Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

labutka
25. jan 2011

@janefonda fuzzi bunz je kapsovka, ale na velkosti. 🙂

lulukn79
25. jan 2011

@norikk ja pouzivam klasicke stvorce doma...ficime na nich cely den 😉 s pulkami resp. vlniakmi. daju sa pouzit na novosklad, ale aj narovno. na noc nohavickove s vrchnymi a na von k doktorke atd AIO (cele aio alebo kapsove) k tomu este nejake viacvrstove a vkladacie plienocky. ohladom znaciek a spokojnosti odporucam precitat fotoblogy dievcat 🙂

norikk
25. jan 2011

ako vravim mam 60 kusov tych klasickych bielych stvoecov...nekukala som vase fotoblogy do detialu,nestiham, ale videla som ze mate take plienky,co sa tam vlozka dava,proste ze sa tam stvorceane nedaju,tak ako ich vyuzijem,

labutka
25. jan 2011

@norikk na tie stvorce potrebujes nepremokave gate - PULky alebo ak ti krpec nekaka do kazdej plienky volila by som vlniaky
stvorce poskladas bud na nejaky sklad - novosklad, alebo na draka a dovypchas stvorcom na rovno; alebo ed sa ti skladat nechce, tak "na nudli" (vystizny a pekny cesky vyraz, po slovensky by to mohlo byt na slíž alebo na rovno) - proste si s toho urobis obdlznik

erika12345
25. jan 2011

Dievcata, tie co uz latkujete dlhsie, citala som si vas dozadu a nasla som, ze existuje nieco take ako tyzden plienok. Vraj vtedy byvaju akcie na plienky, oplatia sa? Tie, co ste vtedy nakupovali, oplatilo sa to alebo to boli len take male zlavy? Rozmyslam, ci mam este pockat s nakupom, babo sa ma narodit na konci maja..Ale moze sa i skor, tak mi prosim poradte. Min rok bol ten tyzde na konci aprila.

labutka
25. jan 2011

@erika12345 Real Nappy Week skus vygooglit, mozno na UK strankach bude info, kedy je tento rok. Minuly rok bol posledny aprilovy. Vecsina obchodov vtedy ponuka zlavy, vecsinou na konkretny tovar. Dopredu nam ale urcite nedaju vediet, co bude v zlave tento rok. Ak nevies vydrzat, sprav si zoznam co chces kupit a par ks kup uz teraz a ostatok cez RNW.
Minuly rok boli zlavy v SR max 25%, ked sa dobre pamatam.

erika12345
25. jan 2011

@labutka dakujem moc, idem googlit. 😉 zoznam uz mam, totiz planovala som uz objednavat teraz, ale este pockam, tych 25% je dost.

erika12345
25. jan 2011

@labutka uz som nasla, 16.-22. maja, takze nic pre mna, to uz budem mozno v porodnici. 😉

emjee
25. jan 2011

@norikk komunisticke stvorce su na zaciatok latkovania s mensim babom uplne najlepsie 😉 dokup si pul gatky (odporucam BG flip) a na doma ti to bude urcite stacit, ak chces prirodnejsiu variantu tak si kup aj nejake vlnene vrchne nohavicky
ked budes mat babatko vacsie a viac ucurane, kup si dobre save nohavickove, kapsove alebo aio plienky, ale rovnako dobre mozes nadalej vyuzivat stvorce (narovno tzn. poskladane na polovicku, potom tretinu a zase polovicku), len ich budes musiet doplnit o nejaku dobru savu vkladacku (BI twofold, prefold, hour, Anavy bambusova viacvrstvova plienka, ...)

divoska
25. jan 2011

ja inak posledne dni normalne rozmyslam ze dam inzerat ze kupim komunisticke stvorce 😀 mam len 8, z toho jeden taky tensi ten uz sa para. ak niekto mate a nepouzivate tak berem. akoze daju sa prezit aj tie nove hybler a tak ale hentie stare su tie stare proste sak vime. zase najviac pouzivam stvorce, okrem cestovania teda a podobnych aktivit. hruuza so mnou 😀 inak dieta sa zastavilo v kadeni, zazrak sa stal. denne uz tak do 5x "len" 😀 a dnes este vobec, coz ziram, asi zase bude nasup 3x za sebou predpokladam kazdu chvilu 🙂
jo a veru, hamburger sa mi zda jakysik maly a je to ten vacsi. patentkovy fajn, ale ten suchozipsovy mam pocit ze zachvilu nebude o co zapinat co sa obvodu tyka... a to mame 5 mesiacov...? 🙂)) to uz aj IB Mkova je vacsia co sa obvodu tyka aspon sa mi zda teda, alebo sa sikovnejsie zapina, ja neviem...

alusha
25. jan 2011

@divoska to je uzkoprofilovy tovar take socikovske stvorce 🙂

divoska
25. jan 2011

@alusha no sak to.. a kludne aj bony obetujem!!! nech nezerem 😀

zojec
25. jan 2011

@divoska a ktory mas BH?? my mame Sko a este celkom v pohode :D ja mam socikovskych stvorcov asi 30ks.. tiez si ich velmi vazim aj ked momentalne nepouzivam, no snad este pride ich cas 😀 ale aj kiko su celkom dobre.. akurat trosku tvrdsie sa mi zdaju...

michaela80
25. jan 2011

@divoska ani sa ti nepriznam ze ja tie socik,stvorce pouzivam teraz pri papani tej hnusnej mrkvy co sa nechce vyprat... 😅

divoska
25. jan 2011

@zojec sak ten vacsi praveze mam a zda sa mi krpaty. no je to to iste jak patentkovy velkostne. proste mi tie suchace pripadaju nejake nestabilne tam alebo co. kiko mi vadia neskutocne 🙂 @michaela80 heh no pekne. au kazdopadne a ja reku odkedy zapieram tym kockovym mydlom co sme sa vtedy bavili uz vyperiem vsetko

michaela80
25. jan 2011

@divoska no vyskusam ho.. ci mi zmiznu aj tie svrny od mrkvy

anitab
25. jan 2011

@erika12345 ja som nasla tento odkaz na RNW, malo by to byt tento rok este neskor az 3.majovy tyzden

http://www.greenjellyshop.co.uk/index.php?_a=vi...

norikk
25. jan 2011

noo tak uvazujem,ze si kupim dvoje vrchne nohavicky a asi troje AIO, aby sme mali na noc a postupne dokupovat AIO aj na den tie sa mi zdaju najlepsie....

divoska
25. jan 2011

@norikk to jo, len to ide aj najlepsie do penazi 😉 na noc mozes aj dobre nohavickove, a aio napr na cestovanie a von. aspon my tak fungujeme, ze tie tu susim aby som ich mala pripravene a suche ked ideme niekde

norikk
25. jan 2011

@divoska myslis stvorce?? a ja viem ☹ ze to ide do penazi,mozem nakupovat len z materskej...tak kukam bazare

norikk
25. jan 2011

nasla som plienky Baby Lucy za vyhodnu cenu, co to su?? oplati sa mi?? 6 ks?

divoska
25. jan 2011

@norikk ee myslim ze AIO idu do penazi, a ze ich setrim aby som ich mala k dispozicii ked ideme von, na navstevy do skoly alebo po lekaroch. co je relativne casto. a kedze niektore dlho schnu tak ich ani nepouzivam bezne na noc ani cez den a este mi je ich aj luto, hruza so mnou, ale tak moj krpec je extra speci takze som ich setrila aj kvoli tomu ze by boli doteraz zdemolovane od toho vypierania tych nalozi. ved uz aj tie pulky ktore pouzivam intenzivne to sakra poznacilo 😀 sak to, keby clovek nemusel koruny ratat tak sa furt len v tych najfajnovejsich producirujeme 🙂 a mozno aj nie... niekedy ma irituju tie sialene drziace suche zipsy a hluk ktory v noci robia, a vypieranie kuskov prazenice z tych chlpatych povrchov... 😀

emjee
26. jan 2011

@norikk BabyLucy zalezi od konkretneho typu, ale patria skor k tym lacnejsim a menej kvalitnym

kaktusik007
26. jan 2011

@norikk baby lucy bambusove su skvele, xs-s nam boli dobre dobre dlho 😉 organic 3v1 taktiez mozem doporucit 😉 jedine, co nemozem doporucit - resp.... oni su skvele, tie classic, ale len velkost xs-s.... pretoze pri vacsej velkosti to uz nie je ono, ale novorodencovi su fine,.... ale za tu cenu si radsej doplat a kup bambusove 🙂 😉 😉 😉
ja som brala po 3ks z kazdeho tohto typu, ak by som sa mala rozhodnut opat, tak kupim 5ks bambus, 5ks organic 😵 ale ja teda sa pripravujem na latkovanie dvoch deticiek, xi xi 😉

mneme
26. jan 2011

@norikk mna bl velmi neokuzlili, mala som organic velour a este mam bambusky. organic velour je makka a velmi prijemna aj po mnohych opraniach, ale teda neviem, s tou savostou je to bieda. mozno pre menej cikajuce dieta ako mam doma. bambusky su vcelku save, mam dve, pouzivam ich na denny spanok, ale ked bola dcera mensia, zdalo sa mi, ze ju tie tuhe gumicky prilis obtlacaju. teraz to vyzera ok. klasik flanelky som mala doma zdedene, ale ani som ich nezacala pouzivat - suchace totalne zdemolovane, plienky zhrubnute a teda savost tak na novoska 😖 este su vraj fajn organic, ale k tym som sa nedostala, lebo som uz znacke nedala sancu. jo a teda ak sa budes rozhodovat pre bl (lebo vsak cena je teda sympatickejsia ako pri inych plienkach 😅 ), tak si vyber radsej verziu na patentky, lebo tie suchace nemaju velku zivotnost 😉

avila
26. jan 2011

Ja BL vobec nemusim, mala som tie frote, bambusove, vsetky som predala. Nesadli mi strihom a savostou uz vobec. Lepsiu sluzbu ukorobia kiko bambus. stvorce. A hlavne rychlejsie schnu.

mneme
26. jan 2011

@avila presne to je teda dost minus bl - ta doba schnutia - uplne najdlhsia zo vsetkych plienok, co som vyskusala 😒

zuzkaro
26. jan 2011

inak baby mozem sa opytat dnes v noci sme mali prvy krat LL nohavickovu bambusku ale dost bola mokra a taka studena, vydrzala asi tak 3-4hod. je to mokro normalne? lebo ked dam obycajne stvorce, tak su sice mokre ale nie az take studene 🙂 oni su tie plienocky uplne nove a to som este pouzila aj eztra vkladacku a aj flisovu vkladacku na pocit sucha, tak neviem ci je to OK alebo sa to casom zlepsi

labutka
26. jan 2011

@zuzkaro bambus ziska svoju savost po cca 10 opraniach, daj mu trosku casu... 😉 🙂

zuzkakach
26. jan 2011

Ahojte baby 🙂 .
...este som tu nepisala no dost casto si vas citam. Chcem sa opytat, ci pouzivate niektora na plienky avivaz. Viem, ze by sa to nemalo, ale co robit ked sa mi obcas zda, ze tie plienky zapachaju ☹ dik