Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

behulka
28. apr 2014

@bzzzz skús hľadať vrchné PUL nohavičky na suchý zips. Majú gumku okolo pása a veľmi dobre držia aj klasické štvorcové plienky.
No kúpiť sa dajú asi len cez i-net. V bežných obchodoch s detskými vecami nie.

behulka
28. apr 2014

@hermiona368 ani nášmu už to nesiaha cez celé bruško, ja snapku nepoužívam, vrchné nohavičky to držia spoľahlivo.

prelulu
29. apr 2014

@handricky 🙂 dakujem, asi to tak objednam. Tych vkladaciek mam kolko objdednat? Mam zobrat aj nejake stay dry vkladacky? A viacvrstvove plienky?

sladkasue
29. apr 2014

trochu zábavy, tipovania a pre šikovných aj výhra 🙂 zúročíte svoje plienkové znalosti?
https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/sladka...

prelulu
30. apr 2014

Mamicky ake mate skusenosti so separacnymi vkladackami (v rolke) versus separacnymi vlozkami z flisu? Co je lepsie kupit?

oskvarka
30. apr 2014

@prelulu jedna rolka mi vystaci na cele plienkovanie mozno aj pre dve deti.. uvidim... pratene su super ... vlastne oboje posluzia pre vecie babo ... male ma taku riedku kaku ze to je tazko.. papierove uplne nanic a pratelne maju aspon steydry... ale tak lahsie sa to z nich vymyva a nemas spinave plienky ... starsie babo uz ma tu stolicu taku ze sa ti do tych chlpou nezazerie ti to tak odpadne od toho.. a inak kupovala by som viac chlpate.. teda s tym vysokym vlasom... mam 17 kusou este idem 6 dokupit .. periem tazdy treti den tak uz mi to bude vychadzat do kadeho prebalenia ...

prelulu
30. apr 2014

@oskvarka na riedku kaku su dobre vraj selulozove co som sa docitala v clanku od @handricka a ktore su s vysokym vlasom? Velmi som take nenasla, ake pouzivas?

oskvarka
30. apr 2014

@prelulu mam little lamb veciu velkost a 3 mam bambi roxi ake predavali vlani .. tie maju trochu nizsi vlas ale chlpate su a doobjednavala som teraz bambi roxy teddy maju nazvane tusim... vyzeraju rovnako ako little lamb na obrazku .... balicek mi este nedosiel.....
riedka ako riadka... ja mam take kvalitnejsie separacky disana tusim ale ista si niesom a ta riedka kaka novorodenecka mi to vzdy premocila a sa to popretrhalo a aj tak to bolo aj na plienke... ale teraz ked uz kaka aj riedke tak je to take ine.. to uz zadrzi...

prelulu
30. apr 2014

@oskvarka aha presne nad tymi disana som rozmyslala...tak neviem ci ich kupit nakoniec.
tieto mas http://zdraveplienky.sk/product/littlelamb-plie... ? neviem z toho obrazka ci to ma chlpy ci nie.

oskvarka
30. apr 2014

@prelulu ale niesu zle tie disana mne ich tu odporucili ... kupovala som z peluskova.. ..mam tieto https://www.modrykonik.sk/shops/plienky/pwu9/di...

tie su to little lamb co si dala odkaz... ano 14 kusove balenie vyslo lacnejsie som take kupila a velkost 2

teraz som si objednala tieto http://www.bambiroxy.com/product/latkove-plienk...

prelulu
30. apr 2014

@oskvarka dakujem 🙂

handricky
30. apr 2014

@prelulu separacky... mas jedorazove (take co vyhodis do kosa, prinajlepsom operies 3-4x) a pratelne (tie co spomina oskvarka ,, s vysokych vlasom,, su pratelne..
separacky je totalne jedno, ci hladke, s vlasom alebo co.. ak su pratelne - tak je to 100% polyester, na tom prevedeni uz nezalezi..
ak chces jednorazove - teda ich budes vyhadzovat - tak celulozove..
viac o separackach tu: https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/handri...

1, kup si 10 ks separaciek (mozno aj 6 ti staci), ja davam len na von a na noc. na den netreba zbytocne davat umelinu..
2, vkladacky - zopar kratkych cca 6 ks? prihodis si to do novoskladu, ked ti nebude stacit..
nejake ine by som zatial neriesila. ale ak by si chcela pouzivat iba vkladacky do vrchnych gatiek, tak hocijaky prefold.. idealne tak rozmer okolo 30*35 alebo 35*35 alebo35*40
ale najprv to skus s tymi stvorcami
viavvrstvova plienka je vlastne vkladacka.. len kazdy to inak vola..
a este nejaku nohavickovu na noc.. ale mozes to zvladnut aj s novoskladom

pratelne separacky: little lamb alebo bambi roxy
jednorazove separacky: trebars little lamb celulozove alebo tots bots, alebo disany (tieto som vsak neskusala).

anelisa
30. apr 2014

ahojte 🙂 este mam jednu otazku 🙂 ake spolahlive su suche zipsy na vrchnych pulkach bg flip? doteraz som pouzivala len patentkove pulky, teraz mam jedny nove (ellas house) na suchy zips a celkom sa mi to pozdava, zda sa mi jednoduchsie zapnut vzpierajucemu sa dietatu suchy zips ako patentky. Len sa bojim zivotnosti tych zipsov 😕

prelulu
30. apr 2014

@handricky kukuricne separacky su lepsie alebo ani nie? Pri tych vkladackach mam zmatok z akeho materialu mam zobrat, citala som ake vselijake su ale ktore su najlepsie a najvyuzitelne. Uz skoro mozem objednavat 🙂 len tieto veci dotiahnut.

behulka
30. apr 2014

@anelisa kvalitný plienkový zips prežije samotnú plienku, mám odskúšané, že 4 roky intenzívne používané Pulky a suchý zips je ok. Každopádne sa dá prešiť za nový, ak by to nebola top kvalita.

armeria
1. máj 2014

@anelisa ja som u BG na plienky so suchym zipsom rezignovala- podla mna su vhodne na par mesiacov pouzivania pri malych detoch do 6 mesiacov. Mam jedny flip na suchy zips a jednu freetime na suchac kupovane nove, oboje su nepouzitelne pre pohybujuce sa dieta, a to som uz premienala viackrat suchy zips- za taky obycajny, nie BG- a ten sa spral a vypelichal strasne rychlo, periem kazdy 3. den, zipsy sa znicili cca po 16 mesiacoch pouzivania.

ekoplienky
1. máj 2014

Už len do nedele 4.5.2014 zľavy až do výšky 50% na plienky, oblečenie a pracie prostriedky. Využite akcie v rámci týždňa látkových plienok a ušetrite pri zostavení plienkovej výbavičky.

anelisa
2. máj 2014

@behulka @armeria dakujem 🙂 bg ten suchac teda asi nemaju velmi kvalitny 😒 zostanem verna teda patentkam 🙂

euka210
2. máj 2014

@anelisa ja preferujem tiez len patentky. Lepsie to drzi, dieta sa samo nerozopne, ani neskriabe, suchac sa pri pohybujucom sa babu niekedy uz rozopina sam, pokial nie je isteny bodami.

oskvarka
2. máj 2014

@anelisa mali ma 8 mesiacou a uz zacina byt na tie suchace moc bystri a spekulant :D... ale inak ani na maleho sa mi suchace dobre nedavali stale som mala pocit ze to mam krivo a tak som to vela krat napravala... patentky som odratala a bolo po traume.. 🙂 takze ja som uz teraz viac za patentky...

bzzzz
5. máj 2014

@behulka ďakujem. 🙂 Už som objednala, tak dúfam, že nám sadnú na naše chudé bruško

hermiona368
5. máj 2014

@sladkasue taaak a ja mam modre plienky 🙂 zabudla som v pracke modre pyzamo 🙂))))

naveen
7. máj 2014

ahojte, potrebovala by som sa poradit na temu plienkova dermatitida .. nasa mala bude mat v juny 2 roky, nikdy sme to nemali (az na jedno zaparenie, ked bola este babatko) a teraz pred tyzdnom bum.. zacalo to nenapadne jednym fliacikom a po tyzdni ma ritku celu vyhadzanu cervenymi flakmi, miestami zdurenymi .. pouzivame latkove plienky (klasicke bavlnene, plus bambusove na poobedne spanie) a jednorazovky MOLTEX eko na noc a ked sa ide von... netusim z coho to je, lebo uz viac ako pol roka kaka vyhradne do nocnika a cez den cika casto do nocnika, plienku mavame ako poistku (pocikava sa aj do plienky)
pred tyzdnom som prestala pouzivat plienky doma, ma gatky (vyprate na 60, vyzehlene), ale stale sa jej to zhorsuje. dnes sme boli u lekarky dostala antibioticku mast a imazol.. ked sa to nezlepsi, tak na kozne a kortikoidy.

viete mi poradit, co by pomohlo a z coho by to mohlo byt? ☹

evulikm
7. máj 2014

@naveen u nás pomohli obklady z repíkového čaju. A naša lekárka mi poradila podávať aj probiotiká.

hermiona368
8. máj 2014

mali ste niekto tieto plienky ? http://www.ekoplienky.sk/p/1226/libstatske-plie...
idem kupovat nejake, a kiko lux este stale nemaju...spokojna som s MaM, tak teraz zvazujem ake su tieto libstatske....dakujem babky- zabky 🙂))))

mary939
9. máj 2014

@hermiona368 kikko lux by som nekupovala. s kvalitou MaM sa nedaju porovnat. ja som bola z nich sklamana...

hermiona368
9. máj 2014

@mary939 dakujem za radu. Ono vsetky mamicky ich chvalia ale asi kvoli cene... a tieto extra libstatske si neskusala ? tie MaM su ozaj perfektne, makke a save 🙂

oskvarka
9. máj 2014

@hermiona368 ja som ich kukla v brne v kamennom obchode... na omak asi ako kikko LUX aj predavacka vravela ze je to taka alternativa (teda ak su to tie extra kukni este gramaz ci je cca ako LUX) ale ako pise mary to su o triedu nizsia kvalita ako MaM ale zase so skusenosti ja mam MaM a nelatkujem s nimi... moc velke su a hrube... tensie stacia aspon nema dieta taky velky zadok. ja som s kikko LUX spokojna.. ale zda sa mi akasi vysoka cena.. nechces si radsej objednat kikko priamo z ciech a nejako ich tu dostat (lebo s postovnym sa to zase asi neoplati ale ak mas niekoho v cechach alebo tak) lebo maju dobre ceny a teraz je aj dobry kurz... za takuto cenu by si mohla mat radsej 2 baliky MaM ked si s nimi spokojna... alebo imsewimse 8 kusov z latkujeme.sk :D.. ale len ked bola akcia teraz uz su drahe...

ludmilabb
9. máj 2014

@prelulu ja som inak velmi spokojna s nasimi vrchnakmi zo SK Baby Lucy, a tiez Kikko napr mam aj BG Flipky ale nejako extra ma neocarili a celkovo ja som skor za suchace a tie Flipky su na patentky 😝

prelulu
9. máj 2014

@ludmilabb na suchacoch ma odradza ze kratsie vydrzia a potom ich treba menit...aspon co som citala skusenosti zeniciek..., daco som uz objednala, daco uz doslo a ine este cakam...no uvidime ako to pojde v praxi, maleho este nosim 🙂