Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

tinika
13. sep 2011

tak na noc som davala včera mummus touch AIO bo som nemala ine a rano ceeeely pretečeny takze na kratko je super ale cela noc je vela .))

crysmile
13. sep 2011

@tinika ja som do nej davala este bmb stvorec 30*30 a bola akurat na dvojhodinovu prechadzku.. mikrovlakno, ci flis nesaju..

iron
13. sep 2011

@zfidorka kuknem sa ti doma, ale tusim male L, ved ma este zmensovacie patentky, takze to vies zmensit

iron
13. sep 2011

SIO je este ecobu

a pocet kapsoviek? Ja to robim tak, ked idem na prechadzku dam jej kapsovku a zoberiem jednu vkladacku a jednu AIO. Vacsinou staci vymenit len u vkladacku. My na obed sme doma o poobede to robim rovnkao, len to ked ideme na dlhsie, vezmes savejsiu kapsovku, alebo dovypcham este kapsu...napr. aj babyidea.

Babyidea prefold pouzivam vacsinou na den ako vkladacku do kapsovky,....na noc sa mi to zda uz vela, zatial nam netreba...to len dovypcham este jednou bambusovou vkladackou.

Itti Bitti...ja som zo zaciatku bola velmi zmatena z mnostva patentiek na vkladackach,....ale nam je dobra. Akurat mala ma strasne sunkoidne nohy. Bitti je fakt velmi uzkeho strihu, nam niekedy pretecie niekedy nie.

kryska5
13. sep 2011

@argyro Dík moc za info ale ty máš ešte drobčeka, mne sa dnes malá konečne prvý krát vycikala aj vonku do trávičky, čo doteraz keď sme skúšali tak neurobila, takže ja sa chcem nejaký kompromis, resp. nechcem toho ponakupovať zbytočne veľa, nakoľko sa snažím aby sa mi pýtala sama na nočník, čo zatiaľ nejde, ale keď sa jej pýtam tak odpovie keď chce cikať. Kakanie našťastie nemusím riešiť, to kakáme do umyvadla/ záchoda od 3.mes.
Ja doma tiež prebaľujem hneď ako sa pociká ak sa nám "podarí" 🙂 A tú IB máš aj tie D´lish?

kryska5
13. sep 2011

@katka888 Díky moc za pomoc 🙂 a nie je mi potom lepšie nakúpiť skôr tie SIO plienky + vkladačky namiesto kapsoviek?

iron
13. sep 2011

@kryska5 no nechcem ti brat iluzie, ale podla mna tak rychlo nebude cikat sama...este vam pride bojkot a uplne bude odplienkovana az okolo dvoch rokov.

A co sa tyka tych kapsoviek a SIO, kazdy ma na to iny nazor...Ja osobne to striedam, ale mojimi oblubenymi su jednoznacne kapsovky. Aj z dovodu, ze do tej kapsy napcham vselico co uz mam doma. Dokonca dnes tam pcham Kikko bambusove stvorce 🙂

argyro
13. sep 2011

@kryska5 no ano, neuvedomila som si ake velke mas dietatko.. ano, dlish.. s tym kakanim parada 😎 ja by som to aj rada podchytila, ale maly nevysiela ziadne signaly len odrazu zacne.. aj ked je to vzdy rano-doobeda, len zriedka sa mi podari zachytit to lavorika 😅

kryska5
13. sep 2011

@iron díky, jasnačka, môže byť že to bude až za rok, skôr ako za polroka to aj tak nečakám ... hihi a bojkot už sme mali aj sa to potom super zlepšilo že vonku do plienky vôbec necikala, len potom som to zas ja dokafrala tými jednorázovkami podľa mňa a že som sa jej zabúdala pýtať vonku. A to mi začala aj kakávať do plienky 😒 a záchod ani šerblík ani ťuk, som naprv z toho bola mimo, kým som nezistila že je to bojkot 🙂
Dík za názor asi bude najlepšie to tiež striedať, resp vyskúšať aj kapsovky aj SIO ... veď sa hodia pri druhom neskôr 🙂

@argyro a si s nimi spokojná? Nám by sa možno hodili aj tie tutto, predsaj len už cikáme viac a menej často. Skúsim. S tým kakaním to bola skôr náhoda, lebo malá mala koliky a ja som mala pocit keď sa mi vrtela v postielke že sa jej bude lepšie kakať keď jej budem tak držať skrečené nožičky pri brušku, som to skúšala a sranda je že ona si na to zvykla a potom už nekakala do plienky. Len zo začiatku chodievala kakávať o 5:00 ráno (to sami začala strašne vrtieť v posteli a tak "kňučkať") čo bolo dosť naprd, lebo potom už často nezaspala :( Keď ti kakáva ráno-doobeda vyskúšaj každý deň malého dávať na lavórik v nejakom čase, možno si na to zvykne 🙂

pusinqa
13. sep 2011

maminky mám jednu otázku ohľadne kapsoviek ak máte rôzne druhy, kde sa vám vidí najlepšie umiestnený otvor na vkladačky vpredu, vzadu alebo v strede? ak to je v strede nemôže to dievčatkám nejako vadiť alebo tískať? ja mám klasické s otvorom vzadu a niekedy je ozaj fígeľ to tam napchať a uhladiť, upraviť a mám jednu s otvorom aj vpredu aj vzadu čo sa mi vidí super na vkladanie vkladačiek rýchlo to tam dám aj upravím. zaujala ma tá možnosť mať otvor v strede ale možno praktická skúsenosť s tým nebude až taká super. napíšte mi prosím váš názor a skúsenosti, ďakujem

zfidorka
13. sep 2011

@kryska5 stay dry su asi vsetky umelinky ☹ skus napisat do e-shopov, oni budu vediet konkretne zlozenie... sio menis len jadro, podla mna maju nevyhodu v tom, ze kapsy ak das dobre vkladacky tak pekne sedia, sio mozu pretiect.. a nemaju az tak dobre poriesene zmensovanie...
s tym poctom kusov som ti uz pisala, ze tych 6 + nahradne vkladacky (na ten 1 den co ti budu schnut origos, lebo kapsy budes mat suche za noc).. mozes davat na von aj nohavickove s vrchnymi...

@estterka stale sa najde nieco co bude drazdit.. 😉 jedine riesenie je nepozerat e-shopy a tuto diskusiu 😀

@argyro no krasna je ta ruzova... uz som ju objednala 😅 mala bude mat meniny, tak mam pre nu darcek 😀 😀 😀
@kryska5 myslela asi prechadzky (hodinove), nie ist mimo domov prec na cely den...

argyro
13. sep 2011

@kryska5 no takto k itti-bittkam - ja ich milujem pre ich savosť.. naozaj niekedy je ta plienka precikana na cimpr-campr ale ta stay-dry vrstva je naozaj sucha. najskôr sa mi nepáčilo, že je z umeleho vlakna /polyesteru/ pretože ja som latkovať začala hlavne preto, aby som malemu na pokožku prikladala prirodne materialy nie umeliny, ale neskôr som pochopila, že prírodný materiál jednoducho tento pocit suchosti neposkytne aj keby sme sa ako snažili.. takže toto mi vyhovuje.. jedna vec mi však behá po rozume a nevšimla som si, žeby ju tu niekto už spomenul - patentky vo vnutri. Ja mam stale taky divny pocit, že to musí malého na chrbátiku/brušku pri ležaní tlačiť. viem si predstaviť, že také lezúce, chodiace dieťatko s tým už problém nemá, ale môj sa zatiaľ len pretáča takže drvivú väčšinu času /ak nie je v nosiči/ je na chrbátiku alebo brušku. No, ale nezaznamenala som, žeby bol nejaký nespokojný alebo sa kvôli tomu budil, takže ich používam, keďže som ich nakúpila požehnane a ešte stále ma máta nakúpiť ďalšie 😅
S tým kakaním dobrá rada, skúsim to spravidelniť, celkom by mi to pomohlo, keby sme aspoň kako zachytili 🙂

iron
13. sep 2011

ako spominala @argyro myslim, ze ani neexistuje nejaka vkladacka stay dry z cisto prirodneho materialu. Kedze funkciou je aby bola na povrchu sucha, nepoznam ziaden prirodny material,ktory by suchym ostaval. Saju ale neostanu suche. Takze urcite to bude nieco synteticky, v pripade v kombinacii s prirodnym materialom....

@pusinqa ja mam len plienky s kapsomi kde sa vklada zozadu alebo je otvor z oboch stran...tunel
Zalezi od typu plienky. Niektore maju otvor uzky ze to tam ledva napcham a teda dost sa s tym potrapim, potom su take ktore maju otvor sirsi, tam to napcham. A tie co maju tunel, tak tam to je podla mna vymyslene najlepsie, pretoze aj ked tam dam nieco dlhsie, resp. ine,..viem to urovnat . Ale skutocne to strasne zavisi od typu plienky...
ja som spokojna s wonderoo, ta ma velky otvor, ale aj vkladacka je dost velka,...ale v pohode, potom mam bababoo...tam je kapsa tiez dost siroky takze tiez ok...smartipants...to ma tunel (moj favorit zatial), potom mam minilala...to ma uzku kapsu a neviem to tam dobre narvat... ake este mam.?

iron
13. sep 2011

aka plienka ma otvor v strede?

maticap.
13. sep 2011

Ahojte babulky, opat mam na vas jednu otazocku 🙂 . Co je lepsie pouzivat - klasicke stvorce alebo viacvrstvove plienky (napr. popolini)? Mam nakupene aj vrchne nohavicky, aj nohavickove plienky, aj AIO, no povodne som chcela hlavne stvorcovat, no mam taky dojem, ze asi tie viacvrstvove su prakticejsie, ci? A mimochodom, treba tie viacvrstvove zehlit? Dik za odpovede! 😵

pusinqa
13. sep 2011

@iron niekde som niečo také zahliadla a mňa zaujala možnosť pri šití urobiť otvor v strede len neviem či by to bolo praktické alebo nie, ďakujem za tvoje skúsenosti .-)

crysmile
13. sep 2011

@maticap. ja mam aj VV aj obycajne stvorce a mi pridu velke a zbytocne na tak male dietatko.. este mozno tak neskor vyuzijeme.. ako aj pri malej som to vyuzila do kapsoviek.. skor by som potom isla do anavy bambusovych vv a skladala na nohavickovy sklad.. ale mne sa ten novosklad paci na tom mojom malom, ma taky maly chutny zadocek...

iron
13. sep 2011

@pusinqa hm, podla mna ked urobis otvor v strede tak to budes musiet napravat na oboch stranach, ze vopchas ruku aj na jednu stranu aby to sedelo aj na druhu stranu aby to sedelo....
neviem,...rozhodne zaujimavy napad..skus a potom napis skusenosti

ellysa
13. sep 2011

@tinika ahoj teraz som si všimla, že si sa pýtala na tú ch. banana plienočku, má ju suseda a ona je z nej úplne hotová-nadšená, ja som ju len držala v ruke, je veľmi príjemná, dobrý materiál, treba vyskúšať,
baby tak tie smartipants sú fajn? žeby sme vyskúšali?

pusinqa
13. sep 2011

@iron veď to že tiež mám obavu aby sa to nakoniec blbo nevkladalo na obe strany, možno ten tunel je lepší nápad

tinika
13. sep 2011

@ellysa ja mam smartipants, dnes ju mal druhykrat na dupke, ked som vybrala vkladačku tak vrch bol suchy, dalo sa to pouzit znova a celkom pekne sedi 🙂

argyro
13. sep 2011

Ešte som chcela k itti-bittkám/ teda ja konkretne hovorim o dlishkach a mam aj 1ks tutto ale tu pouzivam zriedka, mozno trikrat ju doteraz mal na sebe/ že sa mi na nich páči aj to, že tie vkladačky pomerne rýchlo schnú.. no a niekto tu písal o chaose pri zapínaní vkladačiek.. ked som ich prvýkrát dostala tiež som pozerala ako mucha puk, ale baby, priznám sa, že teraz je to taká moja úchylka zapínať tie vkladačky, ja som pri tom ako v tranze 😅 niekoľkokrát denne chodím na sušiak kontrolovať IB vkladačky či už nevyschli, aby som ich mohla pozapínať.. a ešte niečo, ja ked som ich dostala, pre istotu som si na youtube našla video ako sa zapínajú.. svojej 8-ročnej dcére som to dala ako rébus, že či príde na to, ako sa to skladá, mala to do dvoch minút, hanba mi 😅
No ale dosť k IB lebo už budem vyzerať ako ich agentka, ešte som chcela o úžasnej plyšovej povrchovej úprave a nenormálne krásnych farbách, ale radšej sa krotím 😀

argyro
13. sep 2011

A ešte mám otázku, či je to niekto, kto používa výlučne celé plienky, teda kapsovky, SIO alebo AIO? Lebo ja sa počtom týchto plienok pri mojej neutíchajúcej vášni k tomu tuším priblížim 🙂 nehovoriac o tom, že bavlnené štvorce, ktoré vlastne doteraz používame cez deň a doma mi už úplne prestávajú vyhovovať, potrebuje mať dva aby neboli mokré, že sa dajú žmýkať..

chichinka
13. sep 2011

@argyro ja mam jednu itti bitti tutto a musela som si kuknut video na youtube aby som pochopila, ako to myslia 😀 Tvoja osemrocna dcerka je sikulka 🙂

sladkasue
13. sep 2011

Babulky niekto tu minule spominal BABA BO plienky. Mate ich niektora doma???

@argyro my sme jede cas pouzivali iba kapsovky mali sme ich 15-17 ks a v pohodicke... teraz na doma pouzivame aj bavl. stvorce. ina, ak sa ti zdaju moc mokre, skus bavlnene vymenit za bambusove - my ich pouzivame hlavne na noc🙂
@maticap. viacvrstvove sa samozrejme NEZEHLIA

chichinka
13. sep 2011

inak prave som na nete pozerala Blueberry plienocky...(viem, ze sedia skor vacsim detickam), nemozem si pomoct, su strasne krasne, paradne prevedenie...len ta cena je doost vysoka... by ma zaujimalo, ci ich niektora mate, ci ste spokojne...pozerala som z coho su: Vnútorná vrstva: 100% polyester vo forme flísu,vkladacie plienky sú z mikrofroté (80% PES a 20% nylon). Bambus je lepsi asi, ze?

nejdem ich kupovat, dala som si zaracha na akykolvek nakup plienok do troch mesiacov maleho 😀 tak ma aspon poteste, ze su iba strasne krasne 😵 😀

chichinka
13. sep 2011

@sladkasue sue pri tom pocte kapsoviek si ako casto prala?

petah82
13. sep 2011

@argyro my mame len kapsovky a Gro Via a 4ks nohavickove bambusove. stvorce sme nepouzivali a to latkujeme od narodenia 🙂

sladkasue
13. sep 2011

@chichinka cca na 3.den 🙂 je ale pravdou, ze v tej dobe som tusim na noc davala este jednorazovky 😎

anelisa
13. sep 2011

ahojte,
dnes ma nasa Elenka 3 tyzdne a konecne som jej dala 1. krat latkove plienky. Len mi strasne dlho trva zabalit ju do novoskladu, lebo sa v kuse mrvi 😅 U niekoho som videla v albume nafoteny proces balenia do novoskladu krok za krokom a chcela by som si pozriet ci to robim dobre, ale nemam cas hladat to, tak by som bola vdacna, ak by mi niekto hodil link 🙂
A neviem ako napevno jej mam zapnut patentky, aby ju to netlacilo...........kolko patentiek by som asi mala mat v strede volnych?