Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

matja
14. mar 2010

na noc som ešte nikdy nedala AIO 😕

izabelkak
14. mar 2010

julia tu sú tie bambusové vkladky od BI...
http://www.branakdetem.cz/bamboo-prefold-2ks.htm
http://www.branakdetem.cz/bamboo-prefold-2ks.htm
http://www.branakdetem.cz/vkladaci-plenka-bambo...

najviac vrstiev má prefold, resp. ak by si dala 2 x bamboo hour získaš rovnaký počet...

my sme mali dnes od 6 do pol štvrtej nočnú plienku BBH bambus, len s jednou origoč v kladačkou a do toho bamboo twofold, tak ten twofold pochytal skoro všetko, origoš.vkladka len líznutá na konci a trochu mokrú plienka pri gumičke pod chrbtom, mala tam stay dry separačku IV tak predsa čosi stieklo ale pohoda vlniaky len malilinko vlhké, potom som ju velice prebalila som myslela že sa vrtí skr mokrú plienku no ale keď som to omakala nič nemohla cítiť, prebalila som ju do zavazožky v kt. bolo vv a bamboo hour, toto vydržalo 2,5 hod. pritom nadránom v tomto čase času vyciká určite skoro toľko čo za celú noc.... počúrala sa do toho snáď do 15 min. odbrebalenia 😖 stay dray vstvu tam nemala len viskoz.separačku a spokojne si zaspala.... tak som podľa mńa mala zbytočne blbý pocit že jej vadí mokro v plienke .... a nemusela som prebaliť....

dahlia23
14. mar 2010

ja aj kvôli tomu, že vlniaky naťahovacie sa mi na neho v noci naťahovať nechce a ostatné nohavičky majú suchý zips (som ťava, že som to tak chcela) a on sa mi pri tom zvuku hrozne trhá. GB má sucháč taký jemný a BG má patentky. a je to teda ešte aj easy 🙂

izabelkak
14. mar 2010

dahlia presne aj mne sa malá na sucháč vždy zobudila, jediné čo mám na sucháč sú TB a tie veru šúchajú statočne tak som robila tak že som dala malej na plienku paplon a vtedy som odopla sucháč - v noci prebalujem v posteli ona vačšinou pri tom spí.... teda teraz už ani moc neprebalujem max. nadránom.... inak mám komplet všetko na patentky....

matja
14. mar 2010

fíha, to vám deti pri prebaľovaní spia? 😕 To u nás nehrozí, my prebaľujeme, keď sa malý zobudí, ja kŕmim a manžel prebaľuje 🙂

zajaciq
14. mar 2010

kukam, ze mam najmenej plienok. to dufam, ze vydrzim s 30timi na zaciatok (20 stvorcov, 10nohavickoidnych s nahradnymi setmi). operiem kazdy vecer.. 😕

preco sa ten cas tak vlecie 😨

dahlia23
14. mar 2010

Lenke ten sucháč nevadil, tak som netušila, že to môže vadiť. a vadí... preto chcem kúpiť tie loveybums crepe na noc a do nich nejaké patentkové plienky. asi BL bamboo. má niekto lepší nápad? 😉

izabelkak
14. mar 2010

zajaciq aspoň potom dokúpiš podľa toho čo Ti bude vyhovovať... a keď kukneš ku mne tak ja mám len 4 nohavičky na deň 4 na noc a 5 x AIO z toho jednu skoro vobec nenosíme.... ostatné štvorce, vkladačky a zavazovačky myslím že takto s praním obdeň by sme mohli v pohode fungovať nebyŤ tej nakupovacej mánie🙂))

julia30
14. mar 2010

to u nas nehrozi prebalovat ked spi 🙂 my prebalujeme na prebalovaku v kupelni 🙂 a vzdy je mala vstata a aspon jej to pomoze 🙂 lebo inak mi zaspi pri papani strasne rychlo takto sa viacej preberie a nappa sa viac pekne sa na ciciku skludni a haja takze je mi suma fuk ci je to na suchac alebo na patentky

ja mam tuto tasku http://www.eskrina.sk/681-taska-flip-tumble-eko...
a je super lebo ma velku rucku, ktora sa mi zmesti na kocikovu rucku 🙂

inak aj ja chcem tie crepe tiez lebo su super cez den pouzivame crepe alebo flisove a tie krepe su bombove este mame teraz nove z brany take tenulilinke prirodna farba na den ako gatusky to vyzera 🙂 uz su nalanolinovane a cakaju nas v trencine na susiacku 🙂

dadi pozicias mi tie plienky ci mam si rovno kupit hamburger a ma aj miruss nejaky prefold ktory sa vyrovna tomu co mi pastla izabelkak

etuska
14. mar 2010

Dahlia-tak to ma veru nenapadlo,ze babo sa budi na zvuk suchača 😅 -a my mame tych nohavickovych plienok na suchace dost 😝 😅 -ale mozno bude spachtos.

Inac-chcem sa ta opytat-ci davas do BG flip-ky aj nieco ine okrem tej povodnej vlozky pre novoska-resp. ci si si kupila aj nahradne,alebo davas "co pride".Ja mam totiz 2ks BG Flip Stay dry-a chcela som dokupit aj tie ôoriginal" vkladacky,no su dost drahe-tak preto sa pytam,ci si vkladala aj nieco ine

emjee
14. mar 2010

ja mam tiez flip-and-tumble tasku, je uplne super, minule som v nej niesla 2l frosch, 10 prikrmov, 4bal. vlhcenych utierok, krabicu susienok a este nejake drobnosti, proste napchana do prasknutia a v pohode som to na pleci odniesla (samozrejme s M. na bruchu v manduci)

nam strihovo lepsie sedia hambace, BI bamboo extra je fajn, ale strihovo je trosku zvlastna - ale co sa nasavania tyka, su obidve super
tb flexitots su krasne makkucke, ale nato, ze ich mame pomerne kratko, sa mi zda, ze trochu "vypelichali"
eh konopne su tenucke, clovek sa az boji, ci to vobec pojme nejaku tekutinu do seba 😀 ale saju fajnovo, len tie suchace nie su bohvieco, patentkova je 100x lepsia
nemam plienku, ktora by sa mi vyslovene nepacila / nevyhovovala

etuska
14. mar 2010

Julia,Emjee-paradne tasky 🙂 Nejaka krasne farebna by sa mi hodila-lebo mame tmavy kocik a aj nosič pre Šimiho ma takej nevyraznej farby 😀 😝

No bezim ja do kupelne preprat okadene veci nasho "babatka"-Miška ma druhy den "prehanky" tak sedime doma a mame dietku 😖 😝

mneme
14. mar 2010

ja si tiez neviem predstavit prebalovat spiace dieta, to musi byt nadhera. u nas prebalovanie prebieha ako hra na macku a mys 😀

mneme
14. mar 2010

inak, bi bamboo extra na patentky s tou flisovou vrstvou dnes v noci zabodovala rovnako ako ta suchacova, ja som z nich uplne nadsena a vobec som zamilovana do celeho konceptu babyidea. ale je fakt, ze hambac ma "rozumnejsi" strih.

a este som chcela k magicke - vcera na prechadzke sa osvedcila, bola riadne nasata a na pocit uplne sucha, takze super 🙂

izabelkak
14. mar 2010

Julia Mirka má v ponuke twofold a bamboo hour, možno by Ti vedela objednať aj prefold, prípadne tieto vkladky majú aj v iných SK e-shopoch.... ale šak keď Ti Dadka požičia najprv oskúšaj či budeš spokojná a napísala som Ti IP....

mneme tak to by sa Ti stopro páčila BBH bambus, škoda že nevydrží do odplienkovania...

som sa Ťa chcela opýtať na tú magic ako sa Ti pozdáva... tak super a použila si aj tú vkladačku?

julia30
14. mar 2010

jj s dadou sme uz dohodnute a potom nakupim 🙂

miruss
14. mar 2010

Ahojte.
Julia vkladačky babyidea mám v ponuke a prefoldy sa chystám v dohľadnej dobe doplniť do ponuky. 🙂

julia30
14. mar 2010

miruss to sa tesim 🙂 lebo tak sak nemusim z ciech objednavat 🙂 ked budes mat ty a uz sa tesime ked prides na prezentacku do TN 🙂

miruss
14. mar 2010

No už len upresnite termín.
Mne to vyhovuje okrem 27.-30.3., lebo to om v Čechách a Veľkú Noc budem tráviť v Poprade u našich. 🙂

julia30
14. mar 2010

miruss podla mna to nechame az po velkej noci nech uz aj dada je taka viac "pohybliva" 🙂

miruss
14. mar 2010

Julia súhlasím. tesne po Veľkej noci budem robiť prezentáciu v poprede, termín a miesto upresním na stránke, keby mal niekto záujem.

julia30
14. mar 2010

to este dohodneme sicko 🙂 nam je to jedno my sme minimalne do konca maja v TN este 🙂 vyskusam tu EH a prefold od dady poziciam si a vyskusam 🙂 a ked tak potom by som si u teba kupila 🙂 lebo dufame, ze prezentacia bude predajna :D

miruss
14. mar 2010

Jsné sptravíme to ako prezentačno predajnú akciu. A napíšte mi o čo a v akom počte by ste asi mali záujem, aby som doniesla.

julia30
14. mar 2010

jasne len to sa musime aj my s dadou stretnut na viac ako 10 min :D lebo zatial nam totak vychadza v poslednej dobe :D

avila
14. mar 2010

Miruss a na stred Slov. sa nechystas? 🙂

miruss
14. mar 2010

Avila zatiaľ nie. Ja bývam na západnom Slovensku a pochádzam z poradu. Stred mám tak mimo trasu.

julia30
14. mar 2010

co si myslite o tomto? Bambusove latkove plienky BabEco - spolu len 15eur/3ks vobec neviem co su to za plienky viete niekto ?

crysmile
14. mar 2010

julia, hod link, neviem to najst, z kade to mas?

crysmile
14. mar 2010

od tej baby som uz raz kupovala.. ja neviem, ale dobra cena za bambusky..