala vo vedre s vodou a s pripravkom na pranie. Tak mi na nich neostali ziadne skvrny. Teraz uz ich skladujem na sucho, kedze kaka raz za 1-2 dni a separacku davam ked uz viem ze bude kakat, inak nie.

vanesska
10. mar 2011

ahojte, neviete poradit nejak plienocku pre vacsie dieta co je taka dostatocne velka a neotlaca na nozickach?
nasa mala ma sice len 7 mes. ale vazi uz 11 kg dlha je jak tyzden pred vyplatou 😝 a mam pocit ze uz vsetky plienky co mame su jej male ledva ich zapnem a to uz su na najvacsom zvacseni a takmer zo vsetkych ma otlacene okolo noziciek a to nehovorim ze ked zacne sediet tak ona ma taku pneumatiku okolo bruska ze sa jej uz teraz tie plienky tak zarezavaju do bruska no neviem fakt chcem jej kupit nejake dalsie plienocky len neviem ake... 😕
celkom sa nam osvedcila wonderoos ta ma tie volaniky okolo noziciek ale tu uz tiez zapneme len tak tesne ach jo 🙄

sulky
10. mar 2011

@vanesska , najvacsia kapsovka ktoru som drzala v ruke, je happy heinys 🙂 Ma az 4 rady patentiek, vydrzi snad aj do 3 rokov, cca 20 kilov 🙂

vanesska
10. mar 2011

@sulky uf tak aspon nieco 😅 super musim ju omrknut 😉

makarda
10. mar 2011

@vanesska ahoj, ja co mam doma najvacsie su BabyIdea bamboo, ale mala ma este len tak cca 7 -8 kg... a Tots Bots Bamboozle Stretch sa mi zdaju tiez dost velke, take flexibilne natahovacie...

makarda
10. mar 2011

@tin_ka ahoj, uplne ta chapem, ja som tiez prve tyzdne total chaosila, trosku som nestihala tie pokakane plienky ani zaprat, cakali ma napr. den-dva v umyvadle, az potom som ich drhla mydlom a kefou a bola som zufala 😀
no ale po prve, cca od 3 mesiacov uz nekakame do kazdej, vacsinou len raz za den, takze sa to da, po druhe, niekedy to flakam a ked viem ze bude kakat tak jej dam jednorazovku (sorry vsetci!)...
no a moj system prania je ze mam jedno vedro s vrchnakom na pocikane, tam ich hadzem rovno tak ako su az kym je vedro plne. druhe vedro bez vrchnaku mam na pokakane. kako najprv zmyjem vodou, trochu preperiem obycajnym mydlom na pranie a vysucham kefkou, vyzmykam a dam do toho druheho vedra, kde v teplej vode rozpustim prekarbonat sodny (www.detivbavlnke.sk/product_detail.php?cat=ekod...). tam postupne pridavam pokakane plienky, obcas dopustim teplu vodu. toho prasku tam davam len tak od oka.... cikane plienky (tie smrdia) nahadzem do pracky priamo z toho kybla, kakane vyzmykam. najprv to vsetko dam na program plachanie. potom pridam gel z mydlovych orechov a jednu davku toho prekarbonatu a periem na 60 program bavlna.
inak aj mna by zaujimalo, ako to ludia peru, a s akymi praskami - lebo ked som to nedavala na to plachanie, smrdelo to aj po vyprani.... periem vsetky plienky dokopy, aj s vrchnymi nohavickami, niekedy aj s pyzamkom a inymi kusmi oblecenia (bieleho, prip. svetle farby). avivaz nedavam, ani ocot. ten gel z mydlovych orechov je s levandulovou silicou, ale pravdupovediac pradlo po ususeni nevonia, je take neutralne.

zhrkz
10. mar 2011

@adkoalauri My tiez latkujeme od navratu z porodnice. Drobec tiez kakal do kazdej jednej plienky. Doteraz pouzivam separacne plienky, aj ked na zaciatku mi boli nanic, lebo prazenicka casto lozila az vonka ☹ , takze skoro vzdy boli aj vonkajsie gatky okakane. V jednorazovkach (u mamy) to vsak bolo ovela horsie, to bol neraz pokakany az po plecia 😅, celeho som ho musela umyt a prezliect.
Prve tyzdne som gatky aj vkladacky hned po uspineni prepierala mydlom na pranie a plakala, gatky hned aj susila, aby som mala co rotovat. Napriek tomu mi niektore vkladacky ostali flakate, ale netrapim sa s tym. Po preprati som vkladacky skladovala namocene vo vedre, a vodu som vymienala aspon raz za den, kym nesli do pracky (vacsinou na druhy den).
Postupne ma to prestalo bavit a tak som ich cely den len zbierala a potom naraz večer preprala mydlom a preplachala vo vode z kupania maleho. Ale aj to ma preslo a aj maleho to caste kakanie, a teraz ich skladujem "nasucho" v uzatvaratelnom vedierku niekedy aj s nohavickami ak su okakané, alebo moc zacikane. Na 2.-3. deň zadržím dych, prehádžem do pračky a operiem (podrobnejšie ako periem vo fotoblogu Latkujem za babku).

lulukn79
10. mar 2011

@tin_ka @adkoalauri kojene deticky vacsinou kakaju zo zaciatku do kazdej plienky. Po nejakej dobe sa to zredkuje, ale aj tak to moze byt viackrat za den. 😉
ja ocikanu plienku a aj separacku dam rovno do vedra.
z okakanej plienky som okakanu separacku vyhadzovala do kosa (mali sme taky maly zvlast len na ne) z plienky som kaku splachla prudom studenej vody, potrela mydlom na pranie (napr.Lanza) trochu preprala, vyzmykala a dala k ocikanym plienkam. ked bola skoro cela plienka okadena tak som zmyla kaku studenou vodou trochu preprala mydlom na pranie a hodila do vedierka, v ktorom som v horucej vode rozpustila trocha soli na skvrny z DM(denkmit). po par hodinach som plienky vyzmykala a dala do vedra k ocikanym.
periem vacsinou kazdy 2 obcas 3 den. Vsetky plienocky (ak su, tak aj vrchnaky) so zadrzanym dychom nahadzem do pracky nasypem prasok na pranie (periem Lovelou) + 1lyzica PUER(sol na skvrn) + raz za cca mesiac mesiac a pol 1lyzica Nappy fresh(dezinfekcia na plienky).Periem na 60°C s predpierkou.

emjee
11. mar 2011

heeelp - kupila som kyselinu citronovu a zabudla som, na co ju chcem pouzit 😀 okrem vycistenia pracky mozem ju dat aj na plienky?

emjee
11. mar 2011

uz som si vygooglila, tak nic 😀 http://www.proficolor.sk/doc/olejeavosky/TL Kys...

zhrkz
11. mar 2011

@emjee ta linka mi nefungovala ☹
Moj nazor je, ze mozes pouzit kyselinu citronovu namiesto octu aj na plienky. Ja ju pouzivam na vsetko namiesto octu, lebo ocot mi smrdi, takze aj umyvadlo, akvarium aj konvicu s tym umyvam. Dokonca aj do varenia davam namiesto octu radsej stavu z citrona.

xlea
11. mar 2011

idem k vam zas po rozumy.... dnes som prvykrat zalozila na noc novu BG AIO organic... nicim som ju nevypchala, bo mala cura v noci malo, obcas najdem aj suchu plienku.... aaa prvyprvucicky krat sa mi stalo, ze mala bola zacurana az tak, ze bolo mokre body az po krk, spaci vak a aj plachta.... kto davate tuto plienku na noc? co do nej este davate? myslim ze
@sulky ma v oblube BG organic... baby hodte radu. Bo toto bola fakticky prva latkovka, co mi v noci takto pretiekla

michaela80
11. mar 2011

@xlea http://www.ekoplienky.sk/product/bum-genius-org... tuto si dala na noc? mne ta vydrzi tak cez den 3 hodky max... tato plienocka sa ani vypachat neda kedze to nie je kapsa...Ja na noc davam BG kapsu s malou vkladackou a flipkovou organic vkladackou a nepreteka mi to...

xlea
11. mar 2011

@michaela80 jjj tuto... tuto som este netestovala ani cez den... vcera ma vecer taky spasonosny napad napadol, ze ju treba na noc vyskusat 🙂)) ale tak pri dobrej voli tam nejaku vkladacku nacapem... BG kapsa je fajn, tu tiez pouzivam.. tuto asi posuniem dalej a kupim kapsu... nejak sa mi to nempaci 🙂

michaela80
11. mar 2011

@xlea ja ju davam ked ju musm nechat pri svokre ci mame aby to mali lahsie s prebalenim.... 😀 😀 😀

zojec
11. mar 2011

@xlea ta AIO je strasne malo sava, tak max jedna cika fakt.. ved je tam len par vrstiev bavlny.. taka o nicom mi pride ta plienka a este nie je ani sty dry.. ☹

adkoalauri
11. mar 2011

Baby, ďakujem veľmi pekne!!!! 🙂 🙂 A dnes už začnem s látkovaním 😀

xlea
11. mar 2011

@zojec noo mas recht... operiem, vysusim a posuvam dalej... uz mam vyhliadnutu nahradu...

sima.p
11. mar 2011

@xlea akú?

xlea
11. mar 2011

@sima.p BG AIO organic.. raz pouzitu....

xlea
11. mar 2011

@sima.p ... TB easyfit... alebo BG kapsovku... obe mame radi, tocime dookola... alebo wonderoosku

michaela80
11. mar 2011

@xlea aku mas farbu BG ORGANIC? ja mam tb EASYFIT a nepaci sa mi raz sme ju mali na sebe ...mam tu kvietockovanu

xlea
11. mar 2011

@michaela80 BG mam tangerine.... a easyfit mam tiez kvietockovanu

michaela80
11. mar 2011

@xlea to je aka farba?