Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

dahlia23
23. mar 2010

baby, ja sa tiež priznávam k tým bielym obrúskom z dmky. ale už sa pomaly začíname preorientovávať. len mi je ľúto tie okakané éone hádzať do koša. a látkové utierky sa mi zas nechce prať 😅 ale včera dvakrát išiel pod točku v umývadle a dneska ráno sa aj látka dostala k slovu. tak snáď sme na dobrej ceste. lebo príroda ma za tie utierky isto nemá rada 😀

ewulalia
23. mar 2010

ahojte,
ja k tym bielym obruskom z DM... minule som vynimocne pouzila doma a nejako som ho podvedome zamotala do pocikanej plienky. Aj sa pekne opral, rychlo uschol, nerozpadol sa ....opat pouzitely. no, recyklacia 😀

izabelkak
23. mar 2010

ewulalia presne ma napadlo že sa isto dajú prať, vyzerajú materiálovo ako viskozové....

tie DM sú inak jediné čo znesiem, tie voňavé to je des, ešte huggies majú nevoňavé tie sú však iný matroš také papierové... sme mali vzorku z porodky🙂))

a hlásim že náš zadok o.k. tak to fakt vyzerá na tie separačky by som povedala 😒

henushka
23. mar 2010

Caute, my mame teraz tieto obrusky:

http://www.babykind.co.uk/wipes.htm#washablewipes

Mame doma aj IV obrusky, ale tie pouzivam napr. pri kupani. Ale na samotne cistenie pokakanej ritky si ich moc predstavit neviem. Tie frote/flis su super, s frote pekne date vsetko dole a ten flis je taky jemnejsi na doumyvanie.

No a periem s plienkami. Sikovnejsie si ich posiju 😉

crysmile
23. mar 2010

mna lakaju od ivusky tie obrusky, bohviekolko stoji jeden..

martina05
23. mar 2010

Ahojte, len sem tak nakuknem a čo nevidím, Aurora je už na svete...Takže Zajo...GRATULUJEME....
Nám dnes na poradni povedali, že by sme mohli byť do týždňa na svete, tak som zvedavá.... Už sa neviem dočkať, kedy začneme látkovať....Tie plienočky sú také chutné...

maryol
23. mar 2010

Ahojte, chcela by som vás poprosiť o radu:
Používame klasické bavlnené štvorce a ortopedické nohavičky, no občas sa nám stáva, že keď bábo dlhšie spinká, má mokré fľaky cez dupačky aj overalík...
Uvažujem o kúpe vrchných nohavičiek, lebo ortopedické už nebudeme potrebovať + chcem si zadovážiť nejaké savejšie plienky, ktoré by sme mohli používať na noc (zatiaľ to riešim jednorázovkami), takže k veci: vedeli by ste mi poradiť nejaké spoľahlivé značky vrchných nohavičiek a osvedčené plienočky?

ludmilabb
23. mar 2010

ja som tiez DM obrusky viackrat oprala (nechtiac) na zaciatku som ich pouzivala dost casto teraz len zriedka

mneme
23. mar 2010

iz, emjee, vyskusam podla instrukcii, vdaka 🙂

izabelkak
23. mar 2010

crysmile tolko čo na šijemedetem podľa mňa http://www.sijemdetem.cz/produkt/ubrousky-k-ple...
http://www.sijemdetem.cz/produkt/ubrousky-na-za...

ja si ich od nej asi tiež objednám....

mneme tak potom napíš ako si nakoniec tú SWB poriešila, ja som teda najprv otáčala tú vrchnú vkladku, teraz ju mám v šuplíku a dávam tam bamboo twofold...

julia30
23. mar 2010

baby ja mam obrusky na ritku z plachy starej brutal vypratej a je to najlepsie co moze byt ;) ale mama ma orezzavaci overlok takze mi to mama porobila ;) ale inak aj ja mam v kabelke pohotovostne male balenie DM lebo nie vzdy je mozne pouzit latkace 🙂 dada odpustam ti minule prebalovanie :P

btw. ja mam tych stvorcov na ritku asi 60 ks a je to ltt teraz ked aj von to nosime a tak je to ltt fakt 🙂 tak neviem ci sa vam to opla kupovat ;)

miruss
23. mar 2010

Ahojte.
Maryol IP.

Martina tebe sa to tiež už pekne blíži. 🙂

crysmile
23. mar 2010

iz, cena sa mi zda dobra, za 4ks.. a z jednej strany bambus a z druhej biobavlna.. idealne..
julia zavidim ze ti ma kto usit tie obrusky.. ja by som si ich tiez isto nekupovala keby som mala overlock..
a to myslis ze tychto obruskov mas 60? fuuha.. to doost.. ako casto kakate a kolko ich spotrebujes pri jednom zakakani?

henushka
23. mar 2010

cry, na babykinde pisu, ze doporucuju 30. Ja som najskor kupila 10 na skusku a sa mi zapacili, tak som dokupila dalsich 10. A staci mi. Ved periem spolu s plienkami a zatial sa mi nestalo, ze by chybali. 🙂

A kedze su frote, uz som spravila aj tak, ze som len teplu vodu dala a slo to pekne zotriet 😉 A cena tiez v pohode.

crysmile
23. mar 2010

henus, ja si tiez myslim ze okolo tych 15-20 staci.. teda nam staci aj tych 12, ved my kakame raz za den, stiham prat s plienkami.. a to jednou ju podlozim, nastriekam na ritku medvidka, ocistim a tou co som ju podlozila potom docistim...

emjee
23. mar 2010

idem teda recyklovat dmacke vlhcene obrusky 😀 (nebyt tejto temy ani mi to nenapadne 😅 😀 )

mneme
23. mar 2010

baby a vy pouzivate vlhcene obrusky aj na len pocikane partie?

emjee
23. mar 2010

ja nie 😅 a ty?

mneme
23. mar 2010

praveze ja ich nepouzivam takmer vobec, martina kaka vacsinou doma a to ide hned pod vodu. len sa cudujem, ze naco tolko obruskov 😕

avila
24. mar 2010

Baby, co je to ten medvedik?

A pouzivate na ritku nejaky kremik ked balite a aky? Nam na kurze odporucali v takej tube, neviem ako sa vola...

henushka
24. mar 2010

Obrusky pouzivam len, ked sa pokakame. Ale my este stale sme prazenickovi, niekedy aj 5-6x za den 😅

crysmile
24. mar 2010

avila, ja nepouzivam takmer nic na ritku, pri latkovych plienkach ti toho nie je vela treba.. ked mame cervensiu ritku, pouzivam krem na bradavky Babylove, ale baby ma tu nahovorili na prirodnu kozmetiku nobilis a tam je levandulova silica, takze aj tu potom vyskusam..
a medvidek je toto: http://www.eone.cz/product_detail.php?product_i... k tomu sa da kupit riediaca flasticka s rozprasovacom a rozriedujes do v prevarenej vode.. ja som s tym zatial spokojna, spolu s latkovymi obruskami je to super..

julia30
24. mar 2010

crys my kakame tak 3x denne a niekedy vobec ked spriemerujem tAk 2x 🙂 no a pouzijem tak 2 az 3 ks na zakakanu ritku ked sa mi ju nechce dAAVAT POD VODU CELU 🙂 a ked sa pocika len 1 a mne sa uz nezmesti pomaly do umyvadla :D tak sa mi nechce ohybat do vane 🙂 a kedze ich mam vela tak sa to da 🙂 a len ich namocim v cistej vode doma na ritulu len vodu 🙂

crysmile
24. mar 2010

julia, tak to ozaj dost v pohode, ak ich mate dost.. mne ked sa mala zakakala, ked bola mensia, tak som mala lavor a do toho sup.. ale potom zacala uz velmi spliechat..
baby ja ked chcem tie vlozky od ivusky tak si mam vybrat farbu, vzor? vy si nejdete od nej vlozky kupovat?

crysmile
24. mar 2010

joo avila este ma napadlo, vo zv porodnici to riesia s mastickou tak, ze nie je v tube, ale v kelimku, vies kolko sa tam musi zaniest prstami bakterii, ked si do toho strkaju prsty vsetky maminky na izbe? takze ak si chces nejaku masticku na prebalovanie brat, vezmi si svoju.. najma teda ked tam su len hnusky.. a eone ma aj mast na zapareniny, pozri si ten link co som dala..

emjee
24. mar 2010

crys ja si beriem nevzorovane
avila do hnusiek resp. na zaciatok je najlepsia rybacia masticka (nie je draha), do latkovych nedavam nic

izabelkak
24. mar 2010

na antolskej je na ritku rybia masŤ v tube, je to zelená tuba s nápisom detská masť, ja mám teraz skúsenosť že musím mastičky obmieňať a začala som utierať aj pocikané, no a okakané ide vždy do umývadla, mne to dajako príde málo tým obrúskom, ale to je asi tým že to máme spravidla rozpatlané po zadku...

dugyna
24. mar 2010

zajaciq tak gratulujem ze si sa svojej malej zajacky docakal 😉 a nech ste obe zdrave a coskoro doma 😉

baby inak vam posielame slnecny pozdrav z chvojnice 😉

dugyna
24. mar 2010

no k tym obruskom ja mam zatial 12 ks IV inak strasne jemnunke mi pridu super, a este by mali dojst od anavy zo sijeme detem.a uvidim mozno potom este objdnam.

a nakolko mali v lidli akciu..tak kremik na ritku som zobrala odtial-pocula som dobre referencie a kupila som tam aj tie mokre utierky dva baliky ze to vezmem ked tak do porodky.tie su tiez myslim neparfemovane.

avila
24. mar 2010

Crysmile... to nemyslis vazne.... s tou spolocnou mastou. Asi som o nemocke pevne rozhodnuta (BS). Diky za typ, neda sa to kupit na Slovensku ta prir. kozmentika?