Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

stella231
1. máj 2011

@zfidorka
@gabika84
@eridani
@katka888

Baby dakujem vam velmi krasne, idem študovať , čo z načatou nocou 🙂)) asi najprv kupim tie allinone... a tie vrchne gatušky.. na skušku ! a potom uvidime .... no človek aby sa vkuse zdokonaloval aj na materskej 🙂 aspon nas nenechaju zblbnut pri detoch 🙂))) 😀 ale sledovať spoločnosť 🙂

bambulka0406
2. máj 2011

@stella231 aj ty ides latkovat? ja uz som naobjednavala a cakam kym plienocky pridu 🙂

luba41
2. máj 2011

@stella231 Aj my sme začínali až v 3 mesiacoch. Tiež som nakúpila "všeličo", ale len po pár kusoch.Čo sa mi nepáčilo, som zasa predala. Teraz najviac používame kapsové plienky, toľkokrát tu "ospevované" nohavičky Bum Genius Flip so stay dry vkladačkami a obľubené máme aj Itti Bitti . 🙂

luba41
2. máj 2011

Kto používate kapsové Bum Genius na noc, čím ich vypchávate? A vyskúšala už niektorá plienku MiniLaLa? 😉

bambulka0406
2. máj 2011

@luba41 ja som ju objednala, dam vediet 😉

michaela80
2. máj 2011

@luba41 ja pouzivam BG kapsu na noc a ma ju vypchatu a mam ju vypchatu tymto One-Size hemp inserts from Green Acre Designs http://www.babykind.co.uk/pocketnappyinserts.htm plus malu vkladacku bumgenius k tomu, v noci neprebalujem a mala vydrzi kym spinka v pohode aj 12 hodin...

stella231
2. máj 2011

@bambulka0406
@luba41 no ano ....ja este len začinam ale stale ked čitam niektore prispevky tak čumim na to ako vol !!!! ja neviem či starobou blbnem 🙂) ale mam este mensie medzery..asi sa mi motaju všetky tie značky s nazvami plienok a neviem čo .... tie itti bitti som tušim kukala take kravičkove a tak... no a tie bum genius su vlozky do nich hej ? aha ..a daju sa kupit potom aj tie vkladačky samostatne ?

luba41
2. máj 2011

@stella231 To je nič, ja som to čítala 3 mesiace/síce s prestávkami/ a mala som z toho hlavu jak melón 😵 Stačí Ti prečítať tuto diskusiu tak max 10strán dozadu. Skúsené látkarky to tu priebežne vysvetľujú a opýtaj sa ich. Určite rady poradia. Tie Itti Bitti máme s odopínacími vkladačkami . Do Bum Genius Flip nohavičiek sa dajú dokúpiť vkladačky aj samostatne a používajú do nich aj naskladané štvorcové plienky

luba41
2. máj 2011

@stella231 tak 15strán dozadu 😉

sima.p
2. máj 2011

@miruss aký je rozdiel medzi Pulkami Bummis Whisper a Bummis Super Brite? A ktorú veľkosť by si mi odporučila pre 21 mesačnú cca 11-12 kg dcéru?

bobusa1
2. máj 2011

@luba41 kapsovku BG vypchavam na noc BG organic vkladackou do flipiek plus BL maly bambusovy stvorec, vydrzi celu noc a to aspon 3 krat tankujeme a rano ma plienka 100 kg. Este som skusala obe original vkladacky s BI twofoldom a tiez vydrzalo. Minilala dnes dorazili, su krasne, ked otestujem, dam vediet.

sonkab
2. máj 2011

@luba41 ja uz som minilala vyskusala a zatial teda moc nadsena nie som. Vkladacka je oproti BG uzsia a po dvoch hodinach co maly spal, sme mali mokry fliacik na teplakoch. To sa nam doteraz nestalo. Vrchne gatky su po 2 praniach zmolkove, prala som na 60°C. No este im dam sancu, predsa len bola vkladacka len raz oprata 🙂

luba41
2. máj 2011

@sonkab no práve silno rozmýšľam nad ňou, či kúpiť a napadlo ma, predom sa tu opýtať. Asi treba vkladačku viackrát oprať,ale tie žmolky... 😒

sonkab
2. máj 2011

@luba41 u mna jednoznacne vedu kapsovky BG. Mam aj 2 wonderoo, ale BG je BG 🙂

sonkab
2. máj 2011

@luba41 oprava 🙂 nie zmolky ale nachytali sa tam chlpky a nitky. Neviem sice kde sa tam vzali lebo plienky periem zvlast 🙂 Ale to odchlpovac snad vyriesi 🙂

luba41
2. máj 2011

@sonkab ked tú MiniLaLa otestuješ viackrát, daj mi prosím vedieť výsledok 🙂

sonkab
2. máj 2011

@luba41 ok 🙂

labutka
2. máj 2011

@sonkab @luba41 chlpky mam aj ja, nie len na plienkach, ale pozri si napriklad dovnutra vackov v riflach. Kazdy material pranim nieco uvolni, co mi pripomina, ze by sme mali vycistit filter v pracke 😅.
Ohladom vkladaciek do minilala - tym ze je to bambus, zozaciatku by som ich nenechavala na dietatku tak dlho, ako uz zabehnutu plienku. Bambus potrebuje cas, aby ukazal, co dokaze. Ja ked som si kupila novu IB, prebalila som zozaciatku hned po prvom ciknuti a pouzivala som ju len doma. Az po case som sa odvazila ju dat aj na von.

luba41
2. máj 2011

@labutka a myslíš teda, že by sa oplatilo ju kúpiť? potrebujem na noc

labutka
2. máj 2011

@luba41 ja som na noc zastanca nohavickovej plienky a vlniakov. Dycha to lepsie ako kapsovka.
Moja mocna favoritka je Tots bots stretch (vkladacku zohnem na polovicu pod pindura) a na to natahovacie vlniaky loveybums, pripadne natahovacie vlniaky strikovane doma. A stay dry bavlnena vkladacka.
kapsovky by som pouzivala mimo domu.

wewe22
2. máj 2011

ahojte uz dlhsie premyslam nad latkovkami ale som s toho blbec
ked ze uz viac ako jedno dieta neplanujem asi by bolo najlepsie kupit jednovelkostne
no neviem pochopit ako to cele funguje ak som spravne pochopila do jednej plienky sa da pouzit viacero vloziek?
prosim poradte mi lebo ak chcem nakupit nejaku vybavu mam najvyssi cas lebo financne je to dost narocne

sonkab
2. máj 2011

@labutka jasne, ved som si povedala, ze im dam sancu 🙂 Ale neni problem aj v tom, ze ta vkladacka je omnoho uzsia ako pri ostatnych kapsovkach ?

katka888
2. máj 2011

@luba41
na noc by som jednoznacne odporucala nohavickove plienky a na ne najlepsie vlniacky, ako pise @labutka . u nas patrili k favoritom baby beehinds, tots bots strech a anavy - bambusove nohavickove plienky

miruss
2. máj 2011

@sima.p: Rozdeil medzi Bummis nohavičkami. Super Brite sú o čosi menšie a majú krídielka okolo nožičiek, tzv. dvojitá ochrana. Whisper wrap sú väačšie, priestranejšie.
Ak ich chceš na nočné plienky, ktoré dovypchávaš a sú objemnejšie, tak veľ. L.

gabika84
2. máj 2011

ahojte kocky. ja si este na babo pockam, ale rozhodla som sa latkovat a planujem nakupovat asi teraz cez tyzden plienok. bola by som vam velmi vdacna, keby ste okomentovali moju vybavu (planovanu). zatial iba orientacne, znacku niektorych plienok este uvidim. na zaciatok by som chcela urcite vyuzivat cez den najma stvorce na doma (novosklad)

stvorcove a vkladacie:
15 kikko lux 70x70
15 MaM H Square 80x75
12 kikko bambus 70x70 (vyuzijem aj na novosklad??)
10 BL bambus 30x30
5 twofold/prefold vkladky

na noc:
3 bambusove nohavickove (napr. Tots Stretch, Anavy, Bum Hugger)

vrchne:
2 Pulky
1 flisky
1 vlniaky

aio a flip:
2 BG flip so 4 stay dry vkladkami
2 aio (znacku este neviem)

doplnky a pranie:
2 snappi sponky
separačky celulozove
vak na plienky
prebalovacie podlozky
prasok puer
gel z mydlovych orechov

vybava mi vychadza cca 350 Eur (o cenu mi az tak nejde, skor o to, ci by to chcelo niecoho viac a naopak ci je nieco zbytocne)
naozaj si cenim vsetky vase postrehy a pripomienky, dakujem
🙂

katka888
2. máj 2011

@gabika84
Bg Flip so stay dry vkladackami, to su PUL vrchne nohavicky + vkladacie plienky. 😉 mozno by som zvazila este disany zavazovacie plienky, aby sa ti nespinili velmi vlniaciky, resp. vrchne nohavicky.
miesto aio by somm vzala kapsove, na noc mas dobry vyber, ak sa ti "ujmu", dokupis.

miruss
2. máj 2011

@gabika84: Podľa mňa na začiatok dobrý výber.

gabika84
2. máj 2011

dakujem kocky. @katka888 hej tie BG viem, ratala som s nimi aj ako s vrchnymi. daju sa tak vyuzit? myslim len cisto ako PUL, trebars na novosklad (alebo radsej narovno?) s tymi zavazovacimi som sa nevedela rozhodnut, myslela som, ze sluzia hlavne maminam, ktorym sa nechce skladat novosklad 😅 tie kapsovky budu asi naozaj lepsie ako AIO, len som nechcela brat zbytocne aj to aj to. (ale ako sa poznam, casom aj tak neodolam a budem prikupovat 😀 )

katka888
3. máj 2011

@gabika84
jasne, na zaciatok si zakup menej, dokupis, co sa Ti najviac osvedci. 🙂
BG flipky to su vlastne vrchne nohavicky a k nim sa daju vramci zvyhodnenych sad dokupit vkladacky, nie ej to system ako AIO alebo kaposvky, len preto som Ti to napisala. 🙂

osobne mam radsej kapsovky, lebo vyberies tu kapsu a rychlejsie ti plienka preschne, alebo doplnis cim chces, ale uz tu pisala teraz neviem ci zfidorka, alebo kto, ze do AIO ked treba doplnit savost tak na plienku da vkladacku a vymeni len tu vkladacku ak sa aio neznecisti. aj ked niektore plienky AIO maju pre pripad tiez kaspu, takze tie plienky su fakt viacmenej take hybridne

norikk
3. máj 2011

ahojte, poradite mi kde sa daju najvyhodnejsie kupit mydlove orechy? musime zmenit praci prostriedok, doteraz som prala v persile sensitiv, a maly mal furt zapareny zadocek, od vcera sme zas cisto len na jednorazovkach a ma to lepsie... 😔