Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

moninka1
21. máj 2011

@zfidorka BL Panda pouzivame ako nocnu plienku. Zapinam ju na velmi volno, takze gumicky nas neotlacaju, v porovnani s BL Bamboo su este volnejsie, takze myslim, ze by tam nemal byt taky problem ako pri BL classic. Panda je vlastne nohavickova kapsova plienka, je k nej original vkladacka a da sa dokupit prefold. Na noc ju pouzivam s vkladackou+1prefoldom a potiahne nam celu noc (u nas cca 11 hodin) a to kojim v noci kludne aj 10x 😅 . Prefold ale nevkladam do kapsy ale len polozim na vrch, kedze sa mi to tam nechce pchat.

milvasik
21. máj 2011

@zfidorka dakujem🙂)), ja len ze sa mi velmi pacia vzory na tych znackach co som sem dala, tak ci nemate skusenosti aj s tymi, ale urcite objednam aj z tychto, tiez su krasne🙂

adkoalauri
21. máj 2011

No baby, včera začal látkovať aj mm. Na (nie do kapsičky) BG Onesize 4.0 dal jednu BL vkladačku a nechal tak malého 2 hod. Moč sme mali hádam aj na hlave 😀 U nás sa žije takto veselo 🙂 🙂

zfidorka
21. máj 2011

@adkoalauri zaciatky su tazke 😀

katka888
21. máj 2011

naš chrobáčik a jej "pytel" plienok 🙂

sima.p
22. máj 2011

@moninka1 má ta panda aj Stay dry vrstvu? Môj manžel dal malej včera anavy plienku bez vrchných gatí a odišli preč. Po hodine sa vrátia - že chod sa ukázať maminke ako si sa pocikala.... no čo už ked on nevedel, že tam traba aj vrchné gate....

estterka
22. máj 2011

ahojte,tak dve noci latkujeme,vcera bola bamboozle len vlhka,tak som dnes nedala prefold a rano,po 10 hodinach spanku takmer, bola plienka uplne sucha.ja davam aj celul.separacky a podla mna vobec necikala v noci 😕 😕 je to okej podla vas? lebo jednorazovku precikala vzdy a strasne bola tazka kazde rano a cikala non-stop celu noc.

ianitka
22. máj 2011

@sima.p
@adkoalauri
no vidim, ze u nas budem musiet mm spisat podrobny manual - vyvojovy diagram 😉 😀

tamoulik
22. máj 2011

Ahojte, my sme treti den na latkovkach a prve dva dni som davala celulozne separacky a malemu sa hrozne vyhadzala ritka, chuda mal ju celu cervenu a predtym vsetko ok, mohlo to byt z tych celluloznych separaciek? Dnes sme radsej bez nich...Alebo ze nedavam krem na zadok? Dava sa vobec pri latkovkach krem na zadok? Da sa to potom oprat?
A este k praniu, mam davat tie plienky ako su rovno do pracky, aj ked su okakakane, alebo ich treba predtym namocit ci vysuchat? A dava sa do prania zakazdym aj ten sacok?Prala som ich na 60, ale ostali mi flaky...vdaka, som este z toho jelen.

estterka
22. máj 2011

@tamoulik ja dava trosku kremu,ale ovela menej ako predtym,taku tenucku vrstvu a to sa vstrebe rychlo. pokakane prepieram najprv mydlom a az tak davam prat,

moninka1
22. máj 2011

@sima.p BL Panda nema sty dry. Nam nevadi mokro, ale umelinka, jedina BL so sty dry je BL velour - ale iba vkladacka.

bambulka0406
22. máj 2011

baby, my sme skoro cisto na latkovkach od piatku. tiez mame zaparenu ritku. co mam robit? mm mi vravi, ze je to z plienok ☹

kamka17
22. máj 2011

@tamoulik
@bambulka0406 pripájam sa k zaparenému zadočku a tiež mám stres, či je to reakcia na zmenu plienky, na separačky (prdelka je pri prebaľovaní až na pár výnimiek vždy suchá) alebo je to kvôli zavedeniu príkrmov...(tie papáme už tretí týždeň a doteraz problém so zapareninou nebol)...tak budem rada, ak sa nejaké skúsená látkarka k tomu vyjadrí, aby som s látkovaním neskočila skôr, ako poriadne začnem... 😅

divoska
22. máj 2011

ocujte baby nestiham vas citat ale ked to bolo tento vikend nebolo to len od tepla? krpec mal vcera a dnes potnicko-vriedky teda par aj na chrbte a hrudniku okrem zadku. dokonca jednu na tvari. ziadna reakcia na prasok ani alergia na jedlo, nic nove sme nemali. zato horko bolo ze by som sa z koze vyvliekla a z maleho lialo totalne

zfidorka
22. máj 2011

@tamoulik ja som malej celulozove separacky prestala davat, lebo mala citlivejsiu pokozku a mokro zo separaciek jej vadilo... kremik davam prilezitostne, davam sos nivea, tenku vrstvu, pekne sa vstreba a na plienku sa neotlaci...
okakane plienky osprchovat/vytriast hovienko do WC a potriet mydlom na pranie, vyzmykat a hodit k pocikanym plienkam...
aky sacok do prania, myslis vrecko na plienky?
flaky vytiahne slnko, resp. opatovne vypranie...

zfidorka
22. máj 2011

celkovo k zaparenej ritke vetrat, vetrat a vetrat... je teplo, tak to moze byt z toho tepla ako pise @divoska...

kamka17
22. máj 2011

@divoska myslíš tie prdelky sparené?? no naša isto nie, lebo to má okolo prdelky dosť červené a až také akoby chrastičkové...na dotyk také drsnejšie...ale je pravda, že potničkovú má celú tváričku 😅
však posledujem ešte pár dní a uvidíme

chanella
22. máj 2011

Baby, ake mate skusenosti s kapsovkou Kapsovka Sweet Monkey minky? Prave robim objednavku, tak zvazujem... Dakujem pekne 🙂

tamoulik
22. máj 2011

@zfidorka a @divoska Ahoj, sacok som myslela ten na plienky...tie separacky som aj ja prestala teraz davat, ale ritka stale trochu cervena, tak snad to casom prejde...je pravda, ze aj doma aj vonku je teplo. Zo stravy to urcite nema, je len plne dojceny...manzel ma zastreli, ked mu poviem, ze som nakupila plienky za XXX EUR a maly je z nich cerveny...aj tak nevie pochopit, preco zrazu latkovky 🙂

zfidorka
22. máj 2011

@tamoulik ja vak na plienky nemam, podla mna ho prat mozes v kazdom prani s plienkami...
nekaka nahodou viac ako predtym? moju drazdila prazenickova kaka... kolko mozes vetraj a primerane kremikuj... ja som malu nechavala v takychto teplach spinkat rozbalenu na nepremokavej podlozke...

adkoalauri
22. máj 2011

@ianitka začni mu písať, ale čím skôr,vieš, tým lepšie 😀

tamoulik
22. máj 2011

@zfidorka No kedze ma 3 mesiace a je plne dojceny, kaka mi do kazdej plienky...nie viac a ani nie menej...tiez sa ho snazim rozbalovat, ale kazda podlozka skonci do 10 min prekakana a precikana a kedze sa pretaca, tak skocni vyvalany v h......... 🙂

zfidorka
22. máj 2011

@tamoulik poznas BKM - bezplienkovu metodu? neskusala si ho davat kakat nad misku? napr. po prebudeni a dojceni?

adkoalauri
22. máj 2011

@kamka17
@bambulka0406 podľa mňa skúste meniť častejšie plienky - ja ich mením skoro každú hodinu, lebo malý nesmierne veľa čúra -a medzitým ho vždy nechám na 5-10 min. rozbaleného.

tamoulik
22. máj 2011

@zfidorka Uz som si to pozerala, aj sa na to chystam, len sa neviem odhodlat...ale je pravda, ze kaka hned ako sa budi a pocas dojcenia, takze by sa to asi dalo...

divoska
22. máj 2011

@kamka17 hej myslim ze to moze byt zrovna z tepla, netreba sa zatial plasit ze latkovky ;) neviem ako ste ich mali oblecenych, ja som ho mala cez vikend skoro stale len v plienke, max tricku na presun v aute, a aj tak sa mi potil, lepil a vyhadzal. nechcem ani vediet ako by vyzeral keby bol viac obleceny. @tamoulik tak mu nehovor, a sice ta tu nechcem na to navadzat ale budu sa dat predat raz. ale teraz ti predbezne nedovolime, len pekne vydrz 😉 stoji to za to po vsetkych smeroch. s tym kadenim to pozname 😀 tak ak nie bkm ako ti @zfidorka radi, tak ho vzdy skus nechat aspon tych 5 minut a potom balit ;) to ked bude cerstvo vytoto a prebaleny, zas chvilu vydrzi ;) aspon by teda mohol ;) ale mne nemusis hovorit. velmi zivo si pamatam nase prebalovacie rekordy... 😅 27/24h

zfidorka
22. máj 2011

@tamoulik nemusis sa bat, za vyskusanie nic nedas 😉
@divoska no ja si pamatam ako si pisala ze tvoj maly divoch sa vytoto a o chvilu zase cikal a kakal 😀 a oznackovana cela kupelna, dieta aj ty... 😀 😀 😀

emjee
22. máj 2011

uspesne som prezila tyzden latkovych plienok, aj ked pokusenie bolo straaasne velke 😀

tamoulik
22. máj 2011

@divoska No ved ja mam tvrdu palicu a ked sana nieco uz dam, tak vydrzim...len som ostala skor prekvapena z toho vyhadzania. Ale budem bojovat, a manzel aj tak do toho nema co hovorit 🙂 A kedze snad bude aj tretie, investicia sa urcite oplati. Tak odzajtra rozblalujeme viac.

bambulka0406
22. máj 2011

@zfidorka a ked nedam separacky, ako dam kremik? moj je velmi citlivy, so zapareninami sm s uzili svoje a ja mu teraz, ked ma zaarenu ritku musim dat hrubsiu vrstvu kremiku