Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

behulka
11. jún 2014

@lagunasa áno, no každej mamine vyhovuje niečo iné, treba vyskúšať, popozerať pred kúpou naživo, ak máš možnosť.
AiO sa po použití perú vždy celé. Schnú dlhšie než štvorcové plienky, majú vyššiu cenu aj nižšiu životnosť (súrodenca už nemusia odplienkovať a začnú premokať). Zanechávajú po sebe viac nerozložiteľného odpadu - každá jedna plienka má umelú pul lamináciu na polyesterovej vrstve, zatiaľčo bavlnená štvorcová sa rozloží aj v komposte za pomerne kráky čas.
2-3 kusy AiO na doplnenie výbavy sú ale fajn. Po pár dňoch praxe je aj manipulácia so štvorcovými plienkami veľmi rýchla.

oskvarka
12. jún 2014

@lagunasa ja nemam ani jedny AIO ani som neskusala .. som rada ked mi doma uschnu nohavickove (to je take ako AIO len na vrch este idu tie gatuse) ono to strasne dlho schne a neviem si ani predstavit to skladovanie tolkych kusov... ak periem kazde 3 dni ... a ta cena to ani nevravim... a stvorec ti uschne za 2 hodky a moze ist aj do susicky ked je sychravo ;) ... s tymi stvorcami sa to clovek rychlo nauci ja davam len na rovno ziadne sklady uz od 2 mesiacou.. a inak je to uplana pohoda hlavne ked ides od maleho mimi ze si to najskorej natrenujes na nepohyblivom objekte 😀 mne uz ma mali 10 mesiacou a je to zabava kazde prebalovanie :D.. ale tak to by bolo aj s plastovimi hold teraz uz najradsej vysi dole hlavou s prebalovacieho pultika a otvara sufliky na komode 🙂 😝 😀

oskvarka
12. jún 2014

@lagunasa este by som dodala ze oeste lepsie su kadejake tie velke bambusove vkladacky co sa skladaju na polovice alebo na tretiny ... dvoj vrstvove napr bambi roxi ma 30*40 cca alebo baby lusy obyc frote jednovrstvove 40*40 to kludne len cisto ako plienku das a super na tom je ze to netreba ani skladat lebo mna osobne moc to skladanie pooprati velkych stvorcov nebavi.. som pedant chcem to mat peknucke ale nezehlim tak mi to chvilu trva :D...takze tieto su fain aj anavy maju take faine aj bambusove aj bavlnene .. len cena je uz pri nich vysia... ale tak mam ich 4 tak na kazdy den aspon jednu 🙂 ..

lagunasa
12. jún 2014

@behulka nazivo si to nemam moc kde vyskusat.... teda v obchode som si tie AIO poobzerala ale len PULky som zatial nikde nevidela....
@oskvarka zatial mam doma len 4ks nohavickovych s s 1ks PUL nohaviciek k nim navrch. tusim je to znacka GroVia ci tak nejak.
to s tym dlhsim schnutim, toho som si vedoma, len s tou zivotnostou to som nevedela.
a tie velke bambusove vkladacky, to myslis take tie rozne prefoldy? tie ked su tie skladacie na tretiny tak su savejsie ako klasicke bavlnene skladane plienky, ze? take mam zatial 3 alebo 4 kusy tych bambusovych co sa sklada na tretinky.
takze to skor skusim s tymi PUL nohavickami a do toho budem vkladat len tie prefoldy. myslite ze to bude dobre sat moc? alebo bude treba dat tych prefoldov a vrstiev viac?
a iba na noc budem davat tie AIO alebo nohavickove.....

trulka999
12. jún 2014

Ahojte, viete mi poradiť ktorá kapsovka je podľa vašich skúseností najlepšia? ktoré máte doma? Ja by som chcela aspoň 4 tak, keď pôjdeme k doktorke alebo aj na noc používať občas. také niečo so stay dry vrstvou. Ďakujem

euka210
12. jún 2014

@trulka999 u mna jednoznacne Wonderky so super vkladackou aj na 3h

oskvarka
12. jún 2014

@lagunasa staci jedna ta skladacia plienka aspon nam.. .. ale kazde dieta je ine niektore cika vela naraz a precikava sa.. moj ani nie... takze treba vypchat podla potreby dietata .. ale mne s tym maly vydrzi aj 4 hodiny ked treba... a odporucam vyskusat aj vlniaciky nie len pulky a pre male babo aj flisaciky su super... take mekucke prijemne.. mi este stale flisujeme uz mame 10 mesiacou... obcas trochu prevlhuje ale nic tragicke... ja pouzivam na noc nohavickove inak stvorce obcas aj s vkladackami malimi bambusovimi babylusy a tie prefoldy (nemam rada to slovo :D) ...

lagunasa
13. jún 2014

@oskvarka cize pouzivat len prefoldy alebo len vkladacky bez tej velkej skladanej klasickej plienky urcte nebude stacit, ze?

janula18
13. jún 2014

dá sa použiť n plienku s pul dezinfekcia na prádlo Sanytol alebo len mio fresh? či na pul vrstvu nemôže ísť nič?

avionka
14. jún 2014

Caute kocky prosiim Vas chcela som sa spytat kto vie, na pranie vlniakov resp. Mam dvoje vlniaky na noc hrube a na den take tensie jerseyove - pri oboch sa mi stane ze pomerne rychlo pretecu (pri pravidelnom pouzivani t.j. aspon 1x denne) sa to stane v priebhu par dni-5 az7, nemyslim prevlhnu ale proste pretecu-mokra skvrna. Vzdy ich potom perete a lanolinujete? Lebo to vlastne trva skoro dva dni- jeden den ked operiem aby uschly a potom cez noc lanolinujem a cez druhy den aby uschly :(
Kvoli tomu som si vlniaky zatial neoblubila:( a pritom su makkucke dychaju...len ta kratka vydrz mi ide na nerv
Diki

behulka
14. jún 2014

@avionka na som nové vlniaky lanolínovala 2-3x po sebe na prvý krát. Neskôr po každom praní a teraz už ani to nie. Stačí po každom 2, často i treťom praní.
Lanolín funguje stopercentne ten z lekárne v kombinácií s detským mydlom.
Fajn riešenie je aj uštrikovaný vlnený obdĺžnik ako vkladačka naviac - ten sa dá prípadne oprať s plienkami na 60° - zrazí sa a neprepustí fakt nič.

avionka
14. jún 2014

Behulka: aha ale no ja som to pochopila tak ze ked pretecu tak uz akoze sa opotrebila lanolinova impregnacna vrstva-lebo ved po 5 pouzitiach mne sa ich moc ani nechce prat-nepachnu ani nic len je mi blbe to lanolinovat na neopratu zacikanu plienku... Ci ked vam pretecu tak pouzivate dalej? Jooj ten stvorec aky dobry napad, ja len hackujem ale na toto to bude stacit;) nemusi to pruzit super napad
Hej lanolin mam z lekarne s detskym samponim miesam

livka22
16. jún 2014

Ahojte dievcata, chcela by som sa opytat na pranie PUL nohaviciek. Pouzivam klasicke stvorce a ako vrchnu vrstvu pul nohavicky znacky Flip. Periem ich na 60 stupnoch spolu s plienkami s predpierkou, namiesto avivaze pouzivam ocot, no casto mi aj po vyprati pachnu za mocom a to dost vyrazne. Neviete mi poradit co s tym urobit? jedny som dokonca teraz navyse vyprala aj 2 krat v rukach a aj napriek tomu pachnu. dakujem!

behulka
16. jún 2014

@avionka ak by pretiekli a nesmrdeli ani neboli špinavé, neprala by som, ale rovno namočila do lanolínového roztoku. Ešte pozri, či šampón obsahuje mydlo - inak sa lanolín nerozpustí.
Hačkovanie úplne postačí 🙂

avionka
16. jún 2014

@behulka dakujem-aj som bola uz skoro odhodlana tak urobit lebo dneska mi tie tenke po asi 4 pouzitiach zase pretiekli c c c no ja vidim ako sa ten lanolin krasne rozpusti ked pridam mydlo/sampon -taka mliecna biela tekutina... Uz neviem -do tych tenkych mozno ten vyplsteny obdlnik aj vsijem a bude!

behulka
16. jún 2014

@livka22 ocot na pul vrstvu nie je vhodný, môže ju porušiť. So zápachom veru neporadím, jediné, čo mi napadlo poriadne vyprať si skúšala. Neostali Ti niekde dlho mokré, že by zosmradli ako prádlo ? Páchnu hneď po opraní, či až po použití ? Máš rovnaký problém aj s plienkami, či len s nohavičkami ?
@avionka určite to bude fungovať

livka22
16. jún 2014

@behulka dakujem za odpoved. Pul nohavicky striedam pri kazdom prebaleni a tie, ktore boli pouzite nechavam prevetrat. Vsimla som si, ze silno zapachaju po nocnom spanku, vtedy ma dcerka jednu plienku najdlhsie...a smrdia hned po oprani, akokeby som ich ani nebola oprala, dokonca mam pocit ze pachnu este viac!

tynamartina
17. jún 2014

@lagunasa Ahoj, neviem či si ma pamätáš, boli sme spolu v téme Grafy BT , ale som rada že ťa vidím v tejto téme a že sa vám zadarilo drobátko. My tiež látkujeme teda vyzerá to tak že sme do látkovali v 15 mesiacoch už máme nohavičky a aj v noci suchú plienku a teda ja to pripisujem práve látkovým plienkam. Moje skúsenosti sú také že na začiatok som kúpila na bazári pulky menšej veľkosti S a potom som si už kúpila tie one size.Klasické štvorce na začiatok fakt najlepšie ale od pol roka sme prešli na prefoldy ( od handričky sú super) a kapsové plienky, najlepšie nám sadla bum genius a baba boo. Kapsa má oproti Aio výhodu že keď operieš kapsa ti uschne rýchlo a kým uschne vkladačka tak tam dáš druhú teda stačí mať viac vkladačiek.K veľkosti one size asi toľko že záleží od veľkosti dieťatka moja malá má 15 mesiacov a k tej najväčšej vľkosti sme sa ani nedopracovali🙂

lagunasa
17. jún 2014

@tynamartina tak to je super. tiez som sa dopracovala k tomu systemu co si popisala. a jasne ze si ta pametam. zatial mam kupene take tusim sa to vola SIO kde mam jednu Pullku a 4 tie save jadra ktore sa pricvakavaju a maju stay dry vrstvu.. zohnala som tu este od tejto znacky dalsie save jadra tiez so stay dry vrstvou, tak rozmyslam ci ich zobrat alebo stacia tie 4 lebo viac ich napriklad nebudem s tymi jednymi pullkami stihat prestriedat. aj ked maju stay dry vrstvu tak mozno by som aj.... neviem. dalej chcem kupit klasicke kapsovky a vyskusat aj taketo. nejake prefoldy uz tiez mam. este mi chybaju tie klasicke najmensie S pullky a klasicke stvorcove bavlnene plienky na zaciatok.

anelisa
17. jún 2014

ahojte🙂 zostal mi bambusovy flis cesky cca 95*115 cm a suedecloth cca 79*125 cm (na usitie home made vkladaciek). Ak by mal niekto zaujem, IP 🙂

ajana1
17. jún 2014

@trulka999 na noc ti kapsovka urcite nebude stacit. my mame asi 5 kusov od roznych vyrobcov. Iba od little lamb maju viacvelkostne co nam vyhovuje viac. Ostatne su nasmu malemu velke okolo noziciek a mne osobne pride ze az tak dobre netesnia

tynamartina
18. jún 2014

@lagunasa Ja si myslím že ti stačia jedny tie SIO veď uvidíš a potom dokúpiš, ja som veľa nakúpila a potom predávala pod cenu lebo malej nesedeli. Napríklad tu sú dosť chválené Easy fit V2, V3, ale mne ich malá vždy precikala. ani pop in nám nesadli, takže radšej po jednej a potom uvidíš čo bude tebe vyhovovať a malému sedieť. Mne na koniec ostala výbava len s tých 2 druhov plienok čo som písala a prefoldy s puklami pre mna naj FLIP a Thirsties , skvelé na nočnú plienku, tie mám Tots bamboozle S-t-r-e-t-c-h a Bambi roxy.

lagunasa
18. jún 2014

@tynamartina uvidim, mozno budeme mat maleho mishelina 🙂 a nohavicky na nozickach nebudu velke 😀 fakt uvidim ako to nakoniec bude.
cize ty si pouzivala potom len tie 2 znacky pullky s prefoldami znacky Flip a Thirsties? a tie Tots bamboozle S-t-r-e-t-c-h a Bambi roxy to su dalsie 2 znacky co si pouzivala? lebo si spominala ze len 2 druhy plienok si pouzivala. tak aby som to spravne pochopila.

trulka999
18. jún 2014

@ajana1 Tak čo by si poradila? Chcela som niečo univerzálne, čo by som využila aj na noc a poprípade k lekárke. Doma sú nám najlepšie klasické štvorce.

tynamartina
18. jún 2014

@lagunasa no s kapsoviek Bum genius a baba boo tie sedeli nám to sú tie dve zančky s kapsoviek. Od bami roxy som používala nočné nohavičkové plienky a tie tots bambozoole sú tiež nočné nohavičkové. a Thirsties a Flipky to sú poulky ale tak vravím že tie sa osvečili nám, a každé bábo je iné to je na tom zlé že ti nemusia sadnúť, preto som najprv kúpila s bazára vyskúšala a potom nové len škoda že som pri tom neostala ☹ Inak ja som mala tie najmenšie pulky tiež od thirsties a teda nedám na ne dopustiť🙂

ajana1
18. jún 2014

@trulka999 ja osobne mam najradsej nohavickove plienky na ktore davam pulky. Je to tiez jednoduche ale lepsie drzia a saju. A za velmi dobru cenu maju babylucy alebo littlelamb v ekoplienky.sk s tym ze ich vzdy mozes dovypchavat ak potrebujes. Tiez sa mi osvedcili plienky zo sashe.sk od slamienky. sice su handmade ale su super lebo k nim dava dlhu vkladacku ktoru si mozes naskladat ako chces a fakt vydrzia celu noc (od 7 do 7)

shopvick
20. jún 2014

Milí naši fanúšikovia, chceme sa vám veľmi pekne poďakovať za vašu priazeň, no bohužiaľ z rodinných dôvodov budeme musieť uzavrieť náš obchodík a z toho dôvodu vypredávame naše skladové zásoby. Na všetok tovar vám ponúkame 40% zľavu. (zľava bude uplatnená vo výslednej faktúre).

avionka
22. jún 2014

@tynamartina ahoj prosím ťa môžem sa spýtať na nočné prebaľovanie-ja som tiež zadovážila tots bamboozle stretch ale doteraz som ich dávala len od polnoci do rána-nikdy neboli komplet prečúrané tak som sa hecla a skúsila to dnes na celú noc-od 8 do 6 a to som ho uz nahmatala ako precural vrecko na spanie:// plienka nebola ako spongia mala aj suche miesto ale tym ze odmieta spat na chrbatiku tak v mieste tlaku prepalila vlniaky🙂
Viem ze kazde babo je ine ale moj ma skoro 5 mesiacov tak si preboha neviem predstavit do coho ho budem musiet prebalovat ked bude starsi--alebo to chapem zle?cim bude starsi tym bude (o dufam dufam verim) v noci menej pit a menej curat? Lebo teda my fungujeme stale na 2-3hod v noci a cez den treba zit takze len ked straca od spanku vedomie sa naje🙂/ diky moc

tynamartina
22. jún 2014

@avionka Ahoj, no u nás to bolo tak že vekom bola tá plienka menej plná a teraz má malá 15 mesiacov a je suchá celú noc. Ja som používala iba Pulky a tie mi nikdy nepretiekli iba ak okolo nožičiek pár krát. Myslím že sa to časom upraví to spanie, papanie, cikanie🙂

avionka
22. jún 2014

@tynamartina tak to si ma potesila:ja som sa zacinala bat ze mu budem musiet vo vyssom mesiaci okolo ritky obmotat druhy matrac🙂 aj ked tusim ze aj take deti su... No budem sa tesit skor na tu druhu viziu:D