Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

mneme
22. apr 2010

ja nepouzivam vobec ziadne obrusky, to jedno balenie co mam je uz asi totalne vyschnute v taske na kociku. doma sa ide pod vodu, vonku sa nekadi 😎

emjee, pls daj instruktaz k tym mam vlozkam - staci set 4 mini?

mneme
22. apr 2010

jeej, si ma predbehla 😉

mneme
22. apr 2010

ja vezmem jednu bbh a jednu anavy

emjee
22. apr 2010

labutka podla popisu na stranke je to olej, ktory si vzdy rozriedis prevarenou vodou (30ml vody + 1lyzica medvidka), pred pouzitim pretrepes a vznikne taka emulzia

labutka
22. apr 2010

no, adam ked sa vykadi (kadime do serbla), tak ja mam take vlhcene obrusky z DMky. nie detske, ale Sanft und sichher, daju sa splachovat, maju k nim aj krabicku a mame ultra sensitiv a tie kraaaaaaaasne vonia. pri tych urcite ostaneme. 🙂 on kaka tak "cisto", ze vzdy pouzijem max. 2 obrusky. 🙂

ja rozmyslam medzi kalichom (co mi svagrovka povedala ze nech si urcite nekupujem... mozno ked pride ten spravny cas tak si ho od nej poziciam - moze sa to vobec? ) alebo nejakou alternativou k tamponom. mam uz kupene nejake slipovky aj merino kridielka. takze uz sa "neviem dockat" ked ich pouzijem. 😅

emjee
22. apr 2010

no ja by som moj kalich teda nikomu nepozicala 😀 som s nim maximalne spokojna (od aprila 2006)

dobry tip s tymi sanft und sicher, ja mam babylove a su super, akurat maju tu vadu, ze sa nedaju splachovat
ja som inak zacala "recyklovat" tie, co pouzijem na posledne utretie - normalne ich svihnem do pracky s plienkami a potom pouzijem ako separacku 😀

matja
22. apr 2010

michaela, aj mne chýbajú nejaké nočné plienky v tvojej zostave.
Ďalšia možnosť, ako prať plienky, je v mydlových orechoch.

emjee, ja mám LL bamboo, no čo by som na ňu... taká normálka, nič špeci, ale ani nič zlé... Keby bola farebná, bola by lepšia 😀
BI bamboo extra je určite lepšia.

Ale od LL mám aj PULky a našla som ich dobré využitie, výborne mi pasujú na štvorce poskladané na obdĺžnik 🙂

tynushqa
22. apr 2010

Baby, kto teda organizuje tu branu? ja by som chcela iba par malickosti odtial 🙂

emjee
22. apr 2010

tynushqa ja 😉

dugyna
23. apr 2010

kocky ja som kupila na zaciatok -aspon do porodky vhlcene z lidlu..
a potom mame tie latkove obrusky a chcem objednat medvidka...
labutka ja som si objednala tie vlozky od BL,takze som zvedava..uz sa tesim ako ich vyskusam

michaela80
23. apr 2010

oki tak kolko a ktore nocne plienky objednat z brany....

dugyna
23. apr 2010

kocky trosku of topic ale toto bolo u nas na julovkach...

Ahoj všetci dobrí ľudia !

Chceli by sme Vás veľmi pekne požiadať o pomoc p re nášho syna menom Alexander Hajžuš, nar. 14.09.2009, POTREBUJEME KRV "0 Rh negat., "e" pozitívny s prenesenými anti "e" protilátkami." !!!!!!
Asi to vyzerá príliš komplikovane, ľudia bežne poznajú svoju základnú skupinu, preto, pokiaľ by ste o niekom vedeli, transfúzna stanica v BA v Ružinovskej nemocnici i v KE na Fakultnej na Triede SNP o našom prípade vie a otipuje každého ochotného darcu, či spĺňa aj podskupinu "e" v pracovných dňoch od 07:00 do 11:00 hod. Stanice majú snahu ihneď odčerpať maximum, či však na to darcovia pristúpia, to samozrejme nechávame na ich zvážení.

Lekári hľadajú aj v registri darcov SR, zatiaľ neúspešne, preto tzv. pravidelní darcovia pravdepodobne nebudú vhodní (ale toto je len naša uvaha).
Darcovia :
Deň pred tým piť veľa vody, nie alkohol, vyhnúť sa mastným jedlám.
Ráno max. čaj a pečivo
Zároveň sa pokúšame zistiť, či aj v iných lokalitách SR sú odborné transfúzne stanice, otipovanie podskupín totiž nerobia všade, aby ľudia nemuseli cestovať ďaleko ...

Náš Alex leží v Detskej Fakultnej Nemocnici s Poliklinikou na Kramároch v BA.
Ak by ste tento mail mohli posunúť ďalej, či odpovedať, budeme Vám naozaj vďační. Srdečná vďaka.
Baška a Rudo.

prsky
23. apr 2010

dugy...to je hoax, ktory uz chvilku obieha s obmenami po forach a mailoch 😉

dugyna
23. apr 2010

prsky ☹ tak pardon...ja som chcela dobre ☹

a inak prsky vdaka za pochvalu terminu..aj ked myslim ze malinka sa vypyta skor 😉

dugyna
23. apr 2010

prsky nedalo mi to a volala som na transfuznu stanicu..a pani povedala ze ano ze zbierala sa taka krv ale nevie ci este treba..ale ze 0 Rh negat aj tak potrebuju

neurologia
23. apr 2010

Ahojte baby,

chcem vas poprosit o radu:
mam doma ustrikovane vlniaciky nalanolinovaka som ich (mam lanolin kupeny v lekarni doma si ho rozrabam) a ten lanolin ale akoby sa na ne "nenalepil" alebo co....najskor boli take lepkave tak som myslela ze fajn dala som ich malej a akoby ten lanolin z nich zliezol a totalne prepustaju....
poradte mi prosim kde mozem robit chybu?

prsky
23. apr 2010

dugy..no ja som nasla, ze to bolo aktualne v marci, ale ine meno...inak aj tak verim skor vyzvam, kde rodicia daju na seba kontakt 😉

och
23. apr 2010

ahojte

takze dnes sme zacali, zatial moje poznatky, GroBaby shell set je fajn po 30 minutach co ich mala na sebe urobila naloz veliku, vydrzali nepretiekli 😀 😀

na von som dala BL velur bez vkladacky a na to GB wraps, no neviem mala toho tolko na sebe ako keby bola na siroko balena a ked sme prisli po 2,5 hodine pocikana bola vsetko super len cele stehienka aj ritka boli otlacene tak neviem ci to nie je male alebo som niekde urobila chybu?

inak ja som tiez BA tak keby vam nieco chybalo mozem si aj ja nieco objednat 😉 kedze som zaciatocnik tak este netusim co 😀 ale ten medvidek sa pozdava aj mne len nemaju tam k tomu aj ten rozprasovac na uz zarobeneho medvidka 😅

juliakocka
23. apr 2010

ahojte kočky........prosím o radu......čo potrebujem, koľko kusov a koľko to bude stáť ak chcem vyskúšať látkové plienky...prosím píšte konkrétne ako debilkovi....lebo nechcem take rady, že existuje take a take, a možeš tak a tak...ale konkretne každá zo svojej skusenosti....mam 2 mesačnu dcérku asi 6 kil ma 🙂 dakujem

zdienka
23. apr 2010

miruss, a aky je zasadny rozdiel medzi bamboozle obyc a bamboozle stretch?
ja som mala v plane tu obyc, uz tu od 8 kg, tak neviem ci by to nebolo skladnejsie a aj by to lepsie sedelo na maleho.
alebo??
sa neviem rozhodnut a este to teraz vyzera tak laakavo 🙂

miruss
23. apr 2010

Zdienka ešte ich nemám skladom, ale už sú na ceste. Takže len podľa výrobcu nová stretch je aj jednoveľkostná a rozdiel je materiál. Strech podľa výrobcu ostane mäkkučká aj po mnohých vypraniach, aj v tvrdej vode.

Juliakocka pošlem Ti IP.

michaela80
23. apr 2010

kocky prosim radu na tie nocne plienky...ktore a kolko....inac novos je úpomerne casto hore tak som myslela ze v pohode budu aj tie co mame ze sa bude prebalovat...maleho som zvykla z pamersiek prebalovat aj v noci....manzel ho vzdy skontroloval pri kojeni ci ho netreba prebalit...a to sme boli hore aj dvakrat do hodiny kedze saci reflax bol ...... 😝 😝 😝

michaela80
23. apr 2010

miruss ty mas eshop na latkovky...hod mi link...

miruss
23. apr 2010

Michaela www.ekoplienky.sk
Ja som pri malom bábu používala na noc babylyucy bamboo a tots bamboozle.
Teraz dáva,m Bum Hugger vypchatý babyidea bamboo vkladačkami. Neprebaľujem v noci. Malá spí 12-13 hodín a vydrží.

michaela80
23. apr 2010

cize tieto by mohli byt http://www.ekoplienky.sk/product/tots-bamboozle... a kolko ich potrebujem...

dugyna
23. apr 2010

prsky ano..to urcite ze je lespie ked daju na seba kontakt..aby si vedela ci je to aktualne

labutka
23. apr 2010

mirus preco radis na tajnasa? daj to verejne - sem do fora... 😉

miruss
23. apr 2010

Labutka môžem to sem dať je to viac menej moja aktuálna výbava plus typy pre menšie detičky. Nepísala som to tu, lebo väčšinou nové nečítajú celú diskusiu a, tak aby nemuseli hľadať a je tam dosť linkov na môj obchod, tak neviem či by to admin nezmazal.
Ale vlastne párkrát som to tu v podstate písala, keď sme písali obľúbené plienky a aké plienky máme. 🙂

avila
23. apr 2010

Baby, ja som sa vas to uz pytala, ale koza, zabudla som. Kolko vkladaciek, resp. stvorcov spotrebujete na novoska? Resp. na jednu plienku, aby ste mali v zalohe kolko? Dve, tri?

zajaciq
23. apr 2010

avila nechapem tvojej otazke ze na jednu plienku kolko v zalohe 😕