Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sima.p
2. jún 2011

@sladkasue aha, tak to potom ano, to sa asi môžu aj dlhšie ako 2-3 dni skladovať.... Inak ja musím prať každý 2-3 deň, lebo mám práčku len na 4,5 kg, tak viac by sa mi ich tam aj tak nezmestilo. Jednorázovky mi len občas používame. Ani nie každý deň, väčšinou, ked ideme niekde mimo domu na celý deň, príp. občas na noc.

sima.p
2. jún 2011

@katka888 🙂 ja periem väčšinou práve v noci, máme vtedy nočný prúd (lacnejší). Aj myčku väčšinou zapínam na noc. Ale my sme v dome, takže si to môžem dovoliť...

zojec
2. jún 2011

@sladkasue hm.. neviem si predstavit mat tu stale vyvesene plienky.. a aj spotreba vody bude asi vacsia, kedze preplachujes aj ocurane plienky.. ale zas neviem kolko ich denne minas.. ja tiez k plienkam pridavam uteraky, alebo nejake biele tricka bavlnene 🙂

blovitc120
2. jún 2011

Dievčatá, vy tu všetky periete plienky na 60°C... Ja som ich tak ešte neprala, malá do nich len ciká a aj to len občas v noci, tak ich mám strašne málo a periem ich s inými vecami na 40°C hneď v ten deň, keby som mala čakať, tak sa nedočkám. Je to problém, že len 40°C?

gabika84
2. jún 2011

prežívam malú látkovú euforiu 😀 tot moja vybava: https://www.modrykonik.sk/fotoblog/gabika84/alb...
obal by sme mali, uz len si pockat na napln 😀
v sobotu hor sa do prania 😝 bavlnu sa chystam prat iba raz, kolkokrat by som mala oprat vsetko bambusove, pred tym nez to pouzijem?

gia111
2. jún 2011

takze po preprani je potrebne nechat uschnut?

majka1981
2. jún 2011

@gabika84 po 6-10 razoch dosiahne plnu savost 😉 ak operies menej krat, tak musis pocitat castejsie prebalovanie.

sima.p
2. jún 2011

Jaj, čo sa nám dnes prihodilo.... malej som na denný spánok dala Anavy (bez malej vkladačky, tú nemám, kupovala som z druhej ruky tú plienku). Na to vlniačiky BI Shorties, práve 2x oprané a nalanolínované. Malá sa zobudila komplet mokrá, až na paplón. Plienka total durch mokrá, ani kúsok suchého miesta na nej, vlniaky takmer celé mokré, pyžamo total mokré... Nechápala som, tak veľmi nebola ešte nikdy pocikaná. Asi jej budem musieť aj na denný spánok viac vypchávať plienku. Len dúfam,že z toho neprechladne. Taká bola mokrá, ako keby ani vlniaky nemala. Ako keby mala len plienku bez vrchu a pyžamo. 😲 😒

zuzanockamt
2. jún 2011

@blovitc120 ja periem tiez niekedy na 40, hlavne, ked mam aj ine pradlo a menej plienok nazbieranych, tak to hodim vsetko v kope

blovitc120
2. jún 2011

@zuzanockamt vďaka, mne išlo o to, že ja nikdy neperiem na 60, či to vadí.

euka210
2. jún 2011

poradte mi prosim, daju sa BL bamboo stvorcove prat v slize a pouzit aj na ne ocot? Akú máte skúsenosť s pleinkami IV biofroté? A dočítala som sa, že na flisove nema ist mydlo a tym padom ani sliz...je to tak?

bambulka0406
2. jún 2011

@sladkasue chcela by som sa spytat, mydlove orechy by boli vhodne aj na bezne pranie? ci len na plienky?

zfidorka
2. jún 2011

@gabika84 bambusove nemusis prat x krat nepouzivane, staci pri pouzivani, len na zaciatku nebudu mat plnu savost, ale zase sat budu, to sa bat nemusis 🙂

gabika84
2. jún 2011

@bambulka0406 jasne, ze mozes pouzit na bezne pranie. moja znama ich pouziva uz dlhsie a to babo nemaju uz davno. proste maju len taku bio-eko domacnost. mydlove orechy pochadzaju z Indie a som si ista, ze ludia ich tam na pranie pouzivali starocia. v dnesnej dobe ich ludia opat objavuju, kvoli eko-boomu. okrem toho, ze neskodia prirode, su velmi vhodne najma pre alergikov a ludi s citlivou pokozkou. tu o nich citas v suvislosti s plienkami asi iba kvoli tomu, ze je to hold portal pre maminy a deticky 🙂

gabika84
2. jún 2011

@zfidorka dakujem, to som chcela pocut. 😉 planujem oprat tak trikrat pred a potom az pocas uzivania.

marianas
2. jún 2011

Ahojte. Doteraz som prala iba v orechoch, no chcem skúsiť sliz. Môžem naň kúpiť aj mydlové vločky Bupi? Alebo to musí byť originál mydlo na pranie (používam žlčové alebo lanzu)? Kdesi som čítala, že pranie so slizom ničí práčku? Je to pravda?

zfidorka
2. jún 2011

@gabika84 staci raz oprat 😉

bambulka0406
2. jún 2011

@gabika84 nevies ci vyperu pradlo dobre?

gabika84
2. jún 2011

@zfidorka ty si na mna taka dobra 😀 este dalsia otazocka: potiahla by plienka na novosklad, s este jednou vkladackou( napr. dalsi stvorec na tretiny, BL stvorec, pripadne stay dry) so zavazovacimi disanami a vlniakmi na tom, celu noc pri novorodencovi? za predpokladu, ze budem mat vynimocne dobre dieta, ktore bude pekne v noci buvat a nebude v noci kadit po kazdom kojeni 😀 😀 ja viem, ze som optimista...

gabika84
2. jún 2011

@bambulka0406 ja si myslim, ze na bezne pranie uplne stacia. na druhej strane asi by som nepocitala s tym, ze si poradia so skvrnami tak ako komercne prasky (predsa len chemia je chemia).

zfidorka
2. jún 2011

@gabika84 ked das novosklad, nedavas zavazovacku, bud jedno alebo druhe... celu noc ti to teoreticky potiahne, otazne je ci nebude v noci kakat a budes musiet tak ci tak prebalit 😉 ved uvidis v praxi...

eela
2. jún 2011

@katka888 maly ma 10mesiacov a ta plienka to fakt neviem ako sa vola,myslim znacka,ale tvari sa ako all in one cize tam uz vrchne nohavicky netreba.ake pouzivas ty?

gabika84
2. jún 2011

@zfidorka no ved jasne, som ja truba. iny sklad by to bol 🙂 no ano, prax ukaze, uz sa tesiiim 🙂 dakujem.

katka888
2. jún 2011

@eela
nevies ju sem odfotit?

sladkasue
3. jún 2011

@bambulka0406 jasne ze ich mozes pouzit na bezne pranie🙂 ja som si ich vlastne kupovalal len preto, ze som mala biogulu a s nou sa nedoporucovalo prat pri vysokych teplotach...

hirrina
3. jún 2011

Ahojte, poradili by ste mi? Kúpila som vlnené Anavy na môjho syna. Dala som mu do nich plienku narovno, tak ako do flipiek, ale mám pocit, ako keby ho skriabali, mrnkal ako keby sa mu to nepáčilo. Viem, že sa dajú dať aj na nohavičkové, len neviem, či ich teda môžem dať aj na štvorec. Díky za vaše rady.

zojec
3. jún 2011

@hirrina no anavy vlniaky su z prijemneho merina, skriabat by nemali... a jasne ze su aj na stvorce, praveze si myslim, ze skor na stvorce. na nohavickovu plienku skor natiahnes natahovacie vlniaky 😉 skus zalozit viac krat a uvidis ako bude reagovat. mozno to nebolo z vlniakov

hirrina
3. jún 2011

@zojec Veď to, že preto som ich aj brala, cez deň na štvorce. Radšej som sa ale chcela poradiť, tak budem skúšať ďalej 🙂. Dík.

sima.p
3. jún 2011

Baby, idem si po radu... Mám 2 vlniakov - Popoliny a Baby Idea. Ide o tie Popoliny - strašne mi stvrdli, neviem prečo. Prala som ich v ruke. A po druhom nalanolínovaní zostali také stvrdnuté. Ako helma. Žeby som dala veľa lanolínu a málo vody? Dá sa to nejako napraviť?

sima.p
3. jún 2011

Baby, skúšali ste niektorá vrchné gate Sweet Monkey?