Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zojec
20. okt 2010

@divoska 😀 sak to... my sa tak so susedou posielame linky odkial ideme objednavat.... a takto bohapusto miname , nasi mm chodia di prace jednym autom a potom nas ohovaraju 🙂 sa mi tie navleky celkom pozdavaju, asi ich vezmem...potom dam vediet ake su 🙂

zuba
20. okt 2010

@divoska No asi tak nejako, ale ževraj by ho to malo prejsť, len či sa skôr neodplienkuje ako ho to prejde.

mamusia
20. okt 2010

@zojec ja som si robila navleky sama z panskych ponoziek,najlepsie nejake farebne napr paskovane,aby nebolo vidiet sitie,..odtrihnes spicku,patu a zosijes tu patu,my mae z velkosti 42 robene a su jej stale asi 5cm velke,samozrejme,ze zalezi od toho,ake su tie ponozky povodne vysoke....

@katka.carska treningovky mame,no to nie je zas na von..

zojec
20. okt 2010

@mamusia 😉 jo aj to mam v plane.. len vzdy zabudnem kupit nejake vhodne ponozky. ... moj mm nosi len cierne.. a tmave, a aj ja, cize recyklacia nehrozi ☹ .. a tato cena mi zas nepride nejak prehnana... za to kupim aj ponozky.. 😉 inak pozeram bazar, su tam take kapsovky mozno aj pre tvoju malu.. 🙂 https://www.modrykonik.sk/bazar/plienky/1tvn/la...... nikomu tym nerobim reklamu.. len tak som si na teba spomenula ked som pozerala bazar 😉 na donosenie by mozno aj boli za v pohode cenu

izabelkak
20. okt 2010

@zuba neviem, neviem u nás je to prebalovanie len horšie a horšie.... kým malú položím aby som ju zabalila už sedí a tak stále dokolečka, musím jej dávať do rúk kadejaké veci, ale to už nefunguje, ešte tak keby som ju nechala vyjedať lavera krém, no ale to by bolo drahé prebalovanie🙂)) ten jej velice chutí a do sudokrému rada strká prsty ale aj tieto všetky veci už spravidla nechce robiť po ležiačky na chrbte, no des bes to prebalovanie.... 😀

zuba
20. okt 2010

@izabelkak No to bude tým rovnakým vekom 😀 ako keby si opisovala môjho drobca. Tak treba dúfať, že to bude fajn.

zojec
20. okt 2010

@izabelkak no to sa uz fakt tesim.. hlavne ked si spomeniem na plienku HH.. 😀 ta ma tych pripinaciek hadam sto.. preto sa mi zdaju tie suchace u vacsich deti lepsie a rychlejsie.. no ved uvidim co ma caka...

izabelkak
20. okt 2010

@zuba no tiež som to niekde čítala že ich to prejde, ale zatiaľ mi to tak nepripadá a len sa to zhoršuje, predtým sa aj vyhrala s kadečím, ale teraz je všetko tak na momentík....

izabelkak
20. okt 2010

@zojec presne, sucháč zapneš aj keď dieťa neleží v rôznych polohách... ja na doma dávam väčšinou anavy takže na každej strane min. 2 patentky 😀

miruss
20. okt 2010

@zojec: Ale zasa sucháče si väčšie dieťa samo rozopne, čo tiež nie je nič moc niekedy.

miruss
20. okt 2010

Aj keď u nás už dávame plienky len na denné a nočné spanie. Malá sa už úspešne pýta na nočník. Už Tri dni nemala nehodu.

zuba
20. okt 2010

@zojec NO ale zo sucháčom sa nie vždy trafím na správne miesto. No teda ono ak ho nejako oblečiem po ležiačky, tak sucháč ale ak ho oblliekam v stoji, tak sú mi lepšie patentky.

zuba
20. okt 2010

@miruss Tak to blahoželáme, dúfam že vo vašom veku to budeme zvládať aj my.

sulky
20. okt 2010

@zuba ,@izabelkak , potvrdzujem, ze vekom sa to lepsi 😎 Ked zacne drobec komunikovat a rozumiet, tak zacne spolupracovat pri prebalovani 😉 Tatino povie, Šimon zdvihni nohy a on ich zdvihne 😀 Potom sa pol hodinu rehoce na tom ako ich ma hore, no a potom to uz je otazka par sekund 😉

avila
20. okt 2010

Ahojky, BoJ mam i ja a neviem... Su fajn, ale az taka nadsena zas nie som. Teraz mame popoliny vlniaciky, tie pasikave, ma ich 1. krat na sebe, tak som zvedava. Osobne, na zimu mi pridu vhodnejsie, bo pokryju i chrbatik a nozicky. Ja lanolinujem len 1 krat, vy viac? Inak tie BoJ schnu priserne dlho...

zojec
20. okt 2010

@miruss gratulujem.. 🙂 pride aj smutok, ze nedavas plienky? lebo mne asi aj bude luto 😀 no uvidim.. mam aj take aj take plienky.. zatial mi je to jedno.. mala je celkom trpezliva pri prebalovani.. ona sa rada prebaluje.. 😉

sulky
20. okt 2010

@zuba , netes sa. Chlapci su pomalsi, nam to ucenie ma nocnik moc nejde 😒

zojec
20. okt 2010

@avila popoliny ani disany mi nepretiekli ked som ich nalanolinovala len raz.. 😉 popoliny mame uz cca 2tyzdne mozno aj viac a este nepretiekli.. fajne podpazuchace su 😀

miruss
20. okt 2010

@zojec: Práve dnes som na to myslela, že mne to prebaľovanie robilo radosť. Dávať také krásne farebné plienočky.

zuba
20. okt 2010

@sulky No ale on už dobre rozumie čo mu vravím, lebo keDˇ niečo chcem aby priniesol, tak dobre vie čo má doniesť alebo spraviť, len toto sa mu akosi nepáči.
NO a segrin drobec sa tiež rýchlo odnaučil od plienok, síce nehody občas boli, ale len občas. Tak uvidíme.

miruss
20. okt 2010

@zuba: To máš pravdu Katkin Samko je v tomto veľmi šikovný. Mne sa Kubko od plienok na deň odnaučil presne v 2 rokoch.

zuba
20. okt 2010

No našťastie aspoň kakáme do nočníka, no a keĎ sa vie potvorka na to vypýtať, tak verím, že sa čoskoro naučí pýtať aj na cikanie.

sulky
20. okt 2010

@miruss , v 2 rokoch? tak to mame na to este 2 mesiace 🙂
a akym sposobom si ho odnaucala?

zuba
20. okt 2010

@sulky Sulky ono to dieťa psych. vyspeje a zrazu zo dňa na deň sa dokáže krásne pýtať.

avila
20. okt 2010

@zojec aky je rozdiel medzi tymi popo a disankami?

zojec
20. okt 2010

@avila skoro ziaden.. popo sa mi zdaju ze nie su tak nahusto nastrikovane.. ale casom sa to moze zbit, ked ich operiem a nosenim.. uz nepamatam ake boli disany na zaciatku.. 🙂 ale v podstate tam nie je ziaden rozdiel, z oboma som nadmieru spokojna.. naj vlniaky.. mali by take strikovacie vymysliet aj na patentky 😀

avila
20. okt 2010

@zojec a tie krasne vzory a farby 😵 Super, ze som ich kupila.

zojec
20. okt 2010

@avila 🙂 ja som verna klasickej prirodnej 😉 ale poskulovala som aj po pasikovych, ale nehodili by sa mi na moje krasne kvietkovane nohavickove plienky od katky.. 😀 😀 😀

izabelkak
20. okt 2010

@avila len zrovnávať BoJ a popoliny či disany mi príde trošku ako jablká z hruškami, každé sa dľa mňa hodia na niečo iné.... BoJ sú podľa mňa asi jedny z mála naťahovačiek čo udržia plienku na rovno, ja ich používam do nosítka dám dnu bambus.vkladku a vkladku z flipky a paráda, to by som do disán či popolín nemohla lebo by mi tie plienky na rovno neudržali tie sú skôr na nohavičkové, mne sa veľmi páčia a som rada že ich navlečiem aj na anavy nohavičkové, lebo ja som brala S-ko.... ale nejako to ani nestíham točiť teraz prevládajú shorties, to sú ešte len podpazužiaky kam sa hrabú popoliny či disany 😀 na zimu fakt supriš....
neboj tie BoJ ešte užiješ, sú to skvelé tréningovky.... pre tento účel S-ko do odplenenia tak nepredávaj 😉

ja inak periem vlniaky v práčke, na programe vlna zásadne, potom strčím do lanolin.kúry a žmýkam zase v práčke na nejakých 400 - 600 otáčkach, potom mám vlniaky suché tak za 1 deň, ako ktoré....

divoska
20. okt 2010

@izabelkak dobra recenzia 🙂 a myslis ze Mkove by sa tak neuzivili? bo ja zrovna chcem posunut s-ka ked to zatial moc nemusime, a nechat si Mka