Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

dugyna
21. okt 2010

@divoska to je vrchol....sak ed nieco predavam tak viem komu...ja som predavala tiez nejake veci..teda hnusky kedze sme ich kupili kym som zistila ze su latkove moderne..a ked som mala viac zaujemcov uprednostnila som vzdy tu prvy kocku..a aj som tej druhej napisala ze mam este ale uz sa ozval niekto predo nou..a ze podla toho co ona napise...
toto chovanie od tej dotycnej bolo absolutne nekoreknte

sulky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michaela80
21. okt 2010

@divoska ja rozmyslam ze sa zbavim bum genius organic ale mam ich len v ruzovom 2 x a to asi nebudes chciet, vsak? 😀 😀 😀 😀 😀 😀

divoska
21. okt 2010

@michaela80 nadherne su tie ruzove, ale neviem ci by som nebola za uchylnu 🙂 . na druhu stranu ak das rozumnu cenu tak chlap mi tu vravi ze je to len plienka 🙂 mozno by som aspon jednu vzala z recesie. kym niekto zase posunie nejaku neutralnu farbu. ta totiz viem ze mi prezije pri tom nasom hyperkadiacocuravom dietati aj nejaku tu cestu autom a chvilu navyse. ked sa rozhodnes, tak mi posli maila pripadne. @sulky takze zralocikove a autickove nie su? posnorim tu tvoju stranku ze co este vezmem a potom napisem.

avila
21. okt 2010

@izabelkak super napad, to vazne sa da do BoJ datplienka nrovno? To ma neapadlo. Zajtra vyskusam 😉 Mne bolotak luto, ze musim davat pulky na bambus, stvorce. SOm davaôla inak vrchne nohavky z GB alebo z IB, bo na klasickych pulkach, tie mu osuchovali kozicku.

Inak, ja nemam tolko blnenych veci, to by som dala len tie vrchniaky to pracky, tak neviem 😖 Ja ich periem zatial rucne, co nie je ktovie co...

michaela80
21. okt 2010

@divoska kokko ti ponukala ta "mila"pani co s tebou vybabrala...?

divoska
21. okt 2010

@michaela80 16 za nove a neskor ze 13 za trochu pouzivane lebo ze tie nove uz predala, ale to uz mala prevedene peniaze, ale aj s tym som samozrejme suhlasila, akurat ze som jej odpisala neskor a sak to bolo uz aj tak jedno kedze peniaze mala. za 16 som brala uz raz aj od dahlie 3x pouzitu.

zuba
21. okt 2010

Babule ale stými BoJ-kami provokujete - tak fakt udržia tú plienku na rovno a fakt vydržia dlho a nepretečú - bo sa mi veru zapáčili.

zuba
21. okt 2010

A tie BI z merina na noc by boli aké?

sulky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
izabelkak
22. okt 2010

@avila heh no Ty máš odvahu s tými plienkami na rovno do vlniakov 😀 teda aj @zojec, ako často vám dedičky kakajú? ja osobne som sa rozhodla dávať plienky na rovno len do nosítka na von tam malá nikdy nekaká, tak to mám istotu🙂) ale inak hej udržia ale neviem či aj takým malým bábätkám ja som si preto kúpila S-ko aby to fakt mala ako nohavičky a mohla len vkladať a vyťahovať plienočku, lenže keďže kaká ešte do plienky zatiaľ ich ako tréningovky nepoužívam, ale do nosítka paráda včera som dala malú vkladku z anavy na to stay dry flipku a vychádza to nezmenšené od gumičky po gumičku takže to držalo výborne, plienka bola po príchode mokrá, vlniaky z vnútra mierne vlhké z vonku som necítila ani vhlkosť... ktorá vlastne v prípade vlniakov nie je tak úplne závada, vlniaky dýchajú a ak sú vlhké plienka je viac mokrá a vlhko odchádza kdežto PUL-ky by to stopli, že vlniaky pretiekli sa hovorí vtedy ak je na oblečku vyslovene mokrý flak nie ak sú rovnomerne po ploche oblečka vlhké... to naozaj spravilda svedčí o málo savej plienke resp. väčšej cikacej náloži šak ani deti necikajú stále rovnako...

@zuba Ty myslíš tie BI shorties alebo longies??? ako na českých fórach som čítala že ich baby používajú aj na noc, ja som ich dala na noc s anavy plienočkou a boli zvnútra vlhké zvonku však nie, takže ono by to šlo ale až tak po 3 lanolín.kúrach... a tým pádom že viac vlhnú bude ich treba častejšie prať.... inak nemajú jediný šev ani zvnútra ani z vonku ....

zfidorka
22. okt 2010

@izabelkak n. kaka vzdy po dojceni, to odchytim do misky, takze ja pouzivam cez den len plienky narovno - aj do vlniakov... zo zaciatku, ked som nestihala odchytavat po zobudeni, som jej vlniaky rychlo vyzliekla, aby ich neokakala, takze od narodenia pouzivam pre nu vlniaky aj na noc... 🙂

alusha
22. okt 2010

tak my mame tiez testovaci tyzden, plienky narovno a vlniaky, striedame BBH a anavy a celkom sa nam to zapacilo 😀 ale nase kakanie je fajn, hovienko ako dospelak, takze nehrozi zaspinenie stolicou 😀

zojec
22. okt 2010

ahojky.. nestiham vas nejak citat, mame navstevu, ale @divoska zareagujem.. ja by som bola teda dooost naas.. ta, a urcite by som jej napisala negativne hodnotenie.. ved na to to tam je.. mne sa to este nestalo, ale vacsinou nakupujem len od bab co maju aspon jedno dve hodnotenia napisane.. lebo ludia sme fakt rozni ☹ vcera som cely den testovala LVB vlniaciky.. a boli paraaaaaaadne.. sa velmi tesim, bola tu naj kupa 😀

sulky
22. okt 2010

@alusha , vidis? vravela som aby ste ich este nepredavali, ja mam tu istu kombinaciu, este navyse s BOJ vlniakmi, a tiez si chvalime 😉

alusha
22. okt 2010

@sulky nie je to uplne to prave, ale da sa, dost su mu velke, no ale este dorastie hadam 🙂 BBH su mu super 🙂

izabelkak
22. okt 2010

@zfidorka no mne malá tak ca. do 4 mes. kakala obdeň, každý deň začala až neskor a dodnes je to 3 x denne, asi si skúsim tie druhé dve nálože značiť časovo...

snažím sa ju teraz preorientovať na klasický nočník kde sa sedí, lenže tam neurobí zhola nič ☹ do číňana aspoň cikávala len ju nechcem míliť tak neviem čo včul, ale s kakošom sme prakticky nikdy neboli úspešný 😢

izabelkak
22. okt 2010

@alusha a už sedíte? lebo mi sme začali mať tuhú kaku až teraz no a keby nesedela tiež = vlniaky čisté, lenže keď si hoc aj s tuhým kakošom sadne na odrážadlo tak je vždy jeden okraj vždy trošku ušpinený ako si to tam rozmázne...

alusha
22. okt 2010

@izabelkak filipko travi este vacinu dna na brusku a na styroch, sam este nesedi 😀 to mas pravdu, ze ked si sadne, tak to s tou kakou nebude tiez take ruzove 😀

izabelkak
22. okt 2010

@alusha šak má kopec času na to sedenie, len som chcela tým povedať že som si tuhú kaku ešte kým sme nesedeli neužila tak ani neviem čo to je 😀 takže vlnoše len zapieram a zapieram🙂 teda keď tám teraz na rovno...som zvedavá ako dopadnú LVB čo má teraz na sebe 😀 tie vlniaky akoby toho kakoša vyslovene priťahovali 😝

katka888
22. okt 2010

@izabelkak
@alusha
nasa uz sedi, ale ked ide kakat, tak sa sustredi a pocujeme, ze tlaci, tak stihame na nocnik, uz davno sme nekakali do plienky... 🙂

a robime fintu fň, ze ked uz pocujem, ze kaka a je na brusku, alebo na 4, tak ju neotocim na chrbatik , ale rovno tak vyzleciem, a zvacsa tym nezamazeme plienku, aj ked uz kaka 😉

zfidorka
22. okt 2010

@katka888 blahozelam k tehu... uz pozeras nove plienky pre miminko? 😉

katka888
22. okt 2010

@zfidorka
rozmyslam, ze ci odnaucim malu od plienok, kym sa babo narodi hihihi ..
ale urcite nejake dokupime, len my sme zacali latkovat na 6 mes, tak som zvedava, ako nam to pojde pri dalsom od zaciatku ...

alusha
22. okt 2010

@katka888 ja som si ani nevsimla, ze cakate babo 😀 gratulujem, budes sa mat co obracat, dva zadky prebalovat 😀

katka888
22. okt 2010

@alusha
uz je to tu... mm musim zaskolit 🙂 🙂 🙂

michaela80
22. okt 2010

@divoska my sme ju mali asi 2 x na sebe..mne vadi ze strasne dlho schne...tak ak chces tak dam zinniu za 16 ... 😀 😀

sulky
22. okt 2010

baby, a ako dlho schne BG organic v susicke? viete niekto? A moze sa vobec davat PUL so susicky?

avila
22. okt 2010

@izabelkak no my kakame 3-4 krat denne, vacsinou zachytim do nocnika. Doobeda urcite, poobede je to horsie.

Baby, ked lanolinujete viackrat, to nechate uplne vyschnut predtym?

@katka888 bahozelam 🙂 Aj ja chcem 😉

katka888
22. okt 2010

@sulky
ked som citala z coho je PUL, tak sa ten matros pouziva na plavky, lyziarske nohavice, bundy.... a to ja neviem ci aj take sa susi v susicke ....
mozno tu uz ma niekto skusenosti

katka888
22. okt 2010

@avila
dakujem 😉